جدول برنامه ریزی ارشد طراحی پارچه و لباس 1400 - برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه

جدول برنامه ریزی ارشد طراحی پارچه و لباس 1400 به صورت برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه در این مطلب آمده است. برنامه ریزی به طور کلی امری شخصی است و برای هر داوطلب (با توجه به توانایی ها، مشغله ها و اهداف مورد نظر) توسط مشاور روش برنامه ریزی متفاوتی در نظر گرفته می شود. با وجود این در این مطلب به ارائه برنامه ریزی هفتگی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می پردازیم.

چطور برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس برنامه ریزی کنیم؟

 

 

برنامه ریزی روزانه کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس – جدول برنامه ریزی

در معرفی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس و پذیرفته شدن در کنکور آن، برنامه ریزی یکی از رکن های اصلی است. هر چند برنامه ریزی به طور کلی امری شخصی است و برای هر داوطلب (با توجه به توانایی ها، مشغله ها و اهداف مورد نظر) توسط مشاور، روش برنامه ریزی متفاوتی در نظر گرفته می شود. با وجود این در این مطلب به ارائه برنامه ریزی هفتگی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می پردازیم. اگر به طور کلی بخواهیم نگاهی اجمالی به نحوه برنامه ریزی هفتگی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس بیندازیم، جدول برنامه ریزی روزانه ای به شکل زیر خواهیم داشت که توسط مشاور تخصصی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به داوطلبان گرامی ارائه می شود. 

در ضمن نوع برنامه ریزی و نحوه مطالعه دروس کنکور کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس به صورت تفکیک شده برای هر درس را می توانید در لینک های زیر  با مراجعه به سایت 3گام مطالعه کنید:

بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان

روش مطالعه زبان تخصصی و عمومی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

روش مطالعه پارچه شناسی تخصصی برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

روش مطالعه اصول طراحی پارچه و لباس

 

جدول برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس

زبان تخصصی

زبان عمومی

کار کردن با نرم افزار ها

اصول طراحی پارچه و لباس

تاریخ پارچه و لباس جهان

پارچه شناسی

 ---------------------

 

*

 

 *

*

     *

شنبه

*

*

*

*

 

 

یکشنبه

 

*

 

*

*

*

دوشنبه

*

*

*

*

 

 

سه شنبه

*

*

*

*

*

*

چهارشنبه

*

 

 

*

*

*

پنجشنبه

*

*

*

*

*

*

جمعه

 

 

برنامه ریزی روزانه کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس – نکات مهم جدول برنامه ریزی

مهم ترین نکاتی که باید در برنامه ریزی روزانه ارشد طراحی پارچه و لباس در نظر بگیریم عبارتند از؛

  •  تاکید می شود هر روز، یک ساعت زبان عمومی مطالعه و یک ساعت هم با نرم افزار ها کار شود. ( با توجه به توصیه مشاور و برنامه ریزی دقیق و منسجم که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.)
  • نکته بعدی این است که به دلیل تخصصی بودن دو درس پارچه شناسی و اصول طراحی پارچه و لباس در یک روز باهم مطالعه نشوند.
  • حتما یک روز از هفته به مرور کل مباحث مطالعه شده در طول هفته اختصاص داده شود.

 

برنامه ریزی روزانه کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس –  مراحل برنامه ریزی روزانه مشاوره

در ادامه مراحل برنامه ریزی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس را به کمک مشاور به طور کامل شرح می دهیم.

 

مراحل برنامه ریزی روزانه ارشد طراحی پارچه و لباس مشاوره - مرحله صفر برنامه ریزی

 مشاور هدف مناسب شرکت در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس را مشخص می کند و در مورد چگونگی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس راهنمایی کلی می کند.

مسلما قبل از آغاز هرگونه فرآیند مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس، ابتدا باید هدف خود را از شرکت در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس مشخص کنید. این کار به ظاهر پیش پا افتاده، بسیار به شما کمک می کند و به شما دید بهتری برای ادامه راه و موفقیت در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می دهد.

درصد بسیار بالایی از داوطلبان در انتخاب هدف سر در گم هستند یا به دلیل حجم اطلاعات کمی که در اختیار دارند، تعیین هدف برایشان دشوار است. این داوطلبان بعد از صحبت با مشاوران دپارتمان ارشد مدیریت 3گام معمولا وضعیت بهتر و دید صحیح تری نسبت به کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس پیدا می کنند. اینکه مقطع کارشناسی ارشد برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی بهتر است از روش های دیگر خود را وارد دنیای لباس و پارچه کنند، با کمک مشاور مشخص خواهد شد.

 

 

مراحل برنامه ریزی روزانه ارشد طراحی پارچه و لباس مشاوره - مرحله اول

انتخاب منابع کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس طبق شرایط هر فرد

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول داوطلبانی هستند که در رشته های مرتبط با رشته طراحی پارچه، دوخت یا لباس تحصیل کرده اند. دسته دوم داوطلبان تغییر رشته ای هستند که کاملا از رشته و زمینه غیر مرتبط، وارد عرصه ی کنکور طراحی پارچه و لباس شده اند.

باید گفت منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس برای هر دو دسته از داوطلبان کاملا یکسان است به جز موارد خاص. منابع کنکور ارشد این رشته تقریبا جدید است و دانشجویان منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس از قبل به طور کامل و یا جزیی فرا نگرفته اند. پس از داوطلب توقع می رود تمام مطالبی که در مقطع کارشناسی مطالعه کرده را کنار گذاشته و به طور کامل به منابع و مشاور برای کنکور طراحی پارچه و لباس اعتماد کند.

اینکه چه منابعی برای هر درس کنکور ارشد انتخاب شود لازمه این است تمامی مطالب ارائه شده توسط دانشگاه الزهرا مطالعه و بررسی شود. این کار نیازمند زمان بسیار زیادی است. به همین دلیل است که مشاوران رشته طراحی پارچه و لباس 3گام حضور دارند تا تمام منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس لازم را با توجه به ویژگی ها و زمان هر داوطلب به آن ها معرفی کنند.

 

مراحل برنامه ریزی روزانه ارشد طراحی پارچه و لباس مشاوره - مرحله دوم

برنامه ریزی و نحوه مطالعه کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

از آنجا که داوطلب در طول دوره یک ساله خود احتیاج دارد مطالب زیادی را برای کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس مطالعه کند و تمامی آن ها را به خاطر بسپارد، برنامه ریزی روزانه و هفتگی اهمیت بسیار زیادی دارد. از این جهت موارد زیر برای داشتن یک برنامه خوب بسیار مهم است:

 

اهمیت داشتن مرور در برنامه ریزی برای تضمین قبولی در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

مرور جزو مهم ترین اصولی است که داوطلب باید برای آمادگی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس رعایت کند. اکثر درس هایی که برای کنکور طراحی پارچه و لباس باید مطالعه شود، درس های حفظی است و ممکن است به راحتی از یاد برود.

به همین علت در بودجه بندی سالانه مرور باید زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. در هفته حداقل یک روز را باید به مرور اختصاص داد. همچنین بعد از پایان هر کتاب و شروع کتاب جدید نباید از مرور خلاصه ها و یادداشت برداری های دروس پیشین غافل شد.

 

 

اهمیت زمان بندی و مدیریت زمان در برنامه ریزی برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

در یک برنامه ریزی خوب باید کل ساعات متناسب با توان فرد و طول هر وعده مطالعاتی باید استاندارد باشد. باید بعد از هر چند دقیقه مطالعه، استراحت مناسبی هم داشت. به صورت کلی باید زمانی که برای هر درس در برنامه ریزی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می گذاریم، متناسب با اهمیت آن در کنکور کارشناسی ارشد باشد.

ممکن است داوطلب در درسی که از اهمیت بالایی برخوردار است، قوی باشد که در این صورت می تواند با یک نسبت درست در برنامه ریزی هفتگی، از ساعت مطالعه این درس کم کند و به بقیه ی دروس اختصاص دهد. با توجه به این که یادگیری در افراد مختلف متفاوت است، این نکته هم می تواند اهمیت داشته باشد که در کدام بخش از روز، یادگیری برای شما بهتر اتفاق می افتد.

 

جمع بندی صحیح و رسیدن به تسلط در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

هر داوطلب برای رسیدن به رتبه خوب در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس، باید بعد از مطالعه و مرور مناسب حتما زمانی را برای جمع بندی صحیح دروس و منابع مختلف کنکور ارشد در نظر بگیرد تا بتواند با ذهنی آماده و تسلط کافی در جلسه کنکور کارشناسی ارشد حاضر شود.

هر چقدر که در طول مدت مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس، نکات گفته شده را رعایت کرده باشید کار شما برای جمع بندی راحت تر خواهد بود.

 

اهمیت انعطاف پذیری برنامه ریزی برای جلوگیری از خستگی و یا جبران عقب ماندگی ها

در برنامه ریزی بلند مدت کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس باید حتما این نکته را در نظر بگیرید که روزهایی در پیش خواهید داشت که بازدهی شما به اندازه همیشه نخواهد بود، مخصوصا که هر چه بیشتر از شروع مطالعه بگذرد طبیعی است که تا حدودی احساس خستگی کنید و یا به هر دلیلی غیر از این موارد نتوانید به برنامه ای که داشتید پایبند باشید.

توجه کنید که برنامه ریزی واقع بینانه تا حدودی این مشکل را برطرف می کند اما مشکل کاملا از بین نمی رود و شما باید انعطاف در برنامه ریزی ارشد طراحی پارچه و لباس را در نظر بگیرید و برای آن مواقع از قبل در ذهن خود راهکار داشته باشید. یک جلسه مشاوره انگیزشی هم می تواند در این زمینه به شما کمک کند.  

 

 

مراحل برنامه ریزی روزانه ارشد طراحی پارچه و لباس مشاوره  –  نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده به طور کلی می توان گفت موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس به عوامل زیر وابسته است:

 

خود داوطلب: تمامی برنامه ریزی های ارشد طراحی پارچه و لباس، زمان بندی و ترتیب و اهمیت مطالعه دروس به ویژگی ها و زمان های خالی خود داوطلب  کنکور ارشد مربوط می شود. داوطلب باید با کمک مشاور و کنکورهای آزمایشی ای که می دهد، بتواند نقاط قوت خود را شناسایی کند و با گذشت زمان انگیزه خود را از دست ندهد.

اگر داوطلب کنکور ارشد طبق برنامه ریزی پیش برود، می تواند در کنار تایم های استراحت و تفریح، تمامی دروس را بخواند و حتی در کنار آن برای کنکور عملی نیز تمرین های جزیی داشته باشد.

 

اهمیت دروس: اهمیت دروس با ضرایب آن ها در بخش معرفی دروس کنکور آورده شده است. طبیعی است که درسی که بالاترین ضریب را داشته باشد از اهمیت بالاتری برای مطالعه کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس برخوردار است و به همین نسبت از اهمیت آن تا درسی که کمترین ضریب را دارد، کم می شود.

این موضوع می تواند به ما کمک کند که در برنامه ریزی خود کل زمانی را که می خواهیم به مطالعه تخصیص بدهیم را با نیم نگاهی به این اهمیت دروس بسنجیم.

 

حجم درس: علاوه بر اهمیت درس، حجم یک درس هم در برنامه ریزی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس تاثیرگذار است. به عنوان مثال برای دو درس با اهمیت یکسان، باید تصمیم گیری کنید که برای درسی که حجم بیشتری دارد چگونه زمان اضافی اختصاص دهید و آیا این کار به صرفه هست یا خیر.

 

مرور: در مورد اهمیت داشتن مرور در برنامه ریزی برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به تفصیل صحبت شد. همواره در نظر داشته باشید، مطالعه هر چقدر هم که با کیفیت و خوب باشد بدون مرور مناسب به موفقیت منجر نمی شود.

 

زمان: واضح است که به نسبتی که یک فرد برای مطالعه روزانه یا هفتگی می تواند وقت بگذارد، نوع برنامه ای که باید داشته باشد، متفاوت خواهد بود.

برای مثال برنامه داوطلب شاغل که روزانه هشت ساعت در محل کار است با داوطلبی که وقت کاملا آزاد دارد، باید متفاوت باشد تا بتوانند به موفقیت برسند.

 

مواردی که در بالا اشاره شد عوامل بدیهی و تاثیرگذار در برنامه ریزی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس است. قطعا موارد بیشتری می توان نام برد که با توجه به شرایط افراد متفاوت روی برنامه ریزی تاثیرگذار است.

 ما در تیم مشاوره و برنامه ریزی 3گام تمام مراحل گفته شده را در نظر می گیریم و طبق شرایط خاص هر داوطلب به او برنامه ای می دهیم.

 

سوالات متداول:

منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس چیست؟

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس شامل 5 درس زبان تخصصی و عمومی،  درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان،  پارچه شناسی تخصصی، اصول طراحی پارچه و لباس، طراحی پارچه و لباس(عملی) است. شما می توانید به طور دقیق منابع مهم کنکور ارشد طراحی پارچه لباس را در مطلب بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام بخوانید.

شرایط پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس بدون کنکور چیست؟

فقط در یک صورت می توانید بدون کنکور در رشته  طراحی پارچه و لباس شرکت کنید و آن هم پذیرش به صورت استعداد درخشان است. برای اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به مطلب دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

سوالات کنکور عملی طراحی پارچه و لباس شامل چه موضوعاتی می شود؟

سوالات آزمون عملی طراحی پارچه و لباس عبارتند از؛

1.  سوال اول سوال اجباری است که همیشه درباره طراحی پارچه است. اما معمولا طرحی است که احتیاج به راپورت بندی ندارد. برای مثال: طراحی پرده آمفی تئاتر، پارتیشن، روسری، رو میزی، پارچه مبلی و به طور کلی پارچه های دکوراسیون داخلی.

2. سوال دوم آزمون عملی طراحی پارچه و لباس شامل طراحی لباس با توجه به موضوع مشخص شده در آزمون است. برای مثال طراحی لباس مشاغل، یا طراحی لباس برای شرکت در جشنواره های مختلف.

3. سوال سوم شامل طراحی پارچه با توجه به موضوع درخواست شده است. در این سوال باید راپورت بندی انجام شود. معمولا نوع راپورت بندی آزاد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سوالات آزمون عملی طراحی پارچه و لباس به مطلب آزمون عملی ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

سایر بخش های طراحی پارچه و لباس

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت