رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی فیزیک پزشکی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی فیزیک پزشکی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک پزشکی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس فیزیک پزشکی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی فیزیک پزشکی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته فیزیک پزشکی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد فیزیک پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی فیزیک پزشکی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی فیزیک پزشکی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته فیزیک پزشکی
مدرک کارشناسی(لیسانس) فیزیک پزشکی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری تصویر برداری پزشکی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و  اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بهداشت محیط - بهداشت پرتوها
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک پزشکی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان فیزیک پزشکی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی کدام رشته ها هستند؟

رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی تنوع زیادی دارند نظیر آمار زیستی، اپیدمیولوژی، فناوری اطلاعات سلامت و ... می باشد که در مطلب فوق به آن ها پرداخته شده است.

آیا رشته بهداشت محیط - بهداشت پرتوها جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی است؟

بله، رشته بهداشت محیط - بهداشت پرتوها جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی می باشد و دانش آموختگان متناسب با علاقه خود می توانند آن را انتخاب کنند.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی چند رشته است؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی فیزیک پزشکی حدود هجده رشته می باشد که اسامی و توضیحات آن را می توانید در مطلب بالا مطالعه کنید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت