مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی سال 1401 به صورت حضوری و تلفنی و نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 1401 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال های اخیر را می توانید در جداول این مطلب ببینید. این رتبه ها و محل قبولی به شما در انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی صنایع غذایی 1401 کمک می کند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و صنایع غذایی 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و صنایع غذایی 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود.مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد صنایع غذایی، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401 را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 1401در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است.

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی - معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 1401 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به رتبه ها در گرایش های مختلف در مهندسی صنایع غذایی، افراد مختلف با توجه به علاقه گرایشی را انتخاب می کنند که گرایش مورد علاقه فرد دیگر با رتبه نزدیک به او نیست و در نتیجه امکان قبولی با رتبه های بالاتر در گرایش های کم طرفدار در دانشگاه های خوب فراهم می شود. دانستن این که رتبه ها چگونه در گرایش های مختلف و دانشگاه ها پخش می شوند به شما کمک می کند تا اشتباه وحشتناک و پشیمان کننده ای را مرتکب نشوید.

2- بازار کار گرایش ها اهمیت ویژه ای دارد. اگر هدف شما از خواندن ارشد این است که بازار کار بهتری را به دست آورید بنابراین بهتر است در برخی جاها، گرایش را مقدم بر دانشگاه و در برخی انتخاب ها، دانشگاه را مقدم بر گرایش در نظر بگیرید. البته کاملا به شرایط فرد بستگی دارد که بهتر است با تشریح کامل شرایط برای یک مشاور خبره، بهترین انتخاب را نمایید.

 

 

3- تصمیم به ادامه تحصیل: این که بخواهید دکترا را در ایران بخوانید و یا خارج از ایران بسیار اهمیت دارد. برخی باید گرایشی را بخوانند که در صورت ماندن در ایران بتوانند کرسی هیئت علمی دانشگاه ها را تصاحب کنند.

4- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: بعضی وقت ها می ارزد که شما جای دورتری بروید ولی دانشگاه بهتر و یا گرایش برتری را بخوانید که با تشریح شرایط می توان به بهترین انتخاب رسید.

5- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایش های مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور برای شما انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

6- ادغام  کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخاب ها و دانشگاه ها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوت ها و مقایسه رتبه بندی دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس های خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

 

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی صنایع غذایی 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مهندسی صنایع غذایی 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با توجه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 

3- اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
9 فناوری مواد غذایی روزانه- دانشگاه تربیت مدرس (دانشکده کشاورزی در اتوبان تهران کرج)
47 صنایع غذایی روزانه- دانشگاه صنعتی اصفهان
101 صنایع غذایی روزانه- دانشگاه تبریز
121 فناوری مواد غذایی روزانه- دانشگاه زنجان
171 شیمی مواد غذایی نوبت دوم- دانشگاه فردوسی مشهد
206 صنایع غذایی نوبت دوم- دانشگاه فردوسی مشهد
251 فناوری مواد غذایی نوبت دوم- دانشگاه بوعلی سینا - همدان (محل تحصیل دانشکده علوم و صنایع غذایی بهار)
283 فناوری مواد غذایی نوبت دوم- دانشگاه ارومیه
398 زیست فناوری مواد غذایی نوبت دوم- دانشگاه زابل
782 زیست فناوری مواد غذایی پردیس- دانشگاه تبریز
1368 صنایع غذایی غیرانتفاعی- موسسه غیرانتفاعی آفاق - ارومیه
2488 فناوری مواد غذایی غیرانتفاعی- موسسه غیرانتفاعی گلستان - گرگان

 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
80 زیست فناوری موادغذایی روزانه-دانشگاه صنعتی اصفهان
85 صنایع غذایی روزانه-دانشگاه صنعتی اصفهان
89 شیمی موادغذایی نوبت دوم-دانشگاه تهران
90 صنایع غذایی نوبت دوم-دانشگاه تهران
95 شیمی موادغذایی روزانه-دانشگاه شیراز
99 فناوری موادغذایی روزانه-دانشگاه فردوسی مشهد
100 فناوری موادغذایی

نوبت دوم-دانشگاه تربیت مدرس

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره  انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصصی علوم و مهندسی صنایع غذایی انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی به دلیل تعداد بالای گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل همپوشانی گرایش های آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/4/18

  با سلام با رتبه 22 سهمیه آزاد امکان قبولی روزانه در دانشگاه تربیت مدرس یا تهران رو دارم؟؟

 • تصویر فرد

  Tina‏ - 98/3/29

  با سلام و وقت بخیر .
  با رتبه تقریبی 200 الی 250 شانس قبولی در دانشگاه تبریز شبانه رو دارم ؟

 • تصویر فرد

  سالار‏ - 97/4/2

  سلام با رتبه ی 400 احتمال قبولی در شبانه رو دارم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/3/17

  سلام، با رتبه 1610 در دوره های غیر روزانه شانس قبولی در دانشگاه آزاد تبریز یا مراغه را دارم ؟
  آخرین رتبه مجاز 3367 میباشد
  خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  s‏ - 97/3/15

  با سلام، آیا امکان قبولی با رتبه سهمیه ۱۰۶ و رتبه کل ۱۱۲ در ارشد رشته مهندسی علوم و صنایع غذایی در دانشگاه فردوسی وجود داره؟ با تشکر

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 97/3/13

  سلام با تشکر از سایت خوبتون میخواستم بپرسم با رتبه ی ۱۵۱ احتمال قبولی دانشگاه صنعتی اصفهان نوبت دوم دارم؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 97/3/13

  سلام با رتبه۶۶ با سهمیه ایثارگری احتمال قبولی روزانه رو دارم و کدوم شهر

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/3/13

  باسلام من با رتبه 103 میتونم دانشگاه اصفهان بیارم.چون فقط دانشگاه اصفهان میخوام برم .

 • تصویر فرد

  محسن ابراهیمس‏ - 97/3/10

  سلام با رتبه ۲۲۴ در سهمیه و رتبه ۲۳۸ بدون سهمیه و اخرین فرد مجاز ۴۱۴ روزانه ایا امکان قبولی در دانشگاه روزانه را دارم یا خیر ؟؟ فرقی ندارد کدوم شهر باشم

 • تصویر فرد

  امین‏ - 96/6/13

  سلام ممنون از جواب درست و منطقی که در مورد سوالم دادین.خدا رو شکر همونطور که فرمودین احتمال قبولیم در موسسات خیلی بالاس.تمامی موسسات رو طبق کارنامه نهایی منتشر شده توسط سنجش قبول میشدم و من الویت اولم که موسسه خزر بود رو قبول شدم.بازم ممنون

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - 96/9/21

  با سلام موفق باشید

 • تصویر فرد

  غزل‏ - 96/4/30

  سلام بارتبه ۲۷۵ میتونم دانشگاه رامین اهواز قبول شم؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - 96/9/21

  با سلام احتمال کم است. شبانه را هم انتخاب کنید

 • تصویر فرد

  مهرانه‏ - 96/4/13

  سلام .خسته نباشید.میخواستم بدونم کلاسهای ارشد در دانشگاه ازاد و یا موسسات دیگر روزهای پنجشنبه و جمعه هستش?مرسی

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - 96/9/21

  با سلام. لطفا با موسسه مورد نظرتون تماس بگیرید.

 • تصویر فرد

  امین‏ - 96/4/3

  سلام.با رتبه700 ارشد صنایع غذایی و اخرین رتبه مجاز 4880 احتمال قبولی در موسسات غیر انتفایی ت شهرستانهایی گرگان.قائم شهر و محمود اباد رو دارم? و یا ازاد علوم تحقیقات و تهران شمال. و علوم دارویی تهران.? ممنون از لطفتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/3

  سلام. بله شانس غیرانتفاعیتون خیلی بالاست.
  برای احتمال و شانس قبولی به نرم افزار رایگان انتخاب رشته آزاد مراجعه کنید. به آدرس:
  final.3gaam.com

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت