رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی حشره شناسی پزشکی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی حشره شناسی پزشکی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد حشره شناسی پزشکی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل حشره شناسی پزشکی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس حشره شناسی پزشکی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی حشره شناسی پزشکی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته حشره شناسی پزشکی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد حشره شناسی پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی حشره شناسی پزشکی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی حشره شناسی پزشکی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته حشره شناسی پزشکی
مدرک کارشناسی(لیسانس) حشره شناسی پزشکی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
زیست فناوری پزشکی
ویروس شناسی پزشکی
انگل شناسی پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل حشره شناسی پزشکی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان حشره شناسی پزشکی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

آیا رشته اپیدمیولوژی در مقطع ارشد را می توان با لیسانس حشره شناسی پزشکی خواند؟

بله، رشته اپیدمیولوژی در مقطع ارشد را می توان با لیسانس حشره شناسی پزشکی خواند چرا که جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی می باشد.

رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها جزو رشته های مجاز با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی می باشد؟

بله، رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها جزو رشته های مجاز با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی که توضیح آن در جدول بالا اورده شده است و داوطلبان می توانند به آن مراجعه نمایند.

کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک با مدرک کارشناسی(لیسانس) حشره شناسی پزشکی امکان پذیر است؟

بله، کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک با مدرک کارشناسی(لیسانس) حشره شناسی پزشکی امکان پذیر است و این رشته جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی حشره شناسی پزشکی به شمار می آید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت