رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی فیزیوتراپی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد فیزیوتراپی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس فیزیوتراپی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی فیزیوتراپی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته فیزیوتراپی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد فیزیوتراپی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی فیزیوتراپی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی فیزیوتراپی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته فیزیوتراپی
مدرک کارشناسی(لیسانس) فیزیوتراپی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
ارگونومی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مدیریت توانبخشی
فناوری اطلاعات سلامت
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
فیزیک پزشکی
فیزیوتراپی ورزشی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیوتراپی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان فیزیوتراپی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

آینده شغلی کدام یک از رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی برای دانشجویان فیزیوتراپی بهتر است؟

آینده شغلی رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی برای دانشجویان فیزیوتراپی ممکن است برای دانش آموختگان متفاوت باشد و بسته به سطح مهارت و دانش مورد نیاز برای بازار کار می تواند تفاوت های اساسی داشته باشد اما به صورت کلی اینده شغلی و بازارکار رشته های وزارت بهداشت خوب است و تعداد زیادی از داوطلبان در آن به رقابت می پردازند.

سطح درآمد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی چگونه است؟

سطح درآمد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی هم می تواند متناسب با خود رشته و سطح مهارت دانش آموختگان آن متفاوت باشد لذا داوطلبان می بایست به سطح مهارت های خود توجه کرده و در جهت افزایش مهارت های خود باشند تا بتوانند سطح درآمد قابل قبولی از رشته تحصیلی خود داشته باشند. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک فیزیوتراپی در مطلب فوق آورده شده است.

لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی شامل چند رشته می باشد؟

لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی شامل بیست و شش رشته می باشد که در جدول موجود در مطلب بالا قرار داده شده است و داوطلبان علاقه مند می توانند به آن مراجعه کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت