رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی بهداشت حرفه ای برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل مهندسی بهداشت حرفه ای در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس مهندسی بهداشت حرفه ای در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته مهندسی بهداشت حرفه ای پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته مهندسی بهداشت حرفه ای
مدرک کارشناسی(لیسانس) مهندسی بهداشت حرفه ای آمار زیستی
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پذافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل مهندسی بهداشت حرفه ای کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان مهندسی بهداشت حرفه ای بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

آیا رشته مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای وجود دارد؟

بله، رشته مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای وجود دارد.

آیا می توان ارشد بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها را با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای خواند؟

بله، می توان ارشد بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها را با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای خواند که اسامی سایر رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای در این مطلب گردآوری شده اند.

چند رشته برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای وجود دارد؟

بیست و چهار رشته برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای وجود دارد که لیست آن ها در مطلب بالا مورد بررسی قرار گرفته است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Moein Rad‏ - 01/8/8

  خب الآن بهترینشون از نظر بازار کار و آینده شغلی کدومه؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/9

  سلام خدمت شما می تونید از لینک زیر یک جلسه مشاوره تغییر رشته ارشد بگیرین
  تغییر رشته در مقطع ارشد

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت