راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 98

تعداد بازدید 7600 دفعه

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد آزاد 98، می توانند مشابه با اولویت بندی در انتخاب رشته سازمان سنجش، 100 کد رشته را متناسب با مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایند.

راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 98

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد آزاد 98، در صورتی که علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد هستند، می توانند بر اساس کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی که در انتهای کارنامه اولیه آن ها درج شده است، اقدام به انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org نمایند. در تصویر زیر می توانید محل این کد دسترسی را در کارنامه منتشر شده توسط سازمان سنجش مشاهده نمایید. گزینش بر اساس رتبه کل (تراز) انجام می شود و اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مشابه با اولویت بندی در انتخاب رشته سازمان سنجش می باشد و ترتیب انتخاب ها تاثیری بر روی قبولی شما نخواهد داشت. 

کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 97
کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 98

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد، بر اساس رتبه داوطلب در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی می توانند احتمالات قبولی خود را با استفاده از تحلیل ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزیمشاهده نمایند. نرم افزار 3گام بر خلاف دیگر نرم افزارهای انتخاب رشته، تنها محل هایی را ارائه نمی دهد که در آن قبول می شوید، بلکه همه کد رشته محل های دفترچه انتخاب رشته را برای شما بر اساس احتمال قبولی آنالیز می کند. این نرم افزار در دو مرحله انتخابهای شما را اولویت بندی می کند. مرحله اول، اولویت بندی انتخاب رشته بر مبنای آنالیز داوطلبان در سالهای گذشته و مرحله دوم،آنالیز اختصاصی اولویت بندی بر مبنای معیارهای منحصر به فرد شما.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

درج رشته محل ها در فرم انتخاب رشته ارشد آزاد 98

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 98، می توانند همانند انتخاب رشته سراسری 100 کد رشته را متناسب با مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایند. داوطلبان فقط می توانند از همان کد رشته ای که آزمون داده و مجاز شده اند انتخاب رشته کنند.

داوطلبانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی انتخاب رشته سراسری یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند، می‌توانند به دلخواه خود در یکی از رشته ها ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که تنها در صورت قبولی در دوره روزانه دانشگاه سراسری به مدت یک سال از شرکت در کنکور ارشد محروم خواهند شد. همچنین داوطلبانی که در دو کد رشته کنکور داده اند و در هر دو کد رشته مجاز شده اند، می توانند رشته محل های هر دو رشته امتحانی را در فرم انتخاب رشته خود، ثبت نمایند.

چیدمان رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 98

نحوه سنجش در انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 98 همانند کنکور سراسری است. چیدمان رشته محل ها باید بر اساس اولویت ها و علایق داوطلبان باشد. زیرا 100 انتخاب داوطلبان بر این اساس مورد بررسی قرار می گیرد که اگر انتخاب اول را قبول نشوند، انتخاب دوم بررسی می شود، اگر انتخاب دوم قبول نشوند نیز انتخاب سوم مورد بررسی قرار می گیرد و این روند تا انتها و پایان صد انتخاب ادامه دارد. بنابراین بهتر است داوطلبان هر انتخاب خود را به ترتیب اولویت و علاقه در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

علاوه بر این دو معیار داوطلبان باید شهریه، محل دانشگاه، آینده شغلی رشته مورد نظر و سطح علمی دانشگاه ها را نیز جهت انتخاب رشته خود مدنظر قرار دهند.

برای اطلاع از شهریه های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید به اطلاعیه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 مراجعه نمایید.

انصراف دانشجویان کارشناسی ارشد قبل از ثبت نام در دانشگاه جدید

هر دانشجوی ارشدی باید مراحل انصراف از دانشگاه قبلی را به اتمام برساند تا بتواند در دانشگاه جدید ثبت نام کند، در صورت عدم انصراف از دانشگاه قبلی حتی در صورت کسب رتبه بالا نمی تواند در دانشگاه جدید ثبت نام نماید.

رشته های دارای شرایط خاص در دفترچه ارشد دانشگاه آزاد 98

رشته های دارای شرایط خاص در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 98، به صورت متمرکز برگزار می شوند و داوطلبان این رشته ها هم باید مانند دیگر داوطلبان در همان زمانی که در دفترچه تعیین شده است، فارغ التحصیل شده باشند.

سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد آزاد 98

رتبه های برتر کنکور سراسری در صورتی که مدرک خود را از دانشگاه آزاد اسلامی گرفته و در رشته امتحانی مشابه با رشته کارشناسی خود کنکور داده باشند، می توانند در ادامه تحصیلات خود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از تسهیلات ورود بدون آزمون به مقاطع بالاتر و جذب اعضای هیأت علمی استفاده کنند. برای اطلاع از شرایط دیگر پذیرش شاگرد اولی می توانید اطلاعیه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 را مطالعه نمائید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

مطالب مرتبط:

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 - انتخاب رشته سراسری و آزاد 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    علی‏ - 97/11/1

    دوستان برای ارشد صنایع غذایی بجای دانشگاه فردوسی، تهران رو انتخاب کنید چون گروه صنایع غذایی درسته اساتید باسوادی داره ولی اساتیدی مثل رضوی، کوچکی واقعا بی اخلاق هستند و فقط منابع خودشون براشون اهمیت داره.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد