انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 - قبولی با معدل در دانشگاه روزانه دولتی!

راهنمای جامع انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 به شما کمک می کند که در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی خود عملکرد بهتری داشته باشید. در این راهنما، تفاوت های انتخاب رشته بدون کنکور سراسری را با انتخاب رشته با کنکور سراسری با هم مقایسه می کنیم و نکاتی که باید در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بدانید را توضیح می دهیم.

قابل توجه داوطلبان گرامی که با توجه به اعلام سازمان سنجش فرم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با فرم انتخاب رشته با آزمون ادغام شده است. لذا داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانند به لینک آبی شده ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش مراجعه نمایند.

 

 

 

داوطلبان گرامی اطلاعات موجود در این مطلب طبق آخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و اطلاعات دقیق تر به همراه لیست کامل رشته های بدون آزمون و شانس قبولی در نرم افزار انتخاب رشته 3گام ارائه شده است.

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته با کنکور بدون کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com

 

نوع پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 1402

نوع پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402، اولین نکته ای است که در راهنمای جامع انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی به آن می پردازیم. همانطور که می دانید پذیرش در رشته های با کنکور سراسری 1402 ( و سال های گذشته)، بر اساس ناحیه و قطب بومی انجام می گیرد، همچنین پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 1402 هم بر همین اساس صورت پذیرفت. این نوع پذیرش رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باعث می شد که مثلا داوطلبی که در اصفهان تحصیل کرده برای قبولی در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه خوانسار که با اصفهان در یک ناحیه قرار دارد،  شانس بیشتری نسبت به داوطلبان تهرانی داشته باشد. اما انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در سال 1402 یک تفاوت بزرگ دارد و آن تفاوت این ست که دیگر ناحیه و قطب بومی در انتخاب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 1402 تاثیری ندارد و بنابراین برای مثال، داوطلبان اصفهانی و تهرانی و به صورت کلی کل داوطلبان کشور، بر حسب نوع سهمیه منطقه خود شانس یکسانی برای قبولی در دانشگاه خوانسار خواهند داشت. یعنی داوطلب منطقه یک اصفهان با داوطلب منطقه یک تهران و شیراز و ... نفاوتی ندارد ولی همین داوطلبان با دواطلبان منطقه 2 د همه جای ایران با هم تفاوت دارند. تفاوت آنها هم در تعداد پذیرش است.  توجه داشته باشید که این قانون برای تمام دانشگاه ها و مناطق ایران یکسان است و داوطلبان از کل مناطق شانس یکسانی برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های مختلف خواهند داشت.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی

 

 

تاثیر نوع دیپلم بر انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402

تاثیر نوع دیپلم بر انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، یکی دیگر از تفاوت های انتخاب رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی 1402 با سال های قبل است، انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی تا سال گذشته و قبل از 1402 به این شکل بود که داوطلبان گروه های آزمایشی 5 گانه یعنی تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر، فقط می توانستند رشته هایی را در لیست انتخاب رشته کنکور سراسری خود وارد کنند که در دفترچه انتخاب رشته گروه آنها موجود بود. در دفترچه های قبل از 1402، همه رشته های با آزمون و بدون آزمون یا اصولا براساس سوابق تحصیلی همگی در یکجا قرار داشتند. در تصویر زیر این مورد را به وضوح می توانید ببینید. مثلا در دفترچه انتخاب رشته تجربی سال گذشته یعنی 1401، لیست کد رشته ها به این ترتیب در دفترچه انتخاب رشته تجربی آمده بود. مثل دانشگاه مازندران در گروه تجربی:

 کد رشته های دانشگاه مازنداران در دفترچه انتخاب رشته با آزمون 97
کد رشته های دانشگاه مازنداران در دفترچه انتخاب رشته با آزمون 1401

 

اما در دفترچه انتخاب رشته تجربی سال 1402، دو دفترچه آمد. یکی دفترچه با آزمون که در عکس زیر تصویر دانشگاه مازندران سال 1402 را در گروه تجربی می بینید. یک دفترچه براساس سوابق تحصیلی که باز هم در عکس های زیر می توانید نمونه آن را برای دانشگاه مازندران ببینید.

 

 

داوطلبان گرامی می توانند در راستای کاملتر شدن اطلاعات انتخاب رشته ای خود به صفحه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنند تا انتخاب رشته خود را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهند.

یعنی در مجموع به جای 5 دفترچه انتخاب رشته هم برای با آزمون و هم برای براساس صرفا سوابق تحصیلی 6 دفترچه آمده است که 5 تای آنها برای رشته های با آزمون هر یک از گروه های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان است و یک دفترچه کلا برای همه رشته های سوابق تحصیلی و بدون کنکور همه گروه ها و رشته هاست. جالب این است که داوطلبان رشته انسانی نمی توانستند کد رشته هایی را در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد کنند که در دفترچه انتخاب رشته رشته های ریاضی یا تجربی آمده بود. اما دفترچه جدید انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 به صورت یک دفترچه مشترک برای همه رشته ها منتشر شده است و حالا انسانی ها نیز می توانند از رشته های ریای فیزیک و تجربی انتخاب کنند. البته احتمالا فقط می توانند انتخاب کنند ولی قبولی بعید است چون که ضریب معدلی که لحا می شود باعث می شود تا از بدترین دانش آموزان ریاضی و تجربی نیز معدل انسانی ها پایین تر بیاید و البته بالعکس، به جز رشته هایی مثل مدیریت و حسابداری و روانشناسی که بین هر سه مشترک است و معدل هیچ گروهی نسبت به گروه دیگر امتیازی ندارد.

بنابرابن دانش آموزان گروه های آموزشی مختلف می توانند، در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود، رشته های گروه های آزمایشی دیگر را هم انتخاب کنند. نکته مهم دیگر در تاثیر نوع دیپلم بر انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 است. نکته، این است که  شانس قبولی در کد رشته هایی که از گروه های  آزمایشی دیگر در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد می کنید با توجه به نوع دیپلم شما، متفاوت خواهد بود. این شانس  قبولی در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با توجه به جدولی تعیین می شود که در دفترچه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402 آمده است. که برای راحتی شما جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی برای انتخاب رشته 1402  را آورده ایم.

نوع دیپلم

ریاضی فیزیک(کد10)

علوم تجربی(کد11)

ادبیات و علوم انسانی (کد 12)

علوم و معارف اسلامی (کد 18)

سایر عناوین دیپلم*

گروه تحصیلی

علوم ریاضی و فنی

100

100

57/1

57/1

54/1

علوم تجربی

100

100

57/1

57/1

54/1

علوم انسانی**

57/1

57/1

100

100

54/1

هنر

100

100

100

100

100

زبان

100

100

100

100

100

 

با تحلیل جدول متوجه خواهید شد که مثلا داوطلبان رشته های ریاضی و تجربی برای قبولی در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود، شانس یکسانی در کد رشته های همدیگر دارند. برای مثال یک داوطلب ریاضی برای انتخاب رشته هایی مثل گیاه پزشکی و علوم دامی که در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 مخصوص گروه تجربی اعلام شده است، شانس یکسانی با داوطلب تجربی خواهد داشت یا داوطلب تجربی ای که بخواهد رشته مهندسی پزشکی درج شده در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مخصوص گروه ریاضی را انتخاب کند شانس او با یک داوطلب ریاضی برابر خواهد بود.

توجه داشته باشید که برای داوطلب رشته انسانی ای که بخواهد کدرشته های ریاضی و تجربی را در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد کند شرایط متفاوت است و معدل او در عدد 0/571 ضرب خواهد شد و طبیعتا شانس داوطلب انسانی نسبت به شانس داوطلبان ریاضی و تجربی با معدل یکسان برای کد رشته یکسان پایین تر خواهد آمد. این وضعیت برای داوطلبان ریاضی و تجربی که بخواهند کد رشته های علوم انسانی را در  انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد کنند هم صادق است و معدل آ نها در عدد 0/571 ضرب خواهد شد. البته استثنائاتی هم وجود دارد که حتما را  مطالعه بفرمایید. این استثنائات، شامل رشته رشته هایی مثل حسابداری، مدیریت، روانشناسی می باشد. در توضیحات دفترچه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402 آمده است که "ضریب تاثیر معدل داوطلبان دارای دیپلم ریاضی فیزیک یا علوم تجربی برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های حسابداری، اقتصاد، روانشناسی، علوم ورزشی، مدیریت اموربانکی، مدیریت صنعتی، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت امورگمرکی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب وکارهای کوچک،مدیریت وبازرگانی دریایی، جهانگردی و هتلداری،علم اطلاعات و دانش شناسی، گردشگری، کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی و کاردانی امور مالی و مالیاتی گروه علوم انسانی 100 میباشد. این توضیحات به این معنی است که داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی چنانچه در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402 خود بخواهند از رشته ها ی بالا انتخاب کنند معدل آن ها ضریب نخواهد خورد و مسلما در این کدرشته ها و با معدل اصلی خود نسبت به کد رشته های دیگری که باید ضریب برای معدل اعمال شود، شانس  قبولی آن ها در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بیشتر خواهد شد.

*منظور از سایر عناوین دیپلم طبق جدول درج شده در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402، دارندگان دیپلم های کاردانش و فنی حرفه ای، بهیاری، ماشین آلات کشاورزی، مدیریت روستایی و کشاورزی، صنایع غذایی کشاورزی و کشاورزی عمومی می باشد.

 

 

 

تعداد کل انتخاب ها در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402

تعداد کل انتخاب ها در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402، 150 انتخاب به همراه رشته های با آزمون می باشد. توجه داشته باشید که تا سال 97 انتخاب رشته با آزمون و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باهم انجام می شد و داوطلبان باید همه کد رشته های با کنکور و بدون کنکور سراسری خود را در 150 انتخاب می گنجاندند. امسال هم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 1402 و انتخاب رشته با کنکور سراسری 1402 به همان صورت برگزار می شود. 

 

قبولی در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 1402

نکته دیگر در راهنمای جامع انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، در مورد قبولی در این رشته ها است. اولین نکته این است که برای داوطلبان این است که چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند، حق قبول شدن در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی را خواهند داشت و فقط و فقط معدل آنها اهمیت دارد. مثلا اگر رتبه یک کنکور تجربی معدل 18 داشته باشد و یک داوطلبی که کلا در آزمون غایب بوده است و محدل 18/5 دارد تفاوتی ندارند و البته جایگاه قبولی کسی که معدل 18/5 دارد خیلی خیلی بهتر از همان رتبه یک کنکور با معدل 18 است.

نکته مهم تر این است که مثلا با چه معدلی می توانیم در دوره های مختلف قبول شویم. طبیعتا هر قدر معدل ما بالاتر باشد در دوره های بهتر و دانشگاه های معتبرتری قبول می شوید. 

جدول قبولی براساس معدل به زودی در پایین همین مطلب براساس قبولی های سال گذشته با توجه به معدل کتبی دیپلم قرار می گیرد.

 

 

انتخاب رشته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 1402

امسال بر خلاف سال گذشته پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402 (پذیرش صرفا بر اساس معدل کتبی دیپلم) به صورت جدا از رشته محل های با آزمون می باشد و پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم، نوع دیپلم و رشته انتخابی داوطلب انجام می شود. هم داوطلبانی که در کنکور سراسری 1402 شرکت کرده اند و هم داوطلبانی که شرکت نکرده اند می توانند برای رشته های بدون کنکور سراسری 1402 ثبت نام و انتخاب رشته کنند.  برخی از رشته های بدون کنکور سراسری 1402 در دانشگاه های دولتی، برخی از رشته ها در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی و برخی دیگر در هر دو گروه مشترک هستند.

دانشگاه ها و موسسات پذیرنده بر اساس معدل داوطلبان (از بیشترین معدل به کمترین معدل) با توجه به نوع دیپلم و رشته انتخابی تا سقف پذیرش در هر یک از سهمیه ها، افراد را مرتب کرده و با آن ها تماس می گیرند. 

پس از تماس، داوطلب باید به دانشگاه پذیرش شده مراجعه نماید و مدارک مورد نظر برای ثبت نام، وجه پرداختی و تعهدنامه کتبی مبنی بر علاقه به تحصیل در کد رشته محل انتخابی در دانشگاه یا موسسه پذیرش شده را ارائه نماید. دانشگاه‌ها برای پذیرش، سهمیه‌ها و سایر شرایط و مقررات را در نظر می‌ گیرند اما تایید نهایی را سازمان سنجش انجام می دهد.

20 درصد ظرفیت پذیرش رشته های بدون کنکور سراسری 1402، روزانه و 50 درصد مربوط به دوره های شبانه است؛ اما بیشتر ظرفیت شهریه پردازها به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص دارد. 

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  zeynab zahedi ‏ - 02/6/27

  سلام
  با معدل کل15.79
  در رشته طراحی دوخت با سوابق تحصیلی میتونم دانشگاه قبول بشم.

 • تصویر فرد

  فاطمه رستمی‏ - 02/6/23

  سلام من معدل کل ۱۸/۸۹ و معدل کتبی ۱۱ میتونم چه رشته ای برای دانشگاه دولتی انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  علی جمالی‏ - 02/6/23

  سلام وقت بخیر من رشتم انسانیه متاسفانه دوتا تجدید داشتم و شهریور هم نتونستم پاسشون کنم و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم و انتخاب رشته هم کردم خواستم ببینم میتونم برم دانشگاه بعد دیماه امتحانات پاس کنم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  یس نا‏ - 02/6/6

  سلام من معدل کتبی نهایی ام ۱۲/۵۸هست و معدل کل دیپلمم ۱۷/۹۵خودمم از استان آذربایجان شرقی ام میتونم رشته زمین شناسی دانشگاه تبریز و بر اساس سوابق بیارم؟؟؟

 • تصویر فرد

  فاطمه بازقندی ‏ - 02/6/4

  سلام برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی من سریال پیام نور دریافت کردم ولی وارد سنجش میشم قبل کد رشته بزنم جایی نمیاره که سریال وارد کنم

 • تصویر فرد

  محمد امینی‏ - 02/6/3

  سلام من کنکور شرکت نکردم امسال . و دبپلم فنی حرفه ای هستم . میخام در کروه علوم انسانی انتخاب رشته کنم با شرط معدل آیا امکان پذیر هست لطفا لطفا زودتر جواب بدید

 • تصویر فرد

  علیرضا در‏ - 02/6/3

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید دانش آموزی که در خرداد نتونسته کل امتحانات نهایی رو قبول بشه، و دیپلمشو شهریور میگیره، موقع انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، چه معدلی وارد کنه؟

 • تصویر فرد

  رضوان ریگی ‏ - 02/5/31

  سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم من تو یه درس تجدید شدم امسال میتونم انتخاب رشته کنم بعد من تو آزمون سراسری دانشگاه روزانه نوبت دوم براساس سوابق تحصیلی مجاز شدم من میتونم تو نوبت دوم روزانه انتخاب رشته کنم براساس آزمون تو نوبت دوم روزانه غیرمجاز شده بودم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ‌‌‌‌‌‌‌‌ افضلی‏ - 02/5/30

  سلام خسته نباشید من رشته انسانی هستم.
  معدل کل ۱۶.۱۸ معدل کتبی ۱۱
  میتونم بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم دانشگاه روزانه؟

 • تصویر فرد

  ستاره میرزایی‏ - 02/5/28

  سلام میتونم بر اساس سوابق تحصیلی رشته تجربی با معدل کتبی ۱۰.۷۱ و معدل کل ۱۷.۷۲ میکروبیولوژی روزانه قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  ستاره میرزایی‏ - 02/5/28

  سلام اگه داخل کارنامه کنکور فقط بنویسه مجاز دانشگاه آزاد (به جز ۴ رشته) میشه رشته های پیراپزشکی اطراف تهران قبول شد؟

 • تصویر فرد

  محمد محمدی ‏ - 02/5/19

  سلام من با سوابق تحصیلی رفتم دانشگاه
  امسال میتونم دوباره با سوابق تحصیلی انتخاب رشته بکنم

 • تصویر فرد

  دریا نجفی‏ - 02/4/20

  سلام شبتون بخیر یه سوال داشتم اینکه من رشته ی تجربی کنکور دادم می تونم برای انتخاب رشته بر اساس سوابق رشته نقاشی را انتخاب کنم یا حتما باید کنکور هنر میدادم؟

 • تصویر فرد

  بهزاد الف‏ - 02/3/17

  سلام
  آیا سال اخذ دیپلم تاثیری در رقابت برای ورود به رشته‌ها ندارد؟
  برای مثال کسی که در سال ۱۳۷۰ (۳۲ سال قبل) دیپلم گرفته، در صورت ثبت نام، با شرایط یکسان با بقیه رقابت میکند؟
  تشکر و سپاس...

 • تصویر فرد

  سارا غلامیان‏ - 02/3/1

  سلام دوستان چند بار میشه براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کرد ؟چون من یک بار انتخاب رشته کردم اما نرفتم

 • تصویر فرد

  سارا غلامیان‏ - 02/3/1

  سلام چند بار میشه براساس معدل انتخاب رشته کرد؟چون من یه بار انتخاب رشته کردم اما نرفتم

 • تصویر فرد

  زهرا صمیمی‏ - 02/2/25

  سلام
  میخو
  بدونم
  که من معدلم ۱۳.۳۰میتوتم براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم؟آیا دانشگاه دولتی قبول میشم؟حالا چه شهرستان باشه چه تهران میتونم زبان و ادبیات فرانسه یکی از دانشگاهای دولتی قبول شم براساس سوابق تحصیلی اگه بتونید زود جوابمو بدید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  تیام حسینی‏ - 02/2/13

  سلام وقت بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم من فارغ التحصیل سال99تجربی ام ،معدل کتبیم17.28 وکل19.54شدم
  ایا شانس قبولی دانشگاه روزانه براساس سوابق تحصیلی دارم، برای ورودی مهر1402؟

 • تصویر فرد

  مریم میرزاده ‏ - 01/11/17

  سلام داداش من دیپلم امور اداری داره و دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرد رشته علوم تربیتی ولی قبول نشد دلیلیش چی هست

 • تصویر فرد

  فرزانه نجاتی‏ - 01/11/10

  سلام .پسر من بخاطر مغایرتومعدل در دانشگاه نتونست ثبت نام کنه در تکمیل ظرفیت هم قبول نشد آیا دانشگاه دیگه ای هست ثبت نام کنه؟

 • تصویر فرد

  فرشید برهانی‏ - 01/11/4

  سلام، معمولا نتایج انتخاب رشته بهمن ماه کی میاد؟

 • تصویر فرد

  فرشته مقدم‏ - 01/10/30

  سلام من معدلم ۱۴ شده دیپلم ریاضی دارم منطقه دو هستم
  میتونم شهر خودم(بیرجند) رشته ادبیات و زبان انگلیسی روزانه قبول شم؟شانسش هست ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  عرفان قدرتی ‏ - 01/10/18

  سلام من ۱۴۰۱/۰۶/۳۱دیپلمم رودریافت کردم و۵/۴ وارد ۱۹ سالگی شدم وحالا برای دانشگاه فنی حرفه‌ای ثبت نام کردم میخواستم ببینم از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم

 • تصویر فرد

  فاطمه احمدی‏ - 01/10/14

  سلام خسته نباشید
  معدل کتبی من خیلی کم 9شدم
  سوالم اینکه اگر رشته ای رو ثبت نام کنم که ظرفیتش کامل تکمیل نشده باشع یعنی مثلا از سی نفری که می گیره بیست نفرش تکمیل شه
  من قبول میشم ؟
  یعنی به خاطر معدل کم رد نمیشم
  رشته های با سوابق تحصیلی

 • تصویر فرد

  Me 💜‏ - 01/8/3

  سلام من معدل کل 15.5معدل کتبی 9.5امکان قبولی تو دانشگاه روزانه بر اساس سوابق تحصیلی میتونم قبول شم احتمالش هست ممنون میشم پاسخ بدید با تشکررررر

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/4

  سلام خدمت شما مبنای قبولی معدل کتبی هست و با معدل کتبی ای که شما دارین خیلی بعید هست می تونید برای ترمیم معدل اقدام کنید 

 • تصویر فرد

  Me 💜‏ - 01/8/3

  سلام من معدل کل دیپلم 15.5ولی معدل کتبی 9.5امکان قبولی تو دانشگاه روزانه براساس سوابق تحصیلی هست؟؟؟ کسی هست اینجا قبول شده باشه

 • تصویر فرد

  Me 💜‏ - 01/8/3

  سلام من معدل کل 15.5شدم ولی معدل کتبی 9.5شده امکان قبولی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی روزانه هست ؟؟ اینجا کسی هست قبول شده باشه ؟؟

 • تصویر فرد

  Ryhaneh Rashidiniya‏ - 01/8/3

  سلام من دانشگاه دولتی بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم الان میگن که چون بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدی هیچ سهمیه ای در خوابگاه مزایا دانشگاه دولتی نداری فقط نمی‌خواد شهریه بدی نظرتون چیه

 • تصویر فرد

  داربوش شجری‏ - 01/7/30

  سلام من با سوابق تحصیلی در دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم بعد فهمیدم به جای معدل کتبی معدل کل رو وارد کردم سازمان سنجش تماس گرفتن و احتمال لغو قبولیم رو دادن ولی دانشگاه گفت بعد از تکمیل ظرفیت مشخص میشه که لغو میشی یا ن
  معدل کل ۱۶ و ۳ صدم بوده و معدل کتبی ۱۰ و ۱۲ صدم لطفا راهنمایی کنید چند درصد احتمال لغو داره ممنون

 • تصویر فرد

  آریا گودرزی ‏ - 01/7/18

  سلام من با سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی قبول شدم همه کاراهم کردم انتخاب واحد و ثبت نام و همه چی ولی معدلی کتبیی که تو سایت زده شده 12 هست ولی معدل اصلی 11.59 امکان داره بخاطر این یه کم اختلاف بگن نمیتونی بخونی؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/7/19

  سلام خدمت شما حدود 40 صدم اختلاف هست یه خورده نیست 
  بله ممکنه بگن 

 • تصویر فرد

  محدثه بیرانوند‏ - 01/7/15

  توروخدا جواب بدین
  میخام معدلمو ترمیم کنم اخه دانشگاهی که دوس دارم با سوابق میبره
  اگ برم ترمیم انجام بدم میتونم قبول شم ؟اخه میگن ک عدد معدلو عوض نمیکنه فقط برا کنکور خوبه

 • تصویر فرد

  زینب عنافچه‏ - 01/7/12

  سلام من بهمن ۹۹ بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم دو ترم خوندم الان میتونم انصراف بدم و بهمن ماه دوباره بر اساس سوابق برم دانشگاه روزانه

 • تصویر فرد

  تارا احتشام‏ - 01/7/4

  باسلام ، در دانشگاه های دولتی هم رشته هایی با سوابق تحصیلی وجود داره؟ اگر وجود داره ، یعنی هیچ شهریه ای نباید بابت تحصیل پرداخت کرد ؟
  بدون کنکور میشه تو دانشگاه دولتی درس خوند؟

 • تصویر فرد

  مهدی علیزاده‏ - 01/7/3

  سلام خسته نباشید من تجدیدیامو شهریورم پاس نشد خاستم ببینم میشه دانشگاه ازاد از نهر ثبت نام کنم و بعد دی پاسشون کنم که یه ترمو عقب نیفتم؟

 • تصویر فرد

  Boshra Rahmani‏ - 01/7/3

  سلام من کنکور ۱۴۰۱ شرکت کردم انسانی رتبه م ۷۰۰۰شد منتها تعیین رشته نکردم ولی الان خیلی پشیمانم آیا با سوابق تحصیلی میتونم دانشگاه روزانه قبول بشم معدل کلم ۱۸.۲۵و مال دیپلم ۱۶.۷۵لطفا جواب بدید ؟

 • تصویر فرد

  ... namazi‏ - 01/7/2

  من از دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم ولی به جای معدل کتبی معدل سال دوازدهم رو وارد کردم
  الان چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/7/4

  تو سایت سنجش به سیستم پاسخگویی پیام بدین 

 • تصویر فرد

  Moti Mehri‏ - 01/6/29

  سلام ببخشید اگه دانشگاه شبانه یا همون نوبت دوم قبول بشی نری سال دیگ محروم میشی از دانشگاه یا فقط روزانه ها اینجوریه

 • تصویر فرد

  هستی خداوند ‏ - 01/6/29

  سلام ببخشید من دانشجوی پیام نور هستم .وه امسال بر اساس سوابق تحصیلی دوباره انتخاب رشته کردم برای دانشگاه ملی نوبت دوم (شبانه) وه رد شدم .خواستم بدونم که رد شدنم به دلیل اشتغال ب تحصیل در دانشگاه بوده .یعنی باید انصراف میدادم یا نه

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/30

  سلام خدمت شما نه دانشگاه پیام نور نیازی به انصراف قبل قبولی جدید نداره 

 • تصویر فرد

  ... Bermuda‏ - 01/6/28

  سلام ،ببخشید من با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و یکی از درسهام پاس نشده بود و شهریور هم نتونستم پاس کنم، درسته که میتونم وارد دانشگاه بشم، فقط ی فرصتی داده میشه تا در دی ماه پاس کنم اون درس رو یا شامل ،انتخاب رشته با سوابق تحصیلی نمی شه؟

 • تصویر فرد

  امیر امیری‏ - 01/6/18

  سلام
  امسال دانشگاه ها ورودی بهمن با سوابق تحصیلی میگیرن؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/20

  سلام خدمت شما چیزی اعلام نشده هنوز 

 • تصویر فرد

  حمید محمدی ‏ - 01/6/17

  سلام وقت بخیر .من معدلم ۱۲و۶۲ شده بعد بومی خراسان جنوبیم ۱۹ تا رشته انتخاب کردم همش از بیرجند
  بنظرتون میتونم قبول بشم ؟!
  ی سوال دیگ اینک بومی بودنم تاثیر داره؟!
  لطفا میشه خاهش کنم سریعتر پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/20

  سلام خدمت شما بستگی به خیلی شرایط داره اینجوری نمیشه پاسخ داد

 • تصویر فرد

  ماعده رضایی‏ - 01/6/4

  سلام من رتبم بد شده بعد بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و معدلم کتبیم خیلی بده ۷ شدم ولی معدل س سالم ۱۷ نیمه ب نظرتون قبول میشم؟؟

 • تصویر فرد

  مهراب‏ - 01/5/27

  سلام من میخوام انتخاب رشته با سوابق تحصیلی انجام بدم آیا زمان برای ثبت نام دارم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/5/29

  سلام خدمت شما سوابق تحصیلی تا 6 شهریور تمدید شده

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 01/5/24

  سلام من اتخاب رشته با ازمون شهریه پرداز رو انجام دادم میتونم صرفا بر اساس سوابق تحصیلی رو هم انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  Zed‏ - 01/5/23

  سلام ببخشید من میخام با سوابق دانشگاه روزانه برم ایا خوابکاه بهم تعلق میگیره یا خیر ،

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/24

  سلام خدمت شما دانشگاه روزانه شرایطش برای با ازمون و بدون ازمون یکی هست برای اطمینان بیشتر توضیحات دانشگاه مدنظر رو در انتهای دفترچه مطالعه کنید

 • تصویر فرد

  متین‏ - 01/5/22

  سلام دانش اموز سال آخر علوم انسانی هستم در امتحانات نهایی دو درس تجدیدی دارم آیا میتونم ازطریق سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم

 • تصویر فرد

  S.porfard‏ - 01/5/22

  سلام وقتتون بخیر ببخشید پسر من دوسال پیش دبیرستان رو تموم کرد رشته ریلضی ولی سه تا از درسهاشو رو افتاد وپارسال آزاد قبول شد نرفت امسال سراسری مجاز شده ولی نمیتونه داخل سایت بشه و انتخاب رشته کنه قراره دی ماه اون سه تا درس رو پاس کنه سوالم اینه اصلا میتونه انتخاب رشته کنه سراسری یا خیر چگونه ممنون میشم راهننایی کنید🙏

 • تصویر فرد

  Fati‏ - 01/5/21

  اگر بر حسب سوابق تحصیلی ی رشته در دانشگاه روزانه قبول شدم میتونم دانشگاه تغییر رشته بدم؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/22

  سلام خدمت شما نه امکانش نیست 

 • تصویر فرد

  Fati‏ - 01/5/21

  سلام من رشتم انسانیه امسال کنکور دادم و برا دانشگاه های روزانه شبانه غیر مجاز شدم
  رفتم از طریق سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم تمام رشته های روزانه رو انتاب کردم تو ۶تا شهر
  الان امکان قبولی برا دانشگاه روزانه هست یا نیشت

 • تصویر فرد

  fara‏ - 01/5/18

  سلام ببخشید اگر دانشگاه روازنه رو غیر مجاز شده باشیم رشته های صرفا بر اساس سوابق دانشگاه روزانه رو هم نمیتونم برم؟

 • تصویر فرد

  فاطی‏ - 01/5/13

  سلام رشته من تجربیه و معدل دیپلمم ۱۳.۷۰ است بل سوابق تحصیلی چ رشته ای میتونم بیارم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/18

  سلام خدمت شما تو نرم افزار انخاب رشته با سوابق تحصیلی 3گام می تونید همه شانس های قبولی با معدل رو مشاهده کنید
  https://final.3gaam.com/

 • تصویر فرد

  آیدا‏ - 01/5/12

  سلام وقت بخیر
  عذر میخوام یه سوال داشتم ، ممنون میشم راهنماییم کنید
  من امسال کنکور انسانی شرکت کردم وبر اساس سوابق تحصیلی مجاز شدم و رشته م کامپیوتره.
  الان میتونم دانشگاه ملی برم بر اساس سوابق ؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/18

  سلام خدمت شما بله اون دانشگاه هایی که پذیرش دارن می تونید انتخاب کنید البته قبولی بستگی به خیلی عوامل داره 

 • تصویر فرد

  وحید‏ - 01/5/12

  سلام من معدل کل 18 و 28 صدم و معدل کتبی 14 و 80 صدم هست رشته تجربی ام میخواستم ببینم رشته مهندسی علوم باغبانی شیراز قبول میشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/18

  سلام خدمت شما برای بررسی شانس قبولی از نرم افزار انتخاب رشته سوابق تحصیلی 3گام استفاده کنید 
  https://final.3gaam.com/

 • تصویر فرد

  یلدا‏ - 01/3/28

  سلام، بچه هایی ک از طریق سوابق روزانه قبول شدین میشه بگید چ رشته ای و کدوم دانشگاه؟ ممنون.

 • تصویر فرد

  کیانا‏ - 01/1/20

  سلام من معدل کتبی ۱۲و ۸۰ بود معدل کل ۱۸و۵۰ گفتم اگر طبق ثوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم میتونم چیزی قبول بشم یا ن؟؟لطفا جواب بدید ممنونم

 • تصویر فرد

  امین‏ - 00/11/3

  ببخشید کنکور حذف بشه معدل ۱۷ علوم تجربی کجا قبول میشه ؟

 • تصویر فرد

  زهرا حسن‏ - 00/9/8

  سلام. من انتخاب رشته کردم و از روزانه قبول شدم. ولی انتخابم اشتباه بود. سوالم اینه که دوباره میتونم سال بعد انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  نادیا‏ - 00/7/23

  سلام
  من معدل کل ۱۴/۷۴ و معدل کتبی ۸/۴۸ رشته انسانی در دانشگاه غیراتفاعی رجا قزوین بدون کنکور با سوابق تحصیلی رشته حسابداری را انتخاب رشته کردم اما متاسفانه قبول نشدم و با مراجعه ب دانشگاه اسمم را در تکمیل ظرفیت نوشتن ایا احتمالش هست قبول شم؟

 • تصویر فرد

  M‏ - 00/7/7

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ولی قبولیه شهریورم و هنوز بهم گواهی موقت دیپلم ندادن میگن دو هفته دیگه ولی ثبت نام تا 12 ام وقت دارم حالا چیکار کنم هیچکس هیچکاری نمیکنه میگن سامانه بستس ایا امکان داره تمدیدش کنن فرصت ثبت نامو یا نمیشه ثبت نام کنم ولی گواهی دیپلم نداشته باشم بعدا ویرایشش کنم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/7/7

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم بدون انتخاب رشته با سوابق هم میشه تو دانشگاه ثبت نام کرد با سوابق؟

 • تصویر فرد

  نگین‏ - 00/7/7

  سلام وقت بخیر
  من بر اساس سوابق تحصیلی روانشناسی پیام نور قبول شدم
  میخواستم بدونم میتونم 1401 کنکور شرکت کنم ؟محرومیت بهم میخوره؟

 • تصویر فرد

  اریان‏ - 00/7/6

  سلام ...کسانی که بر اساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدن ...باید شهریه پرداخت کنند و ایا از خوابگاه هم می تونن استفاده کنند ؟؟

 • تصویر فرد

  سنا‏ - 00/7/4

  سلام من امسال براساس سوابق رشته انتخاب کردم معدلم ۱۴ و خورده ای بوده تو کارنامه زده مردودی بنظرتون چکارکنم میشه کاری کرد

 • تصویر فرد

  M‏ - 00/7/4

  سلام من با سوابق تحصیلی رشته گیاه پزشکی دانشگاه روزانه قبول شدم شنیدم برای موندن تو دانشگاه ازمون میگیرن ایا درسته ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه صومی‏ - 00/6/22

  سلام من کنکور ۱۴۰۰ رشته انسانی شرکت کردم ولی انتخاب رشته با سوابق تحصیلی زو از طریق لینک صرفا با سوابق تحصیلی یا خرید سریال جدید انجام دادم
  مشکلی برام پیش نمیاد؟

 • تصویر فرد

  D‏ - 00/6/5

  سلام، ببخشید کسی‌که در کارنامه فقط مجاز به تحصیل در دانشگاه های پردیس و خودگردان و پیام و ازاد هست اگر با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنه میتونن روزانه قبول بشه؟

 • تصویر فرد

  ساغر‏ - 00/6/5

  سلام.یه سوال داشتم.با معدل کتبی 15و67 و معدل کل 18و95 تجربی احتمال قبولی رشته های براساس سوابق تحصیلی، مهندسی کامپیوتر مثلا قزوین یا تبریز یا شیرازو دارم؟کارنامه های سالهای قبلو نمیزنین؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  لاله‏ - 00/5/26

  سلام من امسال کنکور دادم و مجاز نشدم
  میخوام طبق سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم
  الان وارد میشم ازم کارت اعتباری میخواد
  خواهش میکنم کمکم کنید از چه لینکی وارد بشم؟دانشگاهای پیام نور و غیر انتفاعی رو هم انتخاب کردم

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/30

  سلام خدمت شما از طریق همون سایت سنجش میتونید اقدام کنید برای خرید کارت اعتباری انتخاب رشته با سوابق تحصیلی 

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 00/5/23

  واسه نهمی ها هم هست

 • تصویر فرد

  نیلوفر‏ - 00/5/21

  دوستان من کنکور دادم و بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم بعد بهم گفتن باید کد و سریال سوابق تحصیلیو بخرم و دوباره ی فرم دیگ انتحاب رشته کنم
  الان شده دو تا
  سازمان سنجش گفته در ابن صورت باطل میشه خواستم بدونم ک انتخاب رشته اصلی هم باطل میشه؟😭 اگ دومیو ویرایش بزنم و رشته هارو حذف کنم درست نمیشه؟؟؟

 • تصویر فرد

  علیرضا رضایی فر‏ - 00/5/20

  سلام خسته نباشین
  سوابق تحصیلی ۳سال دبیرستان رو میخاد یا فقط سال دوازدهم یا فقط معدل دیپلم میشه یه کمکی بکنید و اصلن چطور بفهمیم با این نمراتی که داریم دانشگاه دولتی مارو قبول میکنه یا نه

 • تصویر فرد

  .‏ - 00/5/19

  سلام
  خواستم بپرسم که این نوع پذیرش، فقط از روی نمرات امتحانات نهایی هستش یا اینکه نمرات کل ۳ سال تحصیلی ۱۰اُم تا ۱۲اُم یا اصلا فقط از روی معدل کل دیپلم هستش

 • تصویر فرد

  مونس‏ - 00/5/18

  سلام خسته نباشید من توی امتحان پایانی خرداد ماهم ۴ تا تجدیدی اوردم می خواستم بدونم برای انتخاب رشتم به مشکل نمیخورم؟قراره شهریور ماه امتحان بدم

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/19

  اگر تا قبل ثبت نام دوره تحصیلتون تموم بشه مشکلی پیش نمیاد 

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 00/5/18

  الان بنده در آزمون سراسری شرکت کرده ام و می خواهم انتخاب رشته کنم.
  آیا هم می توانم رشته های با آزمون را انتخاب کنم و هم رشته های صرفا با سوابق را ؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/19

  سلام خدمت شما بله می تونید هر دو  رو انتخاب کنید
  ولی طبق قانون جدید هر دورو باید تو یه فرم 150 تایی بچینید 

 • تصویر فرد

  مبین میرزایی‏ - 00/5/18

  سلام من در آزمون ۱۴۰۰ مجاز نشدم میتوانم بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم؟
  اگر میتونم نمیدونم کدام گزینه کارت اعتباری رو خرید کنم اولیش برای کسانی هست که امسال شرکت نکردن کدام گزینه هست

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/19

  اگر آزمون شرکت کرده باشین و مجاز نشده باشین و با سوابق تحصیلی مجاز باشین میتونین شرکت کنین نیازی به خرید کارت اعتباری هم نیست  با همون اطلاعات پرونده آزمون می تونید وارد بشین و انتخاب رشته رو انجام بدین 

 • تصویر فرد

  m.z‏ - 00/5/18

  سلام ایا میشود با سوابق تحصیلی تجربی رشته انسانی مثل عربی قبول شد؟ چون من دیپلم تجربی دارم و کنکور انسانی دادم لطفا جواب بدید؟

 • تصویر فرد

  infanta‏ - 00/5/17

  سلام تو رو خدا جواب بدید
  کسی ک با سوابق دانشگاه دولتی قبول میشه
  بهش خوابگاه تعلق میگیره یا نه؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/18

  سلام خدمت شما اگر دانشگاه روزانه قبول بشین تمام شرایطش مثلبا آزمونه و خوابگاهم تعلق می گیره

 • تصویر فرد

  زهراااا‏ - 00/5/16

  سلام اگه بخوام با دیپلم هنر برم براساس سوابق تحصیلی برم دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز رشته هنراسلامی باید هزینه ای هم پرداخت کنم (کلا هررشته ای با سوابق تحصیلی بخام برم)یا چون روزانه هستش مثل بقیه بچها که باازمون رفتن هزینه ای ندارع؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/17

  دانشگاه های روزانه رو از هر طریقی قبول بشین نیازی به پرداخت شهریه نیست 

 • تصویر فرد

  عبدالله‏ - 00/5/15

  من معدل دیپلم 16/۸۰ شدم
  دررتبه کنکور168/392 من میتونم تو روزانه یا پیام نور قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  شهناز عمرزاده‏ - 00/5/16

  سلام وقت بخیر، برای کسب اطلاع دقیق از احتمالات قبولی خود لطفا به نرم افزار انتخاب رشته 3گام مراجعه کنید.
  نرم افزار انتخاب رشته 3گام

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 00/5/15

  سلام خواهش میکنم راهنمایی کنید
  ۱۰ رتبه درسهمیه ۶۶۰۹۲ شدم چه رشته ای انتخاب کنم (فقط دانشگاه آزاد وپردیس وپیام نور مجازشدم بحز۴رشته زده)
  ۲. براساس سوابق تحصیلی چه رشته

 • تصویر فرد

  Qwer‏ - 00/5/14

  سلام.من دیپلم تجربی دارم با معدل کل19.57وکتبی18.32
  ب نظرتون احتمال داره ک رشته حسابداری روزانه قبول شم؟؟

 • تصویر فرد

  Salehe‏ - 00/5/14

  سلام میخواستم بدونم حداقل معدل قبولی رشته تجربی در رشته زیست شناسی گیاهی دانشگاه روزانه قم چنده؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  Maniya‏ - 00/5/12

  سلام. من پارسال براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم دانشگاه ملی روزانه ی رشته قبول شدم ولی نرفتم
  میتونم امسال انتخاب رشته کنم از طریق سوابق؟ منظورم اینه میتونم شبانه انتخاب رشته کنم
  اگه کسی میدونه جواب بدین پلیزز

 • تصویر فرد

  شهناز عمرزاده‏ - 00/5/15

  سلام وقت بخیر، بله شبانه رو می تونید انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  دریا‏ - 00/5/12

  سلام چون موقع‌ثبت نام‌کنکور ازما معدل یازدهم رو پرسیدم من باچتدنفرازمشاورین صحبت کردم گفتن معدل یازدهم برای سوابقه ولی مشاور مدرسه میگه نه الان جواب کی درسته

 • تصویر فرد

  Mhdi‏ - 00/5/12

  سلام خسته نباشید.
  میخاستم بدونم توی انتخاب رشته سوابق تحصیلی اولویت بندی مهمه یا نه.
  و اینکه برای قبولی مهندسی پزشکی از رشته تجربی حداقل چه معدلی میخاد.
  ممنون از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  شهناز عمرزاده‏ - 00/5/15

  سلام، اولویت بندی مهمه و معدل هم هر سال متغیر هست.

 • تصویر فرد

  سلما‏ - 00/5/10

  سلام من رشتم تجربی با سوابق تحصیلی همه دانشگاه ها مجاز شدم ولی نمی‌دونم ایا تمام رشته هاشون یا فقط بعضیا

 • تصویر فرد

  سیبا‏ - 00/4/24

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم نظام قدیم دارم میتونم بر اساس سوابق تحصیلی با معدل کتبی دیپلم 13.20 روزانه دانشگاه ارومیه رشته های کشاورزی قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  🔥🔥🔥‏ - 00/4/16

  سلام وقت بخیر من معدل کتبی دیپلم 14.44 و معدل کل 18.66 تجربی میتونم رشته آموزش زبان انگلیسی دانشگاه بجنورد بدون ازمون بیارم؟

 • تصویر فرد

  زهرا امینی‏ - 00/4/15

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم معدل کتبی نهایی ۱۷:۳۰و کل ۱۶:۹۶دارم و پیش دانشگاهی ۱۱
  با توجه ب این ها روزانه دانشگاه رشته ای قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  س‏ - 00/4/8

  سلام شانس قبولی من با معدل کتبی ۱۲.۸۰ تجربی در رشته حسابداری دانشگاه پیام نور اندیمشک چقدر هست؟

 • تصویر فرد

  Zeynab‏ - 00/4/8

  سلام خسته نباشید معدل من ۱۵.۱۵ صدم شده چه رشته هایی میتونم برای دانشگاه روزانه ثبت نام کنم

 • تصویر فرد

  ر-م‏ - 00/4/6

  سلام ،لطفا بفرمایید که برای ورود به رشته های تجربی و شرکت در کنکور اگر پیش دانشگاهی انسانی باشه مشکلی هست؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/4/2

  سلام من دیپلم تجربی دارم ولی کنکور انسانی می خوام بدم چگونه برا من 30درصد تاثیر معدل درج میشه ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  علی کریمیان‏ - 00/4/2

  سلام و وقت بخیر با معدل دیپلم تجربی19 و نهایی17 چقدر شانس قبولی در دانشگاه های روزانه شبانه دولتی در رشته شیمی محض دارم؟ لطفا یک پاسخ کیفی بدهید. تشکر

 • تصویر فرد

  بى نام‏ - 00/4/2

  سلام
  من با معدل ١٢/٨٥ منطقه ٣ رشته ى انسانى بدون کنکور میتونم قبول بشم؟ لطفا جواب بدین

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 00/3/13

  سلام من پارسال انتخاب رشته کردم روزانه مهندسی فضای سبز در اومدم ولی ثبت نامم نکردن چون دیپلمم ناقص بود و یدونه تجدید داشتم ایا امسال هم میتونم انتخاب رشته کنم با سوابق؟؟؟

 • تصویر فرد

  دریا‏ - 00/2/30

  سلام
  من سال پیش از سوابقم استفاده کردم و نرفتم.
  امسال باز می تونم از طریق سوابق باز تایین رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/3/1

  سلام اگر روزانه قبول شدین و نرفتین دیگه روزانه رو نمیتونید انتخاب کنید ولی بقیه رو مشکلی نداره

 • تصویر فرد

  فرحناز‏ - 00/2/6

  سلام، من ورودی ۹۹ هستم. میخوام تغییر رشته بدم. امکانش هست امسال با سوابق تعیین رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه مرادی‏ - 00/1/31

  سلام ببخشید من دانش اموز کار و دانش رشته گرافیک هستم و میخاستم بدونم که لازم هست کنکور بخونم چون اعلام کردن که کنکور گرافیک حذف شده. و من فقط کنکور هنر ثبت نام کردم. میخاستم ببینم کسی که ازمون میده وکسی که بی ازمون. میخاهد دانشگاه ثبت نام کنه چه مزایا و معایبی شاملش میشه معدل هم 19.80. این شانس دارم که بدون ازمون ثبت نام کنم یا اینکه به درس خوندنم برای شرکت در کنکور هنر ادامه بدم

 • تصویر فرد

  Ollso‏ - 00/1/20

  سلام وقتتون بخیر من زیست شناسی دریایی دانشگاه علوم فنون میخونم خرمشهر با شرط معدل اومدم معدل کتبیم هم 13/83هست خواستم بدونم میتونم تغیز, رشته بدم ب زمین شناسی وانتقالی, بگیرم بیام اهواز چمران بخونم؟

 • تصویر فرد

  شهلا‏ - 99/11/25

  سلام من رشته تجربی بر اساس سوابق تحصیلی مجاز شدم به همشون ولی سراسری آزاد نه ،میخواستم بپرسم ایا با سوابق آزاد میشه رشته های پیرا پزشکی انتخاب رشته کرد ،یا دفترچه سوابق جداست هر چی هست رشته فقط اونا باید انتخاب بشه ؟

 • تصویر فرد

  راهله‏ - 99/10/25

  سلام من الان دانشگاه ثبت نام کردم براساس معدل ولی معدلم رو ۵۰صدم اشتباه زدم البته اینو بگم معدم کتبی نهایی من توی ریز نمرات ۱۲:۱۶ صدم خورده ولی امروز متوجه شدم تو برگه دیپلم اشتباها۱۱/۶۶خورده این یعنی چی من چی کار باید بکنم درصورتی که معدل کلم توی ریز نمرات۱۳/۶۰ و توی دیپلم هم همون خورده

 • تصویر فرد

  Razieh‏ - 99/10/20

  سلام یه سوال داشتم من امسال با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم دانشگاه روزانه قبول شدم ولی یه مشکلی هس در زمان انتخاب رشته معدل کل و معدل کتبی رو اشتباه وارد کردم چطوری میتونم اصلاحش کنم کمک کنید😢

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/10/6

  من رشتم تجربی بوده و امسال نرفتم دانشگاه
  سال دیگه میتونم با سوابق تحصیلی بدم دانشگاا؟

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - 99/9/10

  سلام. من ورودی مهر ۹۹ سوابق تحصیلی ثبت نام کردم و قبول شدم . امکانش هست برای بهمن هم ثبت‌نام کنم؟ بعد اعلام نتیجه انصراف بدم از رشته‌ی فعلیم؟

 • تصویر فرد

  مرادیان‏ - 99/9/5

  سلام من دیپلم فنی حسابداری دارم. کنکور ریاضی دادم قبول شدم کارشناسی مهندسی معماری روزانه کردستان. الان میگن ک تو نمیتونی پذیرش بشی بخاطر اینکه دیپلمت حسابداریه و کد رشتت به رشته مهندسی نمیخوره . الان این درسته چی کار باید بکنم توروخدا کمکم کنید .

 • تصویر فرد

  ایمان‏ - 99/8/27

  سلام
  اگر من بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول بشم بعد به دانشگاه نرم سال دیگه می تونم. با کنکور دانشگاه روزانه بزنم.

 • تصویر فرد

  شیما‏ - 99/8/26

  سلام من امسال کنکور شرکت کردم ولی عنوان دیپلمم که تجربی بود به اشتباه فنی حرفه ایی کارو دانش ثبت شده.رتبم 1937 شده ولی پزشکی نیاوردم.میشه که تاثیر عنوان دیپلمم باشه.

 • تصویر فرد

  حسینی‏ - 99/8/18

  سلام میشه به این نتایج اعتراض دادا؟یا اولویت بعدی خواست؟

 • تصویر فرد

  Mehrnoosh‏ - 99/8/17

  سلام من رشتم تجربی و امسال نتونستم اتخاب رشته از طریق سوابق تحصیلی کنم آیا سال دیگه میتونم از طریق سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم؟؟

 • تصویر فرد

  Hooman‏ - 99/8/17

  سلام
  من این ترم تو پیامنور ثبت نام کردم
  و قصد دارم ترم دوم با سوابق تحصیلی در دانشگاه سراسری ارومیه بدون کنکور شرکت کنم
  چه زمانی باید انصراف بدم از پیامنور؟؟(ترم اولی هستم)

 • تصویر فرد

  نگین‏ - 99/8/16

  سلام ثبت نام و انتخاب رشته بر حسب سوابق تحصیلی ترم بهمن ماه چه زمانی است؟

 • تصویر فرد

  هومن‏ - 99/8/14

  با سلام
  احتمال قبولی من در دانشگاه سراسری ارومیه بدون کنکور در رشته حسابداری با معدل کتبی16.70 ومعدل کل18.50چقدر احتمال داره؟؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/8/14

  سلام ببخشید من توی اولویت بندی اشتباه کردم میتونم تغییر بدم؟؟

 • تصویر فرد

  مسعود‏ - 99/8/11

  سلام من دانشگاه قبول شدم ولی حاضری خدمت رو نزدم الان میگن که لاید برم خدمت سربازی
  راهی هست که برم دانشگاه؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/8/12

  سلام اگر غیبت خورده باشین راهی نداره ولی حتما به نظام وظیفه مراجعه کنید ممکنه اگر زمان کمی گذشته باشه بخاطر شرایط امسال موافقت کنن 

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 99/8/10

  من از انتخاب رشته با سوابق تحصیلی جا ماندم چه کارکنم؟؟

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 99/8/9

  سلام
  من براساس سوابق تحصیلی مجاز به انتخاب رشته شدم ولی اشتباهی براساس آزمون انتخاب رشته کردم الانم جایی قبول نشدم میشه کاری کرد!؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 99/8/9

  آیا سایت برای پذیرش با سوابق باز هم باز میشه؟!

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/8/10

  مهلت انتخاب رشته با سوابق تحصیلی تموم شده 

 • تصویر فرد

  نیلوفر‏ - 99/8/7

  سلام من کنکور باسوابق تحصیلی روزانه قبول شدم ولی متاسفانه زمان ثبت ونام معدل کتبی نهایبم رو اشتباه وارد کردم چون اون موقع هنوز معدل کتبی نداشتم آیا الان منو حذف ومحروم میکنن معدل کلم رو درست وارد کردم

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 99/8/1

  سلام من دانشگاه روزانه بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم و اینکه کنکور هم دادم و هنوز نتایج نیومده شاید از اونم نتیجه خوبی بگیرم اگه الان ثبت نام کنم دانشگاه روزانه رو میتونم بعد نتایج کنکور تغییر بدم دانشگاهمو یا با اینجا ثبت نام کردن از اون محروم میشم؟لطفا کمکم کنید

 • تصویر فرد

  رها‏ - 99/7/29

  سلام من رشته زیست شناسی بر اساس سوابق قبول شدم . کی باید برم واس ثبت نام

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/7/30

  سلام خدمتش ما 
  سایت دانشگاه قبولیتون رو چک کنید و باهاشون در تماس باشین 

 • تصویر فرد

  M.M‏ - 99/7/28

  چرا کسی جواب نمیده؟
  کسی که روزانه قبول شده بر اساس سوابق تحصیلی باید شهریه بده؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/7/29

  تحصیل دانشگاه روزانه رایگانه 

 • تصویر فرد

  شیما‏ - 99/7/27

  سلام برای رشته های روزانه بر اساس سوابق باید شهریه پرداخت کرد؟

 • تصویر فرد

  ح.ح‏ - 99/7/27

  سلام.ببخشید من موقع ثبت نام در دانشگاه صرفا با سوابق تحصیلی معدل سال دوازدهم را زده که ۱۸/۳۴ بود.روزانه قبول شدم حالا گواهینامه موقت دیپلم را گرفتم معدل کلم شده ۱۷/۸۲.حالا برای ثبت نام در دانشگاه مشکل پیش میاد؟تو رو خدا راهنماییم کنید.ممکنه ثبت نام کنم و بعد بگن چون اشتباه معدل را زدی قبولیت لغو میشه؟

 • تصویر فرد

  زهرا خانم‏ - 99/7/22

  سلام..هنوزم میتونیم انتخاب رشته کنیم بر اساس سوابق تحصیلی؟؟؟

 • تصویر فرد

  حنانه شوارعی‏ - 99/7/20

  سلام خوبید میدونید جواب سوابق تحصیلی برای فنی حرفه ای کی میاد؟

 • تصویر فرد

  مهدوی‏ - 99/7/14

  آیا می توان هم انتخاب رشته با آزمون انجام داد هم صرفا سوابق تحصیلی؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/7/20

  سلام بله مشکلی نداره 

 • تصویر فرد

  Nirvana‏ - 99/7/13

  سلام من دقیقا معدل کتبی دیپلمم رو نمیدونم مدرسه هم پاسخگو نیستن واسه انتخاب رشته باسوابق تحصیلی دانشگاه ازاد اون معدلی که خودم حدس میزنم رو وارد کردم. به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟اخه تا فردا هم بیشتر وقت نداره من باید چیکار کنم لطفا کمکم کنین

 • تصویر فرد

  Kimya‏ - 99/7/7

  سلام توروخدا جواب بدید دیگه من پارسال انتخاب رشته کردم قبول شدم ولی نرفتم الان نمیتونم انتخاب رشته کنم برای ورودی مهر؟؟اخه چرا؟؟؟

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - 99/7/6

  سلام خسته نباشید من هنرستانی هستم و معدل کتبیم توی برگه دیپلم درج نشده و فقط کل هستش مشکلی پیش نمیاره برای انتخاب رشته با سوابق تحصیلی .؟

 • تصویر فرد

  Oooo‏ - 99/7/6

  انتخاب اولویت رشته های بدون کنکور آزاد چطوری هست ؟ انتخاب اول همیشه قبول میشه ؟

 • تصویر فرد

  ساحل‏ - 99/7/5

  سلام خسته نباشین من رشته انسانی هستم میخواستم با ثوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم ولی یدونه رشته تو دفترچه هستش اونم نوبت دوم میخواستم بدونم غیر از این رشته ، رشته دیگه ای نیستش

 • تصویر فرد

  S.X‏ - 99/7/4

  سلام، لطفا جواب بدین.
  من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم ولی زیست پیش دانشگاهی رو پاس نکردم امکان انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی برام وجود داره؟

 • تصویر فرد

  Sahaar‏ - 99/7/4

  سلام ببخشید میشه بگید با معدل نهایی ۱۱/۱۶ و معدل دیپلم ۱۵/۸۹ در رشته تجربی میتونم بر اساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شم؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/7/3

  اوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی از کلیه گروههای تحصیلی و رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (گروه های تحصیلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی) نسبت به انتخاب کدرشته های مورد علاقه خود در یک فرم انتخاب رشته اقدام و آن ها را بر اساس علاقه در اولویت های مورد نظر در تقاضانامه مذکور درج نمایند. بدیهی است نحوه گزینش آنان با توجه به نوع مدرک دیپلم و همچنین رشته انتخابی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما صورت خواهد پذیرفت.

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 99/7/3

  سلام من بادیپلم فنی حرفه ای درکنکورسراسری رشته علوم انسانی امسال شرکت کردم وباتوجه به سوابق تحصیلی مجازشدم میتونم انتخاب رشته کنم؟ لطفاراهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  سیده یاسمن‏ - 99/7/3

  سلام میتونم با رشته تجربی از رشته های دیگه مثل حسابداری هم انتخاب کنم ?

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/2

  من رشته تجربی هستم ایا میتونم در انتخاب رشته
  رشته های انسانی و ریاضی رو هم انتخاب کنم براساس سوابق تحصیلی؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 99/7/2

  سلام من دیپلم تجربی ام معدل کل سه سالم ۱۸/۶۳شد معدل نهاییم ۱۷/۴ شد.میتونم شیمی کاربردی پیام نور استان خودم برم؟گیلان هستم

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 99/7/2

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم با معدل کتبی 9/72 و کل 14/70 میتونم با سوابق انتخاب رشته کنم تو کارنامه مجاز بودم

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 99/7/1

  سلام ببخشید من معدل کتبیم ۱۷.۳۱ متونیم رشته تجربی ریاضیات قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه .ملایی‏ - 99/7/1

  من معدل کل دیپلمم سه سال ۱۶ .۷۰ شده و معدل نهاییم10;17 الان تو ازمون نتایج من دانشگاه روزانه نوبت دوم بر اساس سوابق تحصیلی مجاز شدم چه رشته ای میتونم برم

 • تصویر فرد

  Mobina‏ - 99/6/31

  سلام با معدل کتبی نهایی 15/30.ومعدل کل دیپلم18/04 رشته تجربی شانس قبولی دارم؟

 • تصویر فرد

  afafa‏ - 99/6/31

  سلام وقت بخیر من معدل دیپلمم نزدیک 17هستش میتونم دانشگاه مترجمی زبان قبول بشم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  نرکس‏ - 99/6/30

  سلام دوباره ببشخید میتونم با معدل ۱۶/۵۲در رشته خوبی در اناسنی قبول بشم ممنون

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 99/6/30

  سلام ببخشید من کنکور انسانی دادم آیا میتونم در رشته عکاسی با سوابق تحصیلی با معدل ۱۶/۵۲برم ؟احتمالش چقدره ؟

 • تصویر فرد

  آرام‏ - 99/6/30

  من توی ازمون روزانه قبول نشدم، ولی با معدل روزانه قبول شدم. الان میتونم انتخاب کنم؟رشتمم انسانیه.
  و لطف کنید بگید چجوری ثبت نام کنم و پیگیریاش؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 99/6/30

  سلام ببخشید سوالی داشتم من دیپلم حسابداری دارم
  ولی تو کنکور سراسری امسال برای انسانی شرکت کردم
  حالا میخوام بدونم من از طریق سوابق تحصیلی میتونم وارد دانشگاه بشم یا نه حتما باید از آزمون استفاده کنم

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 99/6/30

  سلام خسته نباشید
  با معدل دیپلم ۱۶/۱۲
  تو رشته ریاضی دانشگاه های تربتی کجا ها قبول میشم

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 99/6/27

  سلام من دیپلم نظام گذشته رو دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم و بدلیل اینکه پیش دانشگاهی حذف شده باید بجاش بصورت بزرگسال دوازدهم رو بخونم الان سوالم اینه که بعد از گرفتن دوازدهم، بدون آزمون در دانشگاه ثبت نام کنم ملاک پذیرش معدل دیپلمم خواهد بود یا معدل دوازدهم؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت