زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 | دریافت کارنامه کنکور

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 برای همه داوطلبان کنکور سراسری اهمیت بالایی دارد؛ چراکه داوطلبان بعد یک سال آمادگی و شرکت در کنکور سراسری 1402 می خواهند از نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 مطلع شوند. برای دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1402 - دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 و دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری یکی از مهم ترین خبرهایی است که داوطلبان کنکور 1402 می خواهند از آن مطلع شوند.

نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 به احتمال زیاد تا 15 اسفند اعلام خواهد شد و پس از آن امکان دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402 فراهم می شود. لذا داوطلبان حدود یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، می توانند انتخاب رشته کنند. داوطلبان کنکور سراسری 1402 می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sangesh.org مراجعه کنند و کارنامه خود را مشاهده کنند. حداقل اطلاعات برای دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری از سایت سازمان سنجش شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه می باشد.

 

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1402 - اطلاعات کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402

کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402 شامل اطلاعات داوطلب، درصد داوطلب در هر درس امتحانی، نمره تراز و رتبه داوطلب و وضعیت مجاز یا غیرمجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته است. با انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری و اعلام نتایج اولیه کنکور 1402 زمان انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز می شود و داوطلبان گروه های مختلف کنکور سراسری (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان انگلیسی) باید برای انتخاب رشته در مدت مقرر اقدام کنند. برای اطلاع دقیق از چگونگی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 و نکات مربوط به انتخاب رشته کنکور تجربی، ریاضی، و انسانی مطالب زیر را بخوانید.

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور زبان

تقریبا با گذشت یک ماه از انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، نتایج نهایی کنکور سراسری  و کارنامه نهایی کنکور سراسری 1402 اعلام می شود.

 

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1402 - مراحل مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

داوطلبان کنکور سراسری با شروع اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری می توانند با طی مراحل زیر، کارنامه اولیه کنکور را مشاهده کنند:

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
  • کلیک کردن بر روی لینک «مشاهده نتایج اولیه آزمون سراسری 1402»
  • وارد کردن اطلاعات خواسته شده
  • مشاهده نتیجه

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1402 - راهنمای تصویری دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری 1402

داوطلبان کنکور سراسری 1402 می توانند برای دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش به آدرس sangesh.org مراجعه کنند و روی لینک کارنامه اعلام نتایج  مرحله اول آزمون کلیک کنند.

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری 99 از سازمان سنجش
دریافت کارنامه کنکور سراسری 1402 از سازمان سنجش

 

 

 

در مرحله بعد می توانند از طریق یکی از مراحل زیر کارنامه اولیه کنکور سراسری خود را دریافت کنند.

روش اول: شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد

روش دوم: شماره پرونده + کد رهگیری + شماره شناسنامه

روش سوم: شماره پرونده + شماره سریال + شماره شناسنامه 

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری 99 از سازمان سنجش
دریافت کارنامه کنکور سراسری 1402 از سازمان سنجش

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور 1402 - نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

 بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری، سازمان سنجش این امکان را به داوطلبان داده است تا در صورت داشتن اعتراض نسبت به نتایج کنکور سراسری 1402، در فرصت مشخص شده درخواست بررسی مجدد خود را ارسال کنند. لذا ثبت کردن درخواست بررسی نتایج در سازمان سنجش به دو صورت امکان پذیر است:

روش اول: در این روش، داوطلبان ابتدا باید به سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و گزینه «ورود به سیستم پاسخگویی» را در منوی سمت چپ سازمانه انتخاب نمایند. لذا بعد از عضویت در سایت و تکمیل نمودن اطلاعات خواسته شده، می توانید درخواست خود را ثبت نمایید.

روش دوم: در این روش داوطلبان باید به سامانه darkhast.sanjesh.org که برای رسیدگی به درخواست های داوطلبان طراحی گردیده است، مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایند. بعد از این مرحله کدی به شماره تماس شما ارسال خواهد گردید که بعد از وارد کردن آن در کادر مشخص شده، باید تصویر مربوط به درخواست خود را در سامانه سازمان سنجش بارگذاری کنید و آن را ثبت نمایید. شایان ذکر است که نتایج اعتراضات و درخواست های داوطلبان از طریق آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود.

 

 

 

 

 

سوالات متداول:

کارنامه اولیه کنکور سراسری 1400 را دریافت کرده ام، انتخاب رشته کنکور تجربی ام را چگونه انجام دهم؟

انتخاب رشته کنکور تجربی نکاتی دارد که باید در چیدمان و اولویت بندی رشته ها به آن توجه کنیم. برای اطلاع از این نکات مطلب انتخاب رشته کنکور تجربی را در سایت 3گام بخوانید.

نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 تقریبا یک ماه بعد از انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می شود.

چگونه می توانم به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 دسترسی پبدا کنم؟

شما می توانید برای تهیه و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت