رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی انفورماتیک پزشکی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی انفورماتیک پزشکی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد انفورماتیک پزشکی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل انفورماتیک پزشکی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس انفورماتیک پزشکی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی انفورماتیک پزشکی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته انفورماتیک پزشکی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی انفورماتیک پزشکی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی انفورماتیک پزشکی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی​ 

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته انفورماتیک پزشکی
مدرک کارشناسی(لیسانس) انفورماتیک پزشکی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
اقتصاد بهداشت
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشت و درمان 
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
زیست فناوری پزشکی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل انفورماتیک پزشکی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان انفورماتیک پزشکی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

آیا می توان ارشد زیست فناوری پزشکی را با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی خواند؟

بله، همانطور که در مطلب بالا هم آمده است می توان در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری پزشکی با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی به ادامه تحصیل پرداخت. زیست فناور پزشکی یکی از رشته های مجاز ارشد برای مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی می باشد.

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی چندتا است؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی حدود هفده تا است که هر داوطلب متناسب با علاقه و ترجیحات خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند. لیست رشته های ارشد مجاز با کارشناسی انفورماتیک پزشکی در جدولی در مطلب بالا قرار گرفته است که داوطلبان گرامی می توانند به آن مراجعه کنند.

آیا ارشد مهندسی پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی هست؟

بله، مهندسی پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با کارشناسی انفورماتیک پزشکی به حساب می آید که هر دو گرایش آن یعنی بیوالکتریک و بیومواد را می توان با داشتن مدرک کارشناسی انفورماتیک پزشکی در مقطع ارشد خواند که توضیح آن در مطلب فوق آورده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت