انتخاب رشته کنکور هنر

تعداد بازدید 9808 دفعه

قطعا کسانی در این دسته قرار دارند که به شکل دیگری زندگی را دوست دارند. یا عاشق سینما هستند یا یک نقاش خوب هستند و یا موسیقی را سالهاست که کار می کنند.

انتخاب رشته هنر
انتخاب رشته هنر

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

قطعا کسانی در این دسته قرار دارند که به شکل دیگری زندگی را دوست دارند. یا عاشق سینما هستند یا یک نقاش خوب هستند و یا موسیقی را سالهاست که کار می کنند. بنابراین این دسته در انتخاب رشته کنکور سراسری باید در درجه اول به سراغ رشته ای بروند که با مهارتهای آنها همخوانی دارد. اگر نتوانستند به آن رشته دست بیابند و نمی خواهند مجددا کنکور بدهند باید انتخاب دقیق تری را انجام دهند. به سراغ انتخابهایی بروند که به مهارت اصلی آنها نزدیک تر است. مثلا اگر نقاش نشدند می توانند یک طراح فرش خوب و یا گرافیست خوب شوند. چرا که پایه این دو در رشته نقاشی است.

برای یک انتخاب رشته صحیح و خوب در گروه هنر به این دو نکته توجه ویژه ای داشته باشید:

1- باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است. مثلا آخرین رتبه قبولی کارگردانی، نقاشی، طراحی صنعتی و ... و صد البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی کارگردانی دانشگاه  تهران، آخرین رتبه قبولی نقاشی و طراحی صنعتی دانشگاه تهران، علامه، بهشتی، خوارزمی و ...

2- برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه تجربی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

نکته بعدی که آنها باید در نظر بگیرند این است که بازار کار خاصی برای آنها مهیا نیست و کسانی پول خوبی در می آورند که استعدادهای خود را با تمرین و ایده های ناب تلفیق می کنند. پس بعد از انتخاب رشته، تازه کار برای شما شروع شده است و باید ایده های ناب خود را علمی تر و کاربردی تر کنید و از طرفی خلاقیت خود را با گرفتن ارتباط با افراد هم تیپ خود بیشتر کنید.

باری اینکه از انتخاب رشته خود پشیمان نشوید با کسانی که مسیر را پیموده اند و یا لااقل همنشین با افرادی که در این مسیر بوده اند اند مشورت کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه  هنر به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر  97

 

دریافت مشاوره رایگان

 

بیشتر بخوانید:

انتخاب رشته کنکور سراسری 

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  عادل‏ - 97/12/5

  سلام .من رشته معماری می خونم می خوام دردانشگاه طراحی لباس بخونم ایا میشه.

 • تصویر فرد

  Nasrinyazdani‏ - 97/5/20

  میخواستم ببینم میشه ازمون عملی رو غایب بشم برای بازیگری و باز جایی قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  مجید‏ - 97/5/20

  س.کدام رشته های هنر بازار کار دارن

 • تصویر فرد

  هادی‏ - 97/5/19

  سلام. برای انتخاب رشته همزمان هنر و تجربی چیکار باید انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  نیما‏ - 96/10/26

  سلام.من امسال انتخاب رشته میکنم و رشته ‌ی هنر(بازیگری)را میخوام انتخاب کنم ولی شهری که در ان زندگی میکنم رشته‌ی هنر(بازیگری)را ندارد.من چیکار میتونم بکنم؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/7/15

  سلام ببخشید میخواستم بدونم رشته کارگردانی خوبه یا نقاشی.استعداد ارثی دارم تو نقاشی ولی علاقه ی چندانی بهش ندارم.آخه اصلا درآمدی هم نداره.به نظرتون کارگردانی برم بهتره یا نقاشی؟

 • تصویر فرد

  فائزه ‏ - 96/5/24

  بدون کنکورعملى هم مىشه انتخاب رشته کرد؟رتبه اولىه 209منطقه 2

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - 96/5/17

  سلام من رتبه ی 216 از منطقه ی 3 هستم میخواستم بدونم میتونم طراحی صنعتی روزانه داشناه تهران یاعلم وصنعت قبول شم؟؟؟هیچ پیش بینی خاصی برای ازمون عملی که دادم ندادم فک میکنم خوب دادم بااین اوضاع میشه دانشگاه تهران بخونم؟؟؟/

 • تصویر فرد

  خودم ‏ - 96/5/17

  با سلام این رشته هایی ک ازمون عملی دارن در دانشگاه ازادم بازم ازمون عملی شرطه یا نه؟من نرسیدم ازمون عملی ثبت نام کنم رشته امم ریاضیه.میخوام ببینم چجوریه اونا ک سوابق تحصیلیه رو بدون ازمون عملیه کمک کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  seyedalihashemi‏ - 96/5/17

  باسلام وخسته نباشیدخدمت شماببخشیدمگه کنکورهنرم اغازشده لطفابهم اطلاع رسانی کنید

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/19

  آیا کسی ک پیش دانشگاهی درس کامل پاس نکرده می توانه سوابق تحصیلی پیش بگیره تو را خدا کمکو کنید وراهنمایی در دی ماه 95

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  معدل پیش دانشگاهی اهمیت زیادی نداره بیشتر معدل دیپلم مهمه.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/17

  باسلام آیا در انتخاب رشته در گزینش درچ سایتی ثبت نام مکنن گزینش هنر وزبان خارجه سال 95آیا متوانم ب دانشگاه برم تو را خدا کمک کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. دقیق متوجه سوالتون نشدیم دوست عزیز

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/9

  درچ سایتی درچ انتخاب رشته ای نمیدونم من اعلان اه مهر دنبال انتخاب رشته هستم ک کنم ب دبیری قبول بشوم ب دانشگاه دولتی لطف یکم کمکم کنید درسال95 باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  هیچ سایتی

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/3

  باسلام انتخاب رشته ای وجود هست ب ورد ب دانشگاه در آبان ماه 95

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/8/11

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/7/29

  من مخواهم ثبت کنم نمیدونم چطور انتخاب رشته مکنن لطف کنی راهنمایی ب دانشگاه دولتی ب آبان سال 95

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. باید در سایت سنجش ثبت نام کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد