بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان - سوالات پرتکرار

یکی از دروس کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس، درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان است که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم و اطلاعاتی را درباره تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان، سوالات پر تکرار درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان، ضرایب دروس کنکور ارشد آن و بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان در اختیار داوطلبان کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس قرار می دهیم.

بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان
بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان

 

 

معرفی درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان

این درس یکی از دروس بسیار ساده در میان بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس است اما این درس حجیم بوده و ضریب 2 را در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس دارد. از درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان 20 سوال در کنکور می آید. داوطلب باید در ابتدا تسلط کامل به دوره های مختلف تاریخ ایران و جهان داشته باشد. این موضوع باعث می شود به خاطر سپردن منسوجات و لباس های هر دوره راحت تر باشد. در این درس هرچه مطالبی بیشتری را بتوان پوشش داد به نفع داوطلب است، زیرا تاریخ بسیار گسترده است و ممکن است منابع سوالات از هر کتابی باشد. همچنین برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس را دارند پیشنهاد می شود برای تنظیم برنامه مطالعاتی خود به مطلب جدول برنامه ریزی ارشد طراحی پارچه و لباس که به برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه پرداخته است، مراجعه کنند.

 

 

سوالات پر تکرار درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان

به طور دقیق تر شما باید در مورد پارچه های تاریخی ایرانی و سایر کشور ها، نحوه طراحی، روش های رنگرزی و بافندگی آن ها آشنایی کامل داشته باشید. همینطور مدل های مختلف لباس ها، سبک های طراحی لباس در دهه های مختلف تاریخی، و مد هر دوره از مطالبی است که جز سوالات پر تکرار کنکور بوده است. منظور از سایر کشورها، منسوجات هند و چین و به طور کلی کشور های اطراف ایران است. اما در مورد لباس ها، منبع مهمی در مورد لباس های جهان ( کشورهای غربی و اروپایی ) دارید که مطالعه دقیق و جز و جز آن می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد.

 

ضریب دروس کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

در جدول زیر می توانید ضریب درس هایی را که در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می آید، ببینید. در میان این دروس، درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان ضریب 2 را در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس دارد.

 

جدول ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

عنوان درس

زبان انگلیسی

پارچه شناسی

اصول طراحی پارچه و لباس

تاریخ پارچه و لباس ایران وجهان

طراحی پارچه و لباس(عملی)

ضریب در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

2

3

3

2

3

 

 

بهترین روش مطالعه درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان

توصیه ای که برای درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان می توان به داوطلبان کنکور طراحی پارچه و لباس کرد این است که از همان دور اولی که شروع به خواندن درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان می کنند، شروع به خلاصه برداری کنند تا بعد از چند ماه که حجم مطالب افزایش پیدا کرد، با رجوع به خلاصه نویسی ها به راحتی مطالب را به خاطر بیاورند.

علاوه بر این از آنجا که درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان پر از مسائل جزئی است، پیشنهاد می شود ابتدای هر روز تعدادی تست برای خود طرح کنید و در آخر بعد از مطالعه آن مبحث، به تست ها پاسخ دهید. این باعث می شود بدانید کدام مطالب درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان بیشتر در خاطر تان می ماند و کدام یک از آنها را کمتر به یاد می آورید.

اگر بتوانید در درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان درصدی بالای 30 یا 40 داشته باشید می توان گفت که جزء داوطلبانی هستید که به داشتن رتبه ای قابل قبول امیدوار اند.

 

 

سوالات متداول:

منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس چیست؟

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس شامل 5 درس زبان تخصصی و عمومی،  درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان،  پارچه شناسی تخصصی، اصول طراحی پارچه و لباس، طراحی پارچه و لباس(عملی) است. شما می توانید به طور دقیق منابع مهم کنکور ارشد طراحی پارچه لباس را در مطلب بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام بخوانید.

شرایط پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس بدون کنکور چیست؟

فقط در یک صورت می توانید بدون کنکور در رشته  طراحی پارچه و لباس شرکت کنید و آن هم پذیرش به صورت استعداد درخشان است. برای اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به مطلب دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

سوالات کنکور عملی طراحی پارچه و لباس شامل چه موضوعاتی می شود؟

سوالات آزمون عملی طراحی پارچه و لباس عبارتند از؛

1.  سوال اول سوال اجباری است که همیشه درباره طراحی پارچه است. اما معمولا طرحی است که احتیاج به راپورت بندی ندارد. برای مثال: طراحی پرده آمفی تئاتر، پارتیشن، روسری، رو میزی، پارچه مبلی و به طور کلی پارچه های دکوراسیون داخلی.

2. سوال دوم آزمون عملی طراحی پارچه و لباس شامل طراحی لباس با توجه به موضوع مشخص شده در آزمون است. برای مثال طراحی لباس مشاغل، یا طراحی لباس برای شرکت در جشنواره های مختلف.

3. سوال سوم شامل طراحی پارچه با توجه به موضوع درخواست شده است. در این سوال باید راپورت بندی انجام شود. معمولا نوع راپورت بندی آزاد است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سوالات آزمون عملی طراحی پارچه و لباس به مطلب آزمون عملی ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

سایر بخش های طراحی پارچه و لباس

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت