رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی آمار برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی آمار پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد مجموعه آمار داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل آمار در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس آمار در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی آمار به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته آمار پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته آمار برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از آمار به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته آمار نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس آمار را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد آمار به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی آمار می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته آمار
مدرک کارشناسی(لیسانس) مجموعه آمار آمار زیستی
اپیدمیولوژی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی آمار آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل آمار کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان آمار بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی آمار چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی آمار، نه رشته می باشد که در مطلب فوق به توضیح آن ها پرداخته شده است. 

آیا با داشتن مدرک لیسانس آمار می توان رشته اپیدمیولوژی را در مقطع ارشد خواند؟

بله، با داشتن مدرک لیسانس آمار می توان رشته اپیدمیولوژی را در مقطع ارشد خواند چرا که این رشته جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی آمار می باشد.

آیا رشته سلامت و ترافیک جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس آمار است؟

بله،  رشته سلامت و ترافیک جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس آمار است و لذا دانش آموختگان رشته آمار می توانند این رشته را در مقطع ارشد به صورت تغییر رشته ای بخوانند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت