بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش را در اینجا مشاهده می کنید. مزایای ثبت نام در آزمون های آزمایشی سنجش، بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک گروه های آزمایشی و مقاطع تحصیلی و همچنین لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است.

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش

کنکور سراسری به عنوان یکی از بزرگترین ماراتن های علمی کشور هر سال برگزار می شود و داوطلبان زیادی از گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، هنر و زبان را به خود جذب می کند. اما پذیرفته شدن در این آزمون بزرگ علمی چندان کار راحتی نبوده و همیشه داوطلبان را با مسائل زیادی روبرو کرده است. یکی از مهم ترین مسئله هایی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می کند نحوه برنامه ریزی برای مطالعه کنکور در طول سال تحصیلی است که بتواند تمامی سرفصل ها و مباحث مشخص شده برای آن را در خود بگنجاند.

در راستای پاسخگویی به دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری در سال های اخیر شرکت تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش، آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع برگزار می کند. آزمون های آزمایشی سنجش با بودجه بندی منابع و برنامه ریزی دقیق در طی سال تحصیلی، داوطلبان زیادی را برای رقابت در کنکور سراسری آماده می کند. در ادامه به مزایای ثبت نام در آزمون های آزمایشی پرداخته می شود:

 

 

مزایای ثبت نام در آزمون های آزمایشی سنجش

در واقع داوطلبان با شرکت در این آزمون ها به یک برنامه ریزی دقیق متناسب با شرایط و توانایی های خود، شناخت نقاط قوت و ضعف و خود مدیریتی خواهند رسید که به آن ها برای کسب رتبه مناسب در کنکور کمک شایانی خواهد کرد. لازم به ذکر است که بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش مطابق با سرفصل ها و مباحث کنکور سراسری بوده و داوطلبان می توانند در آزمون های مشخص شده برای هر پایه تحصیلی شرکت کنند. اگر داوطلبان بر طبق این آزمون ها برنامه مطالعاتی خود را اجرایی کنند با یک زمان بندی درست به مطالعه همه مباحث کنکور دست یافته و آمادگی خوبی را کسب خواهند نمود. البته ذکر مزایای زیر هم خالی از لطف نخواهد بود که خلاصه مطالب پیش گفته است:

  • شبیه سازی شدن کنکور
  • مهارت کسب کردن در تست زنی
  • مطالعه هدفمند منابع و دروس
  • آشنا شدن با نحوه طرح سوالات متناسب با مباحث گوناگون
  • مهارت یابی در مدیریت کردن زمان
  • شناخت و ارزیابی خود
  • دست یافتن به برنامه ای منسجم، منظم و جامع

حالا که با مزایای شرکت در آزمون های آزمایشی سنجش آشنا شدیم برای اینکه بتوانیم برنامه ریزی دقیق و منسجم متناسب با شرایط خود و مباحث کنکور داشته باشیم به بودجه بندی این آزمون ها به تفکیک گروه های آزمایشی و پایه های تحصیلی خواهیم پرداخت.

 

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه های مختلف

در ادامه به بررسی بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم سال 99-1400 خواهیم پرداخت. هر کدام از این آزمون ها مراحلی را طی می کنند تا به داوطلبان برای رسیدن به هدف مورد نظر یاری رسانند.

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه دهم

در بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه دهم باید به دو نکته مرحله ای بودن و جامع بودن توجه داشت. در واقع آزمون های آزمایشی پایه دهم سنجش شش آزمون مرحله ای و دو آزمون جامع را در بر می گیرد که دواطلبان کنکور سراسری می توانند با بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه دهم، دروس این مقطع تحصیلی را به اتمام برسانند.

هدف از آزمون های آزمایشی پایه دهم مطالعه دقیق تر و تمرکز بر مباحث کتاب های درسی این پایه می باشد تا پیشرفت و آمادگی تحصیلی داوطلبان مورد سنجش قرار گیرد که در دو مرحله زیر برگزار می شوند:

آزمون های مرحله ای: آزمون های آزمایشی سنجش پایه دهم در شش مرحله بوده که از آغاز سال تحصیلی تا پایان اسفند به طول می انجامد.

آزمون های جامع: آزمون های جامع در دو مرحله و در ماه های فروردین و اردیبهشت با هدف شناخت دانش آموزان از سوالات چهار گزینه ای برگزار می شود که همسو با نوع سوالات امتحانات خرداد ماه 1400 می باشد.

حالا برای دسترسی راحت داوطلبان لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی همه رشته ها را در مقطع دهم در اینجا قرار داده ایم. داوطلبان دقت داشته باشند که این بودجه بندی ها به تفکیک دروس عمومی و اختصاصی و گروه های آزمایشی برای پایه دهم در اینجا قرار گرفته است:

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع دروس عمومی همه گروه های آزمایشی پایه دهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته تجربی پایه دهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته انسانی پایه دهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته ریاضی پایه دهم سال 1400-99

 

همچنین داوطلبان گرامی می توانند از طریق لینک های زیر آزمون های آزمایشی پایه یازدهم ریاضی، تجربی و انسانی را به همراه پاسخنامه تشریحی دانلود کنند.

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش دهم ریاضی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش دهم تجربی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش دهم انسانی + پاسخ تشریحی

 

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه یازدهم

آزمون های آزمایشی سنجش یازدهم ویژه دانش آموزان پایه یازدهم تحصیلی در سال 1400-1399 می باشد. آزمون های ذکر شده در سه فاز کلی «تابستانه، مرحله ای و جامع» و در 13 نوبت برگزار می شوند که بودجه بندی فازهای مرحله ای و جامع در ادامه خواهد آمد.

فاز اول: آزمون های آزمایشی پایه یازدهم سنجش در فاز اول به صورت آزمون های تابستانه می باشند. هدف اصلی آزمون های تابستانه بررسی و مرور کلی مطالب درسی پایه دهم، بر اساس بودجه بندی ارائه شده است.

فاز دوم: این فاز، آزمون های مرحله ای را در بر می گیرد که در هشت نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون ها، بررسی و نگاه دقیق تر به مطالب کتاب های درسی پایه یازدهم و ارزیابی پیشرفت تحصیلی بر اساس بودجه بندی پیشنهاد شده است و هدف دیگر آن، سنجش آمادگی دانش آموزان بر اساس پرسش های چهارگزینه ای استاندارد می باشد.

فاز سوم: آزمون های جامع در فاز سوم قرار می گیرند که در دو نوبت برگزار خواهند شد. هدف این آزمون ها، آشنایی کامل دانش آموزان با پرسش های چهارگزینه ای استاندارد و مرتبط با سوالات امتحانات خرداد 1400 است.

در پایین لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک گروه های آزمایشی قرار داده شده است:

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع دروس عمومی گروه های آزمایشی پایه یازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته تجربی پایه یازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته انسانی پایه یازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته ریاضی پایه یازدهم سال 1400-99

 

همچنین داوطلبان گرامی می توانند از طریق لینک های زیر آزمون های آزمایشی پایه یازدهم ریاضی، تجربی و انسانی را به همراه پاسخنامه تشریحی دانلود کنند.

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش یازدهم ریاضی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش یازدهم تجربی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش یازدهم انسانی + پاسخ تشریحی

 

 

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش پایه دوازدهم

آزمون های آزمایشی سنجش دوازدهم ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم تحصیلی در سال 1400-1399 می باشد. آزمون های ذکر شده در سه فاز کلی «تابستانه، مرحله ای و جامع» و در 15 نوبت برگزار می شوند که بودجه بندی فازهای مرحله ای و جامع در ادامه خواهد آمد.

فاز اول: در این فاز، آزمون های تابستانه قرار داشته که در سه نوبت برگزار گردیده اند.

فاز دوم: آزمون های مرحله ای در فاز دوم قرار می گیرند که در هشت نوبت برگزار خواهند شد. هدف کلی این آزمون ها بررسی و نگاه دقیق تر به مطالب کتب درسی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم بوده که برای ارزیابی پیشرفت تحصیلی بر اساس بودجه بندی پیشنهاد شده است. هدف این آزمون ها سنجش آمادگی دانش آموزان بر اساس پرسش های چهارگزینه ای استاندارد مرتبط با مطالب درسی می باشد.

فاز سوم: شامل آزمون های جامع بوده که در چهار نوبت برگزار خواهند شد. هدف از آزمون جامع نوبت اول که در تاریخ 27/01/1400 برگزار خواهد شد، ارزیابی مطالب دروس پایه های دهم و یازدهم مطالعه شده در تعطیلات نوروز سال 1400 است. پس از آن، سه نوبت آزمون جامع برگزار خواهد شد که بودجه بندی آن، کاملا منطبق با کنکور سراسری بوده و هدف آن ها آشنایی کامل دانش آموزان و داوطلبان با پرسش های چهارگزینه ای استاندارد و تلفیقی می باشد.

در ادامه لینک های دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش ریاضی، تجربی، انسانی و دروس عمومی هر سه گروه آزمایشی قرار داده شده است.

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع دروس عمومی گروه های آزمایشی پایه دوازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته تجربی پایه دوازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته انسانی پایه دوازدهم سال 1400-99

لینک دانلود بودجه بندی آزمون های آزمایشی مرحله ای و جامع رشته ریاضی پایه دوازدهم سال 1400-99

 

همچنین داوطلبان گرامی می توانند از طریق لینک های زیر آزمون های آزمایشی پایه دوازدهم ریاضی، تجربی و انسانی را به همراه پاسخنامه تشریحی دانلود کنند.

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش دوازدهم ریاضی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی سنجش دوازدهم تجربی + پاسخ تشریحی

دانلود آزمون های آزمایشی گاج دوازدهم انسانی + پاسخ تشریحی

سوالات متداول:

آیا بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک رشته است؟

بله، بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک رشته های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان می باشد.

آیا بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش برای دروس عمومی جداگانه هم ارائه می شود؟

بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش برای همه دروس عمومی و اختصاصی گروه های آزمایشی ارائه می شود که در مطلب فوق به صورت مفصل به آن پرداخته شده است.

آیا بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک دروس اختصاصی رشته ها است؟

بله، بودجه بندی آزمون های آزمایشی سنجش به تفکیک دروس اختصاصی و عمومی برای هر پایه تحصیلی منتشر می شود که در مطلب بالا آورده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت