گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی – راه حل گم کردن شماره پرونده و داوطلبی

گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی را در اینجا مشاهده می کنید. راه حل گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی، راهنمای تصویری پیدا کردن شماره پرونده و داوطلبی، نحوه دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی، نحوه عضویت در سایت سازمان سنجش، نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش و بسیاری از نکات مهم در ارتباط با این دو شماره در این مطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی
گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی

 


 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com

 

گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی

گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی ممکن است برای تعدادی از داوطلبان کنکور سراسری به دردسر تبدیل شده باشد. یا شاید داوطلبانی باشند که شماره داوطلبی خود را فراموش کرده باشند و به هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری با مشکل مواجه شوند. به همین دلیل نحوه دریافت و بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی می تواند به داوطلبان کمک کند تا بتوانند اطلاعات مربوط به کنکور خود را در سایت سازمان سنجش رصد کنند. در واقع داوطلبان کنکور برای دیدن نتایج اولیه کنکور، آگاهی از راهنمای انتخاب رشته کنکور و مشاهده نتایج نهایی کنکور به اطلاعات ثبت نامی خود نظیر شماره پرونده و شماره داوطلبی نیاز دارند. همچنین 

از آنجا که اهمیت دسترسی به اطلاعات ثبت نامی کنکور برای به انجام رساندن سایر مراحل کنکور ضروری است لذا در ادامه به راهنمای تصویری دریافت و بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی خواهیم پرداخت تا داوطلبان با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور و با خیال راحت برای تمامی مراحل کنکور آماده باشند و حتی با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته می توانند شانس قبولی خود را در نرم افزار انتخاب رشته کنکور بسنجند تا برای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و در واقع انتخاب رشته نهایی اماده شوند.

 

داوطلبان گرامی می توانند در راستای کاملتر شدن اطلاعات انتخاب رشته ای خود به صفحه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنند تا انتخاب رشته خود را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهند.

 

راهنمای تصویری دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی

اگر جزو داوطلبانی هستید که شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده یا فراموش کرده اید حتما مراحل راهنمای تصویری دریافت شماره پرونده و داوطلبی را در این مطلب به دقت مطالعه کنید. این راهنمای تصویری مراحل زیر را شامل می شود:

 1. در مرحله اول داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و گزینه «ورود به سیستم پاسخگویی» را بر طبق تصویر زیر از منوی سمت چپ انتخاب کنند.

 

ورود به سایت سازمان سنجش
ورود به سایت سازمان سنجش

 

 1. اگر از قبل در سایت سازمان سنجش عضو شده اید، اکنون روز گزینه «ورود به سیستم» کلیک کنید، در غیر این صورت بر طبق تصویر زیر روی دکمه "عضویت در سایت" کلیک کرده تا مراحل عضو شدن در سایت را انجام دهید.

 

 

ورود به سیستم و عضویت در سایت سازمان سنجش
ورود به سیستم و عضویت در سایت سازمان سنجش

 

 1. در مرحله سوم با کلیک کردن بر روی صفحه عضویت در سایت بر طبق تصویر زیر به صفحه "عضویت در سایت" وارد می شوید. در این قسمت داوطلبان می بایست اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن همراه، استان محل اقامت، شهر و نشانی دقیق محل اقامت و آدری پست الکترونیکی خودشان را ثبت نمایند.

 

وارد کردن اطلاعات لازم برای عضویت در سایت سازمان سنجش
وارد کردن اطلاعات لازم برای عضویت در سایت سازمان سنجش

 

 1. پس از تایید اطلاعات وارد شده در مرحله سوم، یک رمز عبور و نام کاربری به ایمیل داوطلبان ارسال می شود. در صورتی که این اطلاعات برای داوطلبان به ایمیل شان فرستاده شود نشان دهنده این است که ثبت نام در سایت با موفقیت صورت پذیرفته است.

 

 

ارسال یک رمز عبور و نام کاربری به ایمیل داوطلبان
ارسال یک رمز عبور و نام کاربری به ایمیل داوطلبان

 

 1. در مرحله پنج بعد از دریافت رمز عبوری که به ایمیل داوطلبان ارسال گردیده است می توانند دوباره وارد صفحه اصلی شوند و با کلیک روی گزینه «ورود به سیستم پاسخگویی» و انتخاب گزینه «ورود به سیستم»، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد پرتال پاسخگویی سایت سازمان سنجش شوند.

 

ورود به سیستم پاسخگویی با استفاده از رمز عبور
ورود به سیستم پاسخگویی با استفاده از رمز عبور

 

 

نحوه عضویت در سایت سازمان سنجش

همانطور که در راهنمای تصویری دریافت شماره پرونده و داوطلبی اشاره شد داوطلبان پیش از ثبت درخواست می بایست به عضویت سایت سازمان سنجش در آیند تا قادر بهخ ثبت درخواست خود باشند.

لذا داوطلبان برای عضو شدن در سایت باید بر روی گزینه «عضویت در سایت» کلیک نمایند. در ادامه صفحه جدیدی باز می شود که حاوی یک فرم می باشد. داوطلبان باید در این مرحله اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، کدملی، تابعیت، شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی را وراد کنند. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کد امنیتی را وراد نموده و گزینه تایید را انتخاب نمایند.

 

عضویت در سایت سازمان سنجش
نحوه عضویت در سایت سازمان سنجش

 

شایان ذکر است که داوطلبان آدرس ایمیلی را وارد کنند که معتبر و فعال باشد چرا که سازمان سنجش، رمز عبور را به نشانی آن ایمیل ارسال خواهد کرد.

 

 

نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش

برای اینه داوطلبان بتوانند شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را بازیابی کنند می بایست طبق مراحل گفته شده در بالا در سایت سازمان سنجش عضو شوند و رمز عبور دریافت نمایند. با دریافت رمز عبور می توانند در این بخش به اطلاعات ثبت نامی مانند شماره پرونده و شماره دواطلبی خود دست پیدا کنند. که برای این منظور می توانند مراحل زیر را طی نمایند:

 1. در ابتدا از منوی سایت روی گزینه «درخواست جدید» کلیک کنند. در ادامه آزمون سراسری و سال 1400 را انتخاب نموده و بر روی گزینه «جستجو» کلیک کنند. سپس بر طبق تصویر زیر روی گزینه «دریافت شماره پرونده یا داوطلبی» کلیک کرده و وارد صفحه بعدی شوند.

 

کلیک روی گزینه درخواست جدید
کلیک روی گزینه دریافت شماره پرونده یا داوطلبی

 

 1. در مرحله دوم پس از کلیک نمودن بر روی گزینه «دریافت شماره پرونده یا داوطلبی» صفحه جدید باز می شود که در برگیرنده اطلاعات فردی و شناسنامه ای داوطلبان می باشد. در صورت تایید اطلاعات در صفحه جدید، شماره پرونده و شماره داوطلبی برای داوطلبان قابل رویت خواهد بود.

 

وارد کردن اطلاعات شخصی و شناسنامه ای داوطلب
وارد کردن اطلاعات شخصی و شناسنامه ای داوطلب

 

 

پاسخگویی به درخواست ثبت شده در سایت سازمان سنجش

پس از ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش، داوطلبان می توانند برای دریافت پاسخ درخواست خود طی 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست، دوباره به سایت سازمان سنجش و بخش سیستم پاسخگویی مراجعه کرده تا از وضعیت پیام خود آگاه شوند.

پس از ثبت نمودن درخواست، ممکن است درخواست ها به رنگ های مختلفی مانند زرد، آبی و یا سبز نشان داده شوند که هر رنگ معنای مخصوص به خود را دارد. معنی رنگ آبی یعنی اینکه درخواست در مرحله بررسی قرار دارد. رنگ زد به این معنا می باشد که پیام توسط کارشناسان مربوطه دریافت گردیده است ولی پاسخی به آن داده نشده است. و در آخر رنگ سبز را داریم که به معنای پاسخ کارشناسان به درخواست داوطلبان می باشد و لذا متقاضیان می توانند با کلیک روی عنوان درخواست خود، پاسخ درخواست خود را مشاهده کنند.

 

 

سوالات متداول:

راه حل گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی چیست؟

راه حل گم کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی در این مطلب بررسی شده است لذا داوطلبان می توانند با مراجعه به مطلب فوق راهنمای تصویری دریافت و بازیابی اطلاعات ثبت نامی نظیر شماره پرونده و شماره داوطلبی را به دقت مطالعه کنند.

شماره پرونده و شماره داوطلبی چرا مهم هستند؟

شماره پرونده و شماره داوطلبی از این نظر مهم می باشند که جزو اطلاعات مهم ثبت نامی داوطلبان کنکور سراسری است لذا داوطلبان برای تمامی مراحل کنکور اعم از مشاهده نتایج اولیه کنکور، انتخاب رشته کنکور سراسری، دیدن نتایج نهایی و ... به این اطلاعات نیاز اساسی دارند.

نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش برای بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی چگونه است؟

نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش برای بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی به صورت تصویری در مطلب بالا آورده شده است لذا داوطلبان دقت داشته باشند قبل از ثبت هر گونه درخواست می بایست در سایت سازمان سنجش ثبت نام کرده و عضویت شان تایی شده باشد. از داوطلبان تقاضا داریم هکم مراحل عضویت در سایت سازمان سنجش و هم مراحل ثبت درخواست در آن را مود مطالعه قرار دهند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  زهرا حسن فخرابادی‏ - 01/9/21

  سلام، ببخشید من کد داوطلبی کنکور 1400 رو میخام،بعد تمام این مراحل رو میرم اما در اخر جلوی گزینه دریافت کد و..گزینه انتخاب نداره، چیکار کنم

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 01/5/12

  سلام خدمت شما من کنکور 94 امتحان دادم شماره داوطلبی اون موقع رو چطور میتونم پیدا کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/18

  سلام خدمت شما کاربردش براتون چیه؟
  در کل روشش همینی هست که تو متن اومده

 • تصویر فرد

  Azi‏ - 01/4/22

  سلام چقدر زمان میبره جواب بدن؟ من دیروز عصر تا حالا ثبت کردم. سیستم پاسخگویی هم تماس گرفتم جواب نمیدن.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/4/22

  سلام خدمت شما بین چند ساعت تا سه الی چهار روز ممکنه طول بکشه 

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 01/3/22

  سلام من تمام این مراحل رو انجام دادم ولی در انتها ک نوع آزمون و سال رو میزنم می‌نویسه اطلاعات ثبت نشده چرا باید چکار کنم لطفاً جواب بدید.ممنون

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/3/23

  سلام خدمت شما به سیستم پاسخگویی سنجش پیام بدین راهنماییتون می کنن 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

نرم افزار تخمین رتبه و انتخاب رشته کنکور دی ماه