رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی شیمی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی شیمی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی کدام رشته ها هستند؟ ارشد شیمی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل شیمی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس شیمی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی شیمی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته شیمی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته شیمی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از شیمی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته شیمی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس شیمی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد شیمی به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی شیمی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته شیمی
مدرک کارشناسی(لیسانس) مجموعه شیمی ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
مهندسی بهداشت حرفه ای
نانوفناوری پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
مهندسی بهداشت محیط
مهندسی بهداشت محیط - بهره برداری و نگهداری از تاسیسات بهداشتی شهری
بهداشت محیط - بهداشت پرتوها
بیوشیمی بالینی
رادیولوژی
کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی
شیمی دارویی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی شیمی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل شیمی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان شیمی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

آیا ارشد رشته پدافند غیرعامل در نظام سلامت را می توان با مدرک کارشناسی شیمی خواند؟

بله، ارشد رشته پدافند غیرعامل در نظام سلامت را می توان با مدرک کارشناسی شیمی خواند.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی شیمی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی شیمی، هفده رشته می باشد که داوطلبان برای اطلاعات بیشتر می توانند لیست این رشته را در مطلب گردآوری شده در بالا مشاهده کنند.

در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی شیمی، رشته کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی وجود دارد؟

بله، در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی شیمی، رشته کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی وجود دارد که توضیح آن ها در جدول فوق ارائه شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت