مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا 1401 - انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا سال 1401 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد هوافضا سال 1401 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی در کارشناسی ارشد هوافضا سال های اخیر را می توانید در جداول این مطلب ببینید. این رتبه ها و محل قبولی به شما در انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا 1401 کمک می کند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی هوافضا
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی هوافضا

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا 1401

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد هوافضا 1401، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود.مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد هوافضا باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته هوافضا گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد هوافضا 1401 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا 1401 را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد هوافضا که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد هوافضا 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد حسابداری می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

هوافضا در کنکور کارشناسی ارشد جزو رشته‌های شناور است و این بدین معنی است که تعداد وسیعی از شرکت‌کنندگان کنکور ارشد هوافضا از سایر رشته‌ها هستند و عملاً آشنایی زیادی با گرایش‌های مختلف این رشته و دانشگاه‌های مطرح ندارند. به‌ویژه که تعدادی از دانشگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه‌های دارای شرایط خاص هستند که لازم است که در فرایند انتخاب رشته به این کد رشته‌ها توجه خاصی شود و عملاً انتخاب رشته در رشته هوافضا به دلیل ماهیت آن (به‌خصوص برای داوطلبانی که رشته اصلی آن‌ها هوافضا نبوده است) با دیگر رشته‌ها مقداری متفاوت و سخت‌تر است و وجود مشاور برای انتخاب رشته بیشتر احساس می‌شود. مشاور می تواند در مورد نحوه انتخاب رشته، چارت درسی و ظرفیت پذیرش گرایش های ارشد هوافضا اطلاعات جامعی را در اختیارتان قرار دهد.

 

 

حدود 20 دانشگاه در کل کشور در مقطع ارشد در این رشته پذیرش دانشجو دارند که بیشتر از نصف آن‌ها در شهر تهران قرار دارند. و به‌طورکلی کف قبولی در این رشته مربوط به دانشگاه‌های دارای شرایط خاص است که داوطلبانی با حداکثر رتبه بین 1500 تا 2000 توانایی قبولی در این دانشگاه ها را دارند .

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد هوافضا - معیارهای انتخاب رشته 

روند انتخاب رشته یک فرایند تخصصی و فردی است ، بدین معنی که باید با اطلاعات کامل از گرایش‌ها و دانشگاه‌ها و.. به همراه در نظر گرفتن شرایط، خصوصیات و علائق فرد متقاضی صورت گیرد. در ادامه به‌صورت مختصر نکاتی که باید در هنگام انتخاب رشته به آن توجه شود ذکر می‌شود.

1- انتخاب گرایش

بسیاری از دانشجویان بعد از اعلام نتایج با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده‌اند انتخاب گرایش می‌کنند که این روند اگر گرایش‌های مختلف برای شما فرقی نمی‌کنند و با شرایط شما سازگار هستند مشکلی ندارد اما اگر به گرایش خاصی علاقه دارید و در آن قوی‌تر هستید به خاطر دانشگاه بهتر از علاقه و تخصص خود چشم‌پوشی نکنید.

2- انتخاب دانشگاه

برای انتخاب دانشگاه پارامترهای زیادی دخیل است اما به‌طور خلاصه باید به نکاتی از قبیل امکانات دانشگاه ازلحاظ آزمایشگاه و کارگاه‌های موردنیاز در هر گرایش ، وضعیت هیئت‌علمی گرایش موردنظر و تخصص استادها ، فضا و جو حاکم بر دانشگاه و ... توجه کنند

3- انتخاب نوع دانشگاه / پذیرش ( روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و ...)

تفاوت اصلی‌ که در انواع مختلف دانشگاه‌ها و جود دارد حدوداً به دو موضوع شهریه و اعتبار مدرک خلاصه می‌شود که دانشجویان باید به این دو نکته با توجه به شرایط و اهداف خود توجه کنند. در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

4- انتخاب شهر دانشگاه

دانشجویان هنگامی‌ که دانشگاهی در شهری به‌ غیراز شهر محل زندگی خود انتخاب می‌کنند باید به مباحثی از قبیل فاصله شهر موردنظر، امکانات رفاهی دانشگاه از قبیل خوابگاه و ... ، وضعیت فرهنگی شهر موردنظر و نکات دیگری از این قبیل توجه کنند.

5- آموزش محور یا پژوهش محور

نوع خاصی از کارشناسی ارشد که در سال‌های اخیر رونق پیداکرده است، نحوه‌ی تحصیل آموزش محور است که باید دانشجویان در هنگام انتخاب رشته به این نکته توجه کنند و بدانند که در نوع آموزش محور دیگر پایان‌نامه‌ای در کار نیست و به‌ جای آن درس قرار داده می‌شود و این تغییر، کار را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا سخت می‌کند.

6- وضعیت بازار کار و درآمد

نکته‌ دیگری که باید دانشجویان به آن توجه کنند وضعیت بازار کار رشته‌های مختلف است. البته اگر شما در هر گرایشی یک فرد کاملاً قوی باشید مطمئناً بیکار نخواهید بود اما در حالت کلی بهتر است که نیم‌نگاهی به بازار کار داشته باشید. در مطلب بازار کار کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا می توانید اطلاعات جامعی در مورد بازار کار گرایش مد نظرتان کسب کنید.

7- دیگر نکات

بسیاری نکات ریز دیگر و شرایط خاص بر روند انتخاب رشته تأثیر دارد که از میان آن‌ها می‌توان به وجود استادی برجسته درزمینهٔ موردعلاقه شما در یک دانشگاه خاص ، نیاز به مدرک برای افزایش رتبه شغلی و یا تضمینی بودن شغل به‌ شرط دریافت مدرک ، علاقه به شهر یا دانشگاه خاصی و... اشاره کرد.

 

 

مشاوره‌های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی هوافضا 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب‌ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم‌افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مهندسی هوافضا 1401 نیز گنجانده‌شده است تا شما به اطلاعات زیردست یابید:

  1.  احتمال قبولی با توجه به رتبه
  2.  در نظر گرفتن تغییرات رتبه‌های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه؛ برای کسب اطلاعات در مورد این تغییرات لطفا مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد مطالعه کنید. 
  3.  اولویت‌بندی دانشگاه‌ها به ترتیب گرایش و سطح علمی
  4.  اولویت‌بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همین‌طور نوع آموزش در گرایش

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد هوافضا - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد مهندسی هوافضا بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
110 دینامیک پرواز و کنترل روزانه- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
175 جلو برندگی روزانه- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
234 آئرودینامیک روزانه- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
291 دینامیک پرواز و کنترل نوبت دوم- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران
353 سازه های هوایی روزانه- دانشگاه تربیت مدرس
429 سازه های هوایی نوبت دوم- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
509 دینامیک پرواز و کنترل پردیس- دانشگاه تبریز
563 دینامیک پرواز و کنترل نوبت دوم- دانشگاه تهران-دانشکده علوم و فنون نوین
626 سازه های هوایی نوبت دوم- دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - تهران
722 سوانح هوایی و صلاحیت های پروازی نوبت دوم- دانشگاه علوم و فنون هوایی (شهید ستاری)
854 جلو برندگی روزانه- دانشگاه سمنان
950 سازه های هوایی نوبت دوم- دانشگاه سمنان
1140 جلو برندگی پردیس- دانشگاه تربیت مدرس

 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
43 جلوبرندگی روزانه-دانشگاه صنعتی شریف -تهران
246 جلوبرندگی روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
285 جلوبرندگی روزانه-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
290 ائرودینامیک روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
306 ائرودینامیک روزانه-دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی -تهران
348 دینامیک پروازوکنترل نوبت دوم-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
589 ائرودینامیک روزانه-دانشگاه صنعتی مالک اشتر
694 جلوبرندگی نوبت دوم-دانشگاه فردوسی مشهد
718 ائرودینامیک نوبت دوم-دانشگاه فردوسی مشهد
986 جلوبرندگی پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
994 سازه های هوایی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی شاهرود
1019 ائرودینامیک پردیس خودگردان-دانشگاه صنعتی امیرکبیر-تهران
1093 سازه های هوایی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی مالک اشتر

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد هوافضا به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد هوافضا در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصصی هوافضا انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد هوافضا ، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته هوافضا بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد هوافضا به دلیل تعداد بالای گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل همپوشانی گرایش های آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت