دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

تعداد بازدید 9651 دفعه

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 برای دانلود قرار داده شده است. داوطلبانی که مایل به ثبت نام رشته های بدون کنکور هستند باید دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 را که سایت سازمان سنجش منتشر کرده به خوبی مطالعه کنند.

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98
دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

 

نرم افزار انتخاب رشته سوابق تحصیلی 98

 

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98، دارای سه فصل اصلی است که داوطلبان برای انتخاب رشته بهتر بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی، حتما  باید جزئیات کامل دفترچه انتخاب رشته  و ثبت نام بدون کنکور سازمان سنجش را به خوبی مطالعه کنند. برای اطلاع بیشتر شما از نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری  رشته های مختلف، می توانید توضیحاتی در مورد دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 را در این مقاله مطالعه کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 

 

توضیحات دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

انتخاب رشته سراسری سال 98 بر اساس سوابق تحصیلی، برای  اولین بار جدا از انتخاب رشته سراسری با آزمون انجام می شود. داوطلبان می توانند با مطالعه توضیحات دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 98، از پذیرش رشته های بدون کنکور در استان های مختلف مطلع شوند و نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنند.

برای انتخاب رشته هایی که پذیرش آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است، داوطلبان از بیستم اسفند 97 تا ششم شهریور 98 مهلت خواهند داشت.

جدول زمان بندي پذيرش رشته هاي بر اساس سوابق تحصيلي سراسري-مهرماه 1398

موضوع

تاریخ

انتشار رشته محل هاي تحصيلي و اطلاع رساني به داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش كشور.

هفدهم بهمن 97

ثبت نام داوطلبان وانتخاب رشته محل هاي مورد علاقه و ويرايش اطلاعات بر اساس سوابق تحصیلی

بیستم اسفند 97 تا ششم شهریور 98

ارسال اطلاعات نهايي داوطلبان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی به دانشگاه يا موسسات آموزش عالي توسط سازمان سنجش آموزش كشور.

هفتم و هشتم شهریور 98

بررسي درخواستها ومدارك متقاضيان رشته های بر اساس سوابق تحصیلی  و تعيين پذيرفته شدگان توسط دانشگاه يا موسسه.

نهم تا بیست و یکم شهریور 98

اعلام نتيجه به داوطلبان از سوي دانشگاه يا موسسه پذيرنده براي تصميم گيري داوطلب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی

بیست و سوم تا بیست و هشتم شهریور 98

مراجعه و ثبت  نام پذيرفته شدگان بر اساس اسوابق تحصیلی و ارائه تعهد به موسسه مورد نظر مبني بر تحصيل در كد رشته محل مربوطه وعدم مراجعه و ثبت نام وي در ساير دانشگاهها.

سی ام شهریور تا دوم مهر  98

 

نرم افزار انتخاب رشته سوابق تحصیلی 98

 

نحوه ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی  98

برای ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98،(رشته های بدون کنکور سراسری 98)، 5 مرحله در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 ذکر شده است. مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری 98 به شرح زیر است:

گام اول: دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 در سايت سازمان سنجش و بررسي وتعيين رشته محل هاي مورد علاقه

گام دوم: تهيه مدارك مورد نياز برای ثبت نام بدون کنکور سراسری 98 و مراجعه به سايت سازمان سنجش براي ثبت  نام و ارائه درخواست تحصيل در رشته محل هاي موردعلاقه

گام سوم: انتظار براي تماس دانشگاه مبني بر موافقت با پذيرش و يا رد درخواست در زمان تعيين شده

گام چهارم: بررسي رشته محل هايي كه دانشگاه با پذيرش شما موافقت كرده است (بعد از تماس از سوي دانشگاه) و اتخاذ تصميم نهايي در زمان مقرر و انتخاب فقط يك كدرشته محل

گام پنجم: مراجعه به دانشگاه موردعلاقه، ارائه مدارك لازم براي ثبت نام، پرداخت وجه ثبت نام براي پذيرش و ارائه تعهد كتبي مبني بر علاقه به تحصيل در كدرشته محل انتخابي در دانشگاه يا مؤسسه پذيرش شده

این پنج مرحله که در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 ذکر شده است ممکن است سوالاتی در ذهن شما ایجاد کند. مثلا مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور سراسری 98 چیست؟ یا هزینه ثبت نام  رشته های بدون کنکور سراسری چقدر است؟ که ما مطابق با دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور سراسری این سوالات را در ادامه مطلب پاسخ می دهیم.

سایت ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

تا قبل از سال 98، انتخاب رشته ی با کنکور و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، به صورت همزمان انجام می شدند. اما برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی سال 98 باید جداگانه اقدام کنید. مرحله اول ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی خود را انجام دهند. بعد از ثبت اینترنتی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی  از طریق سایت سنجش، در صورت پذیرش داوطلب مرحله بعدی در محل دانشگاه و به صورت حضوری انجام می گیرد.

مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی

اطلاعات کامل شناسنامه ای 

عکس پرسنلی مناسب

کدملی

کد بخش محل تولد 

کد دانش آموزی

کد منطقه محل اخذ دیپلم 

معدل دیپلم

کد پیش دانشگاهی

کد پیگیری 12 رقمی ایثارگر(در صورت دارار بودن شرایط)

کد وضعیت نظام وظیفه( برای داوطلبان رشته های بر اساس سوابق تحصیلی پسر)

کدپستی

توجه داشته باشید که اطلاعاتی مانند کد بخش محل تولد را می توانید در دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق  تحصیلی 98 پیدا کنید.

فرآیند انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 را دانلود کنید و نسبت به مطالعه دقيق مندرجات آن اقدام كنيد.

 كد رشته هاي انتخابي مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 استخراج  و در فرم پيش نويس درج كنيد.

براي تكميل فرم تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه نمائيد.

 قبل از تكميل فرم اينترنتي ثبت نام براساس رشته های سوابق تحصیلی، كليه اطلاعات مندرج در فرم پيش نويس خود را مجدداً كنترل نمائید.

نسبت به وارد كردن اطلاعات خود از روي فرم پيش نويس در فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98 به صورت دقيق اقدام كنيد.

 در مرحله بعدي به پيام هاي خطاي احتمالي كه به شما داده شده توجه كرده و نسبت به رفع آن اقدام نمائيد.

به عناوين رشته و دانشگاه كه بر اساس كد رشته هاي بر اساس سوابق تحصیلی انتخابي شما، نمايش داده ميشود توجه كرده و آنها را دقيقاً با رشته هاي انتخابي تطبيق دهيد. در اين مرحله عناوين رشته ها در دوره ها و مقاطع مختلف، با رنگهاي مختلف نمايش داده ميشود. به اين موارد دقت داشته و در صورتي كه در درج كد اشتباه كرده ايد، به مرحله قبل برگشته و اصلاح نمائيد. چنانچه همه رشته  ها و دانشگاه هايي كه نمايش داده ميشود، مورد تأييد شما است، به مرحله بعد برويد.

 در مرحله بعد دو امكان در اختيار شما قرار داده مي شود، اول اينكه در صورتي كه فرم تقاضانامه شما نياز به تصحيح دارد، با زدن كليد مربوطه به صفحه قبل برگرديد و در غير اينصورت كليد تأييد نهايي را بزنيد.

در آخرين مرحله شماره پرونده 7 رقمي و كد رهگيري 16 رقمي به شما نمايش داده ميشود، تأكيد مي شود كه اين شماره ها را يادداشت كرده و به صورت محرمانه نزد خود نگهداري كنيد و حتماً فرم تقاضانامه تكميل شده خود را چاپ كرده و تا اعلام نتايج، آن را نزد خود نگه داريد

در صورت نياز به اصلاح اطلاعات فرم تقاضانامه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ،منحصراً ميتوانيد در مهلت مقرر ثبت نام نسبت به ویرایش آن اقدام کنید.

نرم افزار انتخاب رشته سوابق تحصیلی 98

هزینه ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

داوطلبان برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی، باید هزینه ی ثبت نام بدون کنکور سراسری 98 را به صورت جداگانه پرداخت کنند. که هزینه ثبت نام بدون کنکور آن ها در زمان  قبولی آن ها در دانشگاه مورد نظر آن ها در زمان پذیرش بدون کنکور آن ها یعنی مهر 98 دریافت خواهد شد.هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری 98 طبق اعلام سازمان سنجش مبلغ 27500تومان(بیست و هفت هزار و پانصد تومان) خواهد بود.

زمان اعلام نتایج و پذیرش رشته های براساس سوابق تحصیلی 98

طبق زمان بندی اعلام شده توسط سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98 به مدت پنج روز از بیست و سوم تا بیست و هشتم شهریور ماه، خواهد بود. در زمان اعلام نتایج رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98، نحوه اعلام نتایج رشته های بدون کنکور سراسری 98، به این شکل است که چنانچه داوطلب پذیرفته شده باشد، از دانشگاه با او تماس می گیرند و قبولی او را اطلاع می دهند.

شرایط جسمانی و کارایی اعضا در انتخاب رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98

داوطلبانی که علاقمند به انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هستند، باید دارای یک سری از شرایط جسمانی را دارا باشند و برای رشته های مختلف ممکن  است محدودیت های برای کارایی اعضای آن ها وجود داشته باشد.برای دیدن این ویژگی ها به جداول فصل سوم دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مراجعه کنید.

اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98

اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 روی سایت سازمان سنجش منتشر شد. متن اعلام اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 به شرح زیر است.

پيرو اطلاعيه مورخ 97/12/19 و انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي صرفاً براساس سوابق تحصيلي در مرحله پذيرش سراسري براي مهرماه سال 1398 در تاريخ 97/11/17، بدين وسيله اصلاحات و كدرشته محل‌هاي جديد، علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مربوط، به شرح جداول ذيل اعلام مي‌گردد.

آن دسته از داوطلباني كه قبلاً ثبت‌نام و انتخاب رشته خود را تكميل و كدرهگيري دريافت نموده‌اند مي‌توانند در صورت تمايل نسبت بهويرايش كدرشته محل‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند. 

لازم به توضيح است با توجه به اينكه تقاضاي برخي از موسسات آموزش عالي براي اعلام رشته‌هاي جديد، توسط دفتر گسترش آموزش عالي در دست بررسي مي‌باشد، لذا جداول كدرشته محلهاي جديد آن موسسات به عنوان اصلاحات سري دوم، همزمان با شروع انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1398 (رشته‌هاي با آزمون)، در دهه سوم مرداد ماه منتشر خواهد شد و داوطلبان مي‌توانند با مشاهده آن رشته‌محلها در صورت تمايل نسبت به ويرايش مجدد رشته‌هاي انتخابي خود در آن مقطع زماني اقدام نمايند."

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی 98 

نرم افزار انتخاب رشته سوابق تحصیلی 98

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc