انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402 | نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402، سال های پر از تغییری را از سر گذرانده است. دراینجا به روز ترین راهنمای جامع انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد سال

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 قطعا با نظم و انسجام بیشتری انجام خواهد گرفت. قبل از این که به شما آموزش دهیم که انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد به چه شکلی انجام می شود و چه شرایطی دارد، بهتر است قدری درباره انتخاب رشته ارشد آزاد سال های گذشته به شما اطلاعات بدهیم تا با دید کاملی بدانید که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402، چه باید بکنید. می توانید از لینک آبی شده دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کنید.

 

 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - تغییرات چندسال اخیر انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شما می توانید تغییراتی که در چند سال اخیر درباره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد آمده است، در ادامه ببینید. این تغییرات به شما کمک می کند که تصویر بهتری از انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 در ذهن داشته باشید.

 1. در سال 96 برای اولین بار آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شد. در ابتدا انتخاب رشته ارشد سراسری انجام شد و سپس انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شروع شد.

بین انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد دقیقاً یک هفته فاصله افتاد. داوطلبان یک هفته بعد از انتخاب رشته ارشد خود در سازمان سنجش، و بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع ارشد، 100 انتخاب نیز برای دانشگاه آزاد داشتند.

 1. با انتشار دفترچه اولیه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 96، جنجال انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد شروع شد. وزارت علوم، بیش از نیمی از کد رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را حذف کرد و اعلام کرد که دانشگاه آزاد، صلاحیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این کد رشته ها را ندارد زیرا هیئت علمی آن ها قوی نیست.

کار به جایی کشید که دکتر ولایتی در یک نطق تلویزیونی، تصمیم وزارت علوم در این باره را به چالش کشید و اعلام کرد که تمامی کد رشته های کارشناسی ارشد را به دفترچه بازخواهد گرداند و البته که چنین اتفاقی نیز افتاد. دفترچه دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 96، حاوی همه کد رشته ها به اضافه یک سری کد رشته جدید منتشر شد و عملا کار انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد.

می توانید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را با مراجعه به سایت 3گام دانلود کنید.

 

 

 

 

 1. نکته جالب درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 96 این بود که یک سری گرایش ها فقط در دانشگاه آزاد ارائه می شود و در دانشگاه دولتی اصلا پذیرش ندارد.
 2. به عنوان آخرین نکته خالی از لطف نیست که اعلام کنیم، شاید کسی پشت درب دانشگاه آزاد در سال گذشته نماند و تقریبا همه داوطلبانی که رشته های دانشگاه آزاد را انتخاب کردند، قبول شده اند. احتمالا این روال در انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد تکرار می شود.
 3. به نکته ای که می بایست در انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد توجه کنیم اینست که داوطلبان ابتدا باید بتوانند برای پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مجاز شوند و سپس انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد را انجام دهند.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402  - نکات مهم انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402 

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد می توان نتایج زیر را درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1402 گرفت:

 1. انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد بعد از اتمام انتخاب رشته سراسری خواهد بود و مدت زمان انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد اسلامی به مدت یک هفته خواهد بود.
 2. احتمالاً فقط یک مرحله تکمیل ظرفیت برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در پیش داشته باشیم.
 3. احتمالا امسال نیز مانند سال گذشته آخرین رتبه مجاز در سهمیه های غیر روزانه و دانشگاه آزاد در بسیاری از رشته ها نسبت به سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است. مثلا سال گذشته در کارشناسی ارشد حقوق، تا رتبه نزدیک به 59000 مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد بودند که نسبت به سال های قبل حدود بیست هزار کاهش یافته است.

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

حالا که نکات مهم را متوجه شدید به بحث راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 می پردازیم. اولین بحث این است که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید موارد زیر را به دقت بدانید. فهرستی را برای آن ها آماده کرده ام. می توانید براساس این فهرست از خواندن این راهنمای جامع و کامل انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بیشترین استفاده را ببرید.

تحلیل کارنامه کارشناسی ارشد سازمان سنجش برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مقایسه با شهریه دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خود گردان و غیره

انواع دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شانس قبولی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اولویت بندی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعدادهای درخشان)

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402- تحلیل کارنامه ارشد برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

در کارنامه کارشناسی ارشد سازمان سنجش، رتبه در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد تعیین کننده قبولی و شانس قبولی شما خواهد بود. نکته دیگر این است که شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در پایین کارنامه درج شده است، در واقع هویت شما برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است.

توجه کنید که در کد ضریب های مختلف، شما رتبه های مختلفی خواهید داشت و بنابراین در هر کد ضریب شانس قبولی شما متناسب با رتبه تان متفاوت خواهد بود.

 

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - شهریه ارشد دانشگاه آزاد و مقایسه با شهریه دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خود گردان و غیره

شهریه دوره های دانشگاه آزاد در کارشناسی ارشد برای یک ترم به شرح زیر است:

شهریه گروه های علوم انسانی: در یک ترم عادی با واحدهای نظری بین 3.100.000 تومان تا 3،700.000 تومان و برای یک ترم با پایان نامه 4.300.000 تومان تا 4،500،000 تومان.

شهریه گروه های علوم پایه و فنی و مهندسی: در یک ترم عادی با واحدهای نظری و عملی بین 3،300،000 تومان تا 4،000،000 تومان و برای یک ترم با پایان نامه بین 4،500،000 تومان  تا 5،000،000 تومان.

مقایسه شهریه ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های سراسری ​

در مقایسه با دانشگاه های سراسری می توان چنین دسته بندی را برای شهریه های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ارائه کرد:

در مقایسه با کارشناسی ارشد دوره های نوبت دوم دانشگاه های سراسری، دوره های دانشگاه آزاد هم قیمت دوره های نوبت دوم دانشگاه های درجه دوم تهران است مانند خواجه نصیر و تربیت مدرس. دوره های نوبت دوم دانشگاه بهشتی، تهران و امیرکبیر از شهریه آزاد بیشتر است. نوبت دوم شهرستان ها یا هم تراز شهریه دانشگاه های آزاد در ارشد  و یا کمتر از آن است.

در مقایسه با شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی، شهریه آزاد مقداری بیشتر است.

در مقایسه با شهریه دانشگاه های پیام نور، شهریه دانشگاه آزاد در دوره ارشد بسیار بیشتر است.

در مقایسه با شهریه دوره های مجازی دولتی، شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قدری کمتر است.

در مقایسه با شهریه پردیس های خودگردان، شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کمتر است.

شما می توانید شهریه دوره ارشد دانشگاه های کشور در سال آینده را در سایت 3گام بخوانید.

واحدهای بین الملل دانشگاه های آزاد:

این واحدها، واحدهای وابسته به دانشگاه های آزاد اصلی است که بعضی از دانشگاه های آزاد دارای چنین واحدهایی هستند. در واقع واحد بین الملل دانشگاه آزاد معادل همان پردیس خودگردان دانشگاه های دولتی است. شهریه آنها نیز حداقل دو برابر شهریه دانشگاه های آزاد عادی می باشد.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402، شما 100 انتخاب خواهید داشت که با ورود به سایت آزمون دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org با وارد کردن کدملی و شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود می توانید وارد سیستم شوید و 100 انتخاب را گلچین کرده و اولویت بندی کنید.

توجه داشته باشید که اولویت بندی در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد مشابه با اولویت بندی در انتخاب رشته سازمان سنجش است. یعنی بالاتر گذاشتن یک انتخاب، باعث افزایش شانس قبولی شما نمی شود و از طرفی پایین گذاشتن یک انتخاب شانس قبولی شما را کاهش نمی دهد.

در واقع مهم ترین بخش اولویت بندی در اینجاست که شما اگر یک انتخاب خوب را بعد از یک انتخاب بد بگذارید، ممکن است آن انتخاب خوب را از دست بدهید، چرا که هر جایی از انتخاب رشته که قبول شوید دیگر بقیه انتخاب های شما چک نمی شود. مثلا فرض کنید، کسی با رتبه 3000، شانس قبولی در دانشگاه های آزاد تهران مرکز، تهران جنوب، تهران شمال و رودهن را داشته باشد.

اگر او به عنوان مثال دانشگاه رودهن را بالاتر از تهران مرکز بگذارد به امید این که شانس قبولی خود را افزاش دهد، اشتباه محض کرده است، چرا که او هم در تهران مرکز قبول می شود و هم در رودهن ولی چون رودهن را در انتخاب بالاتری نسبت به تهران مرکز در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود چیده است عملاً شانس او در تهران مرکز، سوخت می شود چرا که اصلا آن انتخاب دیگر چک نخواهد شد.

به همین دلیل شما باید براساس علاقه مندی انتخاب رشته کنید و همیشه انتخاب های خیلی خوب و با کیفیت را حتی اگر شانس قبولی در آنها نداشته باشید را بالاتر بگذارید.

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - شانس قبولی انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

برای ارزیابی شانس قبولی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 دانشگاه آزاد، شما باید سه دسته از اطلاعات مهم را داشته باشید.

 1. آخرین رتبه های قبولی در دانشگاه های آزاد مختلف و در گرایش های مختلف
 2. آخرین رتبه های قبولی در دانشگاه های سراسری مختلف در گرایش های مختلف
 3. محبوبیت دانشگاه های آزاد در مقایسه با غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، دوره های مجازی، پیام نور و نوبت دوم (شبانه)

 

اصولا می توان دانشگاه های آزاد را به چند دسته تقسیم بندی کرد:

1- دانشگاه های آزاد مرکز استان

2- دانشگاه های آزاد شهرستان های یک استان با قدمت و اعتبار بالا

3- دانشگاه آزاد شهرستان های یک استان با قدمت و اعتبار پایین

برای این که بتوانیم منظور خود را به درستی برسانیم بگذارید مثالی بزنیم.

مثلا دانشگاه های آزاد تهران را برای انتخاب رشته ارشد رشته ای مانند عمران بیایید بررسی کنیم:

دانشگاه های آزاد تهران را براساس کیفیت، اعتبار و قدمت آنها در زیر دسته بندی کرده ایم.

 

جدول دانشگاه های آزاد تهران بر اساس کیفیت، اعتبار و قدمت آن ها

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی شهرری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار

دانشگاه آزاد اسلامی واحد صباشهر

 

اگر بخواهیم خیلی راحت بگوییم، دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران و یا تهران مرکز را می توان با دانشگاه غیرانتفاعی خاتم و یا علم و فرهنگ مقایسه کرد و می توان گفت اگر مثلا برای گرایش سازه غیرانتفاعی خاتم و یا علم و فرهنگ به رتبه ای در حدود 3000 تا 4000 نیاز دارند؛ بنابراین علوم تحقیقات هم به چنین رتبه ای نیاز دارد. هر قدر که در جدول پایین تر می آییم رتبه ها افزایش می یابد. در واقع در رده های پایین جدول شانس قبولی احتمالا در گرایش های کم طرفدار عمران تا حدود رتبه های 20،000 تا 30،000 افزایش خواهد یافت.

چنین مقایسه ای را برای سایر استان ها نیز می توان داشت.

البته ما برای ارزیابی شانس قبولی شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 براساس رتبه، یک نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد بسیار دقیق و حرفه ای را برای دانشگاه آزاد 1402 آماده کرده ایم.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد با توجه به تحلیل بسیاری از کارنامه های نهایی قبولی های دانشگاه آزاد در انتخاب رشته های سال گذشته، عملا با دقت بسیار بالایی، در تمامی کد رشته های دانشگاه آزاد شانس قبولی شما در 4 سطح منطقی (قبولی صد در صد)، پر احتمال (شانس قبولی بالای 80 درصد)، خوشبینانه (شانس قبولی تا 50 درصد) و کم احتمال (شانس قبولی بسیار کم  یا حتی محال) به شما داده می شود.

فقط در نظر داشته باشید که در سال گذشته یک مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارشناسی ارشد داشتیم که تحلیل داده ها را بسیار پیچیده تر می کند و عملا با در نظر گرفتن تکمیل ظرفیت در امسال، داده ها از نظر آماری بارها و بارها تحلیل شده است تا دقیق ترین و بهترین خروجی ممکن در نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را به شما ارائه کنیم.

 

 

 

اولویت بندی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
اولویت بندی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 اولویت بندی انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402

یکی از مهم ترین بخش های انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 دانشگاه آزاد، چیدمان یا همان اولویت بندی انتخاب ها است. در اولویت بندی فقط و فقط به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب رشته ممکنه را برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد داشته باشید:

 1. همه چیز را براساس علاقه بچینید.
 2. کیفیت دانشگاه، هیئت علمی دانشگاه، امکان ادامه تحصیل در آن دانشگاه و اعتبار آن دانشگاه را بسنجید و بهترین ها را حتی اگر شانس قبولی ندارید در بالاترین اولویت ها قرار دهید.
 3. در بین گرایش ها، گرایش هایی را بالاتر بگذارید که از نظر خواسته شما، بهترین گرایش باشد. مثلا در عمران، گرایش مدیریت ساخت، گرایش بسیار محبوبی است ولی مشخص نیست که این گرایش با شرایط شخص شما مطابق باشد.

ممکن است هدف شما از کارشناسی ارشد عمران این باشد که ادامه تحصیل راحت تری را برای دکترا داشته باشید و در این حالت شرایط بهترین گرایش برای شما فرق می کند. سعی نکنید فقط و فقط از یک جنبه به گرایش ها نگاه کنید و متناسب با شرایط خودتان تصمیم بگیرید.

 1. انتخاب های بسیار عالی با کمترین شانس قبولی را در بالاترین اولویت بگذارید، البته بین این انتخاب ها نیز علاقه خودتان را در نظر داشته باشید. سپس انتخاب های بسیار خوبی که 50 درصد در آن ها شانس دارید را قرار دهید.

در اولویت های بعدی، انتخاب هایی را که در سال گذشته با رتبه مشابه شما در آن ها قبول شده اند، قرار دهید و در نهایت انتخاب های سوپاپ اطمینان را بچینید؛ یعنی انتخابهایی که در سال گذشته با رتبه خیلی بدتر از شما در آنها قبول شده اند.

 

اگر قوانین بالا را رعایت کنید هیچوقت از انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خود پشیمان نخواهید شد.

 

توجه کنید که اجرای قوانین بالا مستلزم داشتن اطلاعات بسیار قوی و خوبی در باره دانشگاه های آزاد، رتبه های قبولی، کیفیت گرایش و بازار کار می باشد. ما در نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خود به کمک هوش مصنوعی و وارد کردن دانش بیش از صد ها مشاور انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد حتی کار اولویت بندی را نیز برای شما انجام می دهیم. کاری که با کمترین هزینه و البته با بیشترین دقت به صورت انحصاری فقط در نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد موسسه 3گام انجام می شود و تنها نرم افزار موجود در این حوزه برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402 است.

همچنین مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می تواند به شما در انتخاب رشته ای درست و با شانس بالای قبولی در رشته دلخواهتان، کمک کند.

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد (استعدادهای درخشان)

دانشگاه آزاد یک امکان ویژه برای دانشجویان ممتاز خود قرار داده است تا بدون آزمون وارد دوره های ارشد شوند. این ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد شرایط خاص خودش را دارد که در زیر به آنها می پردازیم.

 1. این پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد فقط و فقط مختص فارغ التحصیلان ممتاز خود دانشگاه آزاد است. بنابراین سایر افرادی که در سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه آزاد تحصیل کرده اند و ممتاز هستند، حق ارسال درخواست و پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را ندارند.
 2. حتما باید برای رشته ای تقاضا دهند که مشابه رشته کارشناسی آن ها باشد. به عنوان مثال اگر فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه آزاد در رشته مدیریت دولتی است، فقط می تواند برای ارشد مدیریت دولتی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کند.
 3. اولویت پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز در همان دانشگاهی است که لیسانس را در آن گرفته اند و در صورتی که دانشگاه لیسانس آن ها، ارشد رشته لیسانس آن ها را نداشته باشد، به سایر دانشگاه ها ارجاع داده می شوند البته به شرطی که داوطلب پذیرش بدون آزمون برای آن دانشگاه ها درخواست ارسال کند و آنها را در فرم مربوطه پر کند. این فرم حاوی 100 عدد انتخاب است که به ترتیب اولویت بندی شما و با توجه به معدل و دانشگاه محل لیسانس شما مورد بررسی قرار می گیرد. پس در نظر داشته باشید که بیشترین شانس را برای دانشگاه لیسانس خود خواهید داشت.
 4. اگر یک دانشگاه به عنوان دانشگاه قبولی فارغ التحصیل ممتاز توسط دانشگاه آزاد اعلام شود داوطلب باید در آن انتخاب ثبت نام کند در غیر این صورت اگر ثبت نام نکند قبولی او لغو خواهد شد.
 5. هیچ حق انتقالی برای این دسته از پذیرش های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت.

 

دانشگاه آزاد به کسی فارغ التحصیل ممتاز می گوید که شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن بالاترین معدل در بین هم دوره ای های خود
 • ملاک دانشگاه آزاد، معدل کل دانشجویان دوره کارشناسی تا پایان تیرماه فارغ التحصیلی دانشجو است.
 • ورود دانشجو به دوره لیسانس باید از طریق کنکور سراسری بوده باشد و همچنین دوره کارشناسی پیوسته خود را در 4 سال و دوره کارشناسی ناپیوسته خود را در 2 سال سپری کرده باشد. یعنی اگر تحصیل شما بیش از این مقدار طول کشیده باشد و حتی بالاترین معدل کل دوره را داشته باشید ولی در 4 سال فارغ التحصیل نشده باشید حائز شرایط فارغ التحصیلی ممتاز و استفاده از پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نخواهید بود.

فقط در صورتی این سنوات بیشتر می شود که براساس مصوبات وزارت علوم، برای رشته بیش از 8 ترم تحصیلی در نظر گرفته باشد.

 • به هیچ عنوان در هیچ ترمی مشروط نشده باشد و دروس معادل سازی نداشته باشد.
 • اگر شرایط فارغ التحصیلی ممتاز بین چند نفر مساوی باشد، کسی به عنوان فارغ التحصیل ممتاز انتخاب می شود که طول دوره تحصیلی کوتاه تری داشته باشد. مثلا اگر 5 نفر باشند که معدل کل آنها همگی 19 باشد، از بین این افراد کسی که به جای 8 ترم در 7 ترم درس خود را تمام کرده است از بین آن پنج نفر انتخاب می شود.
 • یکی از مبهم ترین شرایطی که اکثر فارغ التحصیلان ممتاز و متقاضی پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آن را متوجه نمی شوند این قانون است که باید 90 درصد  نمره خام یا همان تراز قبولی آخرین نفر قبولی آن کد رشته محل دانشگاه آزاد را داشته باشند. مثلا فرض کنید که تراز آخرین قبولی با آزمون دانشگاه علوم تحقیقات در رشته حسابداری در مقطع ارشد، 6000 باشد بنابراین کسی که فارغ التحصیل ممتاز است و می خواهد در این کد رشته محل پذیرفته شود باید 90 درصد این تراز آخرین قبولی را بیاورد یعنی باید تراز او 5400 باشد.
 • 10 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل در پذیرش بدون آزمون قرار دارد. مثلا اگر در یک کد رشته محل در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 10 نفر ظرفیت وجود داشته باشد یک نفر مختص پذیرش بدون آزمون خواهد بود.

 

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 سهمیه 25 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، همانند این سهمیه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری است. درباره سهمیه 25 درصد ایثارگری و تاثیر آن در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

1- 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل مختص به سهمیه ایثاگران می شود، یعنی یک چهارم ظرفیت هر کد رشته محل در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

2- رسیدن تراز به 70 درصد تراز آخرین قبولی سهمیه آزاد در آن کد رشته محل در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد. مثلا اگر آخرین قبولی یک دانشگاه دارای تراز 5000 باشد، کسی که دارای سهمیه 25 درصد ایثارگری است، باید حداقل تراز 3500 را به دست آورده باشد.

3- تنها شرط آوردن 70 درصد تراز کافی نیست، شما باید توجه داشته باشید که اولاً نسبت به آخرین رتبه مجاز در سهمیه چند نفر فاصله دارید و ثانیاً در نظر داشته باشید که آیا رتبه شما در 25 درصد ظرفیت قرار می گیرد یا خیر.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 سهمیه 5 درصدی ایثارگران در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402

در قانون جدید، یک سهمیه دیگر نیز به انتخاب رشته اضافه شد که با عنوان سهمیه 5 درصد ایثارگری شناخته می شود. این سهمیه نیز همانند سهمیه 5 درصدی انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است. این سهمیه به کسانی که جانبازی زیر 25 درصد دارند و همچنین به همسر و فرزندان آنها می  رسد. همچنین همسر و فرزندان رزمندگانی که شش ماه سابقه حضور در جبهه های جنگ را داشته اند نیز مشمول این سهمیه 5 درصدی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می شوند. درباره این سهمیه 5 درصد ایثارگران و تاثیر آن در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل مختص به سهمیه ایثاگری 5 درصدی می شود، یعنی درصد بسیار بسیار بسیار کمی از ظرفیت هر کد رشته محل.

2- کسب 70 درصد تراز آخرین قبولی سهیمه آزاد در آن کد رشته محل. مثلا اگر آخرین قبولی یک دانشگاه دارای تراز 5000 باشد، کسی که دارای سهمیه 25 درصد ایثارگری است، باید حداقل تراز 3500 را به دست آورده باشد.

3- تنها شرط آوردن 70 درصد تراز کافی نیست، شما باید توجه داشته باشید که اولاً نسبت به آخرین رتبه مجاز در سهمیه چند نفر فاصله دارید و ثانیاً در نظر داشته باشید که آیا رتبه شما در 5 درصد ظرفیت قرار می گیرد یا خیر.

4- ظرفیت خالی مانده سهمیه 25 درصد ایثارگری مستقیما به سهمیه 5 درصدی تعلق می گیرد و اگر باز هم خالی ماند و سهمیه 5 درصدی هم آن را پر نکرد به سهمیه آزاد تعلق می گیرد. در نظر داشته باشید که بزرگترین شانس شما در این سهیمه آن 5 درصدی که به شما داده اند نیست بلکه استفاده از ظرفیت خالی مانده 25 درصد ایثارگری است که بسیار برای شما ارزشمند خواهد بود.

جالب اینجاست که در اکثر مواقع ظرفیت 25 درصد ایثارگری خالی می ماند زیرا یا 70 درصد تراز حد نصاب نمره علمی را کسب نمی کنند و یا اینکه تعداد داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگری آنقدر زیاد نیست که کل ظرفیت را پر کند.

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402

سهیمه رزمندگان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 همانند سهیمه رزمندگان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری است. یعنی باید 80 درصد تراز آخرین قبولی سهیمه آزاد یک دانشگاه را به دست آورده باشید. همچنین مثل سهمیه 25 درصد ایثارگری کارشناسی ارشد، 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به صورت مشترک با سهیه 25 درصد ایثارگری متعلق به سهیمه رزمندگان است. یعنی جداگانه یک سهیمه 25 درصدی ندارند و با سهمیه 25 درصد ایثارگری مشترک می باشند.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

 سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته ارشد 1402 دانشگاه آزاد دارای شرایط زیر است:

1- حتما باید کارت بسیج فعال داشته باشید.

2- حتما باید کد 12 رقمی را پایگاه بسیج ناحیه خود دریافت کنید.

3- برای استفاده از این سهمیه حتما باید 100 امتیاز داشته باشید. این امتیاز بر مبنای سنوات عضویت و نقش فعال شما در خدمات پایگاه بسیج ناحیه  تعیین می شود. شما به ازای هر ماه عضویت عادی یک امتیاز، به ازای هر ماه عضویت فعال دو و نیم امتیاز، به ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه سه و نیم امتیاز و به ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه چهار امتیاز خواهید داشت. بنابراین برای کسب 100 امتیاز، شما باید 40 ماه عضویت بسیجی فعال داشته باشید.
4- امتیازی که به این افراد داده می شود فقط کسب  نمره تراز کمتر می است. یعنی آنها با داشتن 90 درصد تزار آخرین قبولی سهمیه آزاد در یک کد رشته محل می توانند در آن قبول شوند.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

بر اساس اطلاعیه انتخاب رشته سازمان سنجش در سال گذشته (سال 99) تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی تنها در یک نوبت صورت گرفت و درصورت اعلام امکان تکمیل ظرفیت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد سال 1402 در سایت 3گام اطلاع رسانی خواهد شد. 

شرایط تکمیل ظرفیت بدین ترتیب است که در زمان اعلام تکمیل ظرفیت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402، یک دفترچه تکمیل ظرفیت برای انتخاب رشته ارائه می شود که حاوی کد رشته محل هایی که دانشگاه آزاد در آن ها ظرفیت پر نشده دارد. یعنی دانشگاه هایی که به هر دلیلی نتوانسته اند به طور کامل ظرفیت مورد نظر خود برای پذیرش دوره ارشد را پر کنند.، در دفترچه تکمیل ظرفیت وارد می شوند و داوطلبان شانس مجدد دارند تا بتوانند شانس خود را مجددا در آن کد رشته محل های با ظرفیت خالی امتحان کنند.

دلایل متعددی برای خالی ماندن ظرفیت یک دانشگاه آزاد در کارشناسی ارشد وجود دارد. مثلا این که بسیاری از داوطلبان پس از اعلام قبولی آنها در یک کد رشته محل دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ماه برای ثبت نام نمی روند و در نتیجه ظرفیت پر نمی شود.

دلیل دیگر این است که ظرفیت بعضی کد رشته ها به صورت سهوی اشتباه وارد شده است و یا از قلم افتاده است و در نتیجه در تکمیل ظرفیت با تصحیح ظرفیت وارد تکمیل ظرفیت می شود. دلیل دیگر این است که بعضی دانشگاه ها ظرفیت  مازاد پذیرش را برای خود قائل می شوند. در هر صورت هر دلیل که وجود داشته باشد باید بدانید که در تکمیل ظرفیت برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402، شانس شما چند برابر می شود.

 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 - نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 موسسه 3گام

3گام، عملاً تنها مرکزی است که برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402، یک نرم افزار بسیار حرفه ای و دقیق را ارائه می دهد.

برآیند تحلیل های تعداد بسیار زیادی کارنامه نهایی قبولی دانشگاه های آزاد در نرم افزار انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد گنجانده شده است. این نرم افزار انتخاب رشته از سه بخش اصلی تشکیل می شود. بخش احتمال قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که در این بخش براساس رتبه خود در کد ضریب های مختلف و برای تمامی گرایش ها شانس قبولی شما مشخص می شود. بخش دوم شامل کد رشته های خود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 1402 است که ما برای سهولت کار برای شما، آنها را اولویت بندی می کنیم. بخش سوم بخش اولویت بندی و چیدمان هوشمندانه انتخاب رشته نهایی شما برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است.

این اولویت بندی اختصاصی با در نظر گرفتن پارامترهای مهم در انتخاب رشته مانند کیفیت و اعتبار دانشگاه آزاد، کیفیت و محبوبیت گرایش از نظر بازار کار و ادامه تحصیل، نزدیکی و دوری استان ها اولویت بندی نهایی و اختصاصی انتخاب رشته ارشد دانشگاه  آزاد شما را انجام می دهد.

 

 

 

سوالات متداول:

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی چیست؟

دانشگاه آزاد یک امکان ویژه برای دانشجویان ممتاز خود قرار داده است تا بدون آزمون وارد دوره های ارشد شوند. این ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد شرایط خاص خودش را دارد که در زیر به آنها می پردازیم.

 1. این پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد فقط و فقط مختص فارغ التحصیلان ممتاز خود دانشگاه آزاد است. بنابراین سایر افرادی که در سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه آزاد تحصیل کرده اند و ممتاز هستند، حق ارسال درخواست و پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را ندارند.
 2. حتما باید برای رشته ای تقاضا دهند که مشابه رشته کارشناسی آن ها باشد. به عنوان مثال اگر فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه آزاد در رشته مدیریت دولتی است، فقط می تواند برای ارشد مدیریت دولتی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کند.
 3. اولویت پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز در همان دانشگاهی است که لیسانس را در آن گرفته اند و در صورتی که دانشگاه لیسانس آن ها، ارشد رشته لیسانس آن ها را نداشته باشد، به سایر دانشگاه ها ارجاع داده می شوند البته به شرطی که داوطلب پذیرش بدون آزمون برای آن دانشگاه ها درخواست ارسال کند و آنها را در فرم مربوطه پر کند. این فرم حاوی 100 عدد انتخاب است که به ترتیب اولویت بندی شما و با توجه به معدل و دانشگاه محل لیسانس شما مورد بررسی قرار می گیرد. پس در نظر داشته باشید که بیشترین شانس را برای دانشگاه لیسانس خود خواهید داشت.
 4. اگر یک دانشگاه به عنوان دانشگاه قبولی فارغ التحصیل ممتاز توسط دانشگاه آزاد اعلام شود داوطلب باید در آن انتخاب ثبت نام کند در غیر این صورت اگر ثبت نام نکند قبولی او لغو خواهد شد.
 5. هیچ حق انتقالی برای این دسته از پذیرش های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود نخواهد داشت.
چطور می توانم از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد استفاده کنم؟

3گام، عملاً تنها مرکزی است که برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99، یک نرم افزار بسیار حرفه ای و دقیق را ارائه می دهد.

برآیند تحلیل های تعداد بسیار زیادی کارنامه نهایی قبولی دانشگاه های آزاد در نرم افزار انتخاب رشته ارشد 99 دانشگاه آزاد گنجانده شده است. این نرم افزار انتخاب رشته از سه بخش اصلی تشکیل می شود. بخش احتمال قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که در این بخش براساس رتبه خود در کد ضریب های مختلف و برای تمامی گرایش ها شانس قبولی شما مشخص می شود. بخش دوم شامل کد رشته های خود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 است که ما برای سهولت کار برای شما، آنها را اولویت بندی می کنیم. بخش سوم بخش اولویت بندی و چیدمان هوشمندانه انتخاب رشته نهایی شما برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد است.

این اولویت بندی اختصاصی با در نظر گرفتن پارامترهای مهم در انتخاب رشته مانند کیفیت و اعتبار دانشگاه آزاد، کیفیت و محبوبیت گرایش از نظر بازار کار و ادامه تحصیل، نزدیکی و دوری استان ها اولویت بندی نهایی و اختصاصی انتخاب رشته ارشد دانشگاه  آزاد شما را انجام می دهد.

چطور می توانم دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دانلود کنم؟

شما می توانید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 را با مراجعه به سایت 3گام دانلود کنید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  مارال‏ - 01/4/15

  سلام! رتبه ی من در ارشد روانشناسی عمومی ۴۶۴ در سهمیه و ۵۴۱ بدون سهمیه هست. آیا شانس قبولی در روزانه های دانشگاه امام خمینی قزوین، الزهرا یا سمنان رو دارم؟‌

 • تصویر فرد

  مهلا‏ - 00/7/10

  سلام
  ایا با رتبه ۵۱۲۴ سهمیه ازاد شانسی برای قبولی رشته میکروب بیماری زا دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران دارم؟

 • تصویر فرد

  نرگس مکی‏ - 98/11/19

  با سلام من ازمون ورودی 98 قبول شدم در رشته hse ولی ترم اول ثبت نام نکردم ، برای این ترم میتونم ثبت نام کنم وادامه تحصیل بدهم.

 • تصویر فرد

  M‏ - 98/6/31

  شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ مقطع ارشد و رشته ادبیات فارسی چقدر است؟

 • تصویر فرد

  مهرداد‏ - 98/6/22

  سلام من ارشد 98 آزاد واحد الکترونیکی قبول شدم، ایا تکمیل ظرفيت برای سال 98 میاد? مدیریت کارافرینی گرایش کسب و کار جدید واحد علوم و تحقیقات مد نظرم هست. سپاس

 • تصویر فرد

  mahdieh‏ - 98/6/21

  سلام . من انتخاب رشته کردم کافی نت بهت پرینت داده ولی الان اومدم ثبت نام کنم زده مردود به دلیل عدم انتخاب رشته چکار باید بکنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  جلیل انورحسینی‏ - 98/6/20

  سلام وقت بخیر متاسفانه من ازانتخاب رشته جا موندم ولی مجاز شدم راهی دارد؟ چه باید کرد؟ ممنون

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 98/6/14

  سلام ، خاش بهتر است یا ایرانشهر ؟؟ برای رشته روانشناسی ؟؟

 • تصویر فرد

  شادمان‏ - 98/6/13

  ضمن عرض سلام و تشکر دختر بنده هزینه انتخاب رشته دانشگاه ازاد را پرداخت نموده و چند کد رشته محل را انتخاب نموده و کلید ثبت نهایی را نیز زده است اما کد پیگیری و پرینت فرم انتخاب رشته را نگرفته است لطفا بفرمایید ایا انتخاب رشته قطعی شده یا خیر و اینکه اگر نشده راه حلی برای رفع مشکل وجود دارد یا خیر .سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  ali‏ - 98/6/4

  با عرض سلام
  بنده حدود یک مااه پیش از طریق سامانه ازمون کارت خریدم و با وارد کردن شناسه و پسورد وارد سامانه azmoon شدم و انتخاب رشته کردم... ولی الان بعد یک ماه میبینم هنوز سایت ازمون ثبت نام میکنه ؟!""سامانه انتخاب رشته آزمون سراسری
  سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامی "" ایا اون انتخاب رشته که بنده یک ماه پیش انجام دادم با این انتخاب رشته که الان سایت زده فرق میکنه ؟

  و گفته شده تا 5 شهریور تمدید شده...
  https://sanjesh.iau.ir/News.aspx?i=14629

  اون انتخاب رشته که بنده انجام دادم مهلتش تا 12 مرداد ماه بود... چطوره که الان زده تمدید تا 5 شهریور..؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/4

  سلام وقت بخیر 
  اتمام انتخاب رشته ارشد آزاد 12مرداد بود 
  انتخاب رشته سراسری با آزمون 2شهریور ماه بود و انتخاب رشته سراسری با سوابق 6شهریور ماه . البته با سوابق تحصیلی از اسفند 97 شروع شده بود تا 6 شهریور ماه.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/5/24

  باسلام بنده تمام شرایط دفترچه ارشد بدون کنکور را دارا هستم ( دانشگاه ازاد درس میخونم نفراول رشته ام هستم،میانگین معدل19/25و7ترمه تموم میکنم ترم آخرم)فقط مقطع کارشناسیم بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام میکرده
  آیا احتمال قبولی تو ارشد بدون آزمون دارم؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/24

  سلام وقت بخیر 
  کنکور ارشد بدون آزمون امکان پذیر نیست مگر اینکه بخواهید ارشد دانشگاه آزاد بخوانید و استعداد درخشان محسوب شوید. اینکه لیسانس دانشگاه آزاد خودرا چگونه انتخاب شدید از طریق آزمون یا سوابق تحصیلی تاثیری در قبولی ارشد شما ندارد.
  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  نفیسه رجائی‏ - 98/5/15

  سلام.من دانشجو ازاد نبودم اما برای ارشد آزاد،استعداد درخشان ثبت نام کردم.شانس قبولی دارم؟

 • تصویر فرد

  سوده‏ - 98/5/13

  سایت از صبح باز هست

 • تصویر فرد

  asma‏ - 98/5/13

  من اصصصلا نتونستم انتخاب رشته کنم
  توروخدا امروزم تمدید کنید😭😭😭😭

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/13

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  متاسفانه زمان انتخاب رشته آزاد و تمدید آن تمام شده و کاری از دست ما بر نمیاد 

 • تصویر فرد

  مصطفی قلی مقیمی‏ - 98/5/12

  سلام ازکدام قسمت برای کارشناسی ارشدکارت اعتباری بایدخریداری کنیم

 • تصویر فرد

  hh‏ - 98/5/12

  سلام.من دانشگاه آزاد قبول شدم.اما بیشتر کد ضریب ها توی دفترچه نیستن مثلا 13 و به بعد و...نیستن..من تو این رشته ها مجاز شدم اما کد ضریب هاشون نیستن چیکار کنم چطوری انتخاب رشته کنم ؟لطفا راهنماییم کنید..

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/13

  سلام وقت بخیر 
  رشتتون چی هست؟
  دانشگاه آزاد یه سری از کدظریب هارو پذیرش نداشت، دفترچه ی آزاد و چک کرده بویدید؟

 • تصویر فرد

  مهدی بابایی ۰۹۱۲۴۳۸۹۵۱۹‏ - 98/5/12

  سلام، کد ضریب 9 در دفترچه انتخاب رشته مدیریت ارشد آزاد نیس، منم فقط کد 9 مجاز شدم حالاباید چکار کنم لطفا راهنمایی

 • تصویر فرد

  فرهاد موسی زاده‏ - 98/5/5

  سلام
  من امروز 5مرداد 53 تومن از سایت آزمون شناسه و گذر واژه انتخاب رشته رو خریداری کردم اما سایت به من اعلام میکنه که مجاز به انتخاب رشته نیستم
  باید چکار کنم آیا مهلت انتخاب رشته تموم شده اگه شده آیا تمدید میشه؟
  ومیشه لطفا کمک کنین؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/7

  سلام. انتخاب رشته تا ساعت 24 روز شنبه 12 مرداد ماه تمدید شده است.

 • تصویر فرد

  امین‏ - 98/5/4

  سلام، کد ضریب 9 در دفترچه انتخاب رشته مدیریت ارشد آزاد نیس، منم فقط کد 9 مجاز شدم حالاباید چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/5/4

  سلام من در رشته روانشناسی اآزمون دادم کد رشتش 1133 هست آیا میتونم مشاوره هم با کد 1134 انتخاب رشته کنم

 • تصویر فرد

  سمیه شاهپری ‏ - 98/5/1

  با سلام آیا با رتبه 2602 حسابداری علوم تحقیقات قبول میشم ؟

 • تصویر فرد

  سمیه شاهپری ‏ - 98/5/1

  سایتتون عالی

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/4/30

  سلام.من الان انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد رو انجام دادم و به اشتباه ثبت رو زدم و الان فقط یک رشته تو پرینت انتخاب رشته ام هست!
  چطور ویرایش کنم؟ایا دانشگاه ازاد ویرایش انتخاب رشته داره

 • تصویر فرد

  شادی‏ - 98/4/29

  سلام ، با رتبه ٦۸۰۰ مشاوره ، تهران مرکزی و یا تهران شمال رو میارم ، یا دانشکاه ابهر

 • تصویر فرد

  شادی‏ - 98/4/26

  سلام.رشته فیزیولوژی ورزشی گرایش کاربردی فقط ابادان داره؟ چرا تهران نداره؟

 • تصویر فرد

  پدرام‏ - 98/4/18

  سلام
  با رتبه ٩٢٨٠ دانشگاه آزاد تهران مركز يا علوم تحقيقات ميشه قبول شد؟

 • تصویر فرد

  سینا سیدی‏ - 98/4/18

  بسیار مفید بوداکثر سئوالاتم را حل کرد.

 • تصویر فرد

  آرین‏ - 97/5/2

  سلام
  تهران مرکز بهتر است یا تهران جنوب
  در رشته IT
  ممنون

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/4/23

  سلام ویرایش انتخاب رشته ارشد97 وجود داره اگه داره کی قابل دسترسی میشه ؟

 • تصویر فرد

  هادی ‏ - 97/4/18

  سلام
  برای رشته مشاوره کدوم واحد دانشگاه ازاد تهران بهتره؟

 • تصویر فرد

  آزیتا قناطیر‏ - 97/4/17

  من هم دقیقا همین اتفاق برام افتاده لطفا اگه راهی داره راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ارام ارامیان‏ - 97/4/15

  سلام.من الان انتخاب رشته دانشگاه ازاد رو انجام دادم و به اشتباه ثبت رو زدم و الان فقط یک رشته تو پرینت انتخاب رشته ام هست!
  چطور ویرایش کنم؟ایا دانشگاه ازاد ویرایش انتخاب رشته داره؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت