رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی بیوشیمی بالینی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی بیوشیمی بالینی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل بیوشیمی بالینی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس بیوشیمی بالینی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی بیوشیمی بالینی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته بیوشیمی بالینی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد بیوشیمی بالینی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی بیوشیمی بالینی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی بیوشیمی بالینی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته بیوشیمی بالینی
مدرک کارشناسی(لیسانس) بیوشیمی بالینی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
علوم بهداشتی در تغذیه
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل بیوشیمی بالینی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان بیوشیمی بالینی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

بهترین رشته از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی کدام است؟

بهترین رشته از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی می تواند برای هر داوطلب متفاوت باشد و هر کس متناسب با علاقه خود یکی از رشته ها را بهترین بداند. 

تعداد رشته های موجود در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی چند رشته است؟

تعداد رشته های موجود در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی حدود بیست رشته می باشد که شرح آن ها در مطلب فوق اورده شده است.

آیا رشته علوم بهداشتی در تغذیه یکی از رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی می باشد؟

بله، رشته علوم بهداشتی در تغذیه یکی از رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بیوشیمی بالینی می باشد که به همراه سایر رشته ها برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای دانش آموختگان مقطع لیسانس بیوشیمی بالینی مناسب می باشد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت