رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی زیست شناسی جانوری برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی زیست شناسی جانوری پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی جانوری در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس زیست شناسی جانوری در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی زیست شناسی جانوری به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته زیست شناسی جانوری پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته زیست شناسی جانوری برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. شایان ذکر است تغییر رشته از زیست شناسی جانوری به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته زیست شناسی جانوری نتوانند با تعدادی از این رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس زیست شناسی جانوری را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد زیست شناسی جانوری به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی زیست شناسی جانوری می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته زیست شناسی جانوری
مدرک کارشناسی(لیسانس) زیست شناسی جانوری اکولوژی انسانی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
مهندسی بهداشت محیط
بیوشیمی بالینی
زیست فناوری پزشکی
ژنتیک انسانی
ایمنی شناسی پزشکی
خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژِی)
قارچ شناسی پزشکی
ویروس شناسی پزشکی
انگل شناسی پزشکی
کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی
ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی جانوری کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان زیست شناسی جانوری بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری چند رشته می باشد؟

بر طبق مطلب فوق تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری حدود بیست و سه رشته می باشد که دارای تنوع خوبی در زمینه ها و موضوعات می باشد. این تنوع باعث می شود که به علاقه های مختلف دانش آموختگان زیست شناسی جانوری پاسخ خوبی داده شود.

آیا رشته ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری محسوب می شود؟

بله، رشته ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری محسوب می شود که در مطلب گردآوری شده به آن ها پرداخته شده است.

آیا با مدرک لیسانس زیست شناسی جانوری می توان رشته قارچ شناسی پزشکی را در مقطع ارشد خواند؟

بله، با مدرک لیسانس زیست شناسی جانوری می توان رشته قارچ شناسی پزشکی را در مقطع ارشد خواند چرا که این رشته یکی از رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری شناخته می شود.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  مریم معتضدیان‏ - 01/7/10

  با مدرک لیسانس زیست شناسی جانوری میتوان رشته ی میکروبیولوژی را در مقطع ارشد خواند؟

 • تصویر فرد

  فاطمه آوزین ‏ - 01/7/9

  سلام
  وقت بخیر
  با مدرک کارشناسی زیست شناسی جانوری میشه در رشته کارشناسی ارشد دبیری زیست شناسی شرکت کرد؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت