تمدید انتخاب رشته ارشد

تمدید انتخاب رشته ارشد در اینجا آورده شده است. اطلاع از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور ارشد ضروری می باشد که در این مطب به نکات لازم مرتبط با انتخاب رشته ارشد نظیر مدت زمان تمدید انتخاب رشته ارشد، ویرایش انتخاب ها در تمدید انتخاب رشته ارشد، نکات مهم در تمدید انتخاب رشته ارشد و ... پرداخته می شود.

 

تمدید انتخاب رشته ارشد
تمدید انتخاب رشته ارشد

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

تمدید انتخاب رشته ارشد

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه، شبانه، غیر انتفاعی، پیام نور، آزاد و ... می شوند در صدد هستند تا انتخاب رشته خود را به بهترین صورت انجام دهند. تعدادی از داوطلبان در بازه زمانی مشخص شده، انتخاب رشته خود را انجام می دهند اما تعدادی از آن ها ممکن است به هر دلیلی از انتخاب رشته جا مانده باشند. شاید برای بسیاری از داوطلبان ارشد جا مانده از انتخاب رشته ارشد، این سوالات پیش بیاید که آیا مهلت انتخاب رشته تمدید می شود؟ تمدید انتخاب رشته ارشد چه مدتی طول خواهد کشید؟ مهلت انتخاب رشته و تمدید مهلت انتخاب رشته مقطع ارشد کی خواهد بود و بسیاری سوالات دیگر از این دست که ممکن است فکر داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد را به خود مشغول کرده باشند.

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

مدت زمان تمدید انتخاب رشته ارشد

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم تمدید انتخاب رشته ارشد برای داوطلبان جا مانده از انتخاب رشته ارشد از سوی سازمان سنجش صورت می گیرد. با اینکه اطلاع رسانی در مورد بازه زمانی انتخاب رشته به صورت مکرر از طرف سازمان سنجش اعلام می شود ولی باز هم تعدادی از داوطلبان هستند که به دلایل مختلف ممکن است از انتخاب رشته بازمانده باشند به همین خاطر بعد از اتمام زمان انتخاب رشته، سه الی چهار روز بعد از انتخاب رشته ارشد به تمدید انتخاب رشته ارشد اختصاص می یابد لذا داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org می توانند به تکمیل فرم انتخاب رشته ارشد خود اقدام کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در آن وارد کنند. داوطلبان می بایست به هنگام انتخاب رشته ارشد به اطلاعاتی نظیر کارنامه اولیه، وضعیت خودشان در دوره های مجاز و دفترچه انتخاب رشته توجه داشته باشند تا بتوانند انتخاب رشته خود را به خوبی به انجام برسانند. سال گذشته مهلت انتخاب رشته ارشد بلافاصله بعد از پروسه انتخاب رشته، تمدید شد و احتمالا امسال هم به همان صورت خواهد بود.

 

 

 

 

ویرایش انتخاب ها در تمدید انتخاب رشته ارشد

در بالا اشاره کردیم که داوطلبان جامانده از انتخاب رشته با توجه به اطلاعات کارنامه اولیه خود می توانند در مهلت تمدید انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته کنند اما تمدید مهلت انتخاب رشته برای آن دسته از داوطلبانی که می خواهند فرم انتخاب رشته خود را که در بازه زمانی انتخاب رشته تکمیل کرده اند، ویرایش کنند هم فرصت بسیار مناسبی می باشد. اینجاست که متوجخ می شویم تمدید انتخاب رشته ارشد هم به سود داوطلبان بازمانده از انتخاب رشته و هم به نفع داوطلبانی است که می خواهند تغییراتی را در فرم انتخاب رشته خود اعمال کنند لذا از همه داوطلبان تقاضا داریم که پیگیر اخبار تمدید انتخاب رشته ارشد باشند تا بتوانند از آخرین فرصت هم نهایت استفاده را ببرند.

 

نکات مهم در تمدید انتخاب رشته ارشد

از آنجا که بازه انتخاب رشته بسیار حساس می باشد و به تبع آن تمدید انتخاب رشته ارشد حساس تر لذا داوطلبان کنکور ارشد در این مرحله می بایست نکات مهمی را مد نظر قرار دهند تا بتوانند انتخاب رشته خود را با دقت و توجه کامل به انجام برسانند. این نکات به شرح زیر می باشند:

  • از آنجا که کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری با هم ادغام شده اند لذا داوطلبان بعد از اعلام نتایج و به منظور انتخاب رشته باید به سایت مورد نظر رجوع کنند. داوطلبانی که خواهان انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد هستند می بایست به سایت این دانشگاه به نشانیwww.azmoon.org  مراجعه کنند و داوطلبان دانشگاه های سراسری هم باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند.
  • داوطلبان توجه داشته باشند قبل از ثبت نهایی فرم انتخاب رشته خود، از نوع دوره، میزان شهریه، محل تحصیل، کد رشته های انتخابی و ... اطمینان حاصل کنند و بعد ثبت نهایی اطلاعات را اعمال نمایند.
  • سامانه هوشمند انتخاب رشته سازمان سنجش تا حدود زیادی خطاهای داوطلبان را حین تکمیل فرم انتخاب رشته گوشزد می کند که داوطلبان می بایست به این خطاها توجه لازم را داشته باشند.
  • داوطلبان رشته محل های بورسیه دارای شرایط خاص هستند ضمن به دست آوردن اطلاعات از شرایط و ضوابط مربوطه، فقط مجاز به انتخاب حداکثر دو کد رشته از میان این کد رشته ها می باشند.
  • داوطلبان کد رشته های دارای آزمون عملی و پروژه گروه هنر، می بایست هزینه برگزاری هر پروژه یا ازمون عملی انتخابی را به صورت اینترنتی واریز کنند و سپس اقدام انتخاب رشته نمایند.
  • دفترچه انتخاب رشته ارشد علاوه بر اطلاعات مربوط به کد رشته ها، سایر اطلاعات لازم برای نحوه انتخاب رشته را هم برای داوطلبان در خود دارد لذا داوطلبان پیش از انتخاب رشته، نکات مهم موجود در دفترچه را می بایست مورد مطالعه قرار دهند.

 

 

 

 

سوالات متداول:

اطلاع از تمدید انتخاب رشته ارشد برای کدام دسته از داوطلبان مهم می باشد؟

اطلاع از تمدید انتخاب رشته برای داوطلبانی که از انتخاب رشته جامانده اند ضروری می باشد تا بتوانند با این فرصت نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته خود اقدام کنند. علاوه بر این داوطلبانی که فرم انتخاب رشته ارشد آن ها نیاز به ویرایش دارند در این فرصت می توانند تغییرات لازم را در فرم انتخاب رشته خود اعمال کنند. اما کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم که مطلب بالا توسط داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مطالعه شود تا به ابهامی برای داوطلبان باقی نماند.

زمان تمدید انتخاب رشته ارشد کی هست؟

زمان تمدید انتخاب رشته ارشد بعد از اتمام فرصت انتخاب رشته ارشد به مدت سه الی چهار روز می باشد که داوطلبان می بایست نسبت به آن اطلاعات لازم را داشته باشند لذا توصیه می گردد مطلب فوق توسط داوطلبان کنکور ارشد مطالعه شود.

آیا فرآیند انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری و آزاد یکی است؟

هر چند که کنکور ارشد دانشگاه آزاد و سراری با هم ادغام گردیده است ولی انتخاب رشته آن ها به صورت مجزا از هم می باشد لذا داوطلبانی که علاقه به پذیرش در دانشگاه آزاد را دارند می بایست به سایت این دانشگاه به نشانیwww.azmoon.org  مراجعه کنند و داوطلبان دانشگاه سراسری هم می بایست در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و مراحل انتخاب رشته خود را انجام دهند که توضیحات آن به صورت مفصل در مطلب فوق آورده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading