رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی کاردرمانی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی کاردرمانی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد کاردرمانی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل کاردرمانی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس کاردرمانی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی کاردرمانی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته کاردرمانی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد کاردرمانی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی کاردرمانی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کاردرمانی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی کاردرمانی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته کاردرمانی
مدرک کارشناسی(لیسانس) ​کاردرمانی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
ارگونومی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
مدیریت توانبخشی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی کاردرمانی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل کاردرمانی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان کاردرمانی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

آیا رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کاردرمانی قرار می گیرد؟

بله، رشته تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کاردرمانی قرار می گیرد که در مطلب گردآوری شده به آن پرداخته شده است.

چند رشته در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کاردرمانی قرار دارند؟

بیست و سه رشته در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی کاردرمانی قرار می گیرند که دانش آموختگان کاردرمانی می توانند یکی از آن ها را برای مقطع ارشد انتخاب کنند و در آن به ادامه تحصیل بپردازند. برای مثال رشته هایی نظیر آمار زیستی، زیست فناوری پزشکی، انفورماتیک پزشکی و ... در این مطلب قرار گرفته و بررسی شده اند.

آیا می توان ارشد ژورنالیسم پزشکی را با مدرک کارشناسی کاردرمانی خواند؟

بله، می توان ارشد ژورنالیسم پزشکی را با مدرک کارشناسی کاردرمانی خواند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت