رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی روانشناسی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی روانشناسی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد روانشناسی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل روانشناسی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس روانشناسی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی روانشناسی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته روانشناسی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد روانشناسی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی روانشناسی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی روانشناسی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی روانشناسی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته روانشناسی
مدرک کارشناسی(لیسانس) روانشناسی آمار زیستی
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت
اپیدمیولوژی
ارگونومی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مدیریت توانبخشی
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
روانشناسی بالینی
بهداشت روان
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی روانشناسی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل روانشناسی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان روانشناسی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

کدام گرایش های روانشناسی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی روانشناسی هستند؟

گرایش های روانشناسی بالینی و روانشناسی بالینی کودک و نوجوان جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی روانشناسی هستند که در مطلب بالا مورد بررسی قرار گرفته اند.

رشته مدیریت توانبخشی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی روانشناسی قرار دارد؟

بله، رشته مدیریت توانبخشی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی روانشناسی قرار دارد.

تعداد رشته های مجاز ارشد با مدرک کارشناسی روانشناسی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های مجاز ارشد با مدرک کارشناسی روانشناسی بیست و چهار رشته می باشد که دارای تنوع زیادی است و لذا داوطلبان می توانند اسامی تمامی این رشته ها را در مطلب گردآوری شده در بالا مشاهده کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت