فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

داوطلبان کنکور دکتری که پس از انتخاب رشته به مصاحبه دانشگاه سراسری دعوت می‌شوند، می‌بایست کارت اعتباری فرمی تحت عنوان فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری را از طریق سایت سنجش خریداری و تکمیل نمایند. تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری جهت بررسی عمومی داوطلبان از نظر عقاید موافق یا مخالف با نظام کشور است و در نتیجه تعداد بسیار محدودی از داوطلبان از این مرحله نمی‌توانند عبور کنند.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

داوطلبان کنکور دکتری که پس از انتخاب رشته به مصاحبه دانشگاه سراسری دعوت می‌شوند، می‌بایست کارت اعتباری فرمی تحت عنوان فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری را از طریق سایت سنجش خریداری و تکمیل نمایند. تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری جهت بررسی عمومی داوطلبان از نظر عقاید موافق یا مخالف با نظام کشور است و در نتیجه تعداد بسیار محدودی از داوطلبان از این مرحله نمی‌توانند عبور کنند. اما از آنجایی که تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری جزو مراحل مهم و اصلی انتخاب رشته دکتری می‌باشد، کلیه داوطلبان دکتری دانشگاه‌های سراسری می‌بایست این فرم را در زمان مقرر تکمیل نموده و ثبت نمایند. در ادامه به بررسی جامع فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری پرداخته می‌شود.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

یکی از سؤالات متداول داوطلبان آزمون دکتری، این مورد است که فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری دقیقا چیست و چگونه تکمیل می شود. طبق مصوبه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی هدف اصلی از تکمیل این فرم شناسایی افراد معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران و مشهور به فحشا و جلوگیری از ورود آن‌ها به مقطع دکتری تخصصی می‌باشد. بدین ترتیب تعداد افرادی که نمی‌توانند از این مرحله عبور نمایند بسیار محدود و انگشت شمار می‌باشد و نگرانی زیادی برای داوطلبان آزمون دکتری ایجاد نمی‌کند. اما تکمیل این فرم جزو مراحل اصلی آزمون دکتری بوده و می‌بایست تمام داوطلبانی که حداقل در یکی از انتخاب‌هایشان حد نصاب دعوت به مصاحبه دکتری را کسب کرده‌اند از تمامی مراحل دریافت و تکمیل آن اطلاع کافی داشته باشند و نسبت به تکمیل این فرم اقدام نمایند، چراکه هر گونه کاستی در این زمینه می‌تواند موجب عدم پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری شود. بدین منظور می‌توانید برای اطلاع کافی از شرایط فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری و چگونگی تکمیل آن با مشاوران تخصصی 3گام در ارتباط باشید.

راهنمای تصویری دسترسی به فرم صلاحیت عمومی دکتری

برای دریافت و تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری، داوطلبان می‌بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند و نسبت به پرداخت هزینه این فرم اقدام کرده و سپس آن را تکمیل کنند. در این مقاله به بررسی گام به گام چگونگی دریافت و تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری پرداخته می‌شود.

ورود به سایت سازمان سنجش:

به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh. org مراجعه نمایید.

سپس بر روی گزینه ارسال دکتری تخصصی در سمت راست سایت کلیک نمایید

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

بر روی گزینه «کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری» کلیک نمایید

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

در این مرحله اطلاعات شناسنامه‌ای و داوطلبی خود را وارد نمایید و سپس با وارد نمودن کد امنیتی بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید. (از دو طریق شماره پرونده و یا شماره داوطلبی می‌توانید اقدام نمایید)

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

در انتهای بخش کارنامه نتایج، لینکی تحت عنوان «فرم صلاحیت عمومی دکتری تخصصی» وجود دارد که لازم است بر روی آن کلیک نمایید و با پرداخت هزینه به آن دسترسی پیدا کنید.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

در این صفحه بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک نمایید.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

سپس گزینه «سریال اطلاعات صلاحیت عمومی» را انتخاب کرده و بر روی «تأیید و ادامه» کلیک نمایید و با وارد کردن اطلاعات شخصی و کارت بانکی خود نسبت به خرید آن اقدام نمایید.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

سپس سریال خریداری شده و سایر اطلاعات را در کادر‌های مربوطه وارد نمایید و بر روی گزینه تأیید کلیک کنید.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

در این مرحله مدارک خود را آپلود کرده و بر روی گزینه تأیید و ادامه کلیک نمایید.

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

سپس با فرم صلاحیت عمومی مواجه خواهید شد که لازم است آن را تکمیل نموده و با تکمیل آن یک کد پیگیری برای شما صادر می‌شود که می‌بایست تا پایان فرایند آزمون دکتری آن را نزد خود نگه دارید.

در ادامه به بررسی اطلاعات فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری پرداخته می‌شود.

تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری

فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری دارای چندین بخش شامل اطلاعات فردی، سوابق تحصیلی، وضعیت شغلی، آدرس سکونت، شماره تلفن ضروری، مشخصات همسر، سابقه شرکت در آزمون، معرف و سوابق فرهنگی، سیاسی و اجتماعی می‌باشد که با تکمیل آن سایت سنجش یک کد پیگیری در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری شامل بخش‌های زیر می‌باشد:

  1. در ابتدای فرم می‌بایست نوع پذیرش خود را (با آزمون و یا بدون آزمون) مشخص نمایید. سپس رشته انتخابی و نام دانشگاه مورد پذیرش و مقطع خود را وارد کنید.
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
  1. مشخصات فردی: در این قسمت اطلاعات شخصی و شناسنامه‌ای خود را وارد نمایید.
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
  1. سوابق تحصیلی: در این قسمت سوابق تحصیلی خود را به طور کامل وارد نمایید.
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری
  1. وضعیت شغلی: در این قسمت می‌بایست اطلاعات شغل قبلی و فعلی خود را شامل (آدرس، نام سازمان و ...) وارد نمایید.
  2. آدرس محل سکونت: در این قسمت می‌بایست آدرس محل سکونت قبلی و فعلی خود را وارد نمایید.
  3. شماره تلفن ضروری: باید 3 شماره (همراه، منزل و همراه یکی از بستگان) جهت تماس ضروری درج شود.
  4. مشخصات همسر: این بخش مخصوص داوطلبان متأهل می‌باشد و می‌بایست مشخصات همسر خود را به طور دقیق وارد نمایید.
  5. سوابق آزمون: در صورتی که داوطلب در 2 سال گذشته در آزمون ورودی دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات آموزش عالی شرکت نموده است می‌بایست این بخش را تکمیل نماید.
  6. معرف: در این بخش داوطلبان می‌بایست اطلاعات (آدرس و تلفن، نوع رابطه، مدت آشنایی و شغل معرف) 4 نفر از افراد مورد اعتماد، غیر خویشاوند و قابل دسترس را از محل تحصیل و یا شغل که شناخت کافی از آنها دارند را یادداشت نمایند.

*بهتر است شغل معرف کارمند دولت و یا فرهنگی باشد.

  1. سوابق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی: رد این بخش داوطلبان می‌بایست سوابق خود را در بخش‌های ذکر شده وارد نمایند. (در صورتی که سوابق قابل ملاحظه‌ای در این بخش‌ها دارید حتماً وارد نمایید).

 

تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری نیازمند دقت فراوان و آگاهی کامل از بخش‌های مربوطه می‌باشد. در نتیجه داوطلبان آزمون دکتری می‌بایست به صورت کامل به تمامی بخش‌ها فرم صلاحیت عمومی دکتری بپردازند. در صورت وجود ابهامات در تکمیل فرم صلاحیت عمومی و وارد کردن اطلاعات خود می‌توانید با مشاوران تخصصی 3 گام ارتباط برقرار نمایید.

جمع بندی فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

تمامی داوطلبان آزمون دکتری که حداقل در یکی از انتخاب‌هایشان حد نصاب دعوت به مصاحبه دکتری را کسب کرده‌اند می‌بایست در سایت سنجش نسبت به پرداخت هزینه فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری و تکمیل آن اقدام نمایند. در این مقاله به بررسی کامل فرم صلاحیت عمومی دکتری و مراحل تکمیل آن به صورت تصویری پرداخته شد که لازم است داوطلبان از آن آگاهی یابند. به طور کلی هدف اصلی این فرم بررسی شرایط عمومی داوطلبان از نظر مقید بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران و سوابق سیاسی و کیفری می‌باشد. در نتیجه تعداد انگشت شماری از داوطلبان نمی‌توانند این صلاحیت را کسب نمایند و در صورتی که سابقه سیاسی و یا کیفری ندارید نیازی به نگرانی در این زمینه نمی‌باشد

 در صورتی که در این زمینه تأیید صلاحیت عمومی خود در آزمون دکتری ابهام دارید و نیازمند بررسی شرایط خود پیش از تکمیل فرم می‌باشید، می‌توانید با کارشناسان 3گام در ارتباط باشید تا با خیالی آسوده به تکمیل فرم صلاحیت عمومی اقدام نمایید.

سوالات متداول:

آیا داوطلبان باید به ازای هر کد رشته محل که دعوت به مصاحبه شده‌اند، یکبار فرم صلاحیت عمومی دکترا را تکمیل کنند؟

خیر، هر داوطلب تنها یکبار فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری را برای تمامی کد رشته‌های دعوت به مصاحبه شده تکمیل می‌نماید که به طور کامل در این مقاله به پروسه آن پرداخته شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت