مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد زمین شناسی سال 1401 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد زمین شناسی سال 1401 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی در کارشناسی ارشد زمین شناسی سال های اخیر را می توانید در جداول این مطلب ببینید. این رتبه ها و محل قبولی به شما در انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 1401 کمک می کند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 1401

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد زمین شناسی 1401، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود. مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد زمین شناسی باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته زمین شناسی گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در نمونه رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد زمین شناسی، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد زمین شناسی 1401 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 1401 را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد زمین شناسی که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد زمین شناسی 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد حسابداری می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زمین شناسی- معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد زمین شناسی سال 1401 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به رتبه ها در گرایش های مختلف در زمین شناسی، افراد مختلف با توجه به علاقه گرایشی را انتخاب می کنند که گرایش مورد علاقه فرد دیگر با رتبه نزدیک به او نیست و در نتیجه امکان قبولی با رتبه های بالاتر در گرایش های کم طرفدار در دانشگاه های خوب فراهم می شود. دانستن این که رتبه ها چگونه در گرایش های مختلف و دانشگاه ها پخش می شوند به شما کمک می کند تا اشتباه وحشتناک و پشیمان کننده ای را مرتکب نشوید.

2- بازار کار گرایش ها اهمیت ویژه ای دارد. اگر هدف شما از خواندن ارشد این است که بازار کار بهتری را به دست آورید بنابراین بهتر است در برخی جاها، گرایش را مقدم بر دانشگاه و در برخی انتخاب ها، دانشگاه را مقدم بر گرایش در نظر بگیرید. البته کاملا به شرایط فرد بستگی دارد که بهتر است با تشریح کامل شرایط برای یک مشاور خبره، بهترین انتخاب را نمایید.

 

 

3- تصمیم به ادامه تحصیل: این که بخواهید دکترا را در ایران بخوانید و یا خارج از ایران بسیار اهمیت دارد. برخی باید گرایشی را بخوانند که در صورت ماندن در ایران بتوانند کرسی هیئت علمی دانشگاه ها را تصاحب کنند.

4- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: بعضی وقت ها می ارزد که شما جای دورتری بروید ولی دانشگاه بهتر و یا گرایش برتری را بخوانید که با تشریح شرایط می توان به بهترین انتخاب رسید.

5- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایش های مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور برای شما انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

6- ادغام کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخاب ها و دانشگاه ها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوت ها و مقایسه رتبه بندی دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس های خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. 

در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

 

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد زمین شناسی 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد زمین شناسی 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با مراجعه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد

3- اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زمین شناسی - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد زمین شناسی بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد زمین شناسی سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
72 پترولوژی روزانه-دانشگاه تهران
244 پترولوژی روزانه-دانشگاه خوارزمی -تهران
730 پترولوژی نوبت دوم-دانشگاه بوعلی سینا-همدان
806 پترولوژی نوبت دوم-دانشگاه زنجان
128 زمین شناسی اقتصادی نوبت دوم-دانشگاه تهران
134 زمین شناسی اقتصادی نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
146 زمین شناسی اقتصادی روزانه-دانشگاه شهیدچمران -اهواز
169 زمین شناسی اقتصادی روزانه-دانشگاه اصفهان
337 زمین شناسی اقتصادی روزانه-دانشگاه لرستان -خرم اباد
127 زمین ساخت /تکتونیک / روزانه-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
418 زمین ساخت /تکتونیک / نوبت دوم-دانشگاه تربیت مدرس
444 زمین ساخت /تکتونیک / نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
577 زمین ساخت /تکتونیک / روزانه-دانشگاه بوعلی سینا-همدان
176 اب زمین شناسی نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
339 اب زمین شناسی روزانه-دانشگاه صنعتی شاهرود
885 اب زمین شناسی پیام نور-دانشگاه پیام نوراستان زنجان -مرکزابهر
17 چینه نگاری ودیرینه شناسی روزانه-دانشگاه تهران
243 چینه نگاری ودیرینه شناسی روزانه-دانشگاه لرستان -خرم اباد
540 رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی نوبت دوم-دانشگاه بوعلی سینا-همدان
577 رسوب شناسی وسنگ شناسی رسوبی روزانه-مرکزتحصیلات تکمیلی درعلوم پایه -زنجان
4 زمین شناسی نفت روزانه-دانشگاه تهران
101 زمین شناسی مهندسی روزانه-دانشگاه شیراز
144 زمین شناسی مهندسی نوبت دوم-دانشگاه تربیت مدرس
369 زمین شناسی مهندسی روزانه-دانشگاه دامغان
575 زمین شناسی زیست محیطی روزانه-دانشگاه صنعتی شاهرود
537 زمین شیمی روزانه-دانشگاه کردستان -سنندج
493 سنجش ازدورزمین شناختی روزانه-دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی وفناوری پیشرفته کرمان

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد زمین شناسی به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره  انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد زمین شناسی در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصصی زمین شناسی انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد زمین شناسی، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد  و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته زمین شناسی بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی به دلیل ناآشنایی داوطلبان با این رشته و بازار کار آن با مدرک ارشد بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/6/26

  اصلا امکان نداره با این رتبه ها

 • تصویر فرد

  Susan‏ - 99/6/21

  سلام امکان نداره با رتبه ۲۴۰ رفت ارشد نفت اونم روزانه

 • تصویر فرد

  امید‏ - 96/6/6

  با رتبه ی240 میشه روزانه دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شد؟کارشناسی ارشد زمین نفت
  یکی میگه میشه
  یکی میگه نمیشه
  تورو خدا جواب بدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت