رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی ژنتیک انسانی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ژنتیک انسانی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل ژنتیک انسانی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس ژنتیک انسانی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی ژنتیک انسانی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته ژنتیک انسانی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد ژنتیک انسانی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی ژنتیک انسانی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی ژنتیک انسانی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته ژنتیک انسانی
مدرک کارشناسی(لیسانس) ژنتیک انسانی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاعات پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
ایمنی شناسی پزشکی
میکروب شناسی پزشکی
علوم تغذیه
علوم بهداشتی در تغذیه
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل ژنتیک انسانی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان ژنتیک انسانی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

امکان تغییر رشته درست از کارشناسی ژنتیک انسانی به ارشد سایر رشته ها وجود دارد؟

بله، امکان تغییر رشته درست از کارشناسی ژنتیک انسانی به ارشد سایر رشته ها وجود دارد که در این مطلب لیست ان رشته ها گرداوری شده است.

آیا می توان از کارشناسی ژنتیک انسانی به ارشد انفورماتیک پزشکی تغییر رشته داد؟

بله، می توان از کارشناسی ژنتیک انسانی به ارشد انفورماتیک پزشکی تغییر رشته داد چرا که این رشته جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ژنتیک انسانی می باشد که در در مطلب فوق به توضیح ان ها پرداخته شده است.

آیا ارشد رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی با تغییر رشته از کارشناسی ژنتیک انسانی امکان پذیر است؟

بله، ارشد رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی با تغییر رشته از کارشناسی ژنتیک انسانی امکان پذیر است و داوطلبان می بایست نسبت به لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک ژنتیک انسانی آگاهی کامل داشته باشد تا رشته دلخواه خود را بتواند انتخاب کند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت