برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی صنایع

ورود به اتاق فکر
 • مکانیک صنایع شیمی

  سلام من کارشناسی فیزیک هسته ای دارم .میخواهم برای ارشد رشته ام رو عوض کنم . برای انتخاب از بین رشته های مکانیک ، صنایع ، شیمی و مواد کدوم مناسبترند؟ کدوم با درسای کارشناسی ما مطابق ترند؟

 • ارشد صنایع

  سلام رشته من برق قدرت.مى تونم براسال96صناىع بخونم.اىاموفق مىشم.

 • انتخاب گرایش ارشد

  سلام من کارشناسی ارشد مهندسی اقتصاد کشاورزی خووندم .میخوام ارشد(صنایع) شرکت کنم.چه گرایشهایی رو با توجه به رشته ای که خووندم میتونم بهتر قبول شم.من با توجه به اطلاعات سه گرایش سیستم های کلان و مدیرت و بهره برداری و آینده پژوهی ، اینها رو نزدیک به رشته خودم دیدم.در مورد گرایش های دیگه نمی دونم که می تونم نتیجه مطلوب رو بدست بیارم یا روی همین سه گرایش وقت بزارم.ممنون

 • انتخاب

  سلام
  ببخشید من لیسانس صنایعم
  به نظرتون بر ارشد بهتره صنایع بهتره یاحسابداری؟؟کدوم قبولیش بالاتره؟؟

 • ارشد

  با سلام
  من 27 خرداد از طریق همین سایت انتخاب رشته آزمایشی انجام دادم در ارشد مهندسی صنایع با رتبه1934 که در پراحتمال ترینا رشته مهندسی صنایع گرایش آینده پژوهشی دانشگاه امیرکبیر رو نشون داد خواستم بدونم چقدر صحت داره تروخدا زود جواب بدین منتظرم. ممنون

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد صنایع

تعداد بازدید 5811 دفعه

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد صنایع سال 97 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد صنایع سال 97

مجموعه مهندسی صنایع در سال های اخیر توجه داوطلبان زیادی را به خود جلب کرده است ، با افزایش تعداد داوطلبان بالطبع فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع نیز حساس تر و مشکل تر شده است از این رو لازم است تا با اطلاعات کافی و دقیق انتخاب رشته را انجام دهیم از طرفی در سال 97 انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دستخوش تغییراتی شده است که این تغییرات ریسک فرآیند انتخاب رشته را بالاتر برده است.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع 97 به نکات زیر توجه داشته باشید:

1- شاید بتوان مهم ترین تغییر در دفترچه انتخاب رشته مهندسی صنایع 97 را ظهور برخی از گرایش های جدید و تلفیق آن ها با یکدیگر دانست ، در سال های گذشته گرایش های  کارشناسی ارشد صنایع به دو دسته اصلی صنایع و سیستم تقسیم می شد اما هم اکنون و در سال 97 عناوین جدیدی در دفترچه انتخاب رشته مشاهده می شوند که نشات گرفته از دو دسته فوق هستند اما شناسایی دقیق آن ها گام اول برای یک انتخاب رشته صحیح است.

2- بدیهی است که در میان گرایش های مهندسی صنایع به روز ترین گرایش حال حاضر ، گرایش بهینه سازی سیستم ها است که داوطلبان رقابت شدیدی برای ورود به این گرایش دارند این گرایش به همراه بهینه سازی سیستم های سلامت ، کیفیت و بهره وری ، مدیریت نوآوری و فناوری زیر گروه کد 1 را تشکیل می دهند و داوطلبان برای ورود به رشته های زیرگروه کد 1 باید حداکثر دقت را داشته باشند و با توجه به وجود برخی رشته های جدید در این کد رشته حتما با مشاوران زبده و با اطلاعات به روز مشورت نمایند.

3- یکی دیگر از گرایش های پرطرفدار کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های مالی است که به همراه گرایش لجستیک و زنجیره تامین و مدیریت پروژه زیرگروه کد 4 را تشکیل می دهند، رقابت در کد 4 نیز بسیار شدید بوده و باید در انتخاب رشته آن حداکثر دقت را به عمل آورد تا بتوان با ریسک کم در رشته دلخواه خود پذیرفته شد.

4- در میان گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان اقتصادی و اجتماعی به عنوان یک مقصد امن  برای سایر رشته های مهندسی و حتی ریاضیات و آمار به حساب می آید زیرا داوطلبان ورود به این گرایش برای شرکت در کنکور ارشد مهندسی صنایع لازم نیست تا از سد مستحکم دروس تخصصی مهندسی صنایع عبور کنند ، به همین دلیل این گرایش یک حالت عمومی دارد و این حالت  ریسک انتخاب رشته در این گرایش را بالا برده است ،لازم به ذکر است که گرایش آینده پژوهی نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرایطی شبیه به گرایش سیستمهای کلان اقتصادی اجتماعی دارد اما بالطبع رقابت در گرایش آینده پژوهی (با کد 3) کمتر از رقابت در گرایش سیستمهای اقتصادی اجتماعی (با کد 2) است.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

5- شاید بتوان مهم ترین تغییر در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع 97 را وجود گرایش مدیریت مهندسی (با کد5) دانست. این گرایش دارای یک ماهیت مهندسی با رویکرد های مدیریتی است و می تواند جذابیت های علمی و شغلی بسیار زیادی برای علاقمندان رشته مهندسی صنایع داشته باشد زیرا می توان در این رشته تلفیق دانش مهندسی صنایع را با روحیات مدیریتی به خوبی لمس کرد.

در نتیجه همه این عوامل باعث پیچیده تر شدن فاز انتخاب رشته و بیشتر شدن سوال ها در ذهن داوطلبان خواهد شد .

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد صنایع 97، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخابها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید. چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد صنایع 97 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه امسال

3- اولویت بندی دانشگاهها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

برخی از رتبه ها و قبولیهای سال 96 کارشناسی ارشد مهندسی صنایع را می توانید با دانلود و نصب نرم افزار رایگان "راهنمای مخصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97" مشاهده کنید.

دانلود نرم افزار رایگان راهنمای ارشد انتخاب رشته ارشد از گوگل پلی

دانلود ادوب کانکت از بازار

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  احسان‏ - ۲۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم با رتبه 3400 مهندسی صنایع چند درصد احتمال قبولیم توی دانشگاه غیرانتفاعی زند دانشگستر شیراز هست؟
  ممنون

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد