مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مکانیک 1401 - انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مکانیک سال 1401 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مکانیک سال 1401 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کارشناسی ارشد مکانیک در سال های گذشته را در این مطلب می خوانید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی مکانیک 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی مکانیک 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

هرسال بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور و مشخص شدن رتبه ‌ها و آغاز شدن فرایند انتخاب رشته یک سؤال اساسی ذهن تمامی داوطلبان را مشغول می ‌کند و پاسخ این سؤال تعیین ‌کننده ادامه مسیر زندگی داوطلبان است و آن، سؤالی نیست جز " با این رتبه چه دانشگاهی قبول می ‌شوم و چه طور باید انتخاب رشته کنم که جای بهتری قبول شوم" که در ادامه سعی می‌ کنیم به‌طور مختصر پاسخی برای سؤال فوق پیدا کنیم. ابتدا به توضیحاتی درباره رتبه‌ های موردنیاز برای قبولی در دانشگاه‌ های مختلف می پردازیم و سپس  پارامترهایی که بر نحوه‌ انتخاب رشته مؤثر است را ذکر کنیم.

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک

انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مکانیک به دلیل تعداد گرایش ها و زیر گرایش های زیادی که دارد یکی از مجموعه های پیچیده کنکور ارشد از نظرانتخاب رشته می باشد. قطعا اولین و مهم ترین نکته ای  که در انتخاب رشته باید مد نظر قرار داد شناخت کامل از گرایش ها و زیر گرایش ها می باشد. برای آشنایی بهتر با تمام گرایش ها و بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک می توانید روی لینک آبی شده کلیک کنید. 
در انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی مکانیک 1401 به دلیل شرایط خاص پیش آمده مربوط به شیوع بیماری کرونا ممکن است داوطلبان برای دسترسی به مشاوران مجرب دچار مشکل شوند به همین دلیل این مطلب را به عنوان راهنمای جامع انتخاب رشته ارشد مکانیک برای شما تدوین کرده ایم که بتوانید با استفاده از توصیه های مشاوران ارشد مکانیک 3گام به بهترین گزینه ها و نحوه چیدمان آن ها در انتخاب رشته خود برسید. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد مکانیک که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی مکانیک 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد مهندسی مکانیک می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

حدود رتبه ‌های موردنیاز برای قبولی در دانشگاه‌ های مختلف:

ازآنجایی‌ که امکان درج ریزبه‌ ریز تک ‌تک دانشگاه ‌ها در این متن وجود ندارد به‌ صورت حدودی رتبه‌ های مورد نیاز برای دسته دانشگاه‌ های مختلف را ذکر می ‌کنیم. قابل ‌ذکر است که این اعداد با توجه به اطلاعات دریافتی ما از دانشجویان در سال ‌های گذشته است و ممکن است که  با نتایج امسال قدری متفاوت باشد. این رتبه ها کمک می کند تا حدود زیادی با نرم افزار تخمین رتبه 3گام بتوانید دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مکانیک را داشته باشید.

هرساله حدود 20000 نفر در کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک شرکت می‌ کنند و ازاین ‌بین در گرایش‌ های پرطرفدارتر مانند تبدیل  و طراحی در دوره‌ های روزانه حدود 5 تا 6 هزار نفر و در دوره‌ های دیگر تا رتبه 12 هزار مجاز به انتخاب رشته می‌ شوند. در ادامه در مورد دسته‌ های مختلف دانشگاه ‌ها بحث  می ‌شود.

دانشگاه‌ های شهر تهران:

هدف اکثر دانشجویان قبولی در یکی از دانشگاه‌ های شهر تهران است و خیلی از دانشجویان می ‌خواهند بدانند که در این دانشگاه ‌ها قبول می‌ شوند یا نه. برای دانشگاه ‌های شهر تهران حداکثر رتبه قبولی برای دوره‌ های روزانه 1401 و برای دیگر دوره‌ ها (به‌جز خودگردان و غیرانتفاعی) تا رتبه 3200 است. این بدین معنی است که اگر شما رتبه‌ای زیر 3200 دارید امکان قبولی در شهر تهران را دارید اما در کدام رشته و گرایش و نوع پذیرش کاملاً بستگی به رتبه شما دارد. پیشنهاد می کنیم برای به دست آوردن رتبه خوب و موفقیت در کنکور مکانیک مطلب دروس کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را هم در سایت 3گام مطالعه کنید.

دانشگاه‌ های چهار شهر بزرگ ( اصفهان ، مشهد ، شیراز و تبریز):

دانشگاه‌ های فوق بعد از دانشگاه‌ های تهران بیشترین متقاضی را دارند و حتی در بعضی گرایش ‌ها در سطح دانشگاه‌های تهران هستند. برای دانشگاه‌های این 4 شهر تا حدود رتبه‌ی 2000 امکان قبولی در دوره‌ های روزانه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک  وجود دارد و برای دیگر دوره‌ ها (به ‌جز خودگردان و غیرانتفاعی) تا رتبه‌ی 4000 امکان قبولی وجود دارد که دانشگاه و گرایش و نوع پذیرش وابسته به رتبه‌ی شما متفاوت است.

 

دانشگاه‌ های دیگر شهرها:

در این قسمت تمامی دانشگاه ‌های دیگر شهرها مدنظر قرارگرفته است. رتبه قبولی در دانشگاه های دیگر، گستره وسیعی دارد؛ به این صورت که ابتدا دانشگاه های مراکز استان ها پر می شوند و سپس دانشگاه های شهر های کوچک تر. امکان قبولی در دانشگاه های مراکز استان ها  تا حدود رتبه‌ی 3700 در دوره‌های روزانه وجود دارد. برای دوره ‌های دیگر ( به‌ جز خودگردان و غیرانتفاعی)  نیز تا رتبه 5000 امکان قبولی هست. برای دانشگاه های شهرهای کوچک و یا دانشگاه های دوم مراکز استان ها نیز ممکن است محدوده قبولی روزانه حتی تا رتبه 6000 نیز کشیده شود.

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک - معیارهای انتخاب رشته 

روند انتخاب رشته یک فرایند تخصصی و فردی است، بدین معنی که باید با اطلاعات کامل از گرایش ‌ها و دانشگاه‌ ها و.. به همراه در نظر گرفتن شرایط، خصوصیات و علائق فرد متقاضی صورت گیرد. در ادامه به‌ صورت مختصر نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه شود ذکر می‌ شود.

 

 

1- انتخاب گرایش

بسیاری از دانشجویان بعد از اعلام نتایج با توجه به رتبه‌ ای که کسب کرده‌ اند انتخاب گرایش می‌ کنند که این روند اگر گرایش‌ های مختلف برای شما فرقی نمی ‌کنند و با شرایط شما سازگار هستند مشکلی ندارد اما اگر به گرایش خاصی علاقه دارید و در آن قوی ‌تر هستید به خاطر دانشگاه بهتر از علاقه و تخصص خود چشم ‌پوشی نکنید.

 

2- انتخاب دانشگاه

برای انتخاب دانشگاه پارامترهای زیادی دخیل است اما به ‌طور خلاصه باید به نکاتی از قبیل امکانات دانشگاه ازلحاظ آزمایشگاه و کارگاه‌ های مورد نیاز در هر گرایش، وضعیت هیئت‌ علمی گرایش موردنظر و تخصص استادها، فضا و جو حاکم بر دانشگاه و ... توجه کنند.

 

3- انتخاب نوع دانشگاه / پذیرش ( روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و ...)

تفاوت اصلی‌ که در انواع مختلف دانشگاه ‌ها وجود دارد حدوداً به دو موضوع شهریه و اعتبار مدرک خلاصه می ‌شود که دانشجویان باید به این دو نکته با توجه به شرایط و اهداف خود توجه کنند. در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

 

4- انتخاب شهر دانشگاه

دانشجویان هنگامی‌ که دانشگاهی در شهری به‌ غیراز شهر محل زندگی خود انتخاب می ‌کنند باید به مباحثی از قبیل فاصله شهر موردنظر، امکانات رفاهی دانشگاه از قبیل خوابگاه و ... ، وضعیت فرهنگی شهر موردنظر و نکات دیگری از این قبیل توجه کنند.

 

5- آموزش محور یا پژوهش محور

نوع خاصی از کارشناسی ارشد که در سال ‌های اخیر رونق پیدا کرده است، نحوه‌ تحصیل آموزش محور است که باید دانشجویان در هنگام انتخاب رشته به این نکته توجه کنند و بدانند که در نوع آموزش محور دیگر پایان‌ نامه ‌ای در کار نیست و به ‌جای آن درس قرار داده می ‌شود و این تغییر کار را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا سخت می ‌کند.

 

 

6- وضعیت بازار کار و درآمد

نکته‌ دیگری که باید دانشجویان به آن توجه کنند وضعیت بازار کار رشته ‌های مختلف است. البته اگر شما در هر گرایشی یک فرد کاملاً قوی باشید مطمئناً بیکار نخواهید بود اما در حالت کی بهتر است که نیم ‌نگاهی به بازار کار داشته باشید.

 

7- دیگر نکات

بسیاری نکات ریز دیگر و شرایط خاص بر روند انتخاب رشته تأثیر دارد که از میان آن‌ ها می ‌توان به وجود استادی برجسته درزمینهٔ مورد علاقه شما در یک دانشگاه خاص، نیاز به مدرک برای افزایش رتبه شغلی و یا تضمین بودن شغل به‌شرط دریافت مدرک، علاقه به شهر یا دانشگاه خاصی و... اشاره کرد.

در نتیجه همه این عوامل باعث پیچیده تر شدن فاز انتخاب رشته و بیشتر شدن سوال ها در ذهن داوطلبان خواهد شد.

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مکانیک 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید. چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مکانیک 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با مراجعه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 

3- اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد مهندسی مکانیک بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
111 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه تهران
212 تبدیل انرژی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
443 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - تهران
700 مهندسی سیستمهای انرژی گرایش سیستمهای انرژی روزانه- دانشگاه شهید بهشتی - تهران
1015 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه تبریز
1245 مهندسی سیستمهای انرژی گرایش انرژی و محیط زیست نوبت دوم- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
1492 تبدیل انرژی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی اصفهان
1693 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه بوعلی سینا - همدان
2094 مهندسی هستهای - پرتوپزشکی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
2409 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه صنعتی سهند - تبریز
3216 تبدیل انرژی روزانه- دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان
3597 تبدیل انرژی نوبت دوم- دانشگاه اراک
4166 مهندسی سیستمهای انرژی گرایش سیستمهای انرژی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی سهند - تبریز
4704 تبدیل انرژی نوبت دوم- دانشگاه شهید باهنر - کرمان
7387 مهندسی سیستمهای انرژی گرایش سیستمهای انرژی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی شاهرود
14017 تبدیل انرژی پردیس- دانشگاه صنعتی اصفهان
111 ساخت و تولید روزانه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
290 ساخت و تولید روزانه- دانشگاه تربیت مدرس
500 ساخت و تولید نوبت دوم- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
561 ساخت و تولید روزانه- دانشگاه بینالمللی امام خمینی (ره) - قزوین
1507 ساخت و تولید روزانه- دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل
1824 ساخت و تولید نوبت دوم- دانشگاه صنعتی مالک اشتر
2613 مهندسی سیستمهای میکرو و نانو الکترومکانیک روزانه- دانشگاه ارومیه
2842 ساخت و تولید نوبت دوم- دانشگاه اراک
201 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
3109 ساخت و تولید پیام نور- دانشگاه پیام نور استان تهران - واحد ری
9854 ساخت و تولید پردیس- دانشگاه تهران پردیس البرز کرج
2141 سازه بدنه خودرو نوبت دوم- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
1246 سیستم محرکه خودرو روزانه- دانشگاه صنعتی سهند - تبریز
1996 سیستم محرکه خودرو نوبت دوم- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
9677 مواد مرکب نوبت دوم- دانشگاه صنعتی مالک اشتر
1088 طراحی سیستم های دینامیکی خودرو روزانه- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
10884 طراحی سیستم های دینامیکی خودرو پردیس- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
435 طراحی کاربردی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
743 مهندسی فناوری ماهواره روزانه- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
1271 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه فردوسی مشهد
1516 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه صنعتی شیراز
1800 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه شهید چمران - اهواز
2115 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه گیلان - رشت
2574 طراحی کاربردی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی اصفهان
3302 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه زنجان
3548 طراحی کاربردی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی مالک اشتر
4108 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه صنعتی ارومیه
4368 طراحی کاربردی روزانه- دانشکده فنی و مهندسی گلپایگان
4806 طراحی کاربردی روزانه- دانشگاه حکیم سبزواری - سبزوار
7170 طراحی کاربردی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی سیرجان
13614 طراحی کاربردی غیرانتفاعی- موسسه غیرانتفاعی گیل - رودبار
12550 سازه بدنه خودرو پردیس- دانشگاه علم و صنعت ایران - تهران
287 بیومکانیک روزانه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
324 مهندسی مکاترونیک روزانه- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
745 مهندسی مکاترونیک روزانه- دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - تهران
2469 مهندسی مکاترونیک روزانه- دانشگاه شهید چمران - اهواز
6031 مهندسی مکاترونیک پردیس- دانشگاه تهران پردیس البرز کرج
12305 مهندسی مکاترونیک غیرانتفاعی- موسسه غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) - تبریز
673 بیومکانیک روزانه- دانشگاه تربیت مدرس
2123 بیومکانیک روزانه- دانشگاه صنعتی سهند - تبریز
3056 بیومکانیک نوبت دوم- دانشگاه صنعتی سهند - تبریز

 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
316 ساخت تولید روزانه-دانشگاه صنعتی اصفهان
371 ساخت تولید روزانه-دانشگاه تربیت مدرس
391 مهندسی سیستم های میکرونانوالکترومکانیک نوبت دوم-دانشگاه تهران
1190 ساخت تولید نوبت دوم-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
1796 ساخت تولید روزانه-دانشگاه بیرجند
1895 ساخت تولید روزانه-دانشگاه محقق اردبیلی -اردبیل
1996 ساخت تولید نوبت دوم-دانشگاه صنعتی شاهرود
2040 ساخت تولید روزانه-دانشگاه تفرش
2285 ساخت تولید نوبت دوم-دانشگاه سمنان
2537 ساخت تولید نوبت دوم-دانشگاه یزد
14588 ساخت تولید پردیس خودگردان-دانشگاه ارومیه
49 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه صنعت نفت
707 طراحی کاربردی نوبت دوم-دانشگاه تربیت مدرس
1250 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه شیراز
1298 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی -تهران
2286 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه خلیج فارس -بوشهر
2297 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه شهیدچمران -اهواز
2321 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
2784 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه گیلان -رشت
3488 طراحی کاربردی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
3740 طراحی کاربردی پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
3800 طراحی کاربردی نوبت دوم-دانشگاه زنجان
3847 طراحی کاربردی نوبت دوم-دانشگاه اراک
3889 طراحی کاربردی روزانه-دانشگاه صنعتی ارومیه
3914 طراحی کاربردی نوبت دوم-دانشگاه ملایر
5377 طراحی کاربردی پیام نور-دانشگاه پیام نوراستان فارس -مرکزشیراز
16502 طراحی کاربردی غیر انتفاعی-موسسه غیرانتفاعی زاگرس -کرمانشاه
174 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
337 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه تربیت مدرس
533 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
596 مهندسی انرژی های تجدیدپذیر روزانه-دانشگاه تهران (دانشکده علوم و فنون نوین)
1194 مهندسی سیستم های انرژی نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
1270 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه صنعتی شیراز
1404 مهندسی سیستم های انرژی روزانه-دانشگاه صنعت نفت
1428 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
1490 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه گیلان -رشت
1634 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه تبریز
1781 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه جامع امام حسین /ع /-تهران
2517 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه زنجان
2828 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه شهرکرد
3330 تبدیل انرژی روزانه-دانشگاه سمنان
3571 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه یاسوج
4534 تبدیل انرژی نوبت دوم-دانشگاه دریانوردی وعلوم دریایی چابهار
9600 تبدیل انرژی غیر انتفاعی-دانشگاه غیرانتفاعی خیام -مشهد
17496 تبدیل انرژی پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی شریف -تهران
201 بیومکانیک روزانه-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
383 بیومکانیک نوبت دوم-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
812 بیومکانیک نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
1534 بیومکانیک روزانه-دانشگاه تبریز
1744 بیومکانیک روزانه-دانشگاه حکیم سبزواری -سبزوار
2204 بیومکانیک نوبت دوم-دانشگاه حکیم سبزواری -سبزوار
3547 بیومکانیک پردیس خودگردان-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
189 سیستم محرکه خودرو روزانه-دانشگاه صنعتی شریف -تهران
1359 سیستم محرکه خودرو نوبت دوم-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
3570 سیستم محرکه خودرو نوبت دوم-دانشگاه صنعتی سهند-تبریز
1225 طراحی سیستم های دینامیکی خودرو نوبت دوم-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
1511 طراحی سیستم های دینامیکی خودرو نوبت دوم-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
1320 سازه بدنه خودرو روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
1665 سازه بدنه خودرو نوبت دوم-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
1750 مهندسی مکاترونیک نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
1834 مهندسی مکاترونیک روزانه-دانشگاه شهیدچمران -اهواز
3910 مهندسی مکاترونیک روزانه-دانشگاه صنعتی شاهرود
3950 مهندسی مکاترونیک روزانه-دانشگاه صنعتی شاهرود

 

 

برخی از رتبه ها و قبولیهای مکانیک گرایش تبدیل انرژی سال 95

رتبه

دانشگاه

نوع پذیرش

48 

شریف 

روزانه

61 

تهران 

روزانه

96 

شریف 

شبانه

157 

امیرکبیر 

روزانه

173 

علم و صنعت 

روزانه

203 

تهران 

شبانه

291 

امیرکبیر 

شبانه

369 

خواجه نصیر

روزانه

467 

تربیت مدرس 

روزانه

610 

فردوسی  

روزانه

704 

صنعتی اصفهان

روزانه

753 

شهید بهشتی 

روزانه

809 

شیراز 

روزانه

905 

اصفهان 

روزانه

1145 

باهنر کرمان 

روزانه

1350 

تبریز 

شبانه

1587 

یزد 

روزانه

1735 

گیلان 

شبانه

2720 

حکیم سبزواری

روزانه

2890 

یاسوج 

شبانه

5750 

انرژی ساوه 

غیرانتفاعی

 
 

 

برخی از رتبه ها و قبولی های مکانیک گرایش طراحی کاربردی سال 95

رتبه

دانشگاه

نوع پذیرش

68 

شریف 

روزانه

97 

شریف 

شبانه

258 

امیر کبیر 

روزانه

296 

علم و صنعت 

روزانه

345 

تهران 

شبانه

398 

امیرکبیر 

شبانه

411 

تربیت مدرس 

روزانه

471 

علم و صنعت 

شبانه

694 

تربیت مدرس 

شبانه

758 

خواجه نصیر 

شبانه

861 

شهید بهشتی 

روزانه

1032 

باهنر کرمان 

روزانه

1150 

صنعتی اصفهان

شبانه

1436 

بوعلی 

روزانه

1478 

صنعتی سهند 

روزانه

1654 

تربیت دبیر 

شبانه

1695 

باهنر کرمان 

شبانه

1987 

چمران اهواز 

شبانه

 

 

برخی از رتبه ها و قبولی های مکانیک گرایش ساخت و تولید سال 95 

رتبه

دانشگاه

نوع پذیرش

27 

تهران 

روزانه

68 

امیرکبیر 

روزانه

156 

علم و صنعت 

روزانه

199 

تهران 

شبانه

235 

امیرکبیر 

شبانه

364 

صنعتی اصفهان

روزانه

410 

صنعتی اصفهان

شبانه

546 

تبریز 

روزانه

651 

صنعتی بابل 

روزانه

743 

ارومیه 

روزانه

797 

کاشان 

روزانه

1185 

صنعتی بابل 

شبانه

1243  

بیرجند 

روزانه

1517 

هرمزگان 

روزانه

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 

 

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد مکانیک به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مکانیک، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد مکانیک در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مکانیک 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصص مکانیک انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد مکانیک، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد  و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته مکانیک بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد مکانیک به دلیل تعداد بالای گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل همپوشانی گرایش های آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

سایر بخش های مجموعه مهندسی مکانیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - 97/3/18

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم ببینم با رتبه ۱۰۰ ساخت و تولید دانشگاه تربیت مدرس قبول میشم ؟؟
  نرم افزار زد منطق
  چند درصد احتمال هست ؟؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/4/14

  سلام
  منطقی یعنتی احتمال  زیاد قبول میشید اگر ظرفیت ها و علایق بچه ها تغییر زیادی پیدا نکرده باشد 

 • تصویر فرد

  Mh‏ - 97/3/16

  سلام
  رتبه بندی دنشگاه های تهران برای ارشد مکانیک به چه صورت هست؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/4/14

  سلام
  کاملا وابسته به گرایش انتخابی است اما در حالت کلی
  شریف
  تهران 
  امیرکبیر 
  مدرس - علم و صنعت
  خواجه نصیر 
  بهشتی
  رجایی

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/3/10

  من پول ندارم از این نرم افزاره استفاده کنم دیگه امکانش نیست نه؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 97/4/3

  سلام میتونید رایگان استفاده کنید شرایطش درج شده

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/4/22

  با سلام
  با رتبه 140 تبدیل انرژی امیر کبیر رو میارم؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/2/20

  سلام
  از نرم افزار انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت