قبولی دکتری سراسری با ارشد آزاد

مدرک صادر شده از سوی دانشگاه آزاد مورد تایید سازمان سنجش و پذیرش است و داوطلب می‌تواند با استفاده از این مدرک در آزمون کتبی دکتری شرکت کند، البته قابل ذکر است که آزمون کتبی دکتری سراسری و آزاد در طی چند سال اخیر ادغام شده است و به صورت یکسان برگزار می‌شود.

قبولی دکتری سراسری با ارشد آزاد؟

این سوال برای بسیاری از داوطلبان دکتری که مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده‌اند پیش می‌آید، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله امکان‌پذیر است!

همان‌طور که می‌دانید ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری محدود است و رقابت شدیدی بین متقاضیان وجود دارد پس داوطلبانی که با مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هدف قبولی در دکتری سراسری را دارند، باید از جزئیات آمادگی برای این آزمون به خوبی آگاه باشند تا بتوانند به هدف خود برسند، در این محتوا با ما همراه باشید تا به خوبی از جزئیات آگاه شوید. همچنین قبولی در بالاترین مقطع علمی یا همان دکتری مستلزم برنامه‌ریزی دقیقی است که با اطمینان خاطر از آن استفاده کرد، پنل برنامه ریزی موسسه 3گام، با آنالیز دقیق شرایط داوطلب، متناسب ترین برنامه را در اختیار او قرار می‌دهد تا داوطلب بالاترین سطح بازدهی را داشته باشد. برای درخواست برنامه‌ریزی می‌توانید با کارشناسان موسسه 3گام در ارتباط باشید.

قبولی دکتری سراسری با ارشد آزاد در آزمون کتبی دکتری


مدرک صادر شده از سوی دانشگاه آزاد مورد تایید سازمان سنجش و پذیرش است و داوطلب می‌تواند با استفاده از این مدرک در آزمون کتبی دکتری شرکت کند، البته قابل ذکر است که آزمون کتبی دکتری سراسری و آزاد در طی چند سال اخیر ادغام شده است و به صورت یکسان برگزار می‌شود. پس این داوطلبان برای ثبت نام در آزمون کتبی، همانند سایر داوطلبان آزمون دکتری باید در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نام‌نویسی انجام دهند و بعد در تاریخ مقرر شده در آزمون کتبی دکتری شرکت کنند تا با سایر داوطلبان به رقابت بپردازند.
همچنین داوطلبان باید در نظر داشته باشند که بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در صورت تمایل برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌توانند کارت اعتباری آن را تهیه و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند. بعد از انتشار نتایج اولیه آزمون، مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اعلام و آغاز می‌شود، داوطلبان باید توجه داشته باشند که گروه آزمایشی در مقطع کارشناسی ارشد با گروه آزمایشی دکتری باید متناسب باشد و یکی از شرایط مهم برای نام‌نویسی است، البته در تعدادی از گروه های آزمایشی به کلیه فارغ التحصیلان اجازه نام‌نویسی داده می‌شود، برای انتخاب درست و اطلاع از مجاز بودن نام نویسی می‌توانید با درخواست یک جلسه مشاوره تخصصی آزمون دکتری از کارشناسان ما راهنمایی کسب کنید. پس داوطلبان مجاز می‌توانند ۵۰ کد رشته محل از دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری را انتخاب کنند. ترتیب انتخاب کد رشته ها باید به صورت حرفه ای انجام شود، یعنی داوطلب با توجه به علاقه خود در گرایش رشته مدنظر، دانشگاه های برتر کشور را در الویت انتخابش قرار دهد، رتبه بندی دانشگاه ها نیز در بعضی از رشته ها متفاوت است، پس برای قبولی در مرحله اولیه آزمون و انتخاب هوشمندانه نیاز به راهنمایی خواهید داشت، کارشناسان مجرب موسسه 3گام با سابقه درخشان آماده ارائه خدمات انتخاب رشته به صورت تخصصی در مقطع دکتری با در نظر گرفتن شرایط داوطلب هستند، برای دریافت خدمات انتخاب رشته می‌توانید درخواست یک جلسه مشاوره تخصصی موسسه 3گام در زمینه انتخاب رشته دکتری داشته باشید.


قبولی دکتری سراسری با ارشد آزاد در مصاحبه


بعد از تمام شدن مراحل انتخاب رشته حدود سه تا چهار هفته بعد، مصاحبه دانشگاه سراسری آغاز می‌شود که داوطلب پس از مشاهده نتایج نهایی انتخاب رشته، در صورتی که به مصاحبه دعوت شده باشد باید به سایت دانشگاه مدنظر وارد و تشکیل پرونده دهد تا در نهایت، زمان و مکان دقیق مصاحبه به او ارسال شود. هر داوطلب در مصاحبه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان دارد تا توانایی های خود را اثبات کند پس با توجه به این زمان کم بهتر است داوطلب از قبل رزومه خود را تقویت و آماده کند. بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های آزاد، در مصاحبه دکتری دولتی رد می شوند به این دلیل که در مقایسه با سایر دانشجویان سراسری رزومه ضعیف‌تری دارند، پس داوطلبان عزیز که قصد شرکت در مصاحبه آزمون دکتری سراسری با مدرک ارشد دانشگاه آزاد را دارند بهتر است از بارگذاری رزومه قوی و مدارکی که امتیاز آور است و سطح بالای علمی را نشان می‌دهد غافل نشوند.
برخی از این مدارک عبارتنداز:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات مقطع قبلی
 • کارنامه اولیه و انتخاب رشته در حین نام‌نویسی آزمون دکتری
 • رزومه تحصیلی
 • رزومه شغلی
 • پایان نامه کارشناسی ارشد
 • عکس 4*3
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه ای از اساتید مقطع قبلی که مدرکی بر اثبات توانایی شما باشد.
 • مدرک کسب مقامات ورزشی کشوری، حفظ قرآن.
 • مدرک شرکت در همایش های علمی، مقاله، ثبت اختراع، چاپ کتاب، سوابق پژوهشی از امتیازات مصاحبه محسوب می‌شود.

همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه رزومه نویسی مصاحبه دکتری سراسری می‌توانید با درخواست یک جلسه مشاوره تخصصی از کارشناسان موسسه 3گام راهنمایی های لازم را کسب کنید.

 

جمع بندی قبولی دکتری سراسری با ارشد آزاد


برای رسیدن به موفقیت و به دست آوردن مدارج بالاتر علمی، استفاده از تجربیات افرادی که این مسیر را طی کرده‌اند، مفید و لازم است. داوطلبانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد کسب کرده‌اند اگر هدف قبولی دکتری سراسری دارند باید با اعتماد به نفس کافی و آمادگی لازم آزمون کتبی را بدهند و برای مصاحبه آماده شوند.
در صورت داشتن انتخاب نادرست، داوطلب به هدف خود نخواهد رسید. چگونگی مطالعه، زمان‌بندی دقیق، استفاده درست و به‌جا از منابع آزمون دکتری سراسری و کسب اطلاعات مهم دعوت برای مصاحبه دکتری برای داوطلبان ضروری است که می‌توانند با درخواست مشاوره تخصصی دکتری سراسری و پنل برنامه ریزی موسسه 3گام، مسیر موفقیت را هموارتر و با اطمینان‌خاطر طی کنند.

سؤالات متداول
آیا با مدرک ارشد دانشگاه آزاد، میشه دکتری سراسری قبول شد؟ بله، برای اطلاع از سایر جزئیات لازم می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

سوالات متداول:

آیا با مدرک ارشد دانشگاه آزاد، میشه دکتری سراسری قبول شد؟

بله می توان قبول شد، برای اطلاع از سایر جزئیات لازم می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت