رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی مامایی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی مامایی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد مامایی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل مامایی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس مامایی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی مامایی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته مامایی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد مامایی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی مامایی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مامایی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی مامایی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته مامایی
مدرک کارشناسی(لیسانس) مامایی آمار زیستی
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
اکولوژی انسانی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مدیریت توانبخشی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
ژنتیک انسانی
زیست فناوری پزشکی
علوم تغذیه
علوم بهداشتی در تغذیه
مشاوره در مامایی
فناوری اطلاعات سلامت
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مامایی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل مامایی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان مامایی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مامایی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مامایی حدود 30 رشته می باشند که لیست آن ها در مطلب بالا آورده شده است.

آیا ارشد اکولوژی انسانی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس مامایی است؟

بله، ارشد اکولوژی انسانی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس مامایی می باشد که مورد توجه تعداد زیادی از دانش آموختگان مامایی است.

آیا می توان ارشد زنتیک انسانی را با داشتن مدرک کارشناسی مامایی خواند؟

بله،  می توان ارشد زنتیک انسانی را با داشتن مدرک کارشناسی مامایی خواند البته اسامی سایر رشته در مطلب فوق آورده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت