رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی بهداشت و ایمنی مواد غذایی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل بهداشت و ایمنی مواد غذایی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس بهداشت و ایمنی مواد غذایی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاور برجسته تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا)، استاد رضا افشار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته بهداشت و ایمنی مواد غذایی
مدرک کارشناسی(لیسانس) بهداشت و ایمنی مواد غذایی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
میکروب شناسی مواد غذایی
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی
بیوشیمی بالینی
علوم بهداشتی در تغذیه

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل بهداشت و ایمنی مواد غذایی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان بهداشت و ایمنی مواد غذایی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی چندتا هستند؟

از میان رشته های ارشد وزارت بهداشت می توان تعداد نوزده رشته جزو رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی محسوب می شود.

آیا رشته نانو فناوری پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی به شمار می آید؟

بله، رشته نانو فناوری پزشکی و تعدادی از رشته های دیگر وزارت بهداشت جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی هستند که در مطلب بالا به صورت گسترده توضیح داده شده اند.

ارشد رشته ژورنالیسم پزشکی هم با داشتن مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی امکان پذیر است؟

بله، ارشد رشته ژورنالیسم پزشکی هم با داشتن مدرک کارشناسی بهداشت و ایمنی مواد غذایی امکان پذیر می باشد لذا توضیحات آن در جدولی در مطلب بالا قرار داده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت