انتخاب رشته کنکور زبان

تعداد بازدید 9480 دفعه

کسانی که از کودکی زبان خوانده اند و سر کلاسهای زبان رفته اند برای این رشته ها ایده ال هستند. انتخاب رشته برای این دسته چندان سخت نیست ولیکن گاهی پیش می آید که داوطلبان سایر گروهها رتبه های خوبی در این کنکور می آورند و رتبه نسبتا خوبی نیز در کنکور اصلی خود می آورند.

انتخاب رشته زبانهای خارجی
انتخاب رشته زبانهای خارجی

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

کسانی که از کودکی زبان خوانده اند و سر کلاسهای زبان رفته اند برای این رشته ها ایده ال هستند. انتخاب رشته کنکور سراسری برای این دسته چندان سخت نیست ولیکن گاهی پیش می آید که داوطلبان سایر گروهها رتبه های خوبی در این کنکور می آورند و رتبه نسبتا خوبی نیز در کنکور اصلی خود می آورند. بهتر است خیلی منطقی تر باشید. بازار کار رشته های زبانهای خارجی خوب است و از طرفی کسانی که یک زبان دیگر را به خوبی بلندند دیگر یک نفر حساب نمی شوند و حالا دو نفر شده اند. علاوه بر کمک به درک یک فرهنگ و کشور دیگر و همزبانی با آنها، وجود روابط نزدیک کشورها به همدیگر در دنیای مدرن امروز بازار کار این رشته ها را گسترش داده است.

برای یک انتخاب رشته صحیح و خوب در گروه زبانهای خارجی به این دو نکته توجه ویژه ای داشته باشید:

1- باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است. مثلا آخرین رتبه قبولی مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و ... و صد البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی مترجمی زبان انگلیسیدانشگاه  تهران، آخرین رتبه قبولی زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران، علامه، بهشتی، خوارزمی و ...

2- برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه تجربی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

زوری وارد این رشته ها نشوید. بدانید که قرار است از آموختن این رشته ها و گرفتن مدرک آنها چه کاری بکنید. قرار است یک نویسنده به زبانی دیگر باشید یا یک مترجم و یا یک فردی که دوست دارد بر روی بنیانهای زبان و آموختن انها به دیگران کمک کند. بدانید چه می خواهید تا بهترینها را انتخاب کنید. در این مسیر مشاوره کسانی را که می توانند از لابلای حرفهای شما بفهمند که چه می خواهید و چه چیزی با توجه به ذهن شما به درد شما می خورد بسیار چاره ساز خواهد بود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه آزمایشی زبان های خارجی به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی 97

 

دریافت مشاوره رایگان

بیشتر بخوانید:

انتخاب رشته کنکور سراسری

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 97/12/4

  سلام آیا میشه بدون کنکور رشته ی مترجمی زبان انگلیسی رو بخونیم

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 97/11/29

  سلام میشه بدون اینکه کنکور زبان خارجه ثبت نام کرد و با معدل دیپلم تجربی رشته های با سوابق تحصیلی گروه تحصیلی زبان خارجه رو زد یا باید آزمون زبا ن ثبت نام کرده ؟؟اصلا امکان اینکه کسی دیپلم تجربه داشته باشد میتواند در رشته های زبان خارجه با سوابق تحصیلی قبول شود ؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  فائزه ملکی‏ - 97/5/19

  سلام من دانشگاه روزانه با سوابق تحصیلی قبول شدم اگر من انتخاب رشته کنم وبعد میتونم دانشگاه ازاد هم انتخاب رشته کنم اگر تونتیجه ای که اخر میاد اگر دانشگاه ازادم از روزانه بهتر بود میتونم برم دانشگاه ازاد نرم روزانه ای که با سوابق تحصیلی قبول شدم. وسوال دیگه اینکه دانشگاه روزانه با سوابق تحصیلی شهریه داره؟ ممنون میشم سریع پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  پشت کنکوری‏ - 97/5/10

  سلام وقت بخیر
  ببخشید اونی که تو کنکور سراسری دولتی مجاز نشده امکانش هست ک تو انتخاب رشته دولتی قبول شه؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 97/5/10

  سلام با رتبه ١٧٢٠٠ منطقه دو ( سهميه ) امكان قبول شدن در دانشگاه هاي تهران و گيلان براي آموزش يا مترجمي زبان هست ؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 97/5/10

  سلام من با رتبه6412 منطقه 2 کدوم یک از دانشگاه های کاشان .یزد یا شیراز دولتی روزانه زبان و ادبیات انگلیسی میارم/////

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 97/4/3

  چگونه از ازمون زبان انصراف بدیم و بجاش کنکور هنر بدهیم‌...

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 97/4/4

  سلام وقت بخیر احتمالا دیگه کاری از دستتو.ن بر نمیاد چون زمان برای ویرایش اطلاعات ثبت نام گذاشته بودن

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد