معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار را در این مطلب بررسی کرده ایم. در این بررسی می توانید اطلاعات جامعی درباره مقاطع تحصیلی رشته آمار ظرفیت پذیرش ارشد آمار، معرفی و چیستی ارشد آمار، گرایش های ارشد آمار، وضعیت ادامه تحصیل ارشد آمار، بازار کار رشته آمار و ... به دست آورید.

معرفی کامل کارشناسی ارشد مجموعه آمار
معرفی کامل کارشناسی ارشد مجموعه آمار

 

 

شاید کمی دیر به فکر شناخت رشته آمار افتاده‌اید، ولی جای نگرانی نیست، هر وقت ماهی را از آب بگیرید تازه است! مخصوصاً اگر در مرحله ورود به کارشناسی ارشد به فکر ماهیگیری افتاده باشید. قصد دارم در این مطلب مختصر، رشته وسیع آمار را برای شما معرفی کنم.

آمار

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار

آمار، مطالعه­ لذت­بخشی در باب کشف حقایق موجود در داده‌ها است. آمار نقش یک ابزار اساسی قدرتمند (مانند کامپیوتر) را در تقریباً تمامی شاخه­ های علوم پایه، تجربی و انسانی دارد و از سوی دیگر، نیاز به وقوف از باطن قضایا و لزوم پیشگویی و پیش ­بینی در مسائلی نظیر علوم پزشکی، رفتارهای اقتصادی و اجتماعی و ... برای علم آمار جایگاه خاصی را پدید آورده است.

 

 

کارشناسی آمار:

در این مرحله شما با مفاهیم پایه و گرایش‌ های مختلف رشته آمار آشنا می ‌شوید و زمینه ورود به یادگیری یک تخصص آماری را پیدا می ‌کنید. افراد در این مرحله به دو دسته تقسیم می ‌شوند: از مباحث نظری و دروسی از جمله آمار ریاضی و احتمال لذت می ‌برند یا به درس ‌های کاربردی همچون نمونه‌ گیری، رگرسیون و سری ‌زمانی گرایش پیدا می‌ کنند. مشاوران برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد آمار در ادامه به بررسی مقطع ارشد این رشته خواهند پرداخت.

 

کارشناسی ارشد مجموعه آمار

با توجه به تقسیم بندی که در مرحله قبل صورت گرفت، در این مرحله دانشجویان تخصص و گرایش مورد علاقه خود را در قالب کارشناسی ارشد رشته آمار دنبال می‌ کنند. مرحله دوم تبدیل آمارخوان به یک آماردان می­ باشد، اما به طور کل یک آماردان موفق، فردی است که به لحاظ تئوریک (مبانی ریاضی) قوی و به لحاظ نرم­ افزاری غنی باشد. به لحاظ بازار کار، بعد نرم ­افزاری آمار بسیار با اهمیت­ است؛ به این معنی که هرچقدر فرد در نرم ­افزارهای آماری غنی­ تر باشد در بازار کار موفق­ تر خواهد بود.

 

بهترین منابع ارشد مجموعه آمار را در سایت 3گام مطالعه کنید.

 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار - ظرفیت پذیرش در کارشناسی ارشد مجموعه آمار

برای مشاهده ظرفیت پذیرش و دانشگاه های کارشناسی ارشد مجموعه آمار به صورت جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه در سال 98 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیست ها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد آمار 98

 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار - گرایشهای ارشد مجموعه آمار

در مرحله کارشناسی ارشد رشته آمار شما می ‌توانید چهار گرایش زیر را انتخاب کنید:
1.     آمار ریاضی (نظری)
2.     بیم سنجی
3.     آمار اقتصادی و اجتماعی
4.     آمار زیستی (زیر نظر وزارت بهداشت)

درباره گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه آمار در سایت 3گام بخوانید.

 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار - طول دوره، چارت و سرفصل دروس ارشد آمار

طول دوره کارشناسی ارشد آمار در همه گرایش های آمار 2 سال و حداکثر 3 سال است. این دوره حدودا 4 ترم را شامل می شود و هر ترم ارشد آمار 17 هفته به طول می انجامد.

تعداد واحدهای درسی کارشناسی ارشد آمار :

  • دروس اصلی و تخصصی : 16 واحد
  • دروس اختیاری : 8 واحد
  • سمینار: 2 واحد
  • پایان نامه: 6 واحد

 

انتخاب رشته - محل کارشناسی ارشد آمار دروس اصلی و تخصصی گرایش های مختلف مجموعه آمار را بررسی کرده است.

 

 

چارت و سرفصل دروس ارشد آمار - چارت و سرفصل دروس اصلی ارشد گرایش  آمار ریاضی

کد درس نام درس تعداد واحد تعداد ساعات پیشنیاز
80 نظریه اندازه و احتمال 1 4 64 23
81 استنباط آماری 1 4 64 28
82 استنباط آماری 2 4 64 81

 

 

چارت و سرفصل دروس ارشد آمار - چارت و سرفصل دروس اصلی ارشد گرایش  بیم سنجی

دروس اصلی ارشد گرایش بیم سنجی    
کد درس نام درس تعداد واحد پیش نیاز
1 ریاضیات مالی 1 3 -
2 نظریه ریسک 3 5
3 ریاضیات بیمه زندگی 1 3 1

 

چارت و سرفصل دروس ارشد آمار - چارت و سرفصل دروس اصلی و تخصصی ارشد گرایش  آمار اقتصادی و اجتماعی

دروس اصلی و تخصصی ارشد آمار اجتماعی و اقتصادی
کد درس نام درس تعداد واحد تعدا ساعات پیش نیاز
11 آمار استنباطی 1 4 68 13
14 نمونه گیری 4 68 13
22 مدل های خطی 1 4 68 19
24 تحلیل چند متغیره پیوسته و گسسته 4 68 22
31 سمینار 2 34 12
32 پایان نامه 6 - 31 یا همزمان

 

 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار -  وضعیت ادامه تحصیل برای دانشجویان ارشد آمار (در داخل و خارج)

دانشجویان کارشناسی ارشد آمار ریاضی و آمار زیستی امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری آمار ریاضی، آمار زیستی و همچنین بایواینفورمتیک را در داخل کشور دارا می باشند. سایر گرایش­ های کارشناسی ارشد آمار، اگر قصد ادامه تحصیل در کشور را دارند حتماً باید در یکی از گرایش ­های آمار ریاضی و بایواینفورمتیک شرکت کنند. زیرا در داخل کشور گرایش ­های آنان در مقطع دکتری وجود ندارد.

و اما متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور باید بدانند که رشته آمار از رشته­ های بسیار عالی برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه ­های اروپایی، امریکایی، کانادایی و استرالیایی می ­باشد. البته این موضوع به شرطی رخ می ­دهد که داوطلب رزومه مناسبی داشته باشد به خصوص در زمینه معدل.

 

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار - زمینه ­های اشتغال و بازار کار کارشناسی ارشد آمار

فارغ ­التحصیلان کارشناسی ارشد آمار با توجه به گرایش ­های موجود می ­توانند وارد بازار کار شوند. اما حرفه مشترک بین تمام گرایش ­های کارشناسی ارشد آمار، می ­تواند مشاوره آماری پروژه­ ها و تحقیقات پژوهشی باشد که این امر مستلزم توانایی بسیار زیاد در حوزه نرم­ افزاری می باشد. اشتغال در شرکت ­های بیمه، بانک­ها، مراکز تحقیقاتی و قسمت­های کنترل کیفیت کارخانه ­ها می­ تواند مقصد جویندگان کار مرتبط با فارغ­ التحصیلان کارشناسی ارشد آمار باشد.

 

سوالات متداول:

رتبه های قبولی ارشد آمار چند است؟

اگر می خواهید درباره رتبه های قبولی ارشد آمار و حداقل رتبه های قبولی ارشد آمار اطلاعات جامع و کاملی را به دست بیاورید، به مطلب رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد آمار مراجعه کنید و حتما آن را بخوانید.

منابع کنکور ارشد آمار چیست؟

اگر دارید خود را برای کنکور ارشد آمار آماده می کنید، حتما می دانید که هر منبع کنکوری به کار شما نخواهد آمد. اینجا تو راه حل براتون داریم:

1. اول اینکه به سراغ بهترین منابع کنکور ارشد آمار بروید.

2. به کمک مشاوره تخصصی کنکور ارشد آمار از منابع کنکور ارشد آمار متناسب با خودتان استفاده کنید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته آمار چقدر است؟

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد آمار 98 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد آمار 98

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

جستجو و انتخاب مدرس و مشاور در رشته آمار