رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی علوم تغذیه برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی علوم تغذیه پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد علوم تغذیه داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل علوم تغذیه در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس علوم تغذیه در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی علوم تغذیه به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته علوم تغذیه پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد علوم تغذیه را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی علوم تغذیه توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم تغذیه به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی علوم تغذیه می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته علوم تغذیه
مدرک کارشناسی(لیسانس) علوم تغذیه آمار زیستی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بهداشت و ایمنی مواد غذایی
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفی و بهداشتی)
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و  اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
میکروب شناسی مواد غذایی
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بیوشیمی بالینی
زیست فناوری پزشکی
ژنتیک انسانی
علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه
علوم بهداشتی در تغذیه
تغذیه بالینی
تغذیه ورزشی
کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی
ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم تغذیه آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل علوم تغذیه کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان علوم تغذیه بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

کدام گرایش های تخصصی علوم تغذیه در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم تغذیه قرار دارند؟

 گرایش های تغذیه بالینی و تغذیه ورزشی از علوم تغذیه در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم تغذیه قرار دارند.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم تغذیه چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم تغذیه حدود سی رشته می باشد که از تنوع بالایی برخوردار بوده و در لیست تهیه شده در مطلب فوق قرار داده شده است.

آیا ارشد رشته کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی قرار می گیرد؟

بله، ارشد رشته کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی قرار می گیرد و لذا داوطلبان می توانند در مطلب بالا اطلاعات لازم به آن را به دست آورند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت