رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی بینایی سنجی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی بینایی سنجی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد بینایی سنجی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل بینایی سنجی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس بینایی سنجی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی بینایی سنجی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته بینایی سنجی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد بینایی سنجی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی بینایی سنجی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی بینایی سنجی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی بینایی سنجی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته بینایی سنجی
مدرک کارشناسی(لیسانس) بینایی سنجی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت سالمندی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشت و درمان 
مدیریت توانبخشی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
فیزیک پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی بینایی سنجی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل بینایی سنجی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان بینایی سنجی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

آیا می توان کارشناسی ارشد علوم تشریحی را با مدرک لیسانس بینایی سنجی خواند؟

بله، می توان کارشناسی ارشد علوم تشریحی را با مدرک لیسانس بینایی سنجی خواند و از این نظر جای نگرای برای داوطلبان گرامی نیست.

چند رشته را می توان با داشتن مدرک بینایی سنجی در مقطع ارشد وزارت بهداشت خواند؟

بیست و سه رشته را می توان با داشتن مدرک کارشناسی بینایی سنجی در مقطع ارشد وزارت بهداشت خواند که شرح ان ها در جدول موجود در مطلب بالا آمده است. امید است که داوطلبان متناسب با علاقه خود رشته مورد نظر خود را پیدا کرده و در آن ثبت نام کنند.

از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک بینایی سنجی کدامیک بهتر است؟

از میان رشته های ارشد مجاز با مدرک بینایی سنجی در وزارت بهداشت نمی توان گفت فلان رشته از بهمان رشته بهتر است و بایستی هر داوطلب متناسب با علایق و توانایی های خود بداند که بهترین برای ائ کدام است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت