اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص در اینجا آورده شده است. منظور از رشته های دارای شرایط خاص، لیست رشته های دارای شرایط خاص، دانشگاه های رشته های دارای شرایط خاص، نحوه انتخاب رشته های دارای شرایط خاص، زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص و راهنمای تصویری مشاهده نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص
اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص

 


 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com

 

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص - منظور از رشته های دارای شرایط خاص

آن دسته از رشته ها در انتخاب رشته کنکور سراسری که برای پذیرش دانشجو علاوه بر کنکور سراسری، آزمون های علمی و مصاحبه های علمی عقیدتی هم برگزار می کنند تحت عنوان رشته های دارای شرایط خاص شناخته می شوند. رشته هایی نظیر تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه، فوریت های پزشکی و رشته های دانشگاه شاهد نمونه هایی از رشته های دارای شرایط خاص می باشند. اطلاع از ماهیت رشته های دارای شرایط به عنوان بخش مهمی از ملزومات راهنمای انتخاب رشته کنکور می تواند داوطلبان را در تصمیم گیری درست هدایت کند. 

شایان ذکر است برای قبولی در کدرشته محل های دارای شرایط خاص، تنها کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کافی نیست و لذا داوطلبان می بایست در لیست حد نصاب دعوت به مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص مبتنی بر دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار بگیرند. در این رشته های تا چند برابر ظرفیت رشته انتخابی از داوطلبان دعوت به مصاحبه می شوند. لذا داوطلبانی که حد نصاب لازم برای رشته های دارای شرایط خاص را کسب می کنند باید خودشان را برای مصاحبه آماده کنند. همچنین داوطلبان با استفاده از اطلاعات رشته های دارای شرایط خاص و سایر محتویات دفترچه انتخاب رشته می توانند شانس قبولی خود را در نرم افزار انتخاب رشته کنکور امتحان کنند و از وضعیت تقریبی قبولی خود مطلع شوند.

 

داوطلبان گرامی می توانند در راستای کاملتر شدن اطلاعات انتخاب رشته ای خود به صفحه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنند تا انتخاب رشته خود را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهند.

 

 

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص لیست رشته های دارای شرایط خاص

داوطلبان می توانند در تعدادی از کد رشته محل هایی که دارای شرایط خاص هستند، پذیرفته شوند. در ادامه به تعدادی از این رشته ها اشاره خواهیم کرد:

 • کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی
 • تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه
 • رشته های موجود دردانشگاه شاهد
 • تمامی کد رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران (رشته های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام)
 • مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبایی
 • دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران

 

 

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص دانشگاه های رشته های دارای شرایط خاص

تعدادی از دانشگاه ها در کشور وجود دارند که اقدام به پذیرش داوطلبان در رشته های دارای شرایط خاص می نمایند که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه شاهد
 • دانشگاه شهید مطهری
 • دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری
 • دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
 • دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
 • دانشگاه غیر انتفاعی رفاه
 • دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) – مشهد
 • دانشگاه علوم پزشکی ارتش

 

 

اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص نحوه انتخاب رشته

حالا که با رشته ها و دانشگاه های پذیرنده رشته های دارای شرایط خاص آشنا شدید اندکی در مورد نوحه انتخاب رشته آن ها نیز با هم صحبت خواهیم کرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شده اند برای انتخاب رشته های دارای شرایط خاص می بایست اولویت های اول فرم انتخاب رشته خود را به کد رشته  محل های خاص اختصاص دهند.

 

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص

به طور معمول پس از گذشت حداکثر ده روز از انتخاب رشته کنکور سراسری، نتایج اولیه و چند برابر ظرفیت رشته ها و دانشگاه های دارای شرایط خاص منتشر می شود و داوطلبانی که از میان سایر شرکت کنندگان، حد نصاب نمرات را اخذ کرده باشند دعوت به مصاحبه می گردند. لذا جزئیات برگزاری این مصاحبه و گزینش از طریق سایت سنجش یا توسط دانشگاه مورد نظر به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص به این مورد بستگی دارد که زمان انتخاب رشته کنکور سال جاری چه زمانی خواهد بود لذا نتایج اولیه این رشته ها از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام خواهد شد.

 

 

راهنمای تصویری مشاهده نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص

آن دسته از داوطلبان کنکور که اولویت های اول انتخاب رشته خود را از میان رشته محل ها و دانشگاه های دارای شرایط خاص انتخاب کرده اند، بعد از اعلام نتایج اولیه می توانند با استفاده از راهنمای زیر اقدام به مشاهده آن ها نمایند و از وضعیت دعوت به مصاحبه خود مطلع گردند. در ادامه به مراحل راهنمانی تصویر مشاهده نتایج اولیه خواهیم پرداخت:

 • در مرحله اول وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست سایت گزینه "سراسری" را انتخاب کنید.

 

ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه سراسری
ورود به سایت سازمان سنجش و انتخاب گزینه سراسری

 

 • در مرحله دوم و در صفحه باز شده روی لینک فعال عبارت "نتایج رشته های دارای شرایط خاص در آزمون سراسری" کلیک نمایید.

 

 

کلیک بر گزینه "نتایج رشته های دارای شرایط خاص در آزمون سراسری"
کلیک بر گزینه "نتایج رشته های دارای شرایط خاص در آزمون سراسری"

 

 • در مرحله سوم و با باز شدن صفحه جدید به دو روش «جستجو بر اساس شماره پرونده و مشخصات فردی» و «جستجو بر اساس شماره داوطلبی و مشخصات فردی» می توانید وارد صفحه شخصی خود شوید و از وضعیت قبولی خوتان مطلع گردید.

 

انتخاب یکی از دو روش برای ورود به صفحه اطلاعات شخصی
انتخاب یکی از دو روش برای ورود به صفحه اطلاعات شخصی

 

 

 

سوالات متداول:

منظور از رشته های دارای شرایط خاص چیست؟

منظور از رشته های دارای شرایط خاص رشته هایی هستند که علاوه بر کسب رتبه خوب در کنکور سراسری می بایست در مرحله مصاحبه های عقیدتی آن ها نیز صلاحیت کسب نمود.

کدام دانشگاه ها حائز رشته های دارای شرایط خاص می باشند؟

تعدادی از دانشگاه حائز رشته های دارای شرایط خاص هستند که از جمله آن ها دانشگاه شهید مطهری، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و غیره می باشند که لیست کامل این دانشگاه ها در مطلب فوق آورده شده است.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کی هست؟

به طور معمول پس از گذشت حداکثر ده روز از انتخاب رشته کنکور سراسری، نتایج اولیه و چند برابر ظرفیت رشته ها و دانشگاه های دارای شرایط خاص منتشر می شود و داوطلبانی که از میان سایر شرکت کنندگان، حد نصاب نمرات را اخذ کرده باشند دعوت به مصاحبه می گردند.

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت