دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 از طریق لینک های زیر امکان پذیر است. دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی برای اطلاع از ظرفیت ها و انجام فرایند انتخاب رشته برای داوطلبان ضروری است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

 

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 1401

در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 بهتر است اطلاعات لازم در مورد شانس قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف را با توجه به رتبه خود در هر زیرگروه جمع آوری کنید و پس از اولویت بندی همه انتخاب های خود، اقدام به انتخاب رشته نهایی کنید. سعی کنید در پر کردن فرم نهایی انتخاب رشته کنکور انسانی سنجش عجله نکنید.

انتخاب رشته انسانی 1401 وقتی صحیح انجام می شود که شما براساس علاقه انتخاب های خود را چیده باشید و اولیت بندی انتخاب رشته خود را براساس علاقه به رشته و دانشگاه قرار دهید. برای این که بتوانید شانس قبولی خود را به دقت ارزیابی کنید و اولویت بندی خود را به خوبی انجام دهید، می توانید از نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گام استفاده کنید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 به محض انتشار برای دانلود قرار می گیرد. در حال حاضر می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1400 را دانلود کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1400

 

 

دفترچه انتخاب رشته انسانی

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان گروه های آزمایشی و به ویژه گروه انسانی می بایست نسبت به انتخاب رشته انسانی اقدام کنند. داوطلبان برای انتخاب رشته در هریک از گروه های آزمایشی قبل از انجام هر کاری باید به مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور بپردازند و تمامی نکات لازم را مورد بررسی قرار دهند. البته داوطلبان توجه داشته باشند این دفترچه برای رشته های با کنکور گروه های آزمایشی منتشر می شود و لذا برای رشته های بدون کنکور دفترچه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی باید مورد مطالعه قرار بگیرد. در سال های اخیر رشته های بدون کنکور مورد توجه داوطلبان گروه های آزمایشی قرار گرفته است؛ گروه آزمایشی انسانی هم با داشتن لیستی از رشته های بدون کنکور انسانی می تواند گزینه ای منایب برای تعداد زیادی از داوطلبان باشد.

توصیه ما به داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده اند این است که برای انتخاب رشته های با کنکور به نرم افزار انتخاب رشته 3گام مراجعه کنند تا نسبت به شانس های قبولی خود مطلع شوند. برای مثال نرم افزار انتخاب رشته انسانی 3گام با استفاده از رتبه ها و درصدها داوطلبان می تواند شانس های قبولی آن ها را با کمترین درصد خطا نشان می دهد. داوطلبان رشته های انسانی دقت داشته باشند که به هنگام انتخاب رشته از آخرین رتبه های قبولی انسانی هم اطلاعات کافی داشته باشند تا در انتخاب رشته خود از این اطلاعات بهره مند شوند. از طرف دیگر برای یک انتخاب رشته درست و متناسب با شرایط و تیپ شخصیتی خود می بایست هم به شناختی از خود رسیده باشید و هم شناخت خوبی از رشته های انسانی داشته باشید که برای این شناخت معرفی رشته های انسانی به داوطلبان می تواند بسیار کارساز باشد.

علاوه بر رشته های با کنکور و بدون کنکور انسانی که در بالا به توضیح آن ها پرداختیم، رشته هایی وجود دارند که تعدادی از داوطلبان کنکور انسانی ممکن است پیگیر شرکت در آن ها باشند. این رشته ها، رشته های تربیت معلم انسانی هستند که به دلیل مزایای خوبی که دارند داوطلبان کنکور سراسری را به خود جذب می کنند لذا داوطلبان برای کسب اطلاعات در مورد آن ها می توانند به لینک آبی شده مراجعه کنند.

 

 

محتوای دفترچه انتخاب رشته انسانی

دفترچه انتخاب رشته انسانی دارای قسمت های مختلفی است که مطالعه و شناخت هر بخش به انتخاب رشته با کیفیت داوطلبان کمک شایانی خواهد کرد. در اینجا به توضیح بخش های آن خواهیم پرداخت:

 

بخش اول دفترچه انتخاب رشته انسانی

در بخش اول دفترچه انتخاب رشته که برای همه گروه های آزمایشی پنجگانه کنکور (انسانی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان) یکسان می باشد به توضیحاتی در مورد شرایط و ضوابط کلی پذیرفته شدن دانشجویان، گزینش دانشجویان، کارنامه اولیه کنکور سراسری و انتخاب رشته پرداخته است. علاوه بر این توضیحاتی درباره سهمیه های کنکور سراسری نظیر سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران، رزمندگان، خانواده شهدا و سایر سهمیه ها هم قرار داده شده است. البته مباحث دیگری هم در این بخش توضیح داده شده اند که در ادامه به لیست آن ها اشاره می شود:

  • تعهدات تحصیل رایگان دانشجویان پذیرفته شده
  • نحوه بومی گزینی یا گزینش بومی
  • توزیع ظرفیت در رشته ها و دوره های مختلف
  • شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه فرهنگیان، نیمه حضوری، پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس خودگردان)

 

 

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته انسانی

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی هم اطلاعات مختلفی در مورد شرایط، ضوابط عمومی و اختصاصی موسسات را در بر می گیرد که در اینجا به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. در این بخش به صورت خلاصه در مورد شهریه دوره های غیر روزانه اعم از شهریه کارشناسی دوره شبانه، شهریه دانشگاه پیام نور، شهریه دانشگاه غیر انتفاعی و شهریه پردیس خودگردان توضیح داده شده است و در قسمت های بعدی به شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و البته در مورد شرایط دانشگاه های خاص توضیحاتی ارائه شده است.

 

بخش سوم دفترچه انتخاب رشته انسانی

در بخش سوم دفترچه انتخاب رشته انسانی به اطلاعاتی در مورد لیست کد رشته محل ها، فرم پیش نویس انتخاب رشته توضیح داده شده است. در حقیقت اطلاعاتی مانند دوره تحصیلی، کد رشته محل، نام دانشگاه و یا موسسه محل تحصیل، نام رشته تحصیلی، ظرفیت پذیرش در دو نیمسال اول و دوم در این بخش قرار گرفته اند که داوطلبان کنکور سراسری انسانی باید آن ها را به دقت مورد مطالعه قرار دهند. در پایان هم فرم پیش نویس انتخاب رشته قرار گرفته است که داوطلبان می توانند انتخاب های خود را به ترتیب علاقه در آن بنویسند.

 

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 1401 - انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 دانشگاه سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری بعد از کنکور سراسری انسانی در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می شود و بعد از آن سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 باز می شود. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در همین صفحه قابل دانلود می شود.

داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 تا یک هفته فرصت دارند با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، حداکثر 150 رشته از دانشگاه های روزانه، نویت دوم، پیام نور، مجازی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را انتخاب و در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند. 

لازم است داوطلبان گروه آزمایشی انسانی قبل از شروع به انتخاب رشته کنکور انسانی، دفترچه انتخاب رشته انسانی 1401 را مطالعه کنند و کد رشته محل های مورد نظر خود را (بر اساس ضوابطی که در دفترچه انتخاب رشته انسانی 1401 درج شده) انتخاب و بر اساس اولویت بندی،  چیدمان آن ها را ابتدا در فرم پیش نویس مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 درج کنند و پس از اطمینان آن ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند.

بدیهی است پس از تائید نهایی کد رشته های انتخابی داوطلب، شماره 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می شود. داوطلبان باید توجه کنند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته انسانی 1401 به هر داوطلب داده می شود. همچنین پس از انتخاب رشته و دریافت رسید 15 رقمی نیز داوطلبان می توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و یا ویرایش کنند.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 1401 - انتخاب رشته کنکور انسانی 1401 دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 و دانشگاه آزاد 1401 به صورت جداگانه است. زمان انتخاب رشته کنکور انسانی دانشکاه آزاد 1401، لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری ارائه شده هم می توانید استفاده کنید. مشاوره حضوری در محل موسسه واقع در میدان انقلاب توسط مشاوران بسیار باتجربه و خبره انجام خواهد شد. از مشاوره های تلفنی انتخاب رشته کنکور انسانی  نیز می توانید بنا به نیاز و به خصوص داوطلبان شهرستانی استفاده نمایند.

 

سوالات متداول:

چگونه می توانیم به دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی دسترسی پیدا کنیم؟

شما می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی را از مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی در سایت 3گام دانلود کنید.

چگونه انتخاب رشته کنکور انسانی بدون کنکور را انجام دهم؟

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از سال 1392 در کنار پذیرش از طریق کنکور اجرا می شد. داوطلبان در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری با انتخاب یک گزینه در فرم ثبت نام می توانستند رشته های بر اساس سوابق تحصیلی را در زمان انتخاب رشته، انتخاب کنند.  برای انتخاب رشته کنکور انسانی بدون کنکور به مطلب لیست رشته های بدون کنکور سراسری - پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مراجعه کنید.

شرایط انتخاب رشته کنکور انسانی دانشگاه آزاد چگونه است؟

انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به صورت جداگانه است. زمان انتخاب رشته کنکور انسانی دانشکاه آزاد ، لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

سایر بخش های کنکور سراسری انسانی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

کلاس های خصوصی رفع اشکال | ویژه امتحانات نهایی و پایان ترم | تضمینی