رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی پرستاری برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی پرستاری پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد پرستاری داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل پرستاری در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس پرستاری در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی پرستاری به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته پرستاری پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد پرستاری را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی پرستاری توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی پرستاری به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی پرستاری می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته پرستاری
مدرک کارشناسی(لیسانس) پرستاری  آمار زیستی
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت
اپیدمیولوژی
اتاق عمل
اقتصاد بهداشت
ارگونومی
اکولوژی انسانی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
تکنولوژی گردش خون
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و  اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مدیریت توانبخشی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
روان پرستاری
پرستاری داخلی - جراحی
پرستاری سلامت جامعه
پرستاری مراقبت های ویژه کودکان
پرستاری کودکان
پرستاری نظامی
پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان
پرستاری توانبخشی
پرستاری اورژانس
پرستاری مراقبت های ویژه
پرستاری سالمندی
مدیریت پرستاری
زیست فناوری پزشکی
علوم تغذیه
علوم بهداشتی در تغذیه
مامایی
سم شناسی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی پرستاری آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل پرستاری کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان پرستاری بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

چند گرایش پرستاری را می توان با مدرک کارشناسی پرستاری در مقطع ارشد خواند؟

دوازده گرایش پرستاری را می توان با مدرک کارشناسی پرستاری در مقطع ارشد خواند که عبارتند از: پرستاری سالمندان، پرستاری کودکان، مدیریت پرستاری، پرستاری داخلی - خارجی و ... لذا داوطلبان می توانند سایر گرایش را در مطلب فوق مورد بررسی قرار دهند.

آیا می توان ارشد رشته اقتصاد بهداشت را با مدرک کارشناسی پرستاری خواند؟

بله، می توان ارشد رشته اقتصاد بهداشت را با مدرک کارشناسی پرستاری خواند چرا که این رشته در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی پرستاری قرار دارد. لیست تمامی رشته ارشد مجاز با مدرک کارشناسی پرستاری در مطلب بالا گردآوری شده است که داوطلبان با توجه به علاقه و شرایط خود می توانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی پرستاری چند رشته است؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی پرستاری، چهل و پنج رشته می باشد که از تنوع زیادی برخوردار است از این چهل و پنج رشته حدود دوازده رشته جزو گرایش های رشته پرستاری هستند به همین خاطر داوطلبان می بایست بر اساس علاقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت