مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1401 - مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره سال 1401 به صورت حضوری و تلفنی و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مشاوره سال 1401 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی آن ها در کنکور کارشناسی ارشد مشاوره سال های اخیر را می توانید در جداول مشاهده کنید. اطلاعات این مطلب به شما در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 1401 به شما کمک خواهد کرد.

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1401 - مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 1401، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود.مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد حسابداری باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته حسابداری گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مشاوره، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 1401 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 1401 را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد مشاوره که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد مشاوره 1401در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد مشاوره 1401 می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشاوره 1401 - معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشاوره سال 1401 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به هم ضریب بودن گرایش های کنکور ارشد مشاوره و در نتیجه اعلام فقط یک رتبه، افراد مختلف با توجه به علاقه گرایشی را انتخاب می کنند که گرایش مورد علاقه فرد دیگر با رتبه نزدیک به او نیست و در نتیجه امکان قبولی با رتبه های بالاتر در گرایش های کم طرفدار و یا با طرفداری متوسط در دانشگاه های خوب فراهم می شود. لطفا مطلب دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مشاوره در سایت 3گام مطالعه کنید.

2- اولویت بندی گرایش ها: گرایش مشاوره خانواده در صدر انتخاب ها قرار خواهد داشت. بنابراین رتبه های بالاتر در دانشگاه های خوب می توانند به گرایش هایی مانند مشاوره شغلی و یا مدرسه امیدوار باشند. 

 

 

3- بازار کار: درست است که گرایش مشاوره خانواده در میان سایر گرایش ها بهترین بازار کار را دارد ولیکن باید در نظر بگیرید که گرایشی مانند مشاوره توانبخشی که عملا خیلی ها ان را انتخاب نمی کنند نیز گرایشی است که به خاطر کمبود متخصص از جایگاه شغلی خوبی برخوردار است. گرایش های مشاوره شغلی و مدرسه عملا به علاقه داوطلب، سابقه کاری او در مدارس و یا مراکز کاریابی و یا دیگر فاکتورها بستگی دارند. در مطلب وضعیت بازار کار رشته مشاوره  می توانید در این مورد بیشتر مطالعه کنید. 

4- ادامه تحصیل: اگر به دنبال مجوز هستید بهتر است به سراغ گرایش و دانشگاهی بروید که ادامه تحصیلی برای دکترا را برای شما راحت تر کند، به خصوص تغییر رشته ای ها. حتی اگر دروس گرایش های ارشد مشاوره بسیار به هم نزدیک هم باشند حتما برای اخذ مجوز نیاز دارید تا دو مدرک پشت سر هم را در یک گرایش از رشته مشاوره خوانده باشید.

5- ادغام کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخاب ها و دانشگاه ها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوت ها و مقایسه رتبه بندی دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس های خودگردان، از جمله مواردی است که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مشاوره 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مشاوره 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با مراجعه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 

3- اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشاوره - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد مشاوره بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

جدول برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مشاوره سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
23 مشاوره خانواده روزانه- دانشگاه شهید بهشتی - تهران
41 مشاوره مدرسه روزانه- دانشگاه علامه طباطبایی - تهران
92 مشاوره خانواده نوبت دوم- دانشگاه علامه طباطبایی - تهران
113 مشاوره خانواده نوبت دوم- دانشگاه تهران
146 مشاوره شغلی روزانه- دانشگاه علامه طباطبایی - تهران
180 مشاوره شغلی روزانه- دانشگاه خوارزمی (محل تحصیل کرج)
223 مشاوره خانواده روزانه- دانشگاه گیلان - رشت
370 مشاوره خانواده نوبت دوم- دانشگاه کردستان - سنندج
535 مشاوره خانواده غیرانتفاعی- دانشگاه غیرانتفاعی خاتم - تهران
624 مشاوره مدرسه پیام نور- دانشگاه پیام نور استان اصفهان - مرکز اصفهان
801 مشاوره توانبخشی پیام نور- دانشگاه پیام نور استان اصفهان - مرکز اصفهان
1008 مشاوره مدرسه پردیس- دانشگاه کردستان - سنندج
1107 مشاوره خانواده غیرانتفاعی- موسسه غیرانتفاعی حکمت رضوی - مشهد
1848 مشاوره خانواده غیرانتفاعی- دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی - اصفهان

 

 

جدول برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مشاوره سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
49 مشاوره خانواده روزانه-دانشگاه اصفهان
54 مشاوره خانواده روزانه-دانشگاه فردوسی مشهد
57 مشاوره خانواده نوبت دوم-دانشگاه تهران
97 مشاوره خانواده روزانه-دانشگاه خوارزمی -تهران
103 مشاوره خانواده نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
135 مشاوره مدرسه نوبت دوم-دانشگاه تهران
140 مشاوره توانبخشی روزانه-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
210 مشاوره خانواده روزانه-دانشگاه گیلان -رشت
245 مشاوره توانبخشی نوبت دوم-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
268 مشاوره توانبخشی نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
282 مشاوره شغلی نوبت دوم-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
285 مشاوره خانواده روزانه-دانشگاه کردستان -سنندج
290 مشاوره مدرسه روزانه-دانشگاه رازی -کرمانشاه
373 مشاوره مدرسه نوبت دوم-دانشگاه شهیدچمران -اهواز
396 مشاوره خانواده نوبت دوم-دانشگاه محقق اردبیلی -اردبیل
468 مشاوره خانواده غیر انتفاعی-دانشگاه غیرانتفاعی خاتم -تهران
719 مشاوره خانواده پردیس خودگردان-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
747 مشاوره خانواده پردیس خودگردان-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد مشاوره به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد مشاوره در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصصی مشاوره انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد مشاوره، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته مشاوره بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره به دلیل تعداد گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل اعلام فقط یک رتبه در کارنامه  آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

سایر بخش های مجموعه مشاوره

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 99/5/2

  سلام.وقت بخیر .کارشناسی مدیریت امور فرهنگی را دارم .میخواهم در درشته مشاوره خانواده برای ارشد شرکت کنم .آیا احتمال قبولی با توجه به رشته خوانده شده وجود دارد

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/5/4

  سلام وقت بخیر بله حتما شانس وجود داره حتی چندتایی از رتبه برترهای ارشد مشاوره موسسه 3گام تغییر رشته ای بودن پیشنهاد می کنم با مشاور تخصصی رشتتون یه صحبتی کنید
  ثبت نام و جلسه اول مشاوره رایگانه
  ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 • تصویر فرد

  الهام اكبرزاده‏ - 98/7/23

  باسلام و عرض خسته نباشيد مدرك كارشناسي زبان و ادبيات فارسي از دانشگاه آزاد كرج را دارم قصدم ادامه تحصيل در گرايش مشاوره خانواده در ثبت نام بدون كنكور دانشگاه علوم تحقيقات هستم آيا ميتوانم و من را پذيرش مي كنند . باسپاس

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/4/28

  درود. من قصد شرکت در رشته مشاوره دارم باتوجه به اینکه در کارشناسی رشته ام غیرمرتبط بوده آیا کتاب های کمک آموزشی مثل مدرسان شریف برای مطالعه کفایت میکنه یا لزوما باید منابع رو هم مطالعه کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 • تصویر فرد

  ghhk‏ - 96/6/27

  سلام
  به نظر شما دانشگاه الزهرا برای رشته شیمی تکمیل ظرفین اعلام میکنه ؟ شبانه

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/6/12

  سلام
  من فیزیک لایه های نازک مشکین دشت قبول شدم می خواستم ببینم خارج از ایران این رشته چقدر گستردست و چه دانشگاه هایی ساپورتش می کنن .
  و کلا برای اپلای کردن به مشکلی بر می خورم یا نه
  ممنون میشم رهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  بابازاده‏ - 96/4/3

  سلام.بارتبه 32000واخرین پذیرش76000شانس قبولی دراستانهای همجواراردبیل تبریز زنجان رودارم آیاا.رشته حقوق هستم

 • تصویر فرد

  حبیبی‏ - 96/4/2

  با سلام من رتبه ۲۳۰۰ روانشناسی عمومی هستم.ایا در دانشگاه آزاد تهران شانس قبولی دارم؟و اینکه واحد الکترونیکی به چه معناست؟ممنون

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت