رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی ریاضی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ریاضی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد ریاضی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل ریاضی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس ریاضی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی ریاضی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته ریاضی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته ریاضی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از ریاضی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته ریاضی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس ریاضی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد ریاضی به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی ریاضی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته ریاضی
مدرک کارشناسی(لیسانس) مجموعه ریاضی آمار زیستی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ریاضی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل ریاضی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان ریاضی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی، بهترین رشته برای ادامه تحصیل ریاضی کدام رشته است؟

از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی، بهترین رشته برای ادامه تحصیل ریاضی می تواند برای هر داوطلب متفاوت باشد چرا که هر کسی معیار و ملاک های مخصوص به خود را دارد.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی، هشت رشته می باشد که لیست آن ها در جدول فوق آورده شده است.

آیا رشته ارزیابی فناوری سلامت (HTA) جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی می باشد؟

بله، رشته ارزیابی فناوری سلامت (HTA) جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ریاضی می باشد که در مطلب بالا در مورد آن توضیح داده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  سهیلا پیشقدم ‏ - 02/6/28

  سلام لیسانس ریاضی محض دارم برای ارشد میتونم مدیریت بازرگانی یا مهندسی نفت یا حسابداری شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  ر.رحمانی‏ - 00/10/7

  با سلام من کارشناسی ریاضی کاربردی دارم بهترین انتخاب برای ارشد جز ارشد ریاضی به دلیلی نمیتونم ادامه بدم چی میتونه باشه واینکه فقط بهداشت این رشته ها داره وزارت علوم چی؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/10/18

  سلام خدمت شما در وزارت علوم محدودیتی نیست و میتونید هر رشته ای خواستید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  موسوی‏ - 00/4/14

  سلام و وقت بخیر
  بنده مدرک کارشناسی ریاضی از دانشگاه زنجان را دارم.
  قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت گرایش بازرگانی یا دولتی را دارم.
  منتها چون متاهل هستم وقت زیادی برای مطالعه دروس ارشد مدیریت ندارم.
  یک سال را به همین منوال گذراندم...در اغلب آزمون های استخدامی از رشته من استخدامی خیلی کم است.بلاتکیف ام...نمی‌دانم امسال که ارشد شرکت کردم اگر در دانشگاه دولتی قبول نشوم برای ادامه تحصیل دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم.
  ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت