رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی)

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی)، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی خون شناسی (هماتولوژی) برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی)

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد خون شناسی (هماتولوژی) داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل خون شناسی (هماتولوژی) در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس خون شناسی (هماتولوژی) در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته خون شناسی (هماتولوژی) پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد خون شناسی (هماتولوژی) را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی)

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته خون شناسی (هماتولوژی)
مدرک کارشناسی(لیسانس) خون شناسی (هماتولوژی) آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و  اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی خون شناسی (هماتولوژی) آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل خون شناسی (هماتولوژی) کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان خون شناسی (هماتولوژی) بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

رشته های مجاز ارشد با مدرک کارشناسی هماتولوژی شامل چند رشته می باشد؟

رشته های مجاز ارشد با مدرک کارشناسی هماتولوژی شامل نوزده رشته می باشد که در جدول موجود در مطلب بالا اورده شده است.

آیا ارشد رشته نانوفناوری پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی هماتولوژی می باشد؟

بله، ارشد رشته نانوفناوری پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی هماتولوژی می باشد که علاوه بر این رشته های دیگری هم در این لیست قرار می گیرند. در واقع با تغییر رشته از کارشناسی هماتولوژی می توان در مقطع ارشد رشته های متنوعی به ادامه تحصیل پرداخت.

بهترین رشته ارشد برای تغییر رشته از کارشناسی هماتولوژی کدام رشته است؟

بهترین رشته ارشد برای تغییر رشته از کارشناسی هماتولوژی می تواند به عوامل مختلفی از جمله بازار کار و علاقه به رشته از طرف دانش آموختگان بستگی داشته باشد. لذا ممکن است هر داوطلب رشته ها را با معیارهای مختلف مورد اارزیابی قرار دهد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت