برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

تعداد بازدید 196285 دفعه

از آنجایی که در انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی، ریاضی و انسانی همواره یک سری سوال برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته وجود دارد سعی داریم در این مطلب به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

از آنجایی که در انتخاب رشته کنکور سراسری همواره یک سری سوال برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته وجود دارد سعی داریم در این مطلب به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

فهرست سوالات:

 • نحوه انتخاب رشته صحیح
 1. شهریه
 2. نوع دوره های مورد پذیرش
 3. شهریه
 4. نوع دانشگاهها
 5. روشهای پذیرش
 6. پذیرش براساس سهمیه
 7. سهمیه های خاص
 8. رشته های صرفا با سوابق یا با آزمون؟

 

مشاوره کنکور تجربی 97 با هدف گذاری های گام به گام

 

نحوه انتخاب رشته صحیح:

برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه تجربی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

البته باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است. مثلا آخرین رتبه قبولی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران، بینایی سنجی، حقوق، حسابداری، مدیریت بازرگانی، هوشبری، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، مترجمی زبان انگلیسی، کارگردانی و ... صد البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه تهران، دندانپزشکی شهید بهشتی و یا آخرین رتبه قبولی دانشگاه صنعتی شریف.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

 

ثبت نام برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی

 

شهریه:

بیشترین و کمترین شهریه برای دوره های مختلف به ترتیب زیر می باشد:

پردیسهای خودگردان رشته های دکتری علوم پزشکی به ازای هر ترم: دانشگاههای معروف 12 تا 16 ملیون تومان و سایر دانشگاهها تقریبا 10 تا 12 ملیون تومان

پردیسهای خودگردان رشته های کارشناسی به ازای هر ترم: تقربیا 6 ملیون تومان برای انسانی و تا 8 ملیون تومان برای تجربی و فنی و مهندسی

دوره های شبانه (نوبت دوم) دانشگاههای برتر (تهران، شریف، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، امیر کبیر، تربیت مدرس، خوارزمی، خواجه نصیر، علم و صنعت، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، صنعتی اصفهان، شیراز و صنعتی شیراز) به ازای هر ترم تقریبا: نزدیک به یک ملیون تومان برای گروه علوم انسانی و نزدیک به 1،500،000 تومان برای گروه تجربی و فنی مهندسی

دوره های نیمه حضوری و مجازی دانشگاههای دولتی به ازای هر ترم: به اندازه 60% شهریه تعیین شده برای دوره نوبت دوم (شبانه)

دوره های شبانه (نوبت دوم) دانشگاههای غیر برتر به ازای هر ترم: نزدیک به 800،000 تومان برای گروه علوم انسانی و نزدیک به 1،200،000 تومان برای گروه تجربی و فنی مهندسی

دوره های پیام نور به ازای هر ترم: نزدیک به 400،000 تا 500،000 تومان برای رشته های علوم انسانی و نزدیک به 700،000 تومان برای رشته های تجربی و فنی مهندسی

دانشگاههای غیرانتفاعی به ازای هر ترم: نزدیک به 700،000 تومان برای رشته های انسانی و نزدیک به 900،000 تومان برای رشته های فنی مهندسی

مهمترین نکته درباهر دانشگاه های غیر انتفاعی، سطح علمی و کیفی آن است که باید در اولیت بند یحتما رتبه بندی و کیفیت دانشگاه های غیرانتفاعی را بشناسید. برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد به مطلب رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی مراجعه کنید.

دوره های مجازی غیرانتفاعی به ازای هر ترم: تقریبا به اندازه 500،000 تومان برای گروه علوم انسانی و تقریبا 700،000 تومان برای گروههای تجربی و فنی مهندسی

 

با عضویت در کانال انتخاب رشته کنکور سراسری 96، با اطلاعات ناب، اخبار جدید تغییرات و مشاوره های انتخاب رشته و شانس قبولی همراه شوید.

 

عضویت در کانال  کنکور سراسری 97

 

نوع دوره های مورد پذیرش:

روزانه: در این نوع از پذیرش، شما هزینه ای به عنوان شهریه تحصیلی به دانشگاه نمی پردازید و عملا دولتی ترین نوع پذیرش می باشد. هزینه خوابگاه و غذای شما به صورت تعرفه های بسیار ارزان قیمت تصویب شده در نظر گرفته می شود که توسط خود شما پرداخت خواهد شد. در مورد خوابگاه، جمع هزینه های دوران سکونت شما در خوابگاه به صورت یکجا در پایان دوران تحصیل شما محاسبه شده و شما مختارید که یکجا و یا به صورت اقساطی بپردازید که پرداخت این اقساط نیز چند سال بعد از اتمام تحصیل شما در نظر گرفته می شود. این اقساط بسیار مبلغ پایینی دارد. در مجموع هزینه خوابگاه و غذا زیاد نیست که نگران باشید. اعتبار مدرک این دوره بالاترین اعتبار در میان سایر مدارک را دارد و شما از تحصیل رایگان در این دوره بهره مند هستید. در کنار این مزایا فراموش نکنید که شما نسبت به تحصیل دوره رایگان تعهد خدمت در کشور را خواهید داشت که این تعهد با توجه به سهمیه منطقه مورد پذیرش شما و یا حتی نوع رشته ای که پذیرفته می شوید متفاوت است. به عنوان مثال اگر قصد رفتن به خارج از کشور و کار با مدرک خود را داشته باشید، باید شهریه دوران تحصیل رایگان خود را بپردازید تا مدرک شما آزاد گردد. ضمنا این تعهد به معنای استخدام شما نیست و شما فقط باید به اندازه ای خاص در کشور بمانید تا دین خود را در برابر این تحصیل رایگان ادا کنید. شما هر جایی که نیاز به مدرک اصلی خود داشته باشید و در صورتی که هنوز دوران تعهد و ماندن در کشور را سپری نکرده باشید یا باید این هزینه را بپردازید و یا این که این دوران را سپری نمایید. کمترین تعهد خدمت برای داوطلبان منطقه 1 و بیشترین تعهد خدمت از نظر منطقه ای مخصوص داوطلبان منطقه 3 می باشد. رشته هایی که قاطعانه اعلام شده است که تعهد خدمت در ارگان خاصی را دارید مثل رشته های تربیت معلم داستان جداگانه ای دارد و شما به صورت کامل در استخدام آن ارگان خواهید بود و استخدام شما از همان زمان قبولی شروع می شود و به شما حقوق پرداخت می گردد.

اگر تصمیم خاصی برای نوع کار و یا ادامه تحصیل خود دارید حتما قبل از انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران خبره مشورت کنید.

 

نوبت دوم یا شبانه: این نوع از پذیرش، همان پذیرش روزانه می باشد با این تفاوت که شما شهریه دوران تحصیل خود را می پردازید. میزان شهریه تحصیل به صورت جداگانه توسط خود دانشگاهها تصویب می شود. این مبلغ در دانشگاههای بسیار خوب، بالاتر از دانشگاههای سطح پایین تر و کم طرفدارتر می باشد. علاوه بر هزینه تحصیل، مواردی مانند هزینه خوابگاه و غذا را نیز باید مد نظر داشته باشید که هزینه آنها بیشتر از داوطلبان دوره روزانه است. در واقع شما موظفید هزینه تحصیل خود را خودتان پرداخت کنید و دولت تعهدی در زمینه پرداخت هزینه تحصیل شما ندارد. حسن این دوره در این است که اولا مدرک دوره روزانه به شما داده می شود و در هیچ جایی در مدرک شما عنوان نمی شود که شما در دوره شبانه تحصیل کرده اید. کیفیت تحصیل و تدریس مانند دوره های روزانه است. از طرفی تعهدی نیز برای ماندن در کشور نخواهید داشت و مدرک شما به شما داده خواهد شد، برخلاف بچه های روزانه که برای آزاد شدن مدرک اصلی خود باید یا هزینه دوره روزانه را بپردازند و یا این که مدت ماندن خود در کشور را سپری نمایند. اعتبار این مدرک نیز همانند مدرک دوره روزانه است.

مجازی: شما در این دوره کلاسهای فیزیکی و حضوری نخواهید داشت و کلاسهای شما به صورت آنلاین تشکیل می شود. بابت این دوره نیز از شما شهریه اخذ خواهد شد. برای امتحانات به محلی که دانشگاه تعیین می کند رفته و امتحان خود را می دهید. در مدرک شما عنوان مجازی قید خواهد شد. بنابراین در انتخاب رشته کنکور سراسری خود نهایت دقت را داشته باشید تا مبادا به خاطر یک طرز فکر غلط و یا ندانستن دچار اشتباه شوید. در سیستم هوشمندانه انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام اولویت بندی تمامی دوره ها لحاظ شده است.

نیمه حضوری: به عبارتی این دوره، همان شکل پیام نوری برای دانشگاههای سراسری است. شما به صورت کاملا فشرده و در روزهای خاصی به کلاس می روید. در مدرک شما عنوان نیمه حضوری قید خواهد شد.

صرفا با سوابق تحصیلی: رتبه و آزمونی که در آن شرکت کرده اید هیچ اهمیتی ندارد و سوابق تحصیلی و معدل شما حرف اول و آخر را می زند. این نوع از پذیرش هم در دوره های روزانه (به مقدار بسیار کم)، هم شبانه و هم سایر دوره ها نیز وجود دارد. در مدرک شما عنوان پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی قید خواهد شد. بعضی اوقات بهتر است که بعضی از رشته های با پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی را در انتخاب رشته کنکور سراسری خود لحاظ نمایید. سیستم هوشمند انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام سعی نموده است تا به بهترین نحو به شما نشان دهد که کدام رشته های با صرفا سوابق تحصیلی را نسبت به رشته های با پذیرش آزمون در اولویت قرار دهید.

 

با مشاوره های دقیق 3گام همراه باشید تا در انتخاب رشته به هیچ وجه اشتباه نکنید.

 

مشاوره کنکور تجربی 97 با هدف گذاری های گام به گام

 

نوع دانشگاهها:

دانشگاههای سراسری: همان دانشگاه دولتی است که در دوره های روزانه، شبانه، گاها مجازی و نیمه حضوری و پردیس خودگردان پذیرش انجام می دهد. نوع تحصیل بسته به دوره در این دانشگاهها متفاوت است. به عنوان مثال دوره روزانه شهریه نمی پردازید ولی دوره های شبانه، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و خودگردان باید شهریه بپردازید. دوره های روزانه و شبانه کلاسهای یکسان دارند ولی دوره های مجازی اصلا کلاس درسی نخواهند داشت. بعضی از دانشگاههای سراسری مثل تربیت معلم، شما را از همان زمان دانشجویی به استخدام خود در می آورند و به شما حقوق می دهند.

پردیسهای خودگردان: بعضی از دانشگاههای دولتی برای پاسخگویی به تقاضای زیاد داوطلبان در برخی از رشته های خاص، دانشکده هایی را ایجاد کرده اند که نام پردیس خودگردان به آنها اطلاق می شود. ماهیت این دانشکده ها این است که کل هزینه این دانشکده ها باید توسط جذب دانشجو انجام شود و به همین دلیل بیشترین شهریه ممکن را برای تحصیل در کل کشور دریافت می کنند. در این پردیسها کلاس تشکیل می شود و اساتید معتبر همان دانشگاههای سراسری قبول تدریس می کنند. در مدرک این دسته نیز قید می شود که در پردیس خودگردان تحصیل کرده اند. اگر از پس هزینه های سنگین این پردیسها بر نمی آیید، انها را انتخاب نکنید.

دانشگاههای پیام نور: در این دانشگاهها، بسته به نوع رشته و دروس کلاس تشکیل می شود. به عنوان مثال بعضی دروس کاملا کلاس محور و استاد محور تعبیر می شوند و بعضی از دروس، خودخوان تعریف می شوند و هیچ استادی ندارند. واحدهای عملی دارای ساعت و کلاس مشخص هستند و نیازمند حضور اجباری هستند. سطح امتحانات در این دانشگاهها در پایان ترم نسبت به سطح آموزش بسیار سخت تر می باشد. این دانشگاهها نیز برای تحصیل از شما شهریه دریافت می نمایند.

دانشگاههای غیر انتفاعی: این دانشگاهها و مراکز نیز برای تحصیل از شما شهریه دریافت می کنند و برای تحصیل، کلاس درس تشکیل می دهند. امتحانات را خود اساتید می گیرند، برخلاف دانشگاه پیام نور که امتحانات به صورت سراسری و از طرف سازمان مرکزی پیام نور گرفته می شود. در واقع تحصیل در این دانشگاهها بسیار راحت تر از پیام نور است. هم کلاس درس تشکیل می شود و هم امتحان را استادی که درس داده است می گیرد. از نظر کیفیت آموزشی ممکن است گاها سطح پایینی داشته باشند.

با توجه به یک سری شباهت ها و تفاوتهای بنیادی بین دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور حتما در انتخاب رشته کنکور سراسری خود نهایت دقت را داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات درست و کافی حسرت بسیاری را خورده اند. سیستم هوشمند کنکور سراسری 3گام، اولویت بندی منطقی را بین انتخابهای غیر انتفاعی و پیام نور برای شما فراهم نموده است تا در این مسیر کمترین اشتباه را داشته باشید.

 

روشهای پذیرش:

متمرکز: پذیرش در یک مرحله انجام می شود. پذیرش یا به صورت با آزمون و یا به صورت صرفا با سوابق تحصیلی می باشد. بعضی از دانشگاههای خاص مثل مالک اشتر، امام حسین و ... قبل از اعلام نتایج از داوطلبان مصاحبه هایی را به عمل می آورند ولی چون نتیجه قبولی همزمان با اعلام نتایج نهایی می باشد، پذیرش آنها متمرکز قلمداد می شود. اگر عنوان شده باشد که در نوبت اول پذیرش می شوید، مهر ماه به سر کلاس خواهید رفت و اگر عنوان شود که نوبت دوم می باشید، از بهمن ماه به سر کلاس خواهید رفت. این نوبت دوم با نوبت دوم به معنی شبانه فرق دارد و با آن اشتباه نگیرید.

نیمه متمرکز: نتایج به صورت قطعی و یکجا با سایر رشته ها اعلام نمی شود. یعنی پس از انجام مصاحبه ها و معاینات و سایر مراحل، ارزیابی انجام می شود و سپس قبولی شما در اوایل دی ماه و یا بهمن ماه اعلام می شود. اگر شما رشته ای را به صورت متمرکز قبول شده باشید در آن ثبت نام می کنید و بعد که اعلام شد در رشته های نیمه متمرکز پذیرفته شده اید از آن رشته انصراف و رشته نیمه متمرکز را در بهمن ماه ثبت نام می کنید. یعنی عملا در هر صورت شما از بهمن ماه دانشجو خواهید شد. کسانی که از قبولی متمرکز خود راضی هستند بهتر است برای انجام مصاحبه نیمه متمرکز نروند، چون در صورت قبولی برای خود دردسر درست می کنند و باید به سراغ رشته نیمه متمرکز بروند، چون قبولی آنها در رشته متمرکز لغو می شود. مثلا اگر کسی پزشکی قبول شد و بعد رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی قبول شد، قبولی پزشکی او لغو می شود و باید دکترای پیوسته بیوتکنولوژی را ادامه دهد. پس اگر از قبولی پزشکی خود راضی بود بهتر است که برای مصاحبه بیوتکنولوژی نرود.

بهتر است انتخابهای نیمه متمرکز را همیشه در بالاترین اولویت ها قرار دهید اگر به آنها علاقه مند هستید. زیرا اگر به آنها علاقه مند باشید ولی آنها را در اولویت های پایین تر بگذارید ممکن است رشته های بالاتر از آن را پذیرفته شوید و در نتیجه اصلا به مصاحبه دعوت نخواهید شد زیرا نسبت به رشته ای قبل از آن ابراز تمایل نموده اید. زمانی دعوت به مصاحبه می شوید که اولا انها را انتخاب کرده باشید و در ثانی در اولویت های بالاتر از آن پذیرفته نشده باشید.

قبل از هر گونه انتخاب سعی کنید با مشاورانی خبره و توانا مشورت کنید.

 

ثبت نام برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی

 

بیشتر بخوانید:

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکو ریاضی

انتخاب رشته کنکور علوم انسانی

انتخاب رشته هنر

انتخاب رشته زبانهای خارجی

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

 

پذیرش براساس سهمیه:

نوع منطقه شما اصلی ترین عامل در قبولی شما خواهد بود. پذیرش های بومی و کشوری باعث می شود تا عدالت بین سطح آموزشی در مناطق مختلف برقرار شود. در واقع این شانس به شما داده می شود تا با یک رتبه کشوری بسیار بد ولی یک رتبه منطقه خوب، یک رشته و دانشگاه بسیار خوب قبول شوید. از نظر پذیرش منطقه ای، هر منطقه ای که تعداد داوطللب بیشتری از آنجا در آزمون شرکت کرده باشد، شانس بیشتری برای پذیرش خواهد داشت. مثلا اگر منطقه 2، 100 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته داشته باشد ولی منطقه 1 تنها 50 هزار داوطلب منطقه 2 داشته باشید، بیشترین سهمیه قبولی به منطقه 2 خواهد رسید. ساده ترین بیان برای پذیرش منطقه ای این است که شما نسبت به افراد با شرایط یکسان نسبت به خودتان سنجیده می شوید. منظور از این شرایط، امکانات تحصیلی و سطح رفاهی محل زندگی شما می باشد. در زیر توضیح مختصری را برای هر نوع پذیرش می آوریم:

توجه کنید: در پذیرش با سهمیه ایثارگران و جانبازان، زمانی این سهمیه لحاظ می گردد که فرد دارنده آن سهمیه در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده در آن کد رشته محل را کسب کرده باشد و در غیر اینصورت این سهمیه به آنها تعلق نمی گیرد و در ابتدا به 5 درصد از خانواده جانبازان با درصد جانبازی زیر 5 درصد و پس از آن به داوطلبان آزاد اختصاص می یابد.

پذیرش کشوری: اگر جزء سهمیه ایثارگران نیستید، بعد از کسر 25 درصد از ظرفیت هر رشته پذیرش برای شما شروع می شود. فرض کنید یک دانشگاه در یک رشته ای، 100 نفر ظرفیت دارد. ابتدا از این ظرفیت، 25 نفر کم کنید (البته شرط این کم شدن این است که حتما فرد مورد نظر در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره کل آخرین فرد مورد پذیرش را آورده باشد، در غیر اینصورت ابتدا یک سهم 5 درصدی به خانواده جانبازان با درصد جانبازی زیر 25 درصد و سپس این سهم به داوطلبان آزاد اختصاص می یابد). حالا 75 نفر باقیمانده بین مناطق و خانواده شهدا توزیع می شوند. در نظر داشته باشید که بین سهمیه ایثارگری با خانواده شهدا تفاوت وجود دارد. خانواده شهدا به پدر و مادر و خواهر و برادر شهید اطلاق می شود. مثلا اگر منطقه 2، دو برابر سایر مناطق داوطلب داشته باشد، نزدیک به نصف این 75 نفر باقیمانده به منطقه 2 اختصاص خواهد یافت. استان و شهر شما هیچ اهمیتی ندارد. یعنی همه مناطق 2 یا 3 با هم سنجیده می شوند و فرقی ندارد که شما منطقه 2 تهران باشید یا منطقه 2 اصفهان یا منطقه 2 هرمزگان.

پذیرش بومی: این نوع پذیرش در سه دسته انجام میشود:  قطبی، ناحیه ای و استانی.

قطبی: چند استان همجوار با یکدیگر یک قطب را می سازند. هر قسمت از کشور یک قطب را می سازد. شمال، غرب، شرق، جنوب و مرکز. پس در مجموع 5 قطب داریم. در هر قطب قطعا هر سه منطقه را از 1 تا 3 خواهیم داشت.

ناحیه: هر چند استان همجوار یک ناحیه را می سازند. براساس تقسیمات کشوری، 9 ناحیه خواهیم داشت. ممکن است در برخی نواحی بچه های منطقه 1 هیچ سهمیه پذیرشی براساس نوع پذیرش بومی نداشته باشند. مثلا در ناحیه 4، یعنی سیستان و بلوچستان و کرمان چون عملا منطقه یک نداریم بنابراین پذیرش بومی و از نوع ناحیه ای برای بچه های منطقه 1 وجود نخواهد داشت. البته به شرطی که آن رشته حتما پذیرش ناحیه ای داشته باشد.

استان: هر استان به تنهایی مورد سنجش قرار می گیرد و باز ممکن است یک استان اصلا منطقه 1 نداشته باشد که بتواند از طریق نوع پذیرش استانی، بچه های منطقه 1 را جذب کند.

انتخاب رشته کنکور سراسری 95
انتخاب رشته کنکور سراسری 96

حالا به مثال بپردازیم:

فرض کنید دانشگاهی در یک رشته خاص 100 نفر می گیرد. ابتدا 25 درصد را برای سهمیه ایثارگران کم کنید (البته شرط این کم شدن این است که حتما فرد مورد نظر در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره کل آخرین فرد مورد پذیرش را آورده باشد، در غیر اینصورت ابتدا یک سهم 5 درصدی به خانواده جانبازان با درصد جانبازی زیر 25 درصد و سپس این سهم به داوطلبان آزاد اختصاص می یابد). پس از کسر این 25 درصد، حالا 20 تا 40 درصد را نیز برای سایر افرادی که در بوم شما نیستند کم کنید. یعنی تا بدین جا از 100 نفر ابتدا 25 نفر کم شد و 75 نفر باقی ماند. حالا از این 75 نفر، بسته به نوع رشته باید20 درصد یا 40 درصد یعنی 15 نفر و یا 30 نفر دیگر کم کنید. اگر رشته پرطرفدار باشد، باید 30 نفر و اگر رشته کم طرفدار باشد باید 15 نفر کم کنید. رشته های پرطرفدار عبارتند از:

 

گروه آزمایشی

عناوین رشته های پرطرفدار

علوم ریاضی و فنی

مهندسی برق، عمران، مکانیک، کامپیوتر، صنایع و معماری

علوم تجربی

پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی

علوم انسانی

حقوق، روانشناسی و حسابداری

 

 فرض می کنیم رشته ای کم طرفدار باشد و60 نفر باقیمانده را بررسی خواهیم کرد.

در پذیرش قطبی: این 60 نفر به نسبت تعداد داوطلبان در مناطق سه گانه توزیع می شوند. مثلا اگر داوطلبان منطقه 3 دو برابر سایر مناطق باشند، نصف این 60 نفر به بچه های منطقه 3 همان قطب خواهد رسید. این عامل باعث می شود تا تعدا قبولیهای یک قطب نسبت به کل کشور به استثنای آن قطب بیشتر شود. یعنی اگر رشته ای پذیرش قطبی دارد و یک دانشگاه و یا یک رشته خوب هم در آن قطب وجود دارد، شانس بچه های همان قطب بسیار بیشتر خواهد بود.

در پذیرش ناحیه ای: این نوع توزیع فقط به یک ناحیه اختصاص می یابد. در اینجا شانس برای استانهای همجوار بسیار بیشتر است.

در پذیرش استانی: عملا خود استان است که شانس بسیار زیادی را به داوطلبان می دهد.

هر دوره ای وابسته به نوع خود، پذیرش خاصی دارد. به جدول زیر توجه کنید:

جدول نوع پذیرش دوره های مختلف کنکور سراسری
جدول نوع پذیرش دوره های مختلف کنکور سراسری

سیستم انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام به شدت به این نوع از پذیرش ها حساس بوده و تمامی احتمالات قبولی را بر مبنای کشور، قطب، ناحیه، استان و منطقه 1 و 2 و 3 دسته بندی کامل نموده است تا شما در سطوح مختلف احتمال قبولی خود را ارزیابی نمایید.

 

 

مشاوره کنکور تجربی 97 با هدف گذاری های گام به گام

 

سهمیه های خاص:

سهمیه ایثارگران و رزمندگان: فرزاندان و یا همسر شهدا، آزاد گان و همسر و فرزند آزادگان، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آنها در این دسته قرار می گیرند. از همه ظرفیت ها 25 درصد به آنها تعلق دارد. در واقع فارغ از محل سکونت آنها، 25 درصد از قبولی هر رشته ای متعلق به آنها خواهد بود. تفاوتی که این دسته با خانواده شهدا دارند در این است که خانواده شهدا (یعنی پدر، مادر و برادر و خواهر شهید) این 25 درصد را ندارند و تنها می توانند از تعداد کمتر داوطلب در دسته مربوط به خودشان بهره ببرند.

 به عنوان مثال، اگر پذیرش در رشته ای 100 نفر باشد، 25 نفر از آن به ایثارگران متعلق است (البته شرط این کم شدن این است که حتما فرد مورد نظر در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره کل آخرین فرد مورد پذیرش را آورده باشد، در غیر اینصورت ابتدا یک سهم 5 درصدی به خانواده جانبازان با درصد جانبازی زیر 25 درصد و سپس این سهم به داوطلبان آزاد اختصاص می یابد). بعد از کسر این 25 درصد، 75 نفر باقی می ماند. حال اگر پذیرش کشوری باشد، این 75 نفر بین منطقه 1 و 2 و 3 و خانواده شهدا توزیع می شود. حال فرض کنید که تعداد داوطلبان در منطقه 2، به عنوان مثال 10 برابر سهمیه خانواده شهدا باشد. در این حالت میزان قبولی منطقه 2 در آن رشته، 10 برابر خانواده شهدا خواهد بود. در واقع هر منطقه و سهمیه به نسبت تعداد کل شرکت کننده سهم کمتر یا بیشتری از پذیرش خواهد برد.

حال اگر پذیرش را بومی در نظر بگیرم. از 10 نفر، 25 نفر کم می شود (البته شرط این کم شدن این است که حتما فرد مورد نظر در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره کل آخرین فرد مورد پذیرش را آورده باشد، در غیر اینصورت ابتدا یک سهم 5 درصدی به خانواده جانبازان با درصد جانبازی زیر 25 درصد و سپس این سهم به داوطلبان آزاد اختصاص می یابد). اگر رشته پرطرفدار باشد، 40 درصد نیز باید کسر شود زیرا متعلق به داوطلبان آزاد و غیر بومی خواهد بود. پس بدین ترتیب 30 نفر دیگر نیز کم می شود. در نهایت 45 نفر باقی می ماند. از این 45 نفر به نسبت تعداد شرکت کننده در مناطق و خانواده شهدا، ظرفیت توزیع می شود. اگر تعداد شرکت کنندگان منطقه 2، 10 برابر خانواده شهدا باشد بنابراین، سهم بچه های منطقه دو، 10 برابر سهم خانواده شهدا خواهد بود.

 

رشته های صرفا با سوابق یا با آزمون؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که طی چندین سال اخیر بسیار مطرح شده است که آیا بعضی از کد رشته های صرفا با سوابق تحصیلی را بالاتر از کد رشته های با آزمون انتخاب کنم یا نه؟ پاسخ به این سوال قدری نیاز به آشنایی و شناخت شما از رشته ها دارد. به عنوان مثال اگر هدف شما بازار کار می باشد بهتر است رشته های با آزمون را فدای رشته های صرفا با سوابق تحصیلی کنید. مثلا می توانید رشته حسابداری صرفا با سوابق تحصیلی را بالاتر از رشته کاردانی مترجمی زبان انگلیسی با پذیرش با آزمون بزنید. به هر حال ارزش رشته حسابداری و بازار کار، چنین موردی را منطقی می کند. بنابراین نیاز است که در بعضی جاها واقعا بیشتر بیندیشید و این کار را حتما انجام دهید.

می توانید با مشورت با مشاوران برجسته 3گام که طراح یکی از نوین ترین سیستمهای انتخاب رشته کنکور سراسری بوده اند، قبل از انتخاب رشته نهایی کنکور سراسری خود بهترین مشاوره را داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکو ریاضی

انتخاب رشته کنکور علوم انسانی

انتخاب رشته هنر

انتخاب رشته زبانهای خارجی

مقایسه نرم افزارهای انتخاب رشته کنکور تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبانهای خارجی

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  میلا د‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  منظور تون از گفتن زیاد کلمه سمیه 25%ايثارگران چیه،

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تاکید بر روی این کلمه به این خاطر هست که بچه ها بدونند که در انالیز ظرفیت ها باید حتما اول اون 25 درصد ر کم کنند. از طرفی چون خواستیم مثالها شفاف باشه تکرارش زیاد شده تا دقیقا با مثال بچه ها متوجه بشن.

 • تصویر فرد

  احسان76‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشیداخباراعلام کرده همه داوطلبان کنکورفنی95 میتونن انتخاب رشته بکنن این خبرصحت داره؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ممنون
  بله همه افرادی که ثبت نام کردند می توانند انتخاب رشته کنند
  ولی فقط رشته های که بر اساس سوابق تحصیلی هستند می تونید انتخاب کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  فرید‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من میخوام با سوابق تحصیلی در دانشگاه ثبت نام کنم ایا امکانش هست ک با پیش تجربی بتونم حقوق بخونم لطفا جواب رو ب ایمیلم بفرستید
  خدا قوت

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من در کنکور شرکت کردم
  آیا برای ثبت نام در رشته های با آزمون و رشته های بی آزمون
  هردوتای آنها بایستی جداگانه کارت تهیه کرده و دو بار جداگانه انتخاب رشته کنم
  و یکبار کافی است

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا باید کارت رو تهیه کنید و هر دو نوع پذیرش رو در لیست 150 تایی انتخابهاتون داشته باشید.

 • تصویر فرد

  zariiii‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخاستم ببینم دانشگاه پردیس خودگردان رشته پرستاری ارومیه منطقه 2با رتبه چند قبول میکنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اطلاعات احتمالات قبولی در نرم افزار انتخاب رشته 3گام گذاشته شده.
  با ادرس: FINAL.3GAAM.COM

 • تصویر فرد

  جیران‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  لطفا سریع جواب بدید من کنکور تجربی دادم امسال اما میخاستم ببینم ایا میشه تو گروه ریاضی انتخاب رشته کنم؟ ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  امیرکاظمی‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  اگردر دانشگاه های قطبی یا ناحیه قبول شویم به ما خوابگاه تعلق میگیرد ودر چه صورتی به یک دانشجو خوابگاه تعلق نمیگیرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. همه دانشگاهها در شرایط ویژه هر دانشگاه تو دفترچه سنجش نوشتند که خوابگاه می دن یا نه.

 • تصویر فرد

  بیژن‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من دارای رتبه 1480 در منطقه دو هستم.ایا شانس قبولی در رشته های پزشکی رو دارم؟ لطفا جواب بدید چون برام خیلی مهمه.با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانس بالایی دارید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  درصورتی 25درصد سهمیه ی پذیرش به ایثارگران تعلق میگیره که داوطلب 70درصد از هر درس نفر اخر رو بزنه..یعنی اگه داوطلب ازاد 5درصد زده داوطلب سهمیه شاهد باید 4درصد بزنه....وگرنه سهمیه به داوطلبان ازاد تعلق میگیره....خواهشا زین پس جو سازی نکنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  حرف شما کاملا درسته و ما هم دفترچه رو کامل خوندیم. تنها بحثی که این اجازه رو به شما می ده که اینجوری صحبت کنید اینه که ما در کسر اون 25 درصد فرض کردیم که همه میدونند که این شرط در حالتی صادقه که در سهمیه ایثارگران 70 درصد و در سهمیه جانبازان 75 درصد از نمره آخرین فرد پذیرش شده آزاد رو کسب کنه. چون این مورد کاملا بدیهیه و در غیر این صورت به هیچ عنوان فرد در اون کد رشته پذیرفته نمیشه. با توجه به این که افرادی ممکنه چنین موردی رو ندونند، چنین موردی رو در ادامه این مطلب عنوان می کنیم تا متهم به جوسازی نشیم. خیلی خوبه که انقدر توجه دارید ولی متاسفانه بیان زیبایی رو به کار نبردید و با قضاوتی سریع یک مجموعه رو متهم به جوسازی کردید!!!!!!!!!!!!
  ضمنا می تونید همین حالا ببینید که این موردی که شما گفتید رو به مطلب اضافه کردیم تا یکی از بدیهی ترین مطالب رو هم آورده باشیم.

 • تصویر فرد

  منیره‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.میخواستم بدونم شهریه رشته های باازمون کمتراز رشته های براساس سوابق تحصیلی است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله درسته.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  رتبه 21000 منطقه دو آوردم.. برای رشته تربیت بدنی، چونکه دو تا دانشگاه برا محاصبه و ازمون عملی بهم معرفی میکنند، از بین دانشگاه تهران، شهیدبهشتی،تبریز،خوارزمی،ارومیه روزانه، کدومشو باید اول تر بزنم؟؟ چون میترسم مثلا اگه تهران و شهیدبهشتی رو اول از همه بزنم،معرفی بشم ولی نتونم قبول شم ولی اگه خوارزمی و ارومیه رو اول بزنم، احتمال قبولیم بیشتر بشه...
  پیشاپیش خیلی ممنون از راهنماییتوون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  اصولا داری درست و منطقی فکر می کنی بنابراین تهران و بهشتی رو جلوتر نزن و یا اصلا نزن.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کنکور ریاضی شرکت کردم ب نظرتون بازار کار مکانیک بهتره یا صنایع که برم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. صنایع

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام دوستان
  یکی از دوستام الان داره ازاد حسابداری میخونه بعد کنکور امسالم شرکت نکرده بود(دیپلمش هم تجربی بوده)، حالا میتونه برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی رشته های که سنجش اعلام کرده اونم توی گروه تجربی مثل سلامت دهان شرکت کنه مشکلی نداره به نظرتون چون الان دانشجو هست مشکلی پیش نمیاد(پیام نور و غیر انتفاعی نمیخواد بره فقط همین رشته های پیراپزشکی) .لطفا کامل راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  اگر کنکور امسال شرکت نکرده اصلا حق انتخاب رشته نداره. چون سیستم براش شماره پرونده ای تخصصی نداده که بتونه انتخاب رشته کنه.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام اگه در انتخاب رشته بدون ازمون در دو گروه هنر و ریاضی شرکت کنیم باید در فرم انتخاب رشته براساس علاقه مندی انتخاب کنیم یا هنر جدا ریاضی جدا.منطورم اینست که در دو گروه ازمایشی و دو رشته بررسی و قبول میشویم یا اگر یکی را قبول شویم بقیه انتخابها بررسی نمیشود.با تشکر لطفا جواب بدین چون خیلی گیج شدم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. همه رو با هم انتخاب می کنید و فقط یک جا قبول میشید و نه این که در هر رشته بهتون بگن اینو قبول شدی و شما امتخاب کنی. براساس علاقه مندی و رتبه شما یک جا برای قبولی اعلام میشه.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من امسال کنکو رتجربی دادم و دیپلم ریاضی دارم..... می تونم تو انتخاب رشته ریاضی شرکت کنم!؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در همون گروهی که آزمون دادید فقط مجاز به انتخاب رشته هستید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  تورو خدا اگه کسی نیاز به کارت ثبت نام گروه ازمایشی جدیدازمون سراسری 95رو داره بگه من سریال کارتی که خریدم و بهش بدم اخه اشتباهی خریدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  امیدواریم مشکلتون حل بشه.

 • تصویر فرد

  f‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  رشته تجربی هستم آیا میتوانم در رشته های انسانی بدون آزمون انتخاب رشته کنم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید ولی دیگه تو تجربی نمی تونید. شما مجاز هستید که در یکی از زیرگروههای اصلی بدون آزمون شرکت کنید ولی این نکته رو هم باید بدونید که عملا با این تغییر رشته کارتون سخت میشه چون سوابق تحصیلیتون با توجه به دیپلمتون تقریبا بی تاثیر قلمداد میشه.

 • تصویر فرد

  رها رها‏ - ۲۹م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید. من هم کنکور تجربی شرکت کردم هم هنر. الان هم میخوام واسه تجربی انتخاب رشته کنم هم واسه هنر. چطوری باید انتخاب رشته کنم؟ چطوری هردوتاش لحاظ میشه؟؟ منظورم اینه که الان چطوری انتخاب رشته کنم که وقتی نتایج اصلی اومد هم تجربی قبول شده باشم هم هنر ،، و بعد خودم یکیشو انتخاب کنم واسه ثبت نام در دانشگاه.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شما فقط یک جا قبول میشید نه دو جا همزمان.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  می تونیم تعهدی شهرای دیگه رو بزنیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید و مشکلی نداره.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  می تونیم تعهدی یه شهرای دیگه رو بزنیم منظورم تهعدی پزشکی دندان دارو هست من تو انتخاب رشته می زنم برام خطا نمی یاره یعنی مشکلی نیست؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا مشکلی نیست ولی حواستون باید باشه که تعهدتون در بخشهای محروم تحت پوشش همون دانشگاه خواهد بود.

 • تصویر فرد

  الهام 1993‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام آیا رشته های پزشکی تعهد دار هم جزو رشته های روزانه محسوب میشن..مثلا کسی که فارغ التحصیل روزانه هست اگه امسال کنکور مجاز شده با توجه به اینکه اجازه انتخاب رشته روزانه نداره..رشته های تعهد دار مثل پزشکی و دارو که مخصوص بومی ها است رو هم نمیتونه بزنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله تعهد خدمتها جزء روزانه است و اگه مجاز به انتخاب روزانه نیستید نمی تونید انتخاب کنید. تعهد وزارت بهداشت دو نوع هست:
  یکی تعهد خدمت کلی که ربطی به استان و بوم نداره و همه می تونند انتخاب کنند.
  دومی بومی مناطق محروم هست که فقط مخصوص مناطقیه که تحت پوشش هست.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  مجاز به انتخاب چند رشته محل هستیم؟ 100 یا 150
  سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  150 تا

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  پذیرش های صرفا با سوابق تحصیلی ایا معدل خاصی رو برای پذیرش در نظر میگیرند یا صرفا با داشتن معدل دیپلم هر چند پایین قبولمیکنند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا یه کفی رو برای معدل در نظر می گیرند.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید بازم می پرسم می ترسم این رشته های داری تعهد استانای دیگه روبزنم تخلف محسوب بشه از کنکور محروم بشم واقعا مشکلی پیش نمی یاد؟😓😓

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه مشکلی پیش نمیاد البته اگه قبول شی و نری مشکلی برات پیش میاد.

 • تصویر فرد

  پاییز‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  در دفترچه رشته ی ریاضی دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران نیمه متمرکز نیست اما شرایط خاص و مصاحبه دارد.ممکن است نوع پذیرش را توضیح دهید؟یعنی رشته ی دیگری هم قبول خواهیم شد؟
  اگر امکان دارد جواب را برایم ایمیل کنید مشوش هستم و باید سریع اطلاع پیدا کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بعد از انتخاب رشته اگر جزء سه برابر ظرفیت قبولی ها برای مرحله دوم شده باشید براساس رتبه تون، دعوت میشید به مصاحبه و بعد از مصاحبه نمره آزمونتون با مصاحبه جمع میشه و اگه قبول بشید همون اواخر شهریور اعلام میشه و می رید دانشگاه از مهر ماه و اگه قبول بشید اونو جای دیگه ای برای قبولی متمرکز براتون اعلام نمیشه. مثل نیمه متمرکز نیست که هم یه متمرکز قبول بشید و هم دعوت بشید برای مصاحبه نمیه متمرکز.

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من رشته ریاضی ام و کنکور ریاضی ام شرکت کردم.میخواستم ببینم میشه علاوه بر ثبت نام در انتخاب رشته بر اساس آزمون در انتخاب رشته بدون آزمون هم ثبت نام کنم؟اگر میشه درسایت در محل جدا گانه است و باید کارت اعتباری بخرم یا در همان قسمت انتخاب رشته با آزمون باید رشته های بدون آزمون رو هم وارد کنم یعنی هر دو نوع روی هم باید 150 تا بشن؟با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید بدون آزمونها رو در همون لیست 150 تایی وارد کنید و مشکلی نداره.

 • تصویر فرد

  مهشيد‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشيد
  براي اينكه انتخاب رشتمون بومي باشه بايد كل رشته هايي كه ميزنيم بومي باشه يعني نميشه اول بوميارو بزنيم بعدشم شهرهاي ديگه رو؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اولویت دهی ربط به علاقه داره.

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  من دانشجوی انصرافی روزانه ورودی بهمن 93 هستم و امسال کنکور 95 شرکت کردم اما نتیجه دلخواه نگرفتم، حالا من تا قبل 15 مهر امسال یا باید دانشگاهی قبول شم و یا برم سربازی
  حالا ایا راهی نیست که نظام وظیفه یک سال دیگه به مهلت بده؟؟؟؟
  در هرمقطع 1بار میشه انصراف داد پس دیگه نمیتونم مثلا کارشناسی پیام نور ثبت نام کنم
  ایا میشه در کاردانی یه رشته ثبت نام کنم بعد برا کنکور بخونم و بعد که رشته جدید قبول شدم از کاردانی انصراف بدم؟؟
  از نظر نظام وظیفه این دیگه مشکلی نداره یا داره؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. وقتی شما مشمول میشید دیگه ربطی به عوض کردن مقطعتون نداره.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  اینکه تو دفترچه نوشته اون شهرایی ک بومی نداره داوطلبا میتونن بومی استان های همجوارو بزنن بعد تو شهر خودشون تعهد بدن به چه صورته؟ینی امکانش هس ما بومی شهر دیگ بخونیم بعد تو شهر خودمون تعهدشو بدیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. وقتی میگه شهرها یا شهرستانهای تحت پوشش شما م یتونید در همون محدود به انتخاب محل تعهد خدمت بپردازید.

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخیر
  من آزمون تجربی دادم و پیام نور مجاز شدم الان می تونم از بخش انتخاب رشته با ازمون در رشته تجربی انتخاب رشته کنم و در بخش انتخاب رشته با سوابق جداگانه در رشته ریاضی با خرید کارت ثبت نام کنم و در نهایت دو کد رشته یکی از تجربی و یکی از ریاضی قبول بشم و یکی رو خودم انتخاب کنم برای رفتن؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه امکانش نیست چون در فرم 150 تایی شما مجاز به انتخاب از یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایش هنر و زبانهای خارجی هستید و یک داوطلب همزمان نمی تونه هم تجربی باشه و هم ریاضی. ضمنا فقط یک جا قبول میشید و اینطور نیست که چند جا قبول بشید و انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  حافظ‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام... در مورد ترتیب انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج ایا همه قبولی ها اعلام میشه و میشه از بین اونها یکی رو انتخاب کرد یا فقط و منحصرا یکی اعلام میشه؟ در مورد غیر انتفاعی ها منظورمه دقیقا..ممنون میشم زودتر پاسخ بدین..مهلتی نمونده

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام فقط یک کد رشته قبولی اعلام میشود
  اگر رشته های نیمه متمرکز هم انتخاب کرده باشید در زمان اعلام 3برابر ظرفیت کدرشته قبولی نیمه متمرکز هم اعلام میکنند.

 • تصویر فرد

  نصرت‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام دیپلم تجربی دارم و آزمون تجربی و هنر دادم آیا راهی دارد که رشته های صرفا با سابقه تحصیلی انسانی را انتخاب کنم؟ لطفا جواب بدید

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  اگه مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید میتونید شرکت کنید
  هیچ مشکلی هم نیست فقط باید کارت اعتباری انتخاب رشته را از سایت سنجش تهیه نمایید

 • تصویر فرد

  مجتبی رستمی‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ممنون ازاینکه وقت گذاشتیدوهمه روراهنمایی میکنید من خودم ازطریق سه گام انتخاب رشته کردم وخیلی به اهدفم نزدیکم کرد تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیلی ممنون از اینکه به ما اعتماد کردید.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.ببخشید من رتبم287منطقه سه رشته ریاضی شدم. بنظرتون چند درصد میشه هوافضا شریف قبول شم؟بومی اذربایجان شرقی هستم و تراز زیرگروه یک8977هست.ممنون از شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانس دارید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  خواهش ميكنمممم كمكم كنين من متوجه شدم كه تووي انتخاب رشته م اشتباهي رشته اي كه ميخواستمو توو اولويت بايين تر زدم و ميدونم قطعا رشته هاي بالاترشو قبول ميشم كه اونام روزانه هستن و محروميت و بدبختي دارم😥😭😭😭با كارنامه ي سبزم كاري درست نميشه جون حتي اكه بتونم انتقالي بكيرم بازم روزانه محسوب ميشم😭رشته اي كه ميخواستم قبول سم شبانه بود ولي الان همه برنامه هام ريخته به هم،،و اصلا نميتونم كنكور سال بعدو شركت كنم حتي براي آزاد😔خواهش ميكنم اكه راهي هست اين اشتباهو درست كنم بهم بكيد...هر كاري باشه ميكنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشکلی مشابه شما رو دوستانمون توی ارشد هم داشتند و مشکلشون حل شده. لطفا برو به این لینک. توی این لینک دوستانمون به خوبی شما رو راهنمایی کردند. زیاد نگران نباش. مشکلت قابل حله.
  برو به این لینک:
  http://3gaam.com/thinktanks/991/%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%AA%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%81%DB%8C
  موفق باشید و نگران نباشید.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.ببخشید امسال پذیرش برق قطبی شده درحالیکه پارسال کشوری بود.بنظرشما این تو قبولی رشته های دیگه برای من که منطقه سه ام چه تاثیری داره؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  تاثیر این قضیهه برمی گرده به این که شما در کدوم قطب باشید مثلا اگر در قطب تهران باشید شانستون برای قبولیهای دانشگاههای مطرح تهران بیشتر از قبل میشه

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.ببخشید من یه سوال پرسیدم بالا،میشه جواب بدین.چقدر شانس دارم برای هوافضا شریف؟ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. احتمال قبولیشو دارید.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من رتبه 1500 منطقه 3 هستم ایا شانس قبولی پزشکی روزانه را دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله قطعا

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  خيلي ممنوووونم كه راهنماييم كردين حالا جنتا سوال ديكه داشتم ممنون ميشم جواب بديد
  فرضا من همون روزانه رو قبول شدم حالا هيج راهي نيست من كنكور بدم سال بعد و فقط آزاد انتخاب رشته كنم؟
  اكه صبر كنم تا كنكور سال ٩٧ اونوقت هنوز انصراف نداده باشمو روزانه قبول شم جقد احتمالش هست قبولي جديدم از بين بره؟اخه شنيدم توو خيلي موارد اصلا متوجه نميشن!
  مشكل بعديم اينكه من يك بار قبلا از مهندسي عمران روزانه انصراف دادم حالا كه كنكور تجربي دادم اكه باز هم از دوره روزانه انصراف بدم اصلا حق قبولي توو دوره ي روزانه رو دارم؟حتي اكه دوره هاي قبلي كارشناسي بوده باشن و دوره ي جديد دكتري داروسازي مثلا؟
  ببخشيد اينقد سوال ميبرسم باور كنين هر كس به اينا يه جوابي ميده!مثلا من طبق نظر مشاورم مطمئن بودم اكه روزانه قبول شم باز ميتونم سال بعد ب اميد آزاد كنكور بدم و ازين بابت انقد مطمئن بودم كه ديكه تحقيق نكردم،واسه همين با وجود اشتباه تايبي توو انتخاب رشته بازم به آزاد سال بعد اميدوار بودم😔

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله نمی تونید شرکت کنید و برای آزاد انتخاب رشته کنید به این دلیل که شما قانونا یک سال از شرکت در آزمون سراسری محروم میشید. با توجه به این که انصرافی دوبله میشید دیگه نمی تونید روزانه تحصیل کنید.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید بازم سوال میپرسم. شانس قبولیم تو هوافضاشریف کمه یا زیاد؟درضمن امسال 5نفر کم شده از ظرفیتش.ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شانس دارید براش.

 • تصویر فرد

  کریم‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من بهمن سال 94 از دانشگاه ازاد بای شرکت در کنکور تجربی امسال انصراف دادم...ولی نتونستم رشته مورد علاقمو قبول شم و میخوام برم بدون کنکور در رشته مکانیک آزاد ثبت نام کنم..مشمول وظیفه نمیشم که؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اصولا باید مشمول باشید.

 • تصویر فرد

  سعید‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خسته نباشید
  ممنون میشم به سوالم جواب بدین
  من مدرک لیسانس علوم ازمایشگاهی دانشگاه علوم مزشکی قزوین رو دارم.امسال کنکور دادم و رتبم شده 910.با این رتبه توی ظرفیت مازاد قزوین قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله قطعا

 • تصویر فرد

  مریم18‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  میشه بگید هزینه ظرفیت مازاد دانشگاه علوم پزشکی روزانه چقدر هستش؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مثل پردیس خودگردانهاست.

 • تصویر فرد

  مصطفی احمدی ‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  مثل اینکه نتایج اولیه نیمه متمرکز ها اومده.
  ولی وقتی مشخصاتمو میزنم
  مینویسه یافت نشد
  یعنی قبول نشدم؟؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هنوز نیمه متمرکزها نیومده و اون مربوط به متمرکزهای دارای شرایط خاص هست.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  ببخشید من ایلامیم و ناحیه 4
  چطور دوستم سال قبل مهندسی کامپیوتر که گزینشش ناحیه ای بود رو تو کرمانشاه قبول شد که تو ناحیمون نیست؟

  من خودم 4000 منطقه 3 شدم...زدم مهندسس ی کامپیوتر رازی کرمانشاه و بعد چمران اهواز؟
  چقد شانس دارم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. گزینش های بومی در رشته های پر طرفدار 60 درصد بومی گزینی داره و 40 درصد به داوطلبان ازاد تعلق می گیره و دوستتون جزء اون 40 درصد بوده. شانس دارید برای کرمانشاه.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام خسته نباشید..............................من رتبم۲۶۰۰زیر گروه دو است رتبه کل در منطقه هم۱۹۰۰است ایا شانس دارو سراسری را دارم؟؟؟؟؟؟؟منطقه دو هستم اگه شانس دارم کدوم شهرا

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانس دارید مثلا زنجان

 • تصویر فرد

  مصطفی احمدی ‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید یه سوال دیگه دارم...
  نتایج نهایی فرهنگیان 31 شهریور که میاد اگه قبول شده باشم، نتیجه متمرکزهام هم میاد
  که حق انتخاب داشته باشم یا اجبارا باید برم دانشگاه فرهنگیان؟؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در شهریور ماه نتایج متمرکزها میاد و چون دانشگاه فرهنگیان هم در بعضی رشته ها متمرکز میگیره و اگر شما اولویت های بالاییتون دانشگاه فرهنگیان باشه و اونها رو قبول بشید باید برید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من و برادرم در کنکور تجربی 95 شرکت کردیم و رتبه های من در سهمیه ایثارگران 7997 و برادرم در سهمیه ایثارگران7419 شد
  و رتبه اخرین فرد مجاز درسهمیه 13031 است
  ایا امکان قبولی ما در رشته پرستاری دانشگاه های سراسری استان خراسان رضوی جنوبی شمالی را داریم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. احتمالش رو دراید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  با تشکر و سپاس فراوان از پاسخ گوییتان
  نتایج کنکور را سایت سازمان سنجش 31 شهریور اعلام کرده
  امکانش هست زودتر اعلام بشه؟

  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بعیده که زودتر اعلام کنند.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  تو یه رشته ای نوشته بومی خمین یعنی فقط از اونجا بر میدارن ؟احتمال قبولی از یه شهره دیگه هست😳

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. وقتی مستقیما به نام شهرستان و یا استان اشاره میشه فقط از همونجا پذیرش دانشجو دارند.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  یعنی نمیشه رشته های تعهدی دارو دندان پزشکی یه استانای دیگه رو زد(اخه خوده سه گام گفته میشه زد )بالاتر پرسیدم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  در مجموع رشته های تعهد وزارت بهداشت به دو دسته تقسیم میشن:
  1- تعهدهایی که مخصوص یک استانه و عملا عنوان میشه که فقط مناطق تحت پوشش خاصی رو می گیره.
  2- تعهدهایی که دانشگاههای سراسری می گیرن فارغ از محل استان و بورسیه سپاه هست و تعهد خودمت دارید.
  رشته های دسته دوم رو همه می تونند بزنند.
  در واقع تهعدهای خدمت بومی وابسته به استان رو فقط افراد همون استان می تونند بزنند. مثلا دانشگاه سیستان بلوچستان و ایرانشهر به صورت مجزا منطقه بندی کردند و کسانی که حتی توی استان سیستان و بلوچشتان هستند ولی تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر سیستان و بلوچشتان نباشند نباید رشته های پزشکی تحت پوشش سیستان بلوچستان رو انتخاب کنند اگر در مناطق تحت پوشش اون نباشند.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  یکی اون بالا پرسیدهبابا۱۵۰۰منطقه۳میشه پزشکی اوردشماجواب دادیدبله قطع¡!!امگه با این رتبه میشه پزشکی اورد تو منطقه سه بایدزیر۵۰۰منطقه باشی تاپزشکی قبول شد😮😮😮😮

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با این رتبه میشه دانشگاه جیرفت روزانه پزشکی رو آورد. وقتی من می گم قطعا یعنی شما بالاخره یه جایی پزشکی قبول میشی. دانشگاه سمنان نوبت تحصیل بهمن ماه هم میارن. لازمه همه اون جاهایی که میارن رو به اطلاع شما برسونم!!!!!!!!!!!!

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  در مورد اون رشته های دارای تعهد ،اخه اون بالا گفتن می تونم بزنم، منم زدم (خودم هم اشاره کردم که تعهدی پزشکی دندان دارواستان ها)هر کدومتون یه جواب دادین
  بازم ممنون از جواباتون🌹🌹

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام مجدد. بله می تونید بزنید چون در سالهای گذشته هم از استانهای دیگه در تعهدهای خدمت وزارت بهداشت قبول شدند.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  رتبه تو سهميه خانواده شهدا بايد چند باشه كه پزشكي روزانه قبول بشيم؟ با در نظر گرفتن بومي منطقه يك بودن

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید زیر 5 باشید.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از پاسختون
  من كه بومي تهرانم ، سهميه خانواده شهدا فقط براي رشته هايي كه تهران ميزنم اعمال ميشه؟
  يه سوال ديگه، درصدام يا ترازم بايد حدودا چقدر باشه تا رتبم زير پنج بشه؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  برای همه رشته های پزشکی استانها م یتونید انتخاب رشته کنید. اصولا ترازتون باید نزدیک به 7000 تا 7500 باشه تا بتونید به 70 تا 80 درصد تراز آخرین فرد قبول شده برسید.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  اخه سهميه خانواده شهدا بومي گزيني هست
  من سال ٩٤ كنكور دادم و فقط سهميه ام تو پزشكي هايي كه تهران زده بود اعمال شده بود و مثلا اهواز گزينش ازاد حساب شده بودم
  براي همين واقعا نميدونم درستش چيه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  حرفی که می زنی درسته. منظور من در جواب قبلی این بود که شما آزاد هستید که سایر استانهای غیر بومی خودت رو هم انتخاب کنی. در مجموع سهمیه شهدای شما فارغ از سهمیه بومی شما لحاظ میشه و اگر مثلا اهواز رو به عنوان گزینش آزاد محسوب شده بودید به این خاطر بوده که خارج از رنج سهمیه خانواده شهدا برای اون استان بودید.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  معذرت ميخوام متوجه نميشم منظورتونو
  ببخشيد اينقدرپست ميزارم اينجا چون تنها مشاوري كه من ديدم از سهميه ما اطلاعات درستي داره شما هستيد
  من ميخوام بدونم شانس قبوليم تو تهران كه بومي هستم بيشتره يا اهواز كه فعلا محل زندگيمه؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ببینید سهیمه شهدا برخلاف ایثارگران یک سری پیچیدگی در نوع پذیرش داره. از یک طرف شما در سهمیه های بومی و به نسبت تعداد شرکت کننده سنجیده می شوید و از طرفی تعداد افراد شرکت کننده در سهمیه شما انقدر پایین هستند که پایین ترین مقدار پذیرش رو دارید. در واقع شما از یک سهیمه شهدا و آزاد همزمان می تونید استفاده کنید فارغ از منطقه بومیتون. از طرفی رشته هایی که پذیرش کشوری ندارند و در دسته بندی بومی )استانی-ناحیه ای و قطبی) قرار می گیرند به منطقه بوم شما هم نگاه میشه و اون رو هم لحاظ می کنند.

 • تصویر فرد

  Shagayegh Farroxi‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دیپلم تجربی دارم و امسال‌ کنکور ریاضی دادم و رتبه ۳۵هزار با سهمیه قبول شدم رشته ریاضیات و کاربرد هارا انتخاب کردم ایا شانسه قبولی دارم در ضمن در منطقه دو هستم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانسشو دارید.

 • تصویر فرد

  Shagayegh Farroxi‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ۳۰ هزار منطقه دو رشته ریاضی هستم ایا شانس قبولی در رشته ریاضیات و کاربرد هارا دارم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  اگه ترازم ٧٥٠٠ باشه تو سهميه خانواده شهدا صد در صد پزشكي تهران رو قبول ميشم؟ روزانه يا بين الملل فرقي نميكنه
  خواهشا راهنمايي كنيد
  خيلي ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به احتمال خیلی زیاد.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ممنونم از لطفتون
  خيلي اميدوارم كرديد😊

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  زنده باشید.

 • تصویر فرد

  Fatiam. Tn74‏ - ۳۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من رتبه ی ۱۳۸۱۸درمنطقه۳با سهمیه ایثارگران قبول شدم. یعنی تو کارنامم مجاز ب انتخاب رشته تو سراسری شدم وحتی ی مدیریتم الا قبول نشدم. دلیلش چیه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  مجاز شدن دلیلی بر قبولی نخواهد بود. مجازی براساس چندین ظرفیت پذیرش صورت میگیره.

 • تصویر فرد

  مصطفی احمدی ‏ - ۳۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم
  نتایج دانشگاه اومده برام زده فرهنگیان دیگه چیزی نزده خوب دوتاسوال دارم یکی اینکه مصاحبه دیگه ای هم مثل اینکه داره درسته؟
  سوال دیگم آیا رشته ی روزانه دیگه ای قبول نشدم در صورتی که رتبه ام خوب بوده وپیام نور هم زده بودم. ممنون...

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا براساس کد رشته مشخص میشه که کدوم رشته رو فرهنگیان قبول شدید.

 • تصویر فرد

  صادقی‏ - ۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من رشته فیزیک دانشگاه دولتی قبول شدم و مهندسی عمران دانشگاه آزاد و سر دو راهی قرار گرفتم می خواستم بدونم که اگر رشته فیزیک رو بخونم برای ارشد چه رشته های مهندسی رو می تونم بخونم؟و برای پذیرش از دانشگاهای خارج از کشور کدوم یک از این دو رشته(فیزیک و مهندسی عمران)با توجه به دانشگاهایی که قبول شدم مناسب تره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای خارج از کشور شرایط رشته فیزیک مساعدتره. در دوره ارشد هم هیچ محدودیتی برای تغییر رشته به رشته های مهندسی وجود نداره. اگر به فکر بازار کار هستید که فیزیک اصلا توصیه نمیشه.

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  بنده قصد شرکت در آزمون سال 96 - مترجمی زبان (که نحوه گزینش آن قطبی است) را دارم .. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم رو سال 82 اهواز گرفتم در واقع 3 سال آخر دبیرستان اهواز بودم. اما الان ساکن تهران هستم. مسئله بومی و انتخاب رشته برای من چطور میشه؟ متشکرم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. میشید بومی اهواز.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  ببخشيد يه سوالي ذهنمو درگير كرده
  توي سهميه خانواده شهدا بايد تراز ، ٨٠٪‏ تراز اخرين فرد قبولي تو گزينش ازاد در همون رشته و دانشگاهه؟ يا هشتاد درصد اخرين فرد قبول شده پزشكي هست؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  باید 80 درصد آخرین فرد پذیرفته باشه حالا یا بومی بوده این آخرین نفر یا آزاد. فرقی نداره.

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با عرض ادب
  بله بر اساس محل اخذ مدرک دیپلمم که اهواز هست.. بومی اهواز میشم ولی از اونجایی که خدمتتون عرض کردم ساکن تهران هستم متأهلم و نمیتوانم دانشگاه اهواز شرکت کنم.. پس یعنی نمیتونم در این رشته (مترجمی انگلیسی- گزینش قطبی) شرکت کنم؟ یعنی باید قید این رشته رو کلا بزنم؟ امکان پذیرش در دانشگاه های تهران برای من به هیچ وجه نیست حتی اگه رتبه خوبی بیارم؟ باز هم سپاسگزارم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونید تو تهران آزمون بدید و در پذیرش های قطبی یک سهمیه 20 درصدی برای پذیرش آزاد داره و خیلی راحت هم می تونید دانشگاههای تهران پذیرفته بشید. در واقع می تونید شرکت کرده و تهران هم قبول بشید.

 • تصویر فرد

  هيلدا‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  خوب من رشته پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي رو ميخوام ، بايد يعني هشتاد درصد تراز اخرين فرد قبول شده پزشكي بهشتي رو بيارم تا قبول بشم ( سهميه خانواده شهدا دارم) يا هشتاد درصد تراز قبول شده پزشكي هرجاي ايران؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  باید 80 درصد تراز اخرین قبولی بهشتی رو بیارید.

 • تصویر فرد

  سعاد‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من رشته علوم کامپيوتر روزانه قبول شدم اما تمايل نداشتم و اصلا ثبت نام نکردم.الويت قبل از علوم کامپيوتر را يک رشته نيمه متمرکز انتخاب کردم که ديشب ديدم رشته نيمه متمرکز رو قبول شدم آيا امکانش هست بهمن ماه در صورت پذيرفته شدن در رشته نيمه متمرکز در همين رشته ادامه تحصيل بدم ؟يعني ميخوام بگم به دليل ثبت نام نکردن در رشته روزانه سراسري از ادامه تحصيلم ممانعت نميشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا نعی نداره و قبولی نیمه متمرکزتون مورد پذیرش قرار می گیره اگر قبول بشید.

 • تصویر فرد

  حسين‏ - ۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  اگه كسي كه تو كنكور95 براي پزشكي تعهد بومي قبول شده قبل از شروع ترم اول انصراف بده ميتونه براي كنكور96 شركت كنه؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام نه نمیتونید
  دانشگاه های روزانه چه با تعهد و چه بدون تعهد بعد از انصراف و یا عدم ثبت نام نمی تونید در سال بعد وارد دوره های روزانه دانشگاه شوید

 • تصویر فرد

  شبری‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید مگه نتایج نیمه متمرکز اومده که در بالا اعلام کردند دیشب دیدم رشته نیمه متمرکز رو قبول شدم ؛از کجا فهمیدن قبولن؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اون یعنی این که در حالت بررسی قرار داره. بعد دعوت میشید به مصاحبه اگر جزء سه برابر ظرفیت باشید و بعد از مصاحبه نتایج دی ماه میاد.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید میخاستم ببینم جهت تکمیل ظرفیت یک دانشگاه غیر انتفاعی مثل دانشگاه سوره باید چگونه اقدام کنیم?شهریه دانشگاه های ازاد رو نزدین اینجا

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. دفترچه تکمیل ظرفیت که بیاد انتخابش می کنید و بعد منتظر می مونید تا اعلام نتایج تکمیل ظرفیت. دانشگاه آزاد بسته به رشته از 1 تا 1/5 ملیون.

 • تصویر فرد

  محمد هرمزگان‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  ببخشید میخواستم بدونم آیا مردود شدن در کنکور سراسری در رشته های متمرکز ربطی به قبولی در رشته نیمه متمرکز داره؟چون خیلی از نیمه متمرکز ها رو در ابتدا قرار دادم؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نخیر ارتباطی نداره.

 • تصویر فرد

  محمد هرمزگان‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام مجدد.
  ببخشید رشته ی فوریت های پزشکی در سال های گذشته با چه رتبه هایی قبول میشدن؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اکثر این رشته ها براساس مصاحبه ها صورت می گیره و در برخی جاها مهم براساس سهمیه بومی همون منطقه است. نمیشه دقیق گفت چه رتبه ای نیاز داره.

 • تصویر فرد

  چیا محمدی‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دارای مدرک دیپلم فنی .کاردانی دولتی و کارشناسی ناپیوسته غیر دولتی هستم ایا میتوانم در کنکور تجربی روزانه (بدون شهریه )شرکت کنم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  msa‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید ازاد بین الملل با سوابق تحصیلی پرستاری قبول میکنه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  کلا پرستاری رشته با آزمون هست

 • تصویر فرد

  نگین افشار‏ - ۱۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام تروخدا جوابمو بدین خیلی نگرانم من به اشتباه رشته بیولوژی رو انتخاب کردم روزانه جندی شاپور و قبول شدم ولی ثبت نام حضوری انجام ندادم میخاستم ببینم کنکور 96 یا کنکور 97 میتونم شرکت کنم و حق انتخاب رشته دوره روزانه رو دارم؟ یکبارهم روزانه قبول شدم سال 93 ولی ثبت نام حضوری انجام ندادم لطفا راهنماییم کنید چندسال محرومم از انتخاب رشته دوره روزانه... ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. قاعدتا دوره یک سال محرومیت رو دارید.

 • تصویر فرد

  نگین افشار ‏ - ۱۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم من بهداشت عمومی تو کارنامه سبز اوردم ولی دانشگاه جندی شاپور میگه باید یه ترم بیولوژی بخونی بعد انتقالت میدیم به بهداشت ولی باید ترمی دو میلیون بدی ایا این کارشون مجازه؟من هر دو رشته رو روزانه قبول شدم والان نرفتم برای ثبت نام و از کنکور 96 محرومم. میتونم کنکور 97 شرکت کنم و دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم مشکلی پیش نمیاد؟ حق شرکت در تکمیل ظرفیت سراسری امسال رو دارم؟ ببخشید اینقد سوال پرسیدم اجرتون با امام حسین...

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله حق شرکت در تکمیل ظرفیت رو دارید. کنکور 97 هم براتون مشکلی پیش نمیاد چون یک سال محرومیت رو طی کردید.

 • تصویر فرد

  Sara‏ - ۲۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشین
  برای دندان آزاد تهران چه رتبه ای لازم هست؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  3500 کشوری

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دارم دیوونه میشم جواب رشته های دارای تعهد نیمه متمرکز که هنوز نیومده میگن بیست و شش مهر میاد اینی که شما میگین چیه که اومده و اینا

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اینها نتایج نهایی کارنامه های متمرکز هست نه نیمه متمرکز

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  یه سوال دیگه میگن انتخاب دو کدرشته مشابه مثلا انتخاب کدرشته نیمه متمرکز تکنسین شهر شیراز و انتخاب کد رشته نیمه متمرکز تکنسین شهر دیگه اشکال داره و هردو رشته محل حذف میشن توروخدا نگید که راسته مگه میشههه من ایجوری انتخاب کردم یه رشته رو در دو شهر متفاوت در ضمن این رشته ها تعهدی و با سوابق تحصیلیه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  قاعدتا شما برای رشته های نمیه متمرکز می تونید با توجه به احراز شرایط و رعایت سهمیه بومی و مناطق انتخاب کنید. حالا چه دو تا باشه از یه کد رشته

 • تصویر فرد

  صراط‏ - ۲۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.کارنامه سبز ی رشته نیمه متمرکز رو سبز کرده ویکی دیگه رو سفید گذاشته دلیلش چیه؟پذیرش نیمه متمرکز براساس سوابق تحصیلیه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اونی که سبزه در صف پردازش قرار دارید تا دعوت به مصاحبه بشید و اونی که سفیده احتمالا دعوت نمیشید.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۳۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دو رشته نیمه متمرکز بر اساس سوابق قبول شدم.مصاحبه داره شما زمانشو میدونید؟؟؟؟دوروزه که جواب اومده اما اینکه مصاحبه کی و کجاست نع ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  توی سایت دانشگاه های مربوطه درج شده
  یا با دانشگاهی که در آن پذیرفته شدید تماس بگیرد

 • تصویر فرد

  سپیده‏ - ۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام . من امسال کنکور دادم و شیمی روزانه قبول شدم . اما ثبت نام نکردم . بااین حال من میتونم سال 96 در کنکور شرکت کنم و رشته های پیام نور غیر انتفاعی یا ازاد انتخاب کنم ( با توجه به محرومیت یک ساله ازسراسری ) .؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان شرکت در کنکور رو ندارید.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۸م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باسلام من درانتخاب رشته همین جوری زدم ولی خیله پشمانم ک همش بالا زدم لطفا کنید کمکم کنید آبا انتخاب رشته وجود دارد ک من انتخاب کنم تورا خدا کمکم کنید نیاز دارم کبرم دانشگاه در9

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فقط برای با سوابق تحصیلی دی و ماه شانس دارید.

 • تصویر فرد

  وحید‏ - ۹م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من میخاهم در رشته ای که در انتخاب های پایین تر بوده (در اولویت های پایین تر انتخاب رشته)ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. دانشگاه مبدا و مقصد اگه موافقت کنند می تونید این کارو انجام بدید.

 • تصویر فرد

  غزل‏ - ۱۰م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. میخواستم بدونم داشگاه نیمه متمرکز شهریه داره یانه؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. روزانه هاش خیر.

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - ۲۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام ایا کسی در رشته فنی دارای مدرک کاردانی باشه میتونه تو تجربی دوباره کنکور بده بدون شهریه .اخه میگن یه بار از سهمیه دواتی استفاده کرده و نیتونه.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونه.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام..من رشته نیمه متمرکز قبول شدم..و شهری رو که در الویت اول انتخاب کردم رو اصلا دوست ندارم و الویت دوم رو میخوام برم و قبلا شنیده بودم که الویت شهر در نیمه متمرکز مهم نیست درسته؟!!!!

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان جابجایی با توافق مبدأ و مقصد وجود داره.

 • تصویر فرد

  جلیل‏ - ۲۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ببخشید الان که دفترچه تکمیل ظرفیت اومده و رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی بهداشت محیط رو اگه انتخاب کنیم استخدام دولت میشیم؟ آخه نوشته سه برابر طول تحصیل تعهد خدمت داره؟یعنی 6سال حقوق میدن؟بعد 6سال باید خودمون کار کنیم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در رشته های با تعهد خدم شما استخدام میشید بعد از تحصیل

 • تصویر فرد

  Marzie‏ - ۱م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام,رشته علوم ورزشی نیمه متمرکز پردیس فرهنگیان چجور رشته ایه,یعنی مثل بقیه رشته های فرهنگیان استخدام میشن و حقوق میگیرن یا یه رشته معمولی کارشناسی تربیت بدنیه,لطفا جواب بدین,چون پنجشنبه روز مصاحبه است,اگه مثل فرهنگیان باشه میخوام برم اگه نه یه رشته کارشناسی مثل بقیه رشته ها نرم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله مثل بقیه رشته های فرهنگیانه و استخدام داره.

 • تصویر فرد

  نهال ‏ - ۴م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. .الان ساعت یک و ۴ دیقه صبه ..هنوز نخوابیدم اخه استرس دارم برا ازمون عملی ک همی امروز برگزار میشه...برام دعا کنید اخه دیر متوجه شدم و احساس میکنم نمیتونم از پسش بربیام..یا حق

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  براتون آرزوی موفقیت می کنم.

 • تصویر فرد

  محدیث‏ - ۶م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید برای قبولی در تربیت بدنی پردیس فرهنگیان چند در صد رتبه تاثیر داره وچند در صد ازمون عملی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. سوالتون رو در اتاق فکر گروه تجربی مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر‏ - ۱۱م دی ماه۹۵ نظر داد

  روزی 2ساعت درس خوندن و تقریبا تسلط داشتن روی درس ها برای دوم دبیرستان کافیه؟؟؟؟
  وسوال بعدیم اینه که بینایی سنجی با چه رتبه ای میشه قبول شد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای بینایی سنجی کافی نیست این زمان.

 • تصویر فرد

  سیما‏ - ۱۸م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رتبه 3000منطقه 3شدم ولی تعیین رشته نکردم میخواستم پزشکی بیارم ولی الان حوصله خوندن ندارم میشه واسه بهمن برم پرستاری بخونم ؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگه انتخاب رشته نکردید دیگه نمی تونید.

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دانشجوی ترم3فوق لیسانس روزانه هستم.کارشناسیمم روزانه بودم.آیا امکان شرکت در کنکور سراسری96روزانه و بدون شهریه دارم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لیسانستون هم روزانه بوده؟

 • تصویر فرد

  M‏ - ۱م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام,کلیه رشته های نیمه متمرکز استخدامی هستند یعنی رشته ارتباط تصویری و علوم ورزشی دانشگاه های روزانه و موسسات عالی هم تعهد به خدمت داره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اکثرشون بله و یک سری ها نه.

 • تصویر فرد

  صادق رحیمی‏ - ۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  آیا رشته فوریت های پزشکی همانند بهیاری برای رشته پرستاری دارای سهمیه میباشد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۷م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  ایا کسی در رشته های نیمه حضوری قبول شود سال بعد از کنکور محروم خواهد بود؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  خیر

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  آیا عنوان تکمیل ظرفیت در مدرک دانشگاهی قيد ميشود?

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام خیر

 • تصویر فرد

  نگین ‏ - ۲۶م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من خواستم بدونم در کنکور تجربی میشه تمام رشته های پزشکی و دندانپزشکی کل کشور رو انتخاب کرد؟ یا سر حد خاصی داره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. میشه همه رو انتخاب کرد ولی بیشتر از 150 تا انتخاب نخواهید داشت.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۲۷م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خسته نباشید.میخاستم بپرسم اگه هنگام انتخاب رشته هنوز مدرک پیش دانشگاهی رو نگرفته باشیم مشکلی پیش میاد?

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. موقع انتخاب رشته نه ولی موقع ثبت نام بعد از قبولی ایراد داره البته تو دانشگاههای سراسری نه آزاد.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال میخوام کنکور تجربی بدم با سهمیه ایثارگران برای پزشکی مشهد یا تهران چه ترازی لازمه؟؟ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه مطرح بفرمایید با تشکر

 • تصویر فرد

  Fa‏ - ۱۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام ميخواستم بپرسم ميشه با رشته تحصيلي تجربي از رشته معماري تو دانشگاه سراسري قبول شد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  رشته حسابداری گزینشش ناحیه ایه..منم ساکن ناحیه 6 هستم..در چه حالت میتونم تو تهران تحصیل کنم؟ دوست دارم دانشگاه تهران یا علامه درس بخونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  براساس نوع پذیرش ها یک درصدی از هر ناحیه به نواحی دیگه هم اختصاص داده میشه که به عنوان پذیرش آزاد قلمداد میشه.

 • تصویر فرد

  سامان‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام.محل برگزاری دانشجو های خود گردان و روزانه یکجاس؟یعنی خود گردان برق امیر کبیر کنار روزانه هاس؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر جداست.

 • تصویر فرد

  ساحل‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام, من فارغ التحصیل رشته بهداشت محیط روزانه هستم ,چون منطقه سه بودم,تو مدرک موقتم زده 8 سال تعهد خدمت در ایران , اگر تو کنکور 96 قبول بشم میتونم دولتی بخونم ب صورت شبانه؟ ممنون میشم جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگر لیسانس باشید باید شبانه بخونید. اگر برای رشته های پزشکی می خونید می تونید روزانه هم پذیرفته بشید.

 • تصویر فرد

  تنها‏ - ۲۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  شماها که سهمیه ایثرگران دارید خیلی راحت قبول میشید فقط کافیه ترارتون رو ب ۷۰۰۰ و برای اطمینان بیشتر به ۷۵۰۰ برسونید
  دوست من توی کنکور ۹۶ ترازش ۶۸۰۰ بود(رتبه کشوری ۷۰هزار)بود..چیزایی که آورد هوشبری شیراز هوشبری اصفهان و فزیوتراپی اهواز بود و چون هوشبری اصفهان نسبت بقبه اولویت اولی بود اونجا رفت

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  ممنون از اعلام قبولی دوستتون.

 • تصویر فرد

  تنها‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید توی کنکور ۹۵

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  این مطلب برای سال گذشته بوده و برای امسال نیز به روزرسانی نرم افزار رو خواهیم داشت.

 • تصویر فرد

  افسون‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ام، کاردانی م علمی کاربردی بوده کلا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟
  و اینکه سهمیه من منطقه 2 بوده اما الان ساکن منطقه سهمیه 1 هستم امکان قبولی در سهمیه 1 چقدره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید. دبیرستانتون هر جا بوده باشه منطقه تون همونجا حساب میشه.

 • تصویر فرد

  mjz‏ - ۲۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم درباره دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی چند سوال بپرسم. درسایت های مختلفی رفتم ولی جوابمو نگرفتم. 1-ایا برای ورود به دانشگاه باید شرایطی داشته باشیم مثل فرزند جانباز یا معلم بودن یا مثل دانشگاه های دولتی دیگه است ؟ 2- ایا مدرک این دانشگاه در رشته ی دلخواهمان مثلا مهندسی عمران معتبر است و برای کار مشکلی ندارم ؟ 3- ایا فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند با مدرک مهندسی خود به کار بپردازند و معلم نشوند ؟ 4- وقتی در اینترنت بهترین دانشگاه های ایران را سرچ کردم دانشگاه شهید رجایی حتی از دانشگاه امیر کبیر و شهید بهشتی هم رتبه ی بهتری داشت پس چرا متقاضی ان دو دانشگاه از دانشگاه شهید رجایی بیشتر است ؟ وسوال اخر اینکه اگر در ابتدا تعهد معلمی ندهیم چه مزیت هایی را از دست می دهیم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. 1- شرایط خاصی نداره. 2- بل معتبر هست. 3- بله می تونند به شرطی که تعهد نداده باشند. 4- دانشگاه خوبیه ولی در رشته فنی و مهندسی امیرکبیر خیلی بهتر از رجاییه 5- حقوق زمان دانشجویی و شغل تضمین شده رو از دست می دید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  راجب سهمیه خواهر شهید اطالاعاتی دارین لطفا بدین😔
  یا آمار قبولی؟ درسته ک باید ۸۰درصد گزینش آخرین نفر رو داشته باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله باید 80 درصد نمره آخرین قبولی رو داشته باشه.

 • تصویر فرد

  فاطمه عابدزاده‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید هزینه دانشگاه شبانه رشته های پزشکی و دندون پزشکی +رتبه مورد نیاز چی هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بسته به دانشگاه فرق داره ولی در حدود 30 تا 35 ملیون میشه.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید باید چه رتبه ای از خانواده شهدا رو کسب کنم تا فزیوتراپی شیراز قبول شم؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. دقیق نمیشه گفت. چون هر ساله تعداد داوطلبان سهمیه ای متغیرند. اما اون چیزی که واضحه اینه که شما باید 80 درصد نمره آخرین قبولی رو بیارید. مثلا اگه آخرین قبولی در دانشگاه شیراز در سهمیه منطقه 3، رتبه کشوریش 9000 باشه شما تا رتبه 20000 کشوری نیز این شانسو دارید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید ۸۰ درصد تراز آخرین نفر یا زتبش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  80 درصد نمره خام درصدهاش یا همون ترازش

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  و ببخشید حدودا برای هوشبری شیراز یا فسا چه ترازی داشته باشم؟
  پارسال ترازم ۶۳۰۰ بود هوشبری فسا شیراز قبول نشدم ولی توی کارنامه زده بود ۱ نفر اختلاف داشتم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  بدشانس بودید. ترازش حدود 6400

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  بدشانسو رد کردم...
  ببخشید برای هوشبری فسا ۶۴۰۰ یا شیراز؟؟
  ببخشد زیاد سوال میپرسم چون واقعا به کمکتون نیاز دارم..😔

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  برای شیراز.

 • تصویر فرد

  یاسین‏ - ۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  اگه اشتباهی سهمیه فرزند جانباز بزنی د ر فرم ثبت نام کنکور در حالی ک فرزند جانباز نیستی اونموقع چی میشه؟

 • تصویر فرد

  عباس عسا‏ - ۱۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  بنده لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم، میخواستم ببینم در صورت آوردن رتبه مناسب میتوانم در رشته های مناطق بومی قبول شوم؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  عباس عسا‏ - ۱۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  ملاک استفاده از سهمیه مناطق محروم سکونت است یا درس سه سال آخر میباشد؟؟

 • تصویر فرد

  jamshid‏ - ۱۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام توروخدا به سوالم جواب بدین
  من پارسال کنکور تجربی 95 شرکت کردم اما رتبم خوب نشد و یه سال موندم و قراره امسال کنکور تجربی 96 شرکت کنم ولی در کل هیچ علاقه ای به تجربی ندارم و به اصرار خونواده اومدم.میخواستم بدونم اگه امسال یه رشته روزانه قبول بشم و برم دانشگاه و تا بهمن انصراف بدم میتونم کنکور ریاضی 97 شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟مشکلی پیش نمیاد؟شرایطتش چیه؟
  مرسی از زحمات و سایت خوبتون.ممنون میشم به سوالم جواب بدین

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز اگر دانشگاه های روزانه انتخاب رشته کنید و پذیرش بشید یک سال محرومیت دارید
  و نمی تونید سال بعد آزمون شرکت کنید

  مگر اینکه شما فقط دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و انتخاب رشته نمایید
  و در پایان ترم انصراف بدید و برای سال بعد ازمون شرکت کنید

 • تصویر فرد

  ssss‏ - ۱۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
  بنده معلم ابتدایی هستم میتونم کنکور مجدد شرکت کنم برم پزشکی و اموزش و پرورش گیر.نده؟؟؟

 • تصویر فرد

  پدرام‏ - ۱۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.
  می خواستم بپرسم با وضعیت جدید سهیمه ایثارگری ( 25 + 5 %) کسی که ترازش به 9000 برسه می تونه با این سهمیه پزشکی تهران قبول بشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله شانس بسیار بالایی خواهد داشت.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  در گروه مديريت كسب و كار و أمور شهري رتبه ٤٨٥ با سهميه جانبازان در ضريب ١ و رتبه ٤٧٧ در ضريب دو در كارنامه رو در نوبت دوم و دانشگاه آزاد كسب كردم. به نظر شما ميتونم شبانه قبول بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانستون برا یشبانه تا حدودی کمه. البته بستگی شبانه کجا رو بخواید.

 • تصویر فرد

  پیام راستی‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من از دانشگاه انصراف دادم، که کنکور ۹۶ بدم و در صورت قبول شدن و قسمت برم دانشگاه فرهنگیان.
  سوالم اینم اگه در انتخابای اول کد رشته های دانشگاه فرهنگیان رو بزنم، و بعدش سایر رشته های متمرکز اول اگه فرهنگیان قبول شدم بقیه رشته ها دیگه سوخت میشه؟
  من مشکلم اینه که چون انصراف دادم دیگه نمیتونم انصراف بدم. میخوام بدونم من اگر هم نیمه متمرکز قبول بشم هم متمرکز. و اینکه اولویت فرهنگیان جلوتر باشه. دیگه نیاز نیست که متمرکز که در رده های پایین تر هست انصراف بدم؟ لطفا چون شرایطم خاص هستش بفرمایید که چون اعلام نتایج دانشگاه فرهنگیان دی ماه مشخص میشه و اگر همزمان با آن در یک رشته متمرکز دیگر قبول شده باشم. برای اینکه بی دردسر به سراغ رشته قبولی در دانشگاه فرهنگیان برم چیکار باید انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگر رشته نیمه متمرکز رو بالاتر بزنید و برای مصاحبه هم برید و درنهایت قبول بشید و قبلش یک رشته متمرکز رو قبول شده باشید، قبولی رشته متمرکزتون لغو و به قبولی نمیه متمرکز منتقل میشه و در صروت نرفتن و انصراف عملا محرومیت در انتظارتونه

 • تصویر فرد

  علیرضا پورقلی‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  حداکثر مجاز به انتخاب 2 کد رشته محل بورسیه یا شرایط خاص هستید
  خواهشا یکی جواب بده من به خاطر این ارور نمیتونم انتخاب رشته کنم
  مشکل از کجاست؟ چیکار باید بکنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تو انتخابهاتون بیشتر از دو انتخاب بورسیه و شرایط خاص دارید. مثلا شاید سه تا مالک اشتر داشته باشید.

 • تصویر فرد

  شکیلا‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم ببینم دانشگاه های دولتی هرسال پذیرش شبانه دارن؟یعنی امکانش هست امسال دانشگاه صنعتی اصفهان پذیرش شبانه نداشته باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله امکان اینکه دانشگاهی در یک سال پذیرش بانه خودشو برداره وجود داره و موارد زیادی هم د رگرایشهای مختلف وجود داشته.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من از رشت منطقه 1 گیلان هستم رتبم اگه 1000 تا 1200 بیاد شانس قبولی رشته حقوق تو شهر خودمرو دارم؟

 • تصویر فرد

  Amir‏ - ۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من تو مهندسی معدن دانشگاه تهران پذیرش شدم ولی از لحاظ رتبه کشوری از اخرین نفر قبول تو مهندسی شیمی رتبه بهتری دارم. ایا میتونم تغییر رشته بدم به مهندسی شیمی؟

 • تصویر فرد

  میلاد ‏ - ۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید ببخشید چند تا سوال داشتم.
  1_بین دانشگاه های غیر انتفاعی ،ازاد،پیام نور به طور کلی(سطح علمی،امکانات،و....)ازهمه بهتره؟
  2_اگه رتبه من مثلا بشه 2000واولویت اولم رو زده باشم عمران فردوسی واونی که رتبش شده باشه 1500 اولویت دومش رو زده باشه عمران فردوسی کدوممنون قبول میشیم؟
  3_در رشته ریاضی بازار کار کدوم رشته ها بهتره؟
  4_شهریه دانشگاه غیر انتفاعی (مثلا سجاد مشهد)در کاردانی و کارشناسی ترمی چنده؟
  5_میشه من دو ترم اولم رو در یک دانشگاه بخونم و سال دیگه که کنکور دادم اگه رتبم بهتر شد ادامه درسم رو (منهای دوترم)در دانشگاهی که قبول شدم ادامه بدم؟
  6_من مشهد هستم به نظرتون اگه عمران صنعتی سجاد قبول شدم بهتره برم یا عمران دامغان یا بیرجند ؟ویا مهندسی پایین تر مثل متالوژی تبریز یا شاهرود؟

  خیلی این سوالات برام مهم هستند.ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام سهمیه خانواده شهدا بومی هستش یعنی چطوری حساب میشه من که اهوازم چطوریه مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. نه بومی نیست و کلیه.

 • تصویر فرد

  پرستو انصافی‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام می خواستم بپرسم باچه رتبه ای میتونم مجازبه انتخاب رشته سراسری بشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه رشته ای؟

 • تصویر فرد

  راضیه‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز...من خواهرشهیدهستم.ومیخوام ازسهمیم استفاده کنم...این سهمیه اینقدی هست ک ب صورت ی پشتوانه بهش نگاه کنم؟

 • تصویر فرد

  ارش‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ببخشید بنده مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران هستم با توجه به این موضوع و تجربیات شما از سال های گذشته با رتبه کشوری 40000 و احتساب این سهمیه و درصد 30 زمین در کنکور امکان قبولی در داروسازی ازاد یا پردیس وجود دارد؟ منتظر راهنمایی تون هستم ممنونم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. احتمالش پایینه.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام و عرض ادب
  من سهمیه ی جانبازی بالای 25% رو دارم و دیپلم تجربي هستم.
  برای انتخاب رشته ی آزاد اگر رشته ی مربوط به زیر گروه انسانی رو انتخاب کنم آیا بنیاد جانبازان شهریه رو پرداخت میکنه یا خیر جز بدون کنکور ها حساب میشم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چنین قانونی وجود نداره.

 • تصویر فرد

  راضیه‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام لطفا جواب سوالم روبدید متشکر

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - ۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام .. اگه من از سهمیه ایثارگران استفاده کنم (منطقه سه هستم) دیگه بومی استان خودمون حساب نمیشم ؟ (منظورم اینه که میتونم از امتیازات بومی گزینی استفاده کنم ؟)
  سوال دومم که مهم تره اینه که امسال با توجه به اینکه افراد زیاد تری مشمول سهمیه رزمندگان میشن ایا به نطر شما هنوز هم این سهمیه ارزشش داره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. سهمیه بومی رو نمی تونید دیگه استفاده کنید. بله ارزششو داره.

 • تصویر فرد

  علي‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خسته نباشيد.
  ببخشيد مي خواستم بدونم آخرين رتبه مجاز به انتخاب رشته دوره ي روزانه كنكور كارشناسي زبان سال 95 چند هزار بوده؟
  نسبت به سال هاي پيش اين ظرفيت بالا رفته ؟
  از كجا مي شه فهميد ظرفيت پذيرش دانشگاه ها ( دوره روزانه كارشناسي ) تو سال هاي گذشته به تفكيك كنكور ها ( زبان - رياضي - تجربي - انساني ) چقدر بوده؟
  خيلي ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. باید برای ظرفیتها به دفترچه های سالهای گذشته انتخاب رشته کنکور سراسری که تو سایت سنجش هست مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام و عرض ادب.
  دیپلم تجربي ام و سهمیه ایثارگران دارم.
  اگه انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد از زیر گروه انسانی داشته باشم، بنیاد شهریه اش رو متقبل میشه یا خیر؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چنین قانونی وجود نداره.

 • تصویر فرد

  y‏ - ۱۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید تراز 8000منظورتون رتبه چند باید باشه تو ایثارگران؟و اینکه در منطقه 2باید چه رتبه ای بیاری در ایثارگران تا قبول بشی در پزشکی شهرهای دیگه؟و برای دانشگاه شهید بهشتی یا تهران باید رتبه سهمیه منطقه 2وکشوری چند باشه تا در ایثارگران پزشکی قبولشی؟

 • تصویر فرد

  yas‏ - ۱۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام امسال بچه های سهمیه 1000وخورده ای نسبت به پارسال اضافه شدن جدا ازسهمیه 5درصدی که اضافه شدن کاری به اونا ندارم.ایا رقابتا سنگین تر شده یا ظرفیت دانشگاه ها رو بیشتر میکنن؟

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشین .اول تشکر کنم بابت سایت خوبتون.ک انقد وقت میزارین و به همه توضیح میدین.
  من امسال میخام دانشگاه فرهنگیان رو بزنم...اما رفتم توسایت دیدم ک یه سری بچه ها گفتن فرهنگیان بومی میگیره..
  ینی من نمیونم سهرای دیگه رو بزنم ؟
  والا اصن حالم بد شد.
  چون استام ما پارسال فقط ۳تا دختر گرفت.اگ بومی پذیرش داشتخ یاشه من قبول نمیشم .لطفا کامل توضح بدین

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ممنون
  بعضی از دانشگاه های فرهنگیان توی بعضی از رشته ها که در توضیحاتشون درج شده و فقط بومی پذیرش میکنند نه همه دانشگاه های فرهنگیان

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید من یک سوال دیگه هم داشتم.
  من پارسال کنکور شرکت کردم و دانشگاه کرمانشاه روزانه قبول شدم اما چون یکی از درسای پیشمو پاس نکرده بودم ثبت نامم نکردن .دی ماه مدرک پیش رو گرفتم و توی تکمیل ظرفیت شرکت کردم این بار صنایع کردستان روزانه قبول شدم اما گفتن چون مدرکتو دی گرفتی ثبت نامت نمیکنیم .حالا مسخاستم بدونم من از کنکور محرومم؟البته من پارسال رفتم سازمان سنجش گفت مدارک پیشتو بفرست تا مشکلت رو حل کنیم.
  اما خیلی از معلما میگفتن چون ثبت نامت نکردن و شرایط پذیرش رو نداشتی محروم نمیشی.خواهشن واضح جوابمو ب

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - ۱۹م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کنکور 96 شرکت کردم اما برای انتخاب رشته و انتخاب بین دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی هیچ اطلاعاتی ندارم، مطالبتون رو خوندم اما باز هم نمیدونم ملاک کدوم باشه که اشتباه نکنم چطور میتونم از مشاوره هاتون کمک بگیرم در زمان انتخاب رشته؟

 • تصویر فرد

  bano‏ - ۱۹م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر،من اون قسمت بچه های رزمنده رو متوجه نشدم میشه یکم واضح تر توضیح بدین؟

 • تصویر فرد

  ارش‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید با رتبه 1300 ایثارگران در رشته تجربی امکان قبولی در پزشکی یا دارو یا فیزیوتراپی سراسری پردیس و یا ازاد وجود دارد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. منتظرم

 • تصویر فرد

  شمس‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  منطقه 1 حداکثر تا چ رتبه ای شانس قبولی پزشکی داره ؟؟

 • تصویر فرد

  mostafa‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارت علاقه مندی به گیزنش پیام نور و موسسات غیر انتفاعی رو نخریدم میتونم موقع انتخاب رشته بخرم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله

 • تصویر فرد

  Sahar‏ - ۲۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال كنكور ثبت نام نكردم دانشگاه امسال بدون آزمون مي تونم برم؟و اينكه بدون آزمون چندتا حق انتخاب داريم؟پارسال يكي بود همون يكي و 100% قبول مي شيم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام روز خوش
  فقط اگر استعداد درخشان هستید می تونید بدون آزمون ثبت نام کنید برید دانشگاه

 • تصویر فرد

  ستاره حسینی‏ - ۲۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید میشه سوال منو لطفا جواب بدید من کارشناسی میکروبیولوژِی دارم اما خیلی دلم می خواد ارشد بهداشت کنکور بدم در رشته ی بهداشت عمومی یا آموزش بهداشت .آیا مجاز هستم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. می تونید شرکت کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد