رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی بهداشت محیط برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی بهداشت محیط پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل مهندسی بهداشت محیط در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس مهندسی بهداشت محیط در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی مهندسی بهداشت محیط به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته مهندسی بهداشت محیط پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد مهندسی بهداشت محیط را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی مهندسی بهداشت محیط توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی مهندسی بهداشت محیط می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته مهندسی بهداشت محیط
مدرک کارشناسی(لیسانس) مهندسی بهداشت محیط آمار زیستی
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پدافند غیر عامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و  اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
فناوری اطلاعات سلامت
مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
مهندسی بهداشت محیط - مدیریت پسماند
مهندسی بهداشت محیط - بهره برداری و نگهداری از تاسیسات بهداشتی شهری
بهداشت محیط - بهداشت پرتوها
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل مهندسی بهداشت محیط کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان مهندسی بهداشت محیط بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

سوالات متداول:

آیا ارشد رشته بهداشت محیط - سم شناسی محیط جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط است؟

بله، ارشد رشته بهداشت محیط - سم شناسی محیط جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط که در مطلب فوق در مورد این رشته توضیح داده شدهاست.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط، بیست و چهار رشته می باشد.

آیا ارشد رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری دارای ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط می باشد؟؟

 ارشد رشته بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری دارای ارشد مجاز با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط می باشد که دواطلبان می توانند به مطلب بالا مراجعه کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    گلاله احمدی‏ - 02/7/8

    ببخشید با لیسانس بهداشت محیط نمیتونیم ارشد مهندسی آب و فاضلاب شرکت کنیم؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت