رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی سلولی مولکولی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته زیست شناسی سلولی مولکولی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته زیست شناسی سلولی مولکولی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از زیست شناسی سلولی مولکولی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی
مدرک کارشناسی(لیسانس) زیست شناسی سلولی مولکولی اکولوژی انسانی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
مهندسی بهداشت محیط
بیوشیمی بالینی
زیست فناوری پزشکی
ژنتیک انسانی
ایمنی شناسی پزشکی
خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژِی)
قارچ شناسی پزشکی
میکروب شناسی پزشکی
ویروس شناسی پزشکی
انگل شناسی پزشکی
علوم تغذیه
علوم بهداشتی در تغذیه
رادیولوژی
کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی
ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی سلولی مولکولی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان زیست شناسی سلولی مولکولی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی چند رشته است؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی، بیست و هشت رشته می باشد که در مطلب بالا آورده شده اند.

ادامه تحصیل در ارشد بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی امکان پذیر است؟

ادامه تحصیل در ارشد بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی امکان پذیر است لذا داوطلبان می بایست لیست رشته ارشد مجاز با مدرک لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی موجود در مطلب فوق را مطالعه کنند تا رشته مورد علاقه خود را از میان آن ها انتخاب کنند.

رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژِی) جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی است؟

رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژِی) جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی است که در مطلب بالا به صورت کامل در مورد آن ها توضیح داده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت