نحوه انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 | راهنمای تصویری جامع

در راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 ضمن ارائه نکاتی برای انتخاب رشته و اولویت بندی بهتر انتخاب ها، مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش را به صورت تصویری برای شما قرار داده ایم. راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402، آخرین راهنمایی است که مطالعه خواهید کرد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

در مورد انتخاب رشته کنکور ارشد (حساس ترین مرحله در کنکور ارشد) خواهشاً دقیقه نودی نباشید، چرا که اغلب مشاوران در زمان انتخاب رشته خیلی زمان ندارند که با آرامش به سؤالات شما پاسخ دهند، تازه بگذریم که در برخی موارد دیگر اطلاعات را رایگان در اختیار شما قرار نمی دهند. بنابراین توصیه اکید می کنیم که اطلاعات جمع کنید. در این مطلب برخی اطلاعاتی که به کار شما می آید را در اختیارتان قرار می دهیم. همچنین در 3گام روشی منحصر به فرد را برای انتخاب رشته ارائه کرده ایم که همان نرم افزار انتخاب رشته ارشد منطبق با آخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته ارشد 1402 است و در زمان انتخاب رشته خدمت شما ارائه خواهد شد. این نرم افزار می تواند نتیجه و جواب انتخاب رشته ارشد شما را به طور دقیق تخمین بزند. پس مهمترین کاری که بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد باید انجام دهید، انتخاب رشته ای منطقی است که به نتیجه و جواب انتخاب رشته ای خوب منتج شود.

 

از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد می توانید خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402 - راهنمای تصویری جامع

 • دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به دقت و به طور کامل مطالعه کنید. پس از شروع زمان انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش و لینک درج شده قرار خواهد گرفت.  
 • دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد حاوی اطلاعات شرایط و ضوابط انتخاب رشته، اطلاعات کلی درباره انتخاب رشته مثل تاثیر سهمیه ها و شرایط پذیرش استعداد درخشان، جدول رشته ها و کد رشته محل ها، و پیوست است.
 • قبل انتخاب رشته ابتدا رشته هایی که می خواهید آن ها را برگزینید، به خوبی بشناسید و از شرایط، مزایا و معایب آن مطلع شوید. سپس کد محل رشته های مورد نظرتان را مشخص کنید.
 • زمان انتخاب رشته معمولا یک هفته است و در نهایت چند روز مدت زمان انتخاب رشته تمدید می شود.
 • عوامل موثری بر انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد که می توانید در مطلب انتخاب رشته کارشناسی ارشد بخوانید.
 • همچنین انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، و دانشگاه های غیرانتفاعی وجود دارد که داوطلب باید برای دریافت شماره سریال علاقمندی مبلغی را بپردازد و بعد اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه های فوق کند.
 • سازمان سنجش در سال گذشته برای کسانی که در انتخاب رشته خود اشتباه کرده بودند، امکان درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد را قرار داده بود. البته هنوز برای سال 1402 مشخص نشده که چنین امکانی وجود خواهد داشت یا خیر.
 • انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 دانشگاه های سراسری در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org و انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سایت azmoon.org صورت می گیرد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد این دو دانشگاه به صورت همزمان نیست. نتایج و جواب انتخاب رشته ارشد نیز در همین سایت ها اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402  - راهنمای تصویری انتخاب رشته کنکور ارشد

بعد از اعلام زمان انتخاب رشته توسط سازمان سنجش، برای انتخاب رشته کنکور ارشد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و قسمت کارشناسی ارشد را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - ورود به سایت

 

بعد از ورود به قسمت کارشناسی ارشد روی سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته) کلیک کنید.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - ورود به سیستم انتخاب رشته

 

 

 

 

پس از ورود روی آیکون انتخاب رشته کلیک کنید.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - سامانه

 

شما به دو روش می توانید وارد سیستم انتخاب رشته شوید.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - روش های ورود

 

بعد از ورود به سیستم انتخاب رشته، در قسمت میزکار روی آیکون انتخاب رشته کلیک کنید. در این قسمت فرم انتخاب رشته برای شما باز خواهد شد و باید کد رشته محل های مورد نظرتان را وارد کنید.

مراحل انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - مشاهده اطلاعات 

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402  - دوره های نوبت دوم، پردیس خودگردان، و مجازی:

در انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 باید انواع دوره ها و دانشگاه ها را بشناسید. در مطلب مقایسه دانشگاه های روزانه، شبانه و پردیس می توانید از تفاوت این دوره ها با هم از نظر اعتبار مدرک و میزان شهریه آگاه شوید. اما یک سری نکات کلی تر را بازگویی می کنیم. 

برای قدیمی تر ها: نوبت دوم همان شبانه است!

تا آنجا که ما اطلاع داریم و از دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد 1402 استنباط می گردد انتقال از نوبت دوم به روزانه محال است.

به شهریه دانشگاه ها توجه کنید. بعضی از انتخاب ها ممکن است برای شما گران تمام شود!

همچنین شما می توانید برای انتخاب دانشگاه آزاد  راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را در سایت 3گام بخوانید. و همه چیز را در مورد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد بدانید.

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402 شهریه دانشگاه ها در مقطع ارشد 1402

دانشگاه های کشور در دوره روزانه رایگان است و در ازای تعهد به خدمت شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی شود، درحالیکه دانشگاه های نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه های پردیس خودگردان، و دوره های مجازی شهریه پرداز هستند شما می توانید شهریه نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های مختلف کشور را در سایت 3گام ببینید و در هنگام انتخاب رشته با توجه به شرایط خود دست به انتخاب بزنید.

قبل از انتخاب رشته به طور دقیق فرق نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان را بدانید. برای اطلاع از تفاوت دوره های مختلف تحصیلی مطلب شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور در سال مراجعه کنید.

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402  - اولویت بندی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید 100 رشته را انتخاب کنید. انتخاب ها را بر اساس اولویت علاقه، هزینه و فاصله دانشگاه تا شهر محل زندگی تان بچینید.

 توجه داشته باشید که می توانید در انتخاب رشته از ایده آل ترین و خوشبینانه ترین رشته ها شروع کنید و کم کم رشته هایی با احتمال قبولی بالا و واقع گرایانه را در لیست انتخاب رشته تان قرار دهید

 

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402 انتخاب رشته ارشد پیام نور و غیرانتفاعی

برای انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور بعد از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان باید شماره سریال علاقمندی انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را خریداری کنند. انتخاب رشته دانشگاه پیام نور همزمان با دانشگاه های سراسری صورت می گیرد و سازمان سنجش مسئول برگزاری انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور است

در میان دانشگاه هایی که ارائه دهنده دوره کارشناسی ارشد هستند، دانشگاه پیام نور ارزان تر از بقیه دانشگاه ها است. همچنین متغیرترین شهریه های دانشگاه ها برای دانشگاه های غیرانتفاعی است و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر فرق دارد. همچنین دانشگاه های غیرانتفاعی کیفیت یکسانی ندارند و همه آن ها با یکدیگر فرق دارند. در حالیکه دانشگاه های پیام نور نسبتا کیفیت یک دست تری دارند

توجه کنید که تعداد انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 100 تاست و داوطلبان می توانند در این 100 انتخاب تعدادی از رشته های دانشگاه های پیام نور را بگنجانند. درصورت قبولی در  دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی، نتیجه و جواب انتخاب رشته در کنار نتایج دیگر دانشگاه ها اعلام می شود

 

 

 

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402  - نکات ضروری درباره انتخاب رشته 1402

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 داوطلبان می بایست تعدادی از نکات را مورد توجه قرار دهند که به شرح زیر می باشند:

 1. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور ارشد 1402 برای انتخاب رشته محل های غیر انتفاعی و پیام نور علاقه مندی خود را اعلام نکرده اند، چنانچه حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها را به دست آورده باشند می توانند با واریز مبلغ معین و دریافت شماره سریال علاقه مندی اقدام به وارد کردن کد رشته های مربوط به دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و پیام نور در فرم انتخاب رشته خود نمایند.
 2. در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد امکان انتخاب 100 رشته محل به داوطلبان داده می شود لذا در ابتدا سعی کنید که گزینه های انتخابی خود را بر اساس معیارهای خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه دسته بندی کنید.
 3. به دوطلبان کنکور ارشد 1402 توصیه می شود که قبل از مرحله انتخاب رشته نسبت به سهمیه های، امتیازات، میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ارشد آگاهی های لازم را کسب کنند تا با آمادگی کامل برای انتخاب رشته قدم بردارند.
 4. یکی از مزایای تقسیم بندی کد رشته های انتخابی این است که داوطلبان شانس قبولی خود را برای رشته های بهتر امتحان کرده اند و در عین حال هم چیزی را از دست نداده اند. لذا توصیه می شود که انتخاب های خوش بینانه در اولویت قرار گیرد و با در نظر گرفتن رتبه خود، این کد رشته ها را انتخاب کنند. داوطلبان می بایست انتخاب های واقع بینانه و یا همان انتخاب های میانی خود را با دقت بیشتری انتخاب کرده و در لیست گزینه های واقع بینانه خود قرار دهند. چرا که شانس قبولی داوطلبان در این انتخاب ها بالاتر است.
 5. تعداد گزینه های موجود در انتخاب های میانی باید بیشتر باشد به صورتی که بتواند حدود 50 درصد از انتخاب های داوطلبان را به صورت منطقی پوشش دهد.
 6. داوطلبانی که رشته محل های دارای آزمون علمی و محاصبه را انتخاب کرده اند باید بر طبق زمان بندی اعلام شده در آزمون عملی کارشناسی ارشد شرکت کنند.

 

نحوه انتخاب رشته ارشد 1402  - ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

داوطلبان کنکور ارشد 1402 می توانند به تعداد دفعاتی که سازمان سنجش برای این منظور مشخص کرده است برای ویرایش انتخاب رشته خود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و سپس بخش کارشناسی ارشد را انتخاب کرده تا وارد سامانه جامعه آزمون تحصیلات تکمیلی 1402 گردند و سپس با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود، میزکار خود را مشاهده کنند. در ادامه بر روی گزینه انتخاب رشته کلیک کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را حذف، اضافه و یا جابجا نمایید. به داوطلبان توصیه می شود که به هنگام وارد کردن کد رشته ها نهایت دقت را داشته باشند چرا که بعد از ثبت نهایی آن ها دیگر راه بازگشت برای تصحیح دوباره وجود نخواهد داشت. لذا حتما قبل از انتخاب رشته لیست کد رشته ها را چند بار مرور کنید تا از بروز اشتباه جلوگیری شود.

 

 

 

 راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 - پاسخ به سوالات متداول انتخاب رشته ارشد

 • تراز در کنکور ارشد چطور حساب می شود؟

برای یافتن پاسخ سوالاتتان درباره تراز به مطلب تخمین رتبه کارشناسی ارشد مراجعه کنید.

 • در انتخاب رشته ارشدم، روزانه انتخاب کنم یا شبانه؟

برای انتخاب دانشگاه شبانه یا روزانه پارامترهای رتبه و شهریه دخیل هستند. برای پاسخ به این سوال به مطلب شهریه های دانشگاه های کشور و نمونه کارنامه و رتبه ارشد هر رشته در سایت 3گام مراجعه کنید.

 • نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 چگونه است؟

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402، به راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در سایت 3گام مراجعه کنید.

 • با توجه به رتبه من امکان قبولی در مقطع ارشد دوره روزانه وجود دارد یا نه؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا راهنمای انتخاب رشته ارشد 1402 را به دقت مطالعه کنید و بعد به سراغ مشاوره تخصصی انتخاب رشته ارشد بروید. قطعا مشاوران تخصصی انتخاب رشته ارشد 1402 می توانند شما را در انتخاب رشته با احتمال قبولی بالا کمک کنند. همچنین نرم افزار انتخاب رشته ارشد ابزاری دیگر برای سنجش قبولی خود در دانشگاه ها با توجه به رتبه تان خواهد بود.

 

 

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 3گام

شما می توانید بعد از تهیه پیش نویس رشته های انتخابی تان و قبل از اقدام به انتخاب رشته برای کسب اطمینان از انتخاب هایتان از نرم افزار انتخاب رشته 3گام استفاده کنید. نرم افزار انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 3گام ماحصل بررسی بیش از 100 هزار کارنامه است و عوامل مختلف موثر بر کنکور کارشناسی ارشد را در انتخاب رشته اثر می بخشد

همچنین در نرم افزار انتخاب رشته 3گام به شما کمک می کند تا چطور اولویت های تان را بچینید تا شانس قبولی تان را افزایش دهید. این نرم افزار به شما کمک می کند تا میزان قبولی خود را در رشته های انتخابی تان بسنجید و با اطمینان بیشتر فرم انتخاب رشته تان را پر کنید.

ویژگی های نرم افزار انتخاب رشته کنکور ارشد 3گام

 • تحلیل احتمال قبولی در 4 سطح پراحتمال، خوش بینانه، کم احتمال، و منطقی
 • اولویت بندی برمبنای شرایط داوطلب
 • ارائه فایل خروجی نهایی مطابق با اصل دفترچه سنجش (این فایل شامل نتایج و جواب انتخاب رشته ارشد شما خواهد بود)

 

 

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته 3گام

 وقتی مدت زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد اعلام می شود، داوطلبان برای انتخاب درست و منطقی به تکاپو می افتند و می خواهند از هر منبعی برای انتخاب رشته ای مناسب کمک بگیرند. یکی از این منابع وجود مشاوران تخصصی انتخاب رشته است که در این کار تجربه کافی را داشته باشند. در چنین شرایطی، موسسه آموزشی 3گام برای داوطلبان امکانی را فراهم می کند تا بتوانند از مشاوره های تخصصی انتخاب رشته استفاده کنند. مشاوران تخصصی انتخاب رشته ارشد 3گام به سوالات متداول و گوناکون انتخاب رشته ارشد پاسخ خواهند داد. علاوه بر مشاوره حضوری، امکان برقراری مشاوره های تلفنی برای داوطلبانی که در تهران حضور ندارند و یا امکان مراجعه حضوری را ندارند، فراهم است

 

 

 

سوالات متداول:

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه اولویت بندی کنیم؟

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید 100 رشته را انتخاب کنید. انتخاب ها را بر اساس اولویت علاقه، هزینه و فاصله دانشگاه تا شهر محل زندگی تان بچینید.

 توجه داشته باشید که می توانید در انتخاب رشته از ایده آل ترین و خوشبینانه ترین رشته ها شروع کنید و کم کم رشته هایی با احتمال قبولی بالا و واقع گرایانه را در لیست انتخاب رشته تان قرار دهید

انتخاب رشته ارشد دوره نوبت دوم چگونه است؟

دانشگاه های کشور در دوره روزانه رایگان است و در ازای تعهد به خدمت شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی شود، درحالیکه دانشگاه های نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه های پردیس خودگردان، و دوره های مجازی شهریه پرداز هستند.

شما می توانید شهریه نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های مختلف کشور را در سایت 3گام ببینید و در هنگام انتخاب رشته با توجه به شرایط خود دست به انتخاب بزنید.

قبل از انتخاب رشته به طور دقیق فرق نوبت دوم (شبانه) و پردیس خودگردان را بدانید. برای اطلاع از تفاوت دوره های مختلف تحصیلی مطلب شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور در سال 99 مراجعه کنید

چطور در دانشگاه پیام نور انتخاب رشته کنیم؟

همچنین انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد، و دانشگاه های غیرانتفاعی وجود دارد که داوطلب باید برای دریافت شماره سریال علاقمندی مبلغی را بپردازد و بعد اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه های فوق کند.

توجه کنید که تعداد انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 100 تاست و داوطلبان می توانند در این 100 انتخاب تعدادی از رشته های دانشگاه های پیام نور را بگنجانند

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - 01/3/29

  برنامه انتخاب رشته برای کنکور ۱۴۰۱ هم جواب میده ؟ یا اطلاعاتی که داره برای گذشته است ؟؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/3/30

  سلام خدمت شما نرم افزار انتخاب رشته 3گام هر سال با توجه به اطلاعات جدید اپدیت میشه و می تونید با خیال راحت ازش استفاده کنید
  https://3gaam.ir/sH4

 • تصویر فرد

  فائزه ترکمنی‏ - 00/6/20

  سلام خسته نباشید.من انتخاب رشته رو طبق راهنمای تصویری انجام دادم اما کدی پونزده رقمی برای من نیامده.ی رسید انتخاب رشته بود که شماره پیگیری جلوی اون بود و شمارخ پرونده.واقعا من از بس حالم بده که خواب ندارم

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/6/15

  سلام وقت به خیر
  تحصیل در دانشگاه پیام نور بهتره یا دانشگاه مجازی ؟ مدرک کدوم معتبرتره ؟
  تو انتخاب رشته الویت با دانشگاه مجازیه یا پیام نور؟

 • تصویر فرد

  aliii‏ - 99/6/21

  سلام من اگر انتخاب رشته نکنم ایا امسال میتونم در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  شایان‏ - 99/6/19

  ممنونم از اینکه گام به گام و تصویری توضیح داده بودید، به شخصه نمیدونستم اصلا باید چکار کنم مرسی

 • تصویر فرد

  معصومه‏ - 98/4/20

  سلام من با سهمیه 5 درصد رتبه 75 و بدون سهمیه 739 تو بالینی ام. احتمال قبولی در محقق اردبیلیو دارم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/4/18

  سلام. اگر طبق انتخاب های ابتداییم روزانه یا شبانه قبول شم و در انتخاب بعدیم یک رشته روزانه یا شبانه که مصاحبه داره زده باشم، بررسی میشه؟
  حقیقتش میخوام رشته روزانه یا شبانه ک مصاحبه نداره رو اول بزنم که از قبولیم مطمئن باشم چون به هر حال مصاحبه ریسک داره! اما دلم میخواد تو مصاحبه هم شانسمو امتحان کنم.
  نحوه بررسی سنجش و اولویت بندی ما برای رشته هایی که مصاحبه داره باید چجوری باشه؟

 • تصویر فرد

  اعظم‏ - 98/4/18

  سلام من رتبه 302 رشته روانشناسی بالینی رو آوردم. امکان قبول شدن در دوره روزانه رو دارم؟

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - 98/4/18

  سلام با رتبه ی ۶۳۰ میتونم روانشناسی تربیتی کرمانشاه - رازی رو بیارم؟

 • تصویر فرد

  بهروز ‏ - 97/5/24

  سلام من رتبم ۷ شده ی سوال داشتم تا رتبه ۶ دانشگاه ایران ورمیداره و از ۶ به بعد دانشگاه بهزیستی ایا ممکنه من با زدن اولویت اول دانشگاه ایران و اولویت دوم دانشگاه بهزیستی شانس خودمو به دانشگاه بهزیستیرم از دس بدم؟یا اینکه تو اولویت اول قبول نشدم رو اولویت اول خودکار میرم رو اولویت دوم قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  رویا‏ - 97/3/22

  سلام خسته نباشید میخام منزل انتخاب رشته کنم میخاستم بپرسم که دوره های غیرروزانه شامل نوبت دوم هم میشه من میتونم ازاون هم انتخاب کنم یااون صفحه انتخاب رشته که نوشته شما مجاز پیام نوروغیرانتفاعی هستین رو باید فقط پیام نوروغیرانتفاعی انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  اهورا‏ - 97/3/20

  با سلام با رتبه 22500عمران کجا قبول مشم ؟ با سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 97/3/19

  سلام من معلم ابتدایی هستم و ارشد مشاوره قبول شدم. اما چون کل هفته بجز پنجشنبه و جمعه ها مدرسه هستم نمیتونم دانشگاه دولتی برم! ولی الان دودلم دانشگاه پیام نور بهتره یا غیرانتفاعی؟! لطف میکنید اگه جواب بدید

 • تصویر فرد

  سیما ‏ - 97/3/17

  سلام . من امسال دانشگاه قبول میشم . ولی برای مهر ماه دو تا درس برای معرفی با استاد دارم . می تونم ثبت نام کنم ؟؟؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/3/17

  اگر انتخاب اول قبول بشم و بعدا پشیمون بشم میتونم تو تکمیل ظرفیت انتخابمو عوض کنم ؟ راهی نداره که انتخابمو عوض کنم ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 97/3/30

  سلام نه متاسفانه 
  تکمیل ظرفیت بعد از اعلام قبولی هست و معمولا کد رشته دانشگاه ها همون ابتدا تکمیل میشوند
  در ضمن امسال تکمیل ظرفیت هم انجام نمیشه 

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/3/17

  اگر انتخاب اول قبول بشم و بعدا پشیمون بشم میتونم تو تکمیل ظرفیت انتخابمو عوض کنم ؟ راهی نداره که انتخابمو عوض کنم ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 97/3/30

  سلام نه متاسفانه 
  تکمیل ظرفیت بعد از اعلام قبولی هست و معمولا کد رشته دانشگاه ها همون ابتدا تکمیل میشوند
  در ضمن امسال تکمیل ظرفیت هم انجام نمیشه 

 • تصویر فرد

  دایانا‏ - 97/3/16

  سلام.ببخشید با ۱۲۰۰ بالینی شانس قبولی شبانه آیا هست؟

 • تصویر فرد

  علیرضایی ‏ - 97/3/14

  سلام با رشته ی مدیریت آموزشی 94 و بهسازی منابع انسانی 101 میتونم روزانه یا شبانه دانشگاهای تهران قبولشم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 97/3/12

  سلام.وقت بخیر
  میخواستم بدونم در مورد اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد بر اساس فرم انتخاب رشته، اولین رشته محل قبولی اعلام نهایی میشه یا تمام رشته محل هایی که حد نصاب آوردیم اعلام میشه و بعد انتخاب با خودمونه؟

 • تصویر فرد

  behbood‏ - 97/3/12

  باسلام بارتبه ۸۲۵روابط بین الملل میشه شبانه یا پردیس قبول شد؟

 • تصویر فرد

  مریم شیرزاد‏ - 97/3/12

  سلام
  من از نرم افرارتون استفاده کردم اما فقط انتخاب رشته دانشگاه سراسری رو پوشش میداد در صورتی که در ابتدا گفته شده که برای دانشگاه آزاد هم این نرم افزار انجام میده....چه طوری باید پیگیری کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 97/3/30

  سلام دوست عزیز دانشگاه ازاد هیچ حای سایت ما درج نشده که الان انتخاب رشته ش انجام میشه
  زمانی میتونید برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته بگیرید که دفتر چه انتخاب رشته منتشر بشه

 • تصویر فرد

  ساناز‏ - 97/3/12

  سلام، من رتبه ام واسه ضریب۶ارشد روانشناسی ۶۰۰ شده بنظرتون میتونم روانشناسی تربیتی روزانه خرم آباد رو قبول شم،ویه سوال دیگه اینکه حداقل تراز قبولی بالینی واسه آزاد در چه حدودیه؟؟

 • تصویر فرد

  اصغر رضایی‏ - 97/3/10

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من رتبه ارشدم 147 ای تی شده
  بنظرتون با انتخاب رشته درست میتونم تهران قبول بشم?

 • تصویر فرد

  نیل احمدی‏ - 97/3/9

  سلام ،من برای انتخاب رشته ارشدم بایدبه رتبه درسهمیه توجه کنم یارتبه بدون سهمیه؟

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 97/3/9

  سلام من رتبه ارشدم 2300شده و مجاز شدم برای انتخاب رشته میخواستم ببینم با این رتبه امکان قبولی در دوره شبانه و روزانه دانشگاه های بوعلی و رازی و... در رشته ادبیات فارسی رو دارم یا نه؟

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 97/3/8

  سلام من می خواستم بدونم که دوطلب مجازبه انتخاب رشته یعنی چی؟

 • تصویر فرد

  امیر زنجانی‏ - 97/2/23

  سلام من کارشناسی رشته میکروبیولوژی هستم میخاستم بدونم برای ارشد کدوم رشته اینده شغلی بهتری داره

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام. میتوانید با مشاوره تخصصی رشته تون صحبت کنید و از ایشون راهنمایی بگیرید.

 • تصویر فرد

  عرفان سلیمانی‏ - 97/2/4

  سلام من رشته کارشناسیم صنایع بود الان برا ارشد زدم حسابداری به عنوان رشته اصلی و رشته شناور پلیمر صنایع رنگ زدم میخواستم ببینم میتونم تو انتخاب رشتم بعد از کنکور برم برای صنایع صنایع

 • تصویر فرد

  عرفان سلیمانی‏ - 97/2/4

  سلام من رشته کارشناسیم صنایع بود الان برا ارشد زدم حسابداری به عنوان رشته اصلی و رشته شناور پلیمر صنایع رنگ زدم میخواستم ببینم میتونم تو انتخاب رشتم بعد از کنکور برم برای صنایع صنایع

 • تصویر فرد

  امین‏ - 97/1/17

  سلام روزتون بخیر
  سوالی دارم که مدتهاست ذهنم رو درگیر کرده واز هرمنبعی پرسیدم جواب مختلف گرفتم
  توضیح و سوال:
  من پارسال همین موقع فارق التحصیل کارشناسی حسابداری شدم ناپیوسته(دیپلم حسابداری فنی حرفه ای) اما بنا به دلایلی نمیخوام کلا رشته حسابداری و پیوسته به اون رو توی ارشد بخونم و میخوام یکی از رشته های مرتبط با پزشکی روبخونم دولتی .

  حالا میخوام بدونم آیا بدون نیاز به گرفتن پیش دانشگاهی میتونم آزمون ارشد بدم و رشته مثلا پرستاری رو بخونم؟؟
  کلا برای تحصیل تو رشته پرستاری چکار بابد انجام داد؟
  با سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام. پرستاری جزو رشته های وزارت بهداشته و شما نمیتوانید در ازمون شرکت کنید .

 • تصویر فرد

  سولماز‏ - 96/12/2

  سلام من می خوام بیام تو فیلد شبکه و اسکیوال بهتره برای ارشد کامپیوتر انتخاب کنم یا فناوری اطلاعات لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  Sahel‏ - 96/11/30

  سلام من محل تحصیلم مازندران ولی میخواهم برای ارشد ادرس اصفهان را بدهم،ایا برای بومی بودن اصفهان فقط ادرس کافی هست؟یا نه قبول نمیکنن

 • تصویر فرد

  سارا ‏ - 96/11/27

  سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته مترجمی و یا آموزش زبان انگلیسی باید چند درصد عمومی و تخصصی بزنیم تا دانشگاه دولتی بیاریم ؟ و اینکه ارشد زبان ادامه بدم بهتر یا اینکه برای رشته رادیو هنر اقدام کنم ؟با تشکر

 • تصویر فرد

  آرمان‏ - 96/11/20

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم واسه قبول شدن دانشگاه روزانه ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی باید چه رتبه ای گرفت؟؟؟

 • تصویر فرد

  life‏ - 96/11/15

  سلام .من لیسانس مترجمی هستم. امسال میخوام هم تستای مترجمی و هم آموزش رو بزنم.آیا توی انتخاب رشته میتونم هردو رشته رو انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/11/13

  سلام.درصورت عدم حضور درجلسه کارشناسی ارشدچون خارج ازکشور هستم.امکانش هست که بتونم برای آزاد وغیرانتفاعی انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - 96/11/6

  سلام من ارشد کنکور میخام شرکت کنم رشته ی محیط زیست اگ بخام اردبیل قبول بشم چکار باید بکنم کسی راهنمایی نمیکنه ک چجوری بخونم اصن امکانش هس؟

 • تصویر فرد

  شيما‏ - 96/10/24

  سلام. من براي رشته ي روانشناسي دفترچه پر كردم الان پشيمون شدم مشاوره ميخوام، اصلاحيه اي داره يا اصلا امكانش هست تغيير رشته بدم؟

 • تصویر فرد

  Anahita‏ - 96/10/19

  سلام. خسته نباشید. من کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد میخونم میخواستم ببینم برای ارشد میتونم برم علوم آزمایشگاهی؟ و اگر بله میخواستم منابعش رو بی زحمت راهنمایی کنید که از کجا میتونم پیدا کنم. تشکر

 • تصویر فرد

  میلاد ‏ - 96/9/19

  سلام من رشته ی کارشناسی طراحی صنعتی خوندم خواستم برای ارشد تغییر رشته بدم اما سردر گمم که چه رشته برم که آیند کاریه داشته باشه .با تشکر

 • تصویر فرد

  Nc‏ - 96/9/14

  سلام.من رشتم نرم افزاره.میخواستم ارشد مدیریت بخونم.ی شاخه از بازرگانی و ی شاخه از مدیریت itرو میشه با هم تو کنکور انتخاب کرد و آزمون داد؟

 • تصویر فرد

  Diana‏ - 96/9/13

  سلام من ليسانس ژنتيك هستم واسه كنكور ارشد دانشگاه ازاد راسته ك اگ پاسخنامه سفيد باشه قبوليم؟؟؟پاسخنامه سفيد احتمال قبرلي در غيرانتفاعي هم داره؟؟اگه فقط زبان رو ٤٠ ٥٠درصد بزنم چطور؟راستش من فقط مدرك ميخوام حوصله خوندن واسه كنكور ندارم.مرسي از پاسخگوييتون

 • تصویر فرد

  ف یاری‏ - 96/9/8

  سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ارشد موندم چی امتحان بدم تو ریاضی هم خیلی خنگم 2 بارم ارشد سم شناسی آزمون دادم اما قبول نشدم
  سخت مرددم چه رشته ای انتخاب کنم به تدریس و کارهای اجتماعی علاقه زیادی دارم تو رو خدا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  حدیثه‏ - 96/9/7

  سلام من لیسانس مهندسی آب دارم اما اصلا رشته ام رو دوست ندارم ...
  از اواسط دوره لیسانسم شروع به کار تدریس کردم و در حال حاضر در مدارس و آموزشگاه ها فیزیک و ریاضی تدریس میکنم...میخوام ارشد شرکت کنم اما واقعا نمیتونم انتخاب کنم چه رشته ای مناسب من هست...لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  رضا مطهري راد‏ - 96/8/23

  سلام من ازاد و غير انتفاعي و فراگير قبول شدم نميدونم كدوم بهتره ممنون ميشم كمك كنين

 • تصویر فرد

  لطیفی‏ - 96/8/22

  سلام من رشته کارشناسیم کامپیوتره ولی میخام ارشد مدیریت بیمه ای یا امار بیمه ای رو انتخاب کنم ب نظرتون کدوم رو انتخاب کنم که برام سخت نباشه

 • تصویر فرد

  ندا صفرپور‏ - 96/7/30

  سلام من معلم ابتدایی هستم می خوام ارشد یه رشته راحت بخونم. ارشد روانشناسی تربیتی راحت تر هست یا برنامه ریزی درسی. ضمنا در دانشگاه پیام نور فراگیر. باتشکر

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - 96/7/23

  سلام ببخشید برای تکمیل ظرفیت ترتیب انتخاب هامون باید عین قبل باشه؟اول دانشگاهای سطح بالا بعد پایین ترها؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/7/23

  سلام ببخشید من روزانه مجاز نشدم ایا تو تکمیل ظرفیت میتونم روزانه انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  Asma‏ - 96/7/7

  سلام من رشته شیمی هستم ،میخوام ارشد کنکور بدم نمیدونم کدوم گرایش بهتره؟

 • تصویر فرد

  fahime‏ - 96/7/5

  سلام خسته نباشید.بین رشته های فیزیولوژی میکروب شناسی پزشکی کدام یک بازار کار بهتری داره؟آیا واقعا میشه با ارشد فیزیو پرستار یا ماما شد؟بازار کار رشته ی هماتو چطور هست؟خیلی ممنون از سایت خوبتون.

 • تصویر فرد

  مهدی ‏ - 96/7/5

  با عرض سلام و خسته نباشید من در ارشد رتبه ی 900هوافضا رو آوردم و در دانشگاه مالک اشتر روزانه مجاز شدم ولی در مصاحبه افتادم آیا می توانم الان برای تکمیل ظرفیت دوره ی شبانه شرکت کنم در انتخاب واحد دوره ی شبانه یا پیام نور یا آزاد رو انتخاب نکرده بودم .کی تکمیل ظرفیت اعلام می شود اصلاً امیدی هست یا نه ؟
  ویک سوال دیگه اگر سال بعد بخوام در ارشد علوم پزشکی شرکت کنم می توانم یا نه ؟

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - 96/6/26

  میخواستم بدونم من دبیرستان در رشته انسانی میخونم میخوام کنکور در رشته علوم قضایی بدم چه رتبه ای بیارم تو تهران قبول میشم ممنون

 • تصویر فرد

  احسان‏ - 96/6/20

  سلام.من در رشته مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه شهید بهشتی در نوبت دوم قبول شدم ولی اطلاع نداشتم که شهریه اش انقدر زیاد هست.در انتخابهای بعدیم دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاههای دیگه روزانه قبول میشدم.الان راهی داره که انتخابهای بعدیم که روزانه هستن رو ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  Sali‏ - 96/6/17

  سلام
  کارشناسی ارشد mba خواجه نصیر بهتره یا دانشگاه علامه طباطبایی

 • تصویر فرد

  عاطفه رفیعی‏ - 96/6/16

  سلام.کارشناسی ناپیوسته حسابداری هستم میخواستم ارشدمو کنکور حقوق بدم حالا اگه بشه حقوق جزا یا مشاور حقوقی خصوصی فرقی نداره.ایا میتونم؟ دفترچه های ازمون کنکور کی میاد؟و چه درسهایی رو باید بخونم برای کنکور؟لطفا راهنمایی کامل لطف کنید مرسی

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/19

  سلام بله میتونید
  در مقطع ارشد شما مجاز هستید هر رشته ای که تمایل دارید انتخاب و در آزمون ان شرکت نمایید
  https://3gaam.com/field/content/1167
  از لینک بالا می تونید منابع پیشنهادی مشاورین 3 گام  ببنید 

 • تصویر فرد

  nasi‏ - 96/6/14

  سلام امكان رزرو رشته قبولي در دانشگاه آزاد هستش ؟ و از چه طريقي ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/14

  سلام توی بعضی رشته ها و دانشگاه ها امکان دارد

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/6/12

  سلام
  من ارشد مهندسی برق الکترونیک دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ و آزاد علوم تحقیقات قبول شدم به نظر شما کدوم دانشگاه ثبت نام کنم. با تشکر

 • تصویر فرد

  Mandana‏ - 96/6/10

  من لیسانس مکانیک دارم
  میخوام بدونم سال اینده میتونم برای ارشد هم کنکور مکانیک رو شرکت کنم هم مدیریت؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/11

  سلام یک رشته از رشته های اصلی و دیگری باید از رشته های شناور باشد

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 96/5/21

  سلام
  امکان داره در یک کدرشته محل فردی با رتبه مثلاً ده هزار قبول نشود ولی یک نفر با رتبه مثلاً یازده هزار به خاطر انتخاب رشته با مشاور قبول شود؟

 • تصویر فرد

  صادق‏ - 96/5/20

  س خواستم بدونم ۱۵۰ رشته ک انتخاب میکنیم فقط یکی رو قبول میشیم یا به دلخواه هر رشته ک میخواهی قبول میشی مثلا 10 رشته رو قبول شدم

 • تصویر فرد

  مهساشمسي‏ - 96/5/17

  سلام من كارشناسي پيوسته رشته ي ژنتيك دارم ميخوام براي ارشد رشته ي پرستاري بخونم سوال اولم اينه كه با توجه به اين كه ژنتيك زير شاخه ي وزارت علوم و پرستاري زير شاخه ي بهداشته براي اين كنكور به مشكل نميخورم و سوال دوم هم اينكه شما كدوم يكي رو پيشنهاد ميكنيد براي مقطع ارشد خودم بيشتر علاقه ام به ژنتيكِ

 • تصویر فرد

  بانو‏ - 96/5/14

  سلام کارشناسی ناپیوسته حسابداری دارم میخواستم ببینم میشه ارشدمو رشته پرستاری بخونم .یا اینکه امکانش نیست
  یجاخوندم که نمیشه ؟؟؟؟یا اینکه باید برم چهارسال دبیرستانو بخونم

 • تصویر فرد

  فائزه جزینی‏ - 96/5/14

  سلام.من رشته کارشناسیم پرستاری بوده.اما از اونجایی که کار بالینو دوست ندارم و همسرمم با بالین مخالفه.میخوام ارشد یه رشته دیگه از وزارت بهداشت امتحان بدم.با توجه به اینکه طرحم نرفتم و مدرکم هنوز ازاد نیست بین دو تا رشته:مدیریت خدمات بهداشتی درمانی و تغذیه کدوم بهتره؟در ضمن من خیلی رشته مدیریت پرستاری رو هم دوست دارم.اما با تحقیقاتی که کردم گفتن این رشته معلوم نیست کی به دفترچه ارشد اضافه شه.برا همین کلا دیگه از این رشته نا امید شدم.میشه راهنماییم کنین چیکار کنم؟از یه طرف همسرم مخالفه که برم طرح.از یه طرف مدرکم تا طرح نرم ازاد نمیشه.از طرف دیگه هم نمیدونم حالا که قراره برا ارشد بخونم تو چه رشته ای شانس قبولی دارم؟!!!!!!!!!!

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/5/10

  سلام میخواستم بدونم رشته مشاوره شغلی ومشاوره تحصیلی چه فرقی داره.باتشکر

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/5/7

  اگرکسی نتوانست درزمان معین انتخاب رشته کندچکاربایدکرد.باتشکر

 • تصویر فرد

  آمنه‏ - 96/5/4

  سلام.من کارشناسی ناپیوسته مدیریت صنعتی خوندم ،ارشدونمیدونم چه رشته انتخاب کنم ،علوم تربیتی،مدیریت آموزشی(رشته های که مرتبط باآموزش پرورش کدام ازلحاظ کاری بهتره)،یامدیریت خدمات بهداشتی درمانی راانتخاب کنم،وآینده کاریش چطوره.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  ترنم‏ - 96/4/26

  سلام وقت بخیر 2تا سوال داشتم:
  1-هزینه دانشگاه آزاد با غیر انتفاعی چقدر تفاوت داره؟مثلا غیر انتفاعی علم و فرهنگ با آزاد علوم تحقیقات و تهران مرکزی؟
  2-من رشته روانشناسی بالینی هستم می خواستم ببینم در اولویت انتخاب رشته ام دردانشگاه آزاد اول علوم تحقیقات بزنم یا تهران مرکزی؟

 • تصویر فرد

  حمیدرضا پورحکیمی‏ - 96/4/25

  سلام.ببخشید بنده رشته ی کارشناسیم مدیریت بازرگانیه.اما بین انتخاب ارشدمدیریت بازرگانی،مدیریت مالی وMBAموندم.به نظرشما آینده ی شغلی وکاری کدوم از رشته ها بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید. اگر دوستان هم نظری دارن بگن.

 • تصویر فرد

  احسانی‏ - 96/4/24

  سلام. ببخشید اگه ممکنه دوستان هرکی میدونه راهنماییم کنه! انتخاب رشته کارشناسی ارشد رو انجام دادم یکی از رشته ها که بورسیه بود انتخاب کردم و هفته پیش رفتم واس مصاحبش خداروشکر خوب بود مصاحبه! اما متاسفانه نمیدونم چرا اولویت زدم 17 متعجبم چجوری اشتباه کردم! خیلی نگرانم اگه اولویت های قبلی قبول شم دانشگاه بورسیه میپره؟ دانشگاه مالک اشتر رشته دیپلماسی کنترل تسلیحات
  لطفا کمکم کنین

 • تصویر فرد

  قادر سیدزاده‏ - 96/4/24

  سلام وقت بخیر.
  میخواستم بپرسم که من در رشته مجموعه علوم اجتماعی شرکت کردم و در کد ضریب ۴ یعنی پژوهش علوم اجتماعی رتبم۴۹۸ شده و روزنه مجاز شدم و آخرین رتبه مجاز۱۲۴۰بوده آیا با این رتبه امیدی هس روزانه یا شبانه قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  نیلوفر شمسی‏ - 96/4/21

  سلام خسته نباشید.
  من کارشناسی امور گمرکی خوندم نمیتونم برای کارشناسی ارشد تصمیم بگیرم که چه رشته انتخاب کنم که بازار کار خوبی داشته باشی از طرفی هم نزدیک به رشته کارشناسیم باشه .ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - 96/4/18

  سلام،میخواستم بدونم وقتی برای ارشد دانشگاه آزاد انتخاب رشته می کنیم،از اون لیست صدتایی چندمورد احتمال قبولی وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/20

  سلام یک مورد تایید میشه
  به ترتیب انتخاب هاتون چک میشه قبولی تون توی یک مورد تایید میشه

 • تصویر فرد

  دیبا حسنی‏ - 96/4/16

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم برای قبولی ارشد آلی روزانه اصفهان رتبه باید در چه بازه ای باشه؟

 • تصویر فرد

  آوین‏ - 96/4/16

  باسلام وخسته نباشید.
  ببخشیدزمان ثبت نام فراگیر ارشد برای نوبت مهر چه تاریخی است؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/17

  سلام فراگیر هر ساله فقط ی دوره پذیرش داره
  اواخر تیر ثبت نام شروع میشه و اواخر مردادماه آزمون برگزار میشود

 • تصویر فرد

  م.رم.‏ - 96/4/12

  لطفا جواب دهید.من توی کنکور رشته معماری مهندسی معماری اسلامی مجاز شدم.ولی آزاد این گرایش را ندارد حالا باید چه کنم آیا نمیشه توی آزاد گرایش دیگری انتخاب کرد.

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/12

  سلام دوست عزیز
  نه متاسفانه نمیتونید رشته دیگه ای شرکت کنید

 • تصویر فرد

  پریا‏ - 96/4/10

  سلام ، با رتبه ی سه هزار در کنکور ارشد امکان قبولی در رشته باغبانی گرایش گیاهان دارویی در دانشگاه ازاد شیراز هس؟

 • تصویر فرد

  مژده‏ - 96/4/7

  سلام لطفا جواب بدین
  آیا با رتبه ۱۶۹۳ آلی میتونم دانشگاه صنعتی شیراز رشته دارویی و دانشگاه صنعتی فناوری کرمان رشته دارویی روزانه قبول بشم؟؟اگر نه دانشگاه بوعلی همدان چطور؟؟لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/8

  سلام. برای دارویی کرمان بیشترین شانس رو دارید.

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - 96/4/5

  با سلام و خسته نباشید
  من در حال حاضر ترم ۴ دبیری ریاضی هستم میخواستم از همین حالا واسه ارشد برنامه ریزی بکنم حالا میخواستم باتوجه ب شرایط من بهترین رشته چیه؟؟؟در ضمن اگه کانال یا گروهی هست ک میتونم اطلاعاتی کسب کنم لطفا لینکشو بدین باتشکر فراوان

 • تصویر فرد

  ریحانه بابایی‏ - 96/4/3

  آیا دانشجویانی که در دوره شبانه ارشد درس میخوانند، میتوانتد در صورت داشتن شرایط لازم مانند دانشجویان روزانه از مزبت دکتری بدون کنکور استفاده کنند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/3

  سلام. بله میتونند.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - 96/4/1

  سلام،، ممنون که به سوالات جواب میدین،،کیفیت دانشکده شیمی دانشگاه مازندران نسبت به صنعتی بابل بهتره؟؟به نظرتون شبانه دانشگاه مازندران بهتر از روزانه صنعتی بابل هست؟؟منظورم از نظر آموزشی ،مدرک خیلی چیزای دیگه شبانه دانشگاه مازندران ارزش داره نسبت به روزانه بابل ؟؟

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - 96/3/31

  لطفا اگه میشه در رابطه با هزینه شهریه شبانه این دو دانشگاه اطلاعی دارید بفرمایید؟
  و اینکه آیا وام هم به دانشجویان دوره شبانه تعلق میگیره؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  هزینه شبانه شون تقریبا یکسانه و حداکثر به 2 تا 2 و نیم میرسه. وام هم میدن.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - 96/3/31

  ممنون از پاسختون
  ب نظرتون شبانه صنعتی بابل بهتره یاشبانه مازندران بابلسر؟بخاطر هزینه ایی که میخوام بکنم کدوم بهتره به نظرتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  تو رشته های فنی صنعتی بابل بهتره.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - 96/3/30

  سلام
  من اگه شبانه دانشگاه مازندران قبول بشم و نرم و تکمیل ظرفیت روزانه دانشگاه نوشیروانی بابل بزنم و انتخاب دومم رو شبانه بابلسر اگر بابل قبول نشدم یعنی امکان داره دوباره تکمیل ظرفیت بابلسر قبول بشم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. مشخص نیست که صنعتی بابل به تکمیل ظرفیت برسه. تکمیل ظرفیت در صورتیه که اون دانشگاه نتونه ظرفیت اعلام شده خودشو در مرحله اول پر کنه یا این که ظرفیت به اشتباه در مرحله اول کمتر از مقدار مورد نیاز اعلام شده باشه.

 • تصویر فرد

  h mn‏ - 96/3/28

  ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  fztemeh‏ - 96/3/28

  سلام خسته نباشید رتبم در تربیت بدنی در گرایش مدیریت سازمان های ورزشی 2182در سهمیه در دوره غیر روزانه شده آخرین رتبه مجاز غیر روزانه 17121 در سهمیه در همین گرایش شده من میتونم فقط توی این گرایش شبانه قبول بشم؟کجاها؟لطفا راهنمایی کنید و همین امروز پاسخ بدین ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شبانه شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  بهار راشدی‏ - 96/3/28

  سلام خسته نباشید من در گرایش زبان وادبیات عرب بارتبه1864قبول شدم روزانه مجاز شدم اخرین رتبه مجازروزانه2088بوده میدونم رتبم افتضاحه ولی ب نظرتون حتی شبانه اهواز رو هم نمیارم؟چطوری انتخاب رشته کنم ک امید قبولیم بره بالا

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/28

  سلام. شانستون تا حدودی کمه. برای این که جوری انتخاب رشته کنید که شانستون بالا بره باید این مراحل رو پیاده کنید.
  1- 30 انتخاب اولتونو روزانه دانشگاههایی که دوست دارید بزنید براساس کیفیت و علاقه تون و اصلا مهم نیست که توشون قبول میشید یا نه چون تو انتخاب رشته صحیح باید رتبه تونو فراموش کنید تا بتونید روی انتخاب رشته خوب متمرکز بشید.
  2- 30 انتخاب بعدیتونو شبانه اون دانشگاههای خوب رو بچینبد.
  3- 20 انتخاب بعدیتون جاهایی بچینید که تا حدود زیاید شانس دارید.
  4- 20 انتخاب آخر رو سوپاپ اطمینان بچینید. شبانه جاهای پرت و یا غیرانتفاعی و پیام نور.

 • تصویر فرد

  h mn‏ - 96/3/27

  سلام
  توی انتخاب رشته ی 3گام برای من دانشگاه مالک اشتر زده منطقی ایا این با توجه به پذیرش شدگان نهایی این دانشگاست یا پذیرش شدگان قبل مصاحبه(چند برابر ظرفیت)؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/27

  سلام. براساس قبولیهای سال گذشته بعد از مصاحبه است.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/3/26

  سلام
  تعداد انتخاب رشته 100 تا میباشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  بله

 • تصویر فرد

  AYOUB‏ - 96/3/25

  سلام در انتخاب رشته شبانه اگر اولین کدرشته در شهر مشهد انتخاب کنم و بعد تهران یا برعکس احتمال قبولی با اولویت اوله در مقایسه با دیگران؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. رتبه شما تعیین کننده قبولی خواهد بود و اگر با رتبه تون نتونید یک دانشگاه با کبفیت و معتبر رو بیارید فرقی نداره اولین انتخاب بزنید یا آخرین انتخاب.

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - 96/3/25

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم.میتونم ارشد رشته مدارک پزشکی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا به دفترچه راهنمای ارشد پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - 96/3/23

  سلام من شبانه قبول شدم اگ تو انتخاب رشته ام کد یه رشته رو روزانه اشو وارد کنم مشکلی توی انتخاب رشته پیش میاد میخوام شانسی بزنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. اگه روزانه مجاز نشده باشید امکانشو سازمان سنجش بسته و ارور می ده

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/3/23


  سلام میشه بگید تو انتخاب رشته سه گام اون دانشگاه هایی ک زده پراحتمال میتونیم امیدوار ب قبولی باشیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. بله با احتمال بسیار زیاد

 • تصویر فرد

  حدیثی‏ - 96/3/23

  سلام.برای ارشد چند تا دانشگاه رو میتوتیم انتخاب کنیم.کلا چند تا انتخاب داریم?

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  100 تا

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 96/3/23

  سلام . وقت بخیر.
  میخواستم بدونم اگر در انتخاب رشته قبول شدم باید برم ؟ آخه شنیدم میگن اگه قبول شی و نری دو سال محروم میشی و این حرفا
  آیا این صحت داره در این صورت همه ی دانشگاه ها اینطورن؟ مثلا آزاد شبانه و... یا فقط روزانه این قانون صادقه.خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. فقط روزانه اونم هم یک سال محرومیت داره

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 96/3/22

  سلام وخسته نباشید اینجانب سوالی در مورد قبولی روزانه شهید رجایی با توجه به سهمیه فرهنگی پرسیده بودم با رتبه ۱۷۰۰،لازم به ذکر است رشته زبان انگلیسی مد نظر است،با سپاس فراوان وعذر خواهی بابت مزاحمت

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. برای پاسخ به این سوال نیاز به کارنامه و مشاور تخصصی هست.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 96/3/22

  با سلام،اینجانب فرهنگی هستم،آیا با سهمیه دبیری و رتبه ۱۷۰۰ امکان قبولی در دانشگاه شهید رجایی دوره روزانه را دارم،ممنون،لطفا پاسخ بدهید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. باید از مشاور تخصصیتون درباره سهمیه ها کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  niki‏ - 96/3/22

  سلام . آیا با رتبه 10000و 11000 امکان قبولی غیرانتفاعی و مجازی و .. رشته های آی تی و مهندسی کامپیوتر وجود داره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  آشنا‏ - 96/3/22

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم در اتنخاب رشته ارشد، انتخاب شهرستان یا تهران چقدر رو قبولی مقاطع بالاتر و آینده شغلی تاثیر داره؟
  و اینکه اصولا آیا با رتیه 1800 عمران شانس قبولی تو تهران (چه روزانه چه شبانه) هست؟؟
  و اگر هست چه گرایش و دانشگاهی احتمال قبول شدن وجود داره؟ و اگر این احتمال نیست، برا شهرستان ها با توجه به اینکه حجم عمده ای از ارشد کارهای پایان نامه س شهرستانی که محل سکونتم هست بهتره برا انتخاب یا شهرستانی که سطح علمیش نا حدی بالاتره اما سختی های رفت و آمدم داره؟ (از لحاظ تاثیر بر ادامه تحصیل) خواهش میکنم سریعتر راهنمایی بفرمایید خیلی حیاتیه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. احتمال قبولی تو شبانه های تهران رو دارید. برای بقیهه سوالاتتون بهتره از مشاور تخصصی گروه عمران کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  سید محمد‏ - 96/3/22

  بارتبه 1643 در رشته ادبیات فارسی کد ضریب یک امکان قبولی در روزانه یاشبانه هست. بارتبه 621 در کد ضریب دو امکان قبولی روزانه یا شبانه ست در کدام شهرها خیی زود بگید ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  Sahar‏ - 96/3/22

  سلام خسته نباشيد من ليسانس مهندسي كشاورزي دارم ولي از اونجايي كه بازار كار نداره تصميم گرفتم تغيير رشته بدم وامسال كنكور حسابداري دادم وغيرروزانه مجاز شدم؛ميخواستم از خدمتتون بپرسم آيا انتخاب رشته كنم يا بمونم پشت كنكور ؟!وچه رشته اي پيشنهادميكنين كه بازار كار خوبي داشته باشه ومن بتونم بخونم،ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. رتبه تون چند بوده؟

 • تصویر فرد

  Mina‏ - 96/3/21

  سلام
  ايا كسيكه در روزانه مجاز نشده يعني در نوبت دوم هم مجاز نشده؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. خیر فقط روزانه رو مجاز نشده

 • تصویر فرد

  یاسمن‏ - 96/3/21

  با سلامو خسته نباشید گرایشی که من برا ارشد شرکت کردم مهندسی بیوتکنولوژی و داروسازی اما این رشته جزء رشته های این سایت نیست final.3gaam.com میخواستم بدونم بارتبه 137 کجا میتونم قبول بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. این گرایشها ارز لیست گرایشهای مهندسی شیمی حذف شده و شده یک رشته شناور و متاسفانه اطلاعات دقیق ازش نداریم.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/3/21

  سلام

  آیا اگه کسی که مجاز به انتخاب در غیر روزانه شده میتونه نوبت دوم رو هم انتخاب کنه؟(کارشناسی ارشد منظورمه)
  الان جواب بدید ..ده روز دیگه هی نمیخوام جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. بله میتونه

 • تصویر فرد

  نیلوفر زمانی‏ - 96/3/20

  سلام من رتبه 436 علوم باغبانی را آوردم،شانس واسه قبولی شبانه گیاهان دارویی و دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  ابوذر کارگر‏ - 96/3/20

  سلام اولویت انتخاب رشته ها در انتخاب های بعدی تاثیر داره؟یعنی اگر من یک رشته ای رو اولویت اول بزنم یا اولویت پنجم، کدوم شانس بهتری داره؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. شانس قبولی به رتبه تون و انتخابهای افرادی که رتبه شون از شما بهتره داره.

 • تصویر فرد

  مهدی ‏ - 96/3/18

  سلام من رتبه 2259مدیریت صنعتی شدم امکانش هست جای شبانه قبول بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 96/3/18

  با سلام و خسته نباشید.
  رتبه من در کنکور ارشد 96 رشته مکانیک 537 شده.میخواستم بدونم احتمال قبولی در دانشگاه های تهران روزانه چقدر است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. بله هست در بعضی گرایشها

 • تصویر فرد

  .‏ - 96/3/18

  بل عرض سلام و خسته نباشید
  بنده در کنکور ارشد96رشته تاریخ رتبه ام216شده بنظرتون شانس قبولی بنده تو دوره روزانه دانشگاه اراک چقده با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  معصومه‏ - 96/3/17

  سلام من امسال ارشد در رشته مشاوره شرکت کردم رتبم 1704 میخواستم راهنماییم کنین که در انتخاب رشته،میخواست ببینم دوره شبانه قبول میشم یا ن؟در هنگام انتخاب رشته به غیر از شبانه اول الویت را باپیام نور بزارم یا غیر انتفاعی؟من چون ساکن اصفهانم میخوام حتما دانشگام اصفهان باشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شبانه شانش ندارید. بسته به گرایش مشاوره تون برا یپیام نور و غیر انتفاعی اصفهان شانس خواهید داشت. اصولا نوبت دوم رو باید در اولویت بالاتر بذارید.

 • تصویر فرد

  مهشاد‏ - 96/3/17

  باسلام
  برای کارشناسی ارشد انتخاب رشته غیر روزانه چند انتخاب میتونیم داشته باشیم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  جمع کل انتخابهاتون 100 تا خواهد بود.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/3/17

  سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم ارشد کد ضریب۳-۴-۷روزانه مجاز شدم آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله در هرسه کد ضریب می تونید انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 96/3/17

  با سلام...من برا ارشد قبول شدم تو انتخاب رشته مشکل دارم،اول روزانه ها رو بزنم بعد شبانه ها رو یا اول دانشگاههای استان خودم رو بزنم بعد دانشگاههای استان دیگه رو؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. اول روزانه ها و دانشگاهها و استانهای باکیفیت و حتی شبانه اینجور دانشگاهها هم بالاتر از روزانه دانشگاههای بی کیفیت باشه.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/3/17

  سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم ارشد گرایش صنعتی و دولتی مجاز شدم آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟یا اینکه بخاطر تفاوت رشته نمیتونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله میتونید و محدودیتی در انتخاب گرایش ندارید.

 • تصویر فرد

  Mahnaz‏ - 96/3/16

  سلام من رتبم تو ارشد باستان شناسی ۱۷شده و حتما میخام تهران قبول شم ایا شانس قبولی دارم ؟دانشگاه شهید بهشتی یا دانشگاه تهران؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله دارید.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - 96/3/16

  سلام من عضو 3گام هستم ولی متاسفانه مطلبی ک برام سوال بود نتونستم جوابشو بگیرم میخاستم بدونم تا چ رتبه ای پردیس ارشد روانشناسی بالینی شیراز قبول میشم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. درحدود 700

 • تصویر فرد

  بهروز۶۷‏ - 96/3/16

  با عرض سلام ، من مشهدم به نظر شما شبانه شهر خودم فردوسی برم بهتره یا روزانه شهرای دیگه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. فردوسی از نظر اعتبار دانشگاه بسیار ارزشمندیه.

 • تصویر فرد

  سبحان پور‏ - 96/3/16

  باسلام
  من رتبه ٤٠٢٠رشته حقوق خصوصي رو اوردم
  مجاز به روزانه نشدم،ولي مجاز رشته هاي غير روزانه شدم
  ميتونم شبانه يا پرديس شيراز رو قبول بشم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شانستون ضعیفه

 • تصویر فرد

  سبحان پور‏ - 96/3/16

  باسلام
  من رتبه ٤٠٢٠رسته حقوق رو اوردم
  مجاز به روزانه نشدم،ولي مجاز رشته هاي غير روزانه شدم
  ميتونم شبانه شيراز رو قبول بشم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 96/3/16

  سلام میخواستم بدونم با رتبه ۱۳۰۰ رشته باغبانی امکان قبولی تو دوره روزانه رو دارم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شانس ضعیفی دارید..

 • تصویر فرد

  Zohi‏ - 96/3/16

  سلام. کاش هزینه هر ترم ارشد حسابداری دانشگاه آزادی مثل اهواز رو هم میگفتید. مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. با توجه به رشته تون در حدود یک ملیون 700 تا 2 ملیون میشه.

 • تصویر فرد

  رضایی‏ - 96/3/15

  با عرض سلام سوالی داشتم خدمتتون
  من کنکور مدیریت دادم آیا می توانم برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته حسابداری بکنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  زهره رضوانی‏ - 96/3/15

  سلام خسته نباشین من نفر اول گروه مترجمی و ورودیمون هستم میخواستم بدونم توی انتخاب رشته چقد تاثیر داره!؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. تاثیر خیلی زیادی داره و مثلا در دانشگاهی که ظرفیتش 10 نفره 3 الی 4 نفر مستقیم با سهمیه شاگرد اولی پذیرفته میشن.

 • تصویر فرد

  sana‏ - 96/2/29

  سلام.میخواستم بدونم ارشد شیمی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی تهران قویتره یا شیمی علم و صنعت تهران؟

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 96/2/18

  سلام اتاق فکر رشته ای تی رو میشه بگین ادرسش چیه ؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - 96/2/12

  من میخوام ارشد محض بخونم امااز استادهای ریاضیاتم ک میپرسم میگن ک اصلا خوب نیس .حالا میخواستم از شما بپرسم باتوجه ب رشته ی حال حاضرمن چ رشته ای واسه ارشد خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. کاربردیها اوضاع بهتری دارند.

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - 96/2/11

  با سلام من ترم ۴ رشته ی دبیری ریاضی هستم میخواستم بدونم باتوجه ب مدرک کارشناسیم آیا ادامه دادن رشته های مرتبط باریاضی خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/12

  سلام. اگر هدفتون مشخص باشه مبیشتر میشه راهنماییتون کرد.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 96/2/11

  سلام. بنده کارشناسی رشته علوم تربیتی گرایش ابتدایی دارم میخونم در دانشگاه فرهنگیان. برای انتخاب ارشد بین سه رشته روانشناسی بالینی، مدیریت اموزشی و ITموندم میخوام رشته ای رو انتخاب کنم که به پیشرفت شغلیم کمک کنه ،IT رو به این خاطر انتخاب کردم چون خیلی به مهندسی علاقه دارم و رشته دبیرستانم ریاضی بوده و پایه ریاضی فیزیک قوی داشتم. پیشنهادتون برای من چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/12

  سلام. آی تی خیلی قبولیش سخته واسه تون. برید تربیتی یا مدیریت آموزشی و حتی تکنولوژی آموزشی. تکنولوژی آموزشی بهتون نزدیکتره.

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 96/2/10

  قبولی در رشته ای تی برای ارشدامنیت وشبکه چطوره ؟؟؟ ایا اگر تعداد افراد که برای ارشد شرکت کنند کم باشه قبولی بیشتر میشه ؟؟؟ و به غیر از رشته امنیت و شبکه دیگه چه رشته های بازار کار دارند ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  امسال نصف پذیرش در این گرایش مختص رشته مهندسی کامپیوتر و نصف دیگه مختص رشته آی تی هست. قاعدتا هر چی تعداد شرکت کننده کمتر بشه قبولی راحت تر میشه. نرم افزار و هوش مصنوعی هم بازار کار خوبی دارند.

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 96/2/10

  سلام دوست عزیز ینظرتون قبولی برای کارشناسی ارشد ای تی راحته ؟ از نظر تعداد شرکت کننده میگم .یعنی اگه کم باشن احتمال قبولی هست برای رشته امنیت و شبکه باید چه رتبه بشیم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. تجربه نشون داده که آی تی به دلیل شناور بودنش حجم داوطلب زیادی داره.

 • تصویر فرد

  Negin‏ - 96/2/9

  خسته نباشيد ممنون ميشم پاسخ بديد كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي بهتره يا كارشناسي ارشد بيوشيمي 🙏🏻

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. بستگی به کاری که می خواید داره. ولی تقریبا در وزارت علوم بیوشمی وضعیت بهتری داره.

 • تصویر فرد

  نگين‏ - 96/2/6

  سلام من كارشناسي ميكروبيولوژي خوندم ارشد بيوشيمي ازاد ترجيحا دانشگاه ازاد هاي تهران سهميه بسيج فعال هم دارم امكان قبولي من چقدر است؟با توجه به اينكه زياد مطالعه نكردم براي كنكور

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. با توجه به سهمیه تون شانس خیلی بالایی دارید.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/2/5

  سلام من لیسانس معماری خوندم ولی بخاطر وضع بد بازار کار میخوام تغییر رشته بدم واسه ارشد، ولی نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم اگه امکان داره راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/6

  سلام. چه نوع کاری رو ترجیح میدید؟ عملیاتی یا اداری؟

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 96/1/26

  سلام دوست عزیز من رشته مهندسی ای تی پیام نور لیسانس دارم اگه بخوام ارشد شرکت کنم بنظرتون چه گرایشی از این رشته برم که بازار کار بهتری داشته باشه ؟؟ و ایا این رشته خوبی از نظر بازار کار هست و اگه بخوام روزانه قبولشم ان شالله ))باید چه کتابهای مطالعه کنم ؟؟
  تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. بله رشته خوبیه از نظر بازار کار. امنیت و شبکه بازار بهتری داره. برای منابع باید برید به بخش مطالبی که برای IT نوشته شده.

 • تصویر فرد

  حمیدرضارضایی‏ - 95/12/21

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  من کارشناسی گیاهان دارویی دارم.برای کنکور ارشد ٩۶ثبت نام کردم.میخواستم برم غیر انتفاعی,در ضمن رشته ارشد گروه باغبانیه,میخواستم ببینم قبلولیش چه طوره
  در ضمن آزادم آیا رتبه میشه اورد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. قبولیش به نسبت راحته. بله برای آزاد هم شانس خیلی زیادی دارید.

 • تصویر فرد

  Armin‏ - 95/11/28

  سلام خسته نباشید.رشته کارشناسی ام مکانیک تاسیسات هست.برای ارشد تربیت بدنی.پرستاری و مدیریت علاقه دارم.به نظرتون بازار کار کدوم بهتره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. ارشد پرستاری که نمی تونید شرکت کنید. ارشد مدیریت بهتره.

 • تصویر فرد

  داود‏ - 95/11/6

  سلام.من رشته برق کارشناسی ابزار دقیق هستم.میخواستم بپرسم که ایا میتونم هر رشته ای از رشته های برق ارشد رو انتخاب کنم یا رشته هایی که تو زمینه الکترونیک هستند رو نمیتونم انتخاب کنم.اخه کارشناسی همینطوری بود.و یه چیز دیگه یک رشته بیشتر نیست که غیر از شاخه الکترونیک باشه.اگه اینطوری باشه یعنی فقط اونو میتونیم انتخاب کنیم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. هر گرایش و رشته ای که دوست داشته باشید رو می تونید انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  saeed...‏ - 95/11/4

  با سلام من رشته کارشناسیم کشاورزیه آیا میتونم برا ارشد مشاوره بخونم
  بازار کار مشاوره چجوریه ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید. بازار کار خوبی داره.

 • تصویر فرد

  سامان‏ - 95/10/14

  سلام
  ببخشید من امسال شرکت کردم ارشد
  اما مدرک کارشناسیم رو پاییز 96 میگیرم. باید چیکار کنم؟ راهی داره یا بیخیال بشم و سال بعد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. متاسفانه راهی نداره.

 • تصویر فرد

  z‏ - 95/10/9

  سلام...من کارشناسی برق خوندم ولی برای ارشد دوست دارم مدیریت بخونم یا تربیت بدنی....کدوم بهتره از نظر بازار کار؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. مدیریت.

 • تصویر فرد

  نبلو‏ - 95/10/5

  سلام ببخشید من مهندسی معماری میخونم میشه برای ارشد هم حسابداری امتحان بدم و هم مطالعات معماری ایران؟
  یا میشه کلا آزاد یک رشته ی حسابداری ثبت نام کنم و دولتی رشته ی مطالعات معماری ایران؟
  یا کلا میشه دوتا آزمون داد برای دولتی که هم مطالعات معماری ایران و حسابداری ببینم قبول میشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. هیچکدوم حالتهایی که گفتید امکان نداره.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 95/10/3

  من دبیری زیست آزاد خوندم چه رشته هایی می تونم ثبت نام کنم خواستم آزمیکروبیولوژی یا بهداشت بزنم ندیدم اولی می شه بری آزمایشگاه ها دومی ارگان آموزش و پرورش.....
  رشته گرافیک یا بازیگری چی
  هر چه دفترچه رو نگاهکردم چیزی نبود جای اینکه بدونی کدومدانشگاه چی داره هم نبود ؟ آزاد ندارم و نمی رم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  تو وزارت علوم هر رشته ای بخواید می تونید ثبت نام کنید ولی تو وزارت بهداشت رشته های محدودی رو می تونید ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 95/9/27

  سلام/رشتم کشاورزی و علاقه شدید ب گلخونه و پرورش گل و .. دارم/برای ارشد باغبانی خوبه یا بیوتکنولوژی ؟ اگر باغبانی..چه گرایشی؟؟ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. از نظر علمی بیوتک و از نظر کاری همون باغبانی و شاخه پرورش گلها

 • تصویر فرد

  یعقوب هاشمی‏ - 95/9/22

  سلام و خسته نباشید من تا کارشناسی فنی مهندسی مواد خوندم اما الان میخوام تغییر رشته بدم اما نمیدونم تو کدوم یک از رشته های مدیریت>علوم تربیتی>روانشناسی ادامه تحصیل بدم که بازار کار خوبی هم داشته باشد بدون سرمایه یا با سرمایه کم هم باشدقبول است در ضمن در بین رشته های که گفتم کدام یک از گرایش هایشان بهتر است؟؟ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. بهتره برید یا سراغ روانشناسی و یا مدیرت. البته مدیریت بهتره و بازرگانی گرایش خوبیه برای شما.

 • تصویر فرد

  یوسف‏ - 95/9/17

  سلام
  من امسال میخوام برای ارشد بین حقوق جزا و بین الملل یکی را بخونم، ولی نمیدونم کدومشون آینده اش برای من بهتره ( بازار کار هم برام مهم). از طرفی هم سال گذشته جزا شرکت کردم ولی رتبه ام زیاد خوب نبود.
  پس از تحقیقاتی هم که انجام دادم، متوجه شدم در بین الملل درصدهای داوطلبان بین الملل، کمی پایین تر از جزاست، و از طرفی هم احتمال میدهم اگر در این مدت حقوق بین الملل بخونم، دانشگاه بهتری قبول خواهم شد و البته به فکر پذیرش در دانشگاه علوم قضایی هم هستم، که با این اوصاف فکر میکنم با بین الملل راحت تر در آن پذیرفته شوم، و از طرفی هم به عضو هیئت علمی شدن و کارهای علمی پژوهشی و نوشتن کتاب علاقه زیادی دارم با این شرایط به نظر شما کدام رشته را بخونم. فقط با این فرصت کم تا ارشد خواهش می کنم حتما پاسخ سوال ما را بدهید و ما را راهنمایی فرمائید.
  اگه امکانش هست پاسخ این سوال را هم بدهید آیا درسهای دوره ارشد حقوق بین الملل با جزا قابل تطبیق است؟
  متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. این دو رشته تطابق خیلی کمی در آزمون ارشد دارند. ولی با در نظر گرفتم جمیع شرایط بین الملل رو بخونید بهتره.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 95/9/9

  سلام من دانشجو مهندسی مکانیک بیوسیستمم با این که چن ماه بیشتر تا کنکور ارشد 96 نمونده من هنوز شرع نکردم تو این مدت میتونم قبول بشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  اگر پایه علمی و تایم مطالعه تون بالا باشه می تونید قبول شید.

 • تصویر فرد

  سولماز‏ - 95/8/15

  سلام من كارشناسي رشته كامپيوتر هستم ايا ميتونم براي ارشد رشته هاي پزشكي بخونم اگه بله چه رشته پزشكي براي من بهتره ؟ اگه خير لطفا من رو راهنمايي كنيد چه رشته ايي براي ارشد بهتره چون دوست دارم ارشد رشته ايي بجز كامپيوتر بخونم. متشكرم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. می تونید انفورماتیک پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط بخونید که انفورماتیک بهتره به نسبت.

 • تصویر فرد

  امید‏ - 95/8/10

  سلام.دانشجوی مهندسی مواد هستم به فیزیک علاقه دارم میخوام برا ارشد فیزیک یامهندسی مکانیک بخونم. نظر شما چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. باید به علاقه تون احترام بذارید

 • تصویر فرد

  مرتضی زال‏ - 95/8/2

  باشلام و خسته نباشید فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی هستم با معدل 15/32و میخوام دانشگاه روزانه قبول بشم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چه درصدهایی بزنم تا به دانشگاه مد نظرم قبول بشم ...سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. لطفابه اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 95/8/1

  باسلام من درشیمی آلی رتبه 2570آوردم می خواستم بدونم بااین رتبه ازشیمی آلی مراغه (روزانه)درمرحله تکمیل ظرفیت قبول میشم یانه ؟خواهش می کنم جواب بدین.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/8/2

  سلام. احتمالش ضعیفه.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading