بزرگترین اشتباهات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید به تجربه ای که از انتخاب رشته کنکور سراسری (کارشناسی) داشته اند نگاهی بیندازند و اگر در آن موقع اشتباهی مرتکب شده اند که باعث ندامت و حسرت آنها شده است، نگاهی تحلیلی به اشتباهات بکنند تا دوباره همان اشتباه را مرتکب نشوند.

بزرگترین اشتباهات انتخاب رشته کارشناسی ارشد
بزرگترین اشتباهات انتخاب رشته کارشناسی ارشد

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

بزرگترین اشتباهات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد باید به تجربه ای که از انتخاب رشته کنکور سراسری (کارشناسی) داشته اند نگاهی بیندازند و اگر در آن موقع اشتباهی مرتکب شده اند که باعث ندامت و حسرت آن ها شده است، نگاهی تحلیلی به اشتباهات بکنند تا دوباره همان اشتباه را مرتکب نشوند.

در اینجا سعی دارم به بزرگترین اشتباهاتی که فرد ممکن است در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب شود بپردازم. بعضی از این اشتباهات بسیار بزرگ و جبران ناپذیر و برخی کم اهمیت تر هستند. بنابراین در ابتدا به بزرگترین و مهم ترین اشتباهات در انتخاب رشته کارشتاسی ارشد می پردازم.

 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

بزرگترین اشتباهات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد - دسته بندی اشتباهات انتخاب رشته ارشد

اگر بخواهیم این اشتباهات را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر مبنایی صحیح و واقعی دسته بندی کنیم به چنین طبقه بندی ای می رسیم:

دسته اول: اشتباهات ناشی از عدم داشتن اطلاعات دقیق و البته صحیح از پارامترهای مؤثر در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسته دوم: در نظر نگرفتن شرایط خاص فردی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسته سوم: اشتباهات ناشی از راهنمایی های غلط دیگران در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسته چهارم: اشتباهات ناشی از سهل انگاری در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسته پنجم: وسواس های بی مورد و بی اهمیت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دسته ششم: جوگیری های بیش از حد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

دسته اول اشتباهات انتخاب رشته: اشتباهات ناشی از عدم داشتن اطلاعات دقیق و البته صحیح از پارامترهای مؤثر در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

پیشتر در یک مقاله دیگر به بحث درباره پارامترهای مؤثر در انتخاب رشته کارشناسی ارشد پرداخته ایم و در اینجا به طور خلاصه وار به آنها اشاره میکنیم.

پارامترهای اصلی و عمومی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد: دانشگاه، گرایش، هزینه، فاصله از شهر محل سکونت و امکان کسب درآمد در حین تحصیل

اگر داوطلب کارشناسی ارشد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، اطلاعات دقیق و صحیحی راجع به موارد بالا نداشته باشد، عملاً اشتباه بزرگی را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود مرتکب شده است و ممکن است سرنوشت خود را به گونه ای دیگر رقم بزند.

اینکه هر کدام از این پارامترها تا چه حد تأثیرگذار هستند به تصمیم شخص بستگی دارد و اولویت آن به خود داوطلب باز می گردد. ولی آنچه که واضح است تقدم و تأخر این پارامترها را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت و بدون داشتن اطلاعات دقیق و صحیح درباره آنها نباید تصمیم سازی کرد و اقدام به انتخاب رشته نمود.  

اولویت بندی، یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب رشته کارشناسی ارشد و اصولاً هر انتخاب دیگری است و این اولویت بندی واضح و مناسب نخواهد بود مگر اینکه اطلاعاتی درباره آن ها داشته باشیم که به این اولویت بندی معنا بدهد.

بزرگترین اشتباهی که داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در این زمینه مرتکب می شوند این نیست که از این پارامترها آگاهی ندارند، بلکه بزرگترین اشتباه زمانی به وجود می آید که اطلاعات درستی در این مورد ندارند و یا گاهاً اطلاعات غلطی دارند.

چون قبلاً به تفصیل هر کدام از این موارد را بررسی کرده ام در اینجا برای کوتاهی سخن یک نکته کلیدی را ذکر می کنم. انتخاب بدون اشتباه و یا با کمترین درصد اشتباه، انتخابی است که نخست پارامترها را شناسایی، اولویت آن ها را مشخص و در نهایت با کسب اطلاعات دقیق و صحیح در مورد هر کدام از این پارامترها، اولویت ها را معنادار و هوشمندانه نماید. پس عدم چنین کاری یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب می شوند.

 

 

دسته دوم اشتباهات انتخاب رشته: اشتباهات ناشی از سهل انگاری در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

این دسته از اشتباهات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد بسیار اتفاق می افتند. بخشی از آنها به تنبلی خود داوطلب بر می گردد. بسیاری حوصله پیچیده کردن قضیه را ندارند و با خود می گویند حالا یک چیزی انتخاب می کنیم و یک طوری می شود دیگر.

غافل از آنکه دارند این بازی را با سرنوشت خود می کنند و عملاً سبک زندگی خود را همین طوری یکهویی انتخاب می کنند. تصمیم برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد عکس سلفی نیست که همین جوری یکهویی گرفته شود. نیاز است تا این تصمیم براساس یک هدف قبلی طراحی و اجرایی شود. اینکه 100 انتخاب را پر می کنند و در نظر نمی گیرند که چرا چنین چیدمانی بهترین است یا بدترین، قدری بی انصافی در حق خویشتن است.

این سهل انگاری ممکن است ناشی از تنبلی فرد، کلافگی داوطلب و یا حتی بی اهمیت بودن انتخاب رشته کارشناسی ارشد باشد. در دو مورد اول قدری صبر و حوصله و سؤال پرسیدن از افراد آگاه کمک مؤثری خواهد بود و در مورد سوم که انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلب هیچ اهمیتی ندارد، می توان حداقل یک خاطره از آن ساخت و با آن یک عکس سلفی گرفت و زیرش نوشت من و انتخاب رشته، همین الان یهویی!

 

دسته سوم اشتباهات انتخاب رشته: اشتباهات ناشی از راهنمایی های غلط دیگران در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

یکی از بزرگترین اشتباهات در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، اعتماد کورکورانه به افراد غیر متخصص است. ممکن است کسی را آنقدر دوست داشته باشید یا آنقدر در گذشته نصایح مفیدی به شما کرده باشد که هر چه او گفت را مطلقاً صحیح بدانید و به همان عمل کنید.

قبل از اینکه چنین اعتمادی را اجرایی کنید، از خود چند سؤال بپرسید. آیا این فرد در این زمینه متخصص است؟ آیا این فرد در این زمینه سابقه دارد؟ آیا این فرد این راه را پیموده است دقیقاً با همین شرایط فعلی من؟ با چند سؤال و جواب بی طرفانه به آنها می توانید بفهمید که این راهنمایی اثربخش است یا نه.

در بعضی موارد حتی بحث از این خنده دارتر می شود و داوطلب به دوستانی اعتماد می کند و اطلاعات آنها را مبنای انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود قرار می دهد. شاید آن دوست بنا به دلیل خاصی چنین انتخابی را مبنای خود قرار می دهد در حالیکه شرایط شما زمین تا آسمان با او متفاوت است. شاید هدف دوست شما اصلاً با هدفی که شما در ذهن می پرورانید بسیار تفاوت داشته باشد. اصلاً توانایی ها و شخصیت فردی شما با هم یکجور است که یک انتخاب داشته باشید؟ بنابراین اشتباه بزرگ بعدی را مرتکب می شوید.

این اشتباه زمانی خود را نشان می دهد که می بینید اصلاً این فلسفه فکری برای شما به درد بخور نبوده است و در آن لحظه تحت تأثیر احساسات و یا حتی روابط دوستانه، فکر کرده این تصمیم، تصمیم درستی است. تیر خلاص را به سمت خود شلیک نکنید. بگذارید شرایط شما و اطلاعات دقیقتان برای شما تصمیم بگیرند نه شرایط و فلسفه فکری دیگران. شخصیت مستقلی داشته باشید و اجازه ندهید خوراک فکری شما را دیگران به شما بدهند. البته این دیگران استثنایی نیز دارد. افرادی که با اطلاعات دقیق و صداقت کامل با شما صحبت می کنند و می گویند به این دلیل و به آن دلیل و به خاطر این طرز فکر من فلان دانشگاه و یا گرایش را به دانشگاه و گرایش دیگر ترجیح می دهم. اگر دوستانتان آنقدر صادق نیستند از آنها بپرسید و با چند سؤال هوشمندانه، راه خود را مشخص کنید.

 

 

دسته چهارم اشتباهات انتخاب رشته: وسواس های بی مورد و بی اهمیت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد، توجه زیاد به موارد کم اهمیت اشتباهی است که برخی از داوطلبان مرتکب می شوند. ابتدا باید عوامل اصلی را در نظر گرفت و به تصمیم قاطع در مورد آنها رسید و سپس به موارد جزئی تر توجه نمود.

اگر انتخاب رشته کارشناسی ارشد را یک مسئله در نظر بگیریم، ابتدا باید کلیات آن را درک کرد و سپس حل نمود و سپس به موارد جزئی تر توجه نمود. موارد جزئی همچون تردیدهای عجیب و غریب درباره شخصیت و توانایی های خود.

بعضی از داوطلبان می دانند به چه چیزی علاقه دارند، کجا حائز اهمیت است و چه آینده ای در انتظار آنان است ولی با مطرح کردن موضوعاتی همچون آخه دوستم اونجا نمیره، اگه برم اونجا باید با آدمای غریبه دوست بشم، زبون مردم اونجا رو نمیفهمم، بابام ناراحت میشه اگه اونجا قبول بشم، دوست خاله عمه همسایه 3 تا اونورترمون هم اونجاست که اصلاً نمی خوام ریختشو ببینم و بسیار وسواس ها که بیخود وقت انتخاب رشته کارشناسی ارشد را می گیرند و شما را از تصمیم صحیح باز می دارند.

ببینید در کل هدف شما چیست و اگر فلان موضوع غیر مرتبط را مانند سنگی در مقابل این هدف می بینید، باید درباره هدف خود تجدید نظر کنید. تصوری که انسانها از شما دارند به خودشان مربوط است و اگر می خواهید تصوری که دوست دارید داشته باشند، باید نتیجه گیری از هدف مشخصتان را در ذهن دیگران ایجاد کنید. پس لطفاً وقتی که همه چیز مشخص است بیهوده دنبال موانع نباشید و مسئله را پیچیده تر از آنچه که هست نکنید.

 

دسته پنجم اشتباهات انتخاب رشته: در نظر نگرفتن شرایط خاص فردی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در مورد شرایط خاص فردی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد یک سری پارامترهای جزئی انتخاب رشته ارشد وجود دارد که پیشتر به آنها به تفصیل پرداخته ایم. این پارامترها عبارتند از: امکان ورود به بازار کار به خاطر روابط خانوادگی خاص، روابط فامیلی، روابط دوستانه، داشتن آشنا در یک دانشگاه خاص، علاقه مندی به شهری خاص، علاقه مندی به استادی خاص.

به این عوامل می توان شرایط تأهل، شرایط شغلی، داشتن بچه و هر شرایط خاص دیگر را نیز افزود. باید چنین شرایطی را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شدت مورد توجه قرار داد. بزرگترین اشتباهی که داوطلبان در این زمینه مرتکب می شوند این است که بدون توجه به شرایط شخصی خود وارد دانشگاه یا رشته و گرایشی می شوند که عملاً همه چیز آنها را مختل و یا از کنترل خارج می کند.

خارج شدن کنترل شرایط از دست فرد، عملاً بازدهی او را در تمامی زمینه ها کاهش می دهد و جز کلافگی و دویدن های بی هدف چیزی عاید داوطلب نمی کند. به این فکر کنید که شما قرار است 2 یا 3 سال با این روند زندگی کنید و در نظر بگیرید که این وضعیت چه تغییراتی را در شرایط شما و افراد مرتبط با شما ایجاد می کند.

به یاد داشته باشید زندگی شما با توجه به شرایط جدیدی که پیش خواهد آمد تغییر خواهد یافت و اگر دقت نکنید این تغییرات به جای مثبت بودن میل به منفی تر کردن شرایط دارند. تغییرات باید ایجاد کننده فرصت باشند، نه از بین برنده فرصت های فعلی و یا آتی. اگر چنین مواردی را با سهل انگاری و گاه کوته فکری به هر چه پیش آید خوش آید حواله دهید، پس منتظر عواقب آن باشید.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود همه جانبه با شرایط خود رفتار کنید. شاید نیاز باشد برای متمرکز شدن بر روی درس و پربارتر کردن تخصص هایتان، شغل فعلی خود را رها کنید. باید بدانید که این رها کردن شغل چه عواقبی دارد و آیا اصلاً می توان جوری انتخاب رشته کرد و جایی قبول شد که نه تنها بتوانم شغلم را داشته باشم بلکه درسم را نیز بخوانم. قطعاً این دو در موازات هم قدری از کیفیت خواهند کاست ولیکن مدیریت این کاهش کیفیت نوید فرصت های ایده آل در آینده را خواهد داشت.

ممکن است اگر متأهل هستید این تغییر مثبت قدری زندگی خصوصی شما را با چالش روبرو کند، چه از نظر مالی و چه از نظر عاطفی. البته بعد عاطفی آن کمتر است، چون همسر شما خواهان پیشرفت شماست ولیکن از بعد مالی باید به گونه ای مدیریت اقتصادی خانواده را ترتیب بدهید. چندان فشار سنگینی را متحمل نشوید که از اینجا رانده و از آنجا مانده گردید.

اگر بچه دارید که قضیه قدری پیچیده تر نیز می شود. باید بدانید که فرزند شما چندان شرایط جدید شما را درک نمی کند و خواهان همان مادر یا پدر مهربان سابق است. در اینجا بیشتر مدیریت شرایط و تغییرات جدید می تواند پارامتر کمک کننده ای در راستای انتخاب رشته کارشناسی ارشد باشد.

 

 

دسته ششم اشتباهات انتخاب رشته: جوگیری های بیش از حد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

یکی از فجایع انتخاب رشته کارشناسی ارشد، جوگرفتگی بیش از حد است. این مورد را می خواهم با مثال تشریح کنم. دوستی داشتم که رتبه فوق العاده خوبی آورد. انتخاب رشته کرد و تا روز اعلام نتایج دلش مثل سیر و سرکه جوشید. چرا این اتفاق افتاد و شعف او به وحشت تبدیل شد. رتبه 15 کارشناسی ارشد بود، بین اینکه اول تهران را بزند یا تبریز را مردد بود. تهران امکان ادامه تحصیل در آن رشته را نداشت ولی تبریز در مقطع دکترا نیز پذیرش دانشجو داشت و عملاً مهد این رشته را تبریز و اساتید برجسته آن می دانستند. در تهران علاوه بر دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر نیز چنین رشته ای را پذیرش می کرد ولی امکان تحصیل در مقطع دکترا را نداشت. ظرفیت پذیرش نیز بسیار محدود بود. حدود 8 نفر روزانه و شبانه تهران، 10 نفر تبریز و 5 نفر امیرکبیر. با توجه به رشته او احتمال قبول شدن در تبریز و امیرکبیر بالا بود و حتی تهران نیز جزء گزینه ها حساب می شد.

اطلاعات دقیقی از دانشگاه های مورد نظر داشت، شرایط و توانایی های او نیز کاملاً سازگار بود. از طرفی مشخص شده بود که رتبه های بهتر از 15 که در آن شاخه وجود داشتند تمایلی به انتخاب آن نداشتند و گرایش های دیگری را مد نظر داشتند، یعنی با رتبه 15 دانشگاه تهران هم می توانست قبول شود. پس در هر سه جا شانس بالایی داشت واز طرفی قبولی او هم صد در صد بود. این قسمت خوب ماجرا بود. از طرفی وسوسه ادامه تحصیل برای دکترا و از طرف دیگر علاقه به دانشگاه های تهران. در نهایت به این نتیجه رسید که شاید تا دو سال دیگر دانشگاه تهران نیز دکترای این رشته را بیاورد. خبر نداشت که حتی می تواند اپلای کند و در دانشگاه های معتبر خارج از ایران پذیرش بگیرد. در نهایت عشق به دانشگاه تهران باعث شد، دانشگاه تهران را به عنوان انتخاب اول خود برگزیند. حالا چالش بر سر اولویت دوم بود. با توجه به شرایط ذکر شده احتمال داشت دانشگاه تهران در دوره روزانه قبول نشود. بین امیرکبیر و تبریز بسیار مردد بود. از طرفی دوست نداشت از تهران دور شود و از طرفی تبریز قطب این رشته بود.  از طرف دیگر واهمه عجیبی از جو خود دانشگاه تبریز داشت و عجیب آنکه تبریز در زیر مجموعه های مختلف آن رشته بالاترین آمار اخراج دانشجویان کارشناسی ارشد را داشت و به هیچ عنوان رحم نمی کرد.

پایه علمی ضعیفی داشت و رتبه خود را بیشتر مدیون شانس می دانست. یک لحظه جوگیر شد و گفت من فلانم و بهمان و کاری می کنم که در تبریز مجسمه ام را بسازند. اولویت دوم شد تبریز و اولویت سوم امیرکبیر. از اینجا به بعد تا روز اعلام نتایج استرس شروع شد. زیرا از طرفی توانست در تهران کاری پیدا کند که به درآمد آن نیاز داشت و می توانست بدون خلل در روند تحصیل به کار خود نیز فکر کند و از طرفی ترس از جو دانشگاه تبریز او را عاصی کرده بود. سرانجام نتایج اعلام شد و او در دانشگاه تهران پذیرفته شد. انگار که دنیا را به او دادند ولی 5 ماه تمام کابوس وار به جو گرفتگی خود لعنت فرستاد. پس لطفاً همه شرایط را منطقی بسنجید و اسیر غرور و جو گرفتگی و یا حتی عدم اعتماد به نفس نشوید. نه از این ور بام بیفتید و نه از اونور بام.

 

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  عاطفه پاک روان ‏ - 01/6/13

  سلام وقت بخیر
  از چه زمانی میتونیم درخواست بررسی اولویت های بعدی کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ رو ثبت کنیم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/14

  سلام خدمت شما به پشتیبانی سنجش پیام بدین این امکان همیشه وجود نداره 

 • تصویر فرد

  عاطفه پاک روان ‏ - 01/6/10

  سلام ، وقت بخیر
  امسال کنکور ارشد شرکت کردم انتخاب رشته کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم میخواستم بدونم اگه ثبت نام نکنم چه محرومیتی داره؟
  و اینکه چون ۱۴۰۱ لیسانس دانشگاه دولتی گرفتم اگه ۱۴۰۲ بخوام کنکور سراسری بدم محرومیتی داره یا نه؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/12

  سلام خدمت شما در صورت عدم ثبت نام سال بعد از انتخاب دوره های روزانه محروم خواهید بود

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 01/5/2

  سلام وقتتون بخیر امسال کنکور ارشد آزمایشی شرکت کردم اما انتخاب رشته نکردم آیا نیاز هست برای شرکت در کنکور ارشدسال بعد(1402)، امسال درخواست انصراف از کنکور ثبت کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/3

  سلام خدمت شما نه نیازی نیست 

 • تصویر فرد

  سهیلا نظری‏ - 01/4/1

  سلام ، ممنونم از سایت خوبتون. من یک سوالی داشتم. من دانشگاه گیلان درس خوندم ،مکانیک الان می‌خوام گرایش تبدیل انرژی برم رتبه ام ۲۲۵ شده با کمک نرم افزار امکان قبولی در علم و صنعت خیلی پر احتمال هستش ، میخواستم بپرسم امکانش هست چون بومی گیلان هستم و کارشناسی هم همین دانشگاه بودم ، بدون در نظر گرفتن توالی انتخاب ها ، گیلان قبول شم ؟ یعنی اگر گیلان رو بزنم شانس بقیه دانشگاه ها رو میسوزونم یا ن ؟

 • تصویر فرد

  سهیلا‏ - 01/4/1

  سلام من رتبه ۵ سهمیه مدیریت آموزشی را امسال کسب کردم ۱۱۹ کشوری کدوم دانشگاه احتمالش بیشتره قبول بشم

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/4/1

  سلام خدمت شما حتما از نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام استفاده کنید که شانس قبولیتون از بین نره
  https://final.3gaam.com/

 • تصویر فرد

  علی‏ - 00/10/7

  سلام من مهندسی صنایع خوندم چ رشته ی برا ارشد بخونم برا دبیری اموزش پرورش بعد اگ. رشته بخونم برا دبیری کارشناسیم صنایع هست ایراد نداره یا اصلا امکانش هست کارشناسی صنایع ولی ارشد رشته های انسانی

 • تصویر فرد

  queen‏ - 00/8/18

  سلام مجدد.یه تعداد رشته بای پست های بهتر پیدا کردم.مهندسی آب .مهندسی مکانیک تولید انرژی. مدیریت...لطفا اگر خوب هستن بگید.اگر رشته خوبی مد نظرتونه بگید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  queen‏ - 00/8/18

  سلام من کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات خوندم.کارمند اداره آب و فاضلاب هستم .و ارشد شبانع مهندسی مکانیک طراحی کاربردی قبول شدم.علاقه ای به این رشته ندارم.لطفا منو راهنمایی کنید چه رشته ای بخونم پیشرفت کنم در کارم.

 • تصویر فرد

  فاطمه موسوی‏ - 00/6/19

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید من کارشناسی آموزش ابتدایی خوندم بنظرتون ارشد مدیریت آموزشی خوبه بخونم؟

 • تصویر فرد

  یعقوب شیری‏ - 00/6/10

  سلام خسته نباشید
  من دو تا لیسانس دارم حقوق و علوم اجتماعی و الان بخاطر شرایط کاریم ارشد مددکاری اجتماعی زدم رتبه ام 91 در سهمیه و بدون سهیمه 109 و آخرین رتبه مجاز هم 191 هست برام ... حالا احتمال قبولی کمه برام میخواستم بدونم میتونم رشته ی دیگه ایی بزنم مثلا حقوق خصوصی بزنم؟ یا نه چون رشته امتحانیم غیرمرتبط هست قبول نمیکنن ؟!؟

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 00/6/4

  هیچ وقت سراغ رشته ای تی نرید
  اشتباه محضه
  همش باید درس بخونید تمرین کنید مدام اطلاعاتتون رو بروز کنید
  واقعا زندگی نمیزاره بخصوص کار شبکه

 • تصویر فرد

  دانشجوی ارشد‏ - 00/5/20

  من بیچاره خیلی درس خون و زحمت کش بودم لیسانس زبان گرفتم اشتباه محض کردم. اشتباهه منو نکنید قبل از اینکه لیسانس بگیرید یا ارشد یا هرچیزی برید بگردید ببینید کدوم رشته ها مد نظر بانک ها، موسسات ، شرکت ها و ادارات هست تا بتونید انتخاب منطقی داشته باشید .

 • تصویر فرد

  مهدی مرادی‏ - 00/1/26

  سلام
  من ترم ۸ نرم‌افزار هستم.
  به زیست شماسی مولکولی سلولی علاقه مند شدم و میخوام ارشد یکی از رشته های این گروه امتحانی رو بخونم.
  از لحاظ قانونی اصلاً امکان این کار هست؟
  اگه امکانش هست عاقلانه هم هست؟
  مزایا و معایبش چی میشه
  گروه زیست شناسی مولکولی سلولی اصلا بازار کار داره؟
  دانشگاه های خوبی واسش هست؟
  چون من خیلی به کار تحقیقاتی و آزمایشگاهی علاقه دارم
  و اصلا میتونم قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/28

  سلام خدمت شما بله امکان شرکت شما برای کنکور ارشد رشته زیست سلولی و مولکولی وجود داره پیشنهاد می کنم برای اینکه اطلاعات اولیه خوبی به دستبیارین به صفحه اطلاعات تخصصی زیست شناسی سلولی و مولکولی که لینکش رو براتون میذارم برین
  اطلاعات کنکور ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 00/1/26

  سلام .
  یه سوال داشتم. اگه در ارشد رشته رو تغییر بدیم و رشته دیگه ای بخونیم، باتوجه به اینکه دیگه مدرک کارشناسی اون رشته رو نداریم؛ مشکلی به وجود نمیاد؟ مثلا در استخدام ها و.... . چون بالاخره در استخدام یه نظری هم روی مدرک کارشناسی دارند.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/28

  سلام خدمت شما در مورد استخدامی ها تو دفترچه ها معمولا ذکر میشه که ایا با مدرک ارشد استخدام می کنن و یا لیسانس یا اینکه هر دو مدرک باید یکی باشه و این بستگی به رشته مد نظر شما و ازمون استخدامی مربوطه داره ولی به صورت پیش فرض مشکلی پیش نمیاد

 • تصویر فرد

  م‏ - 99/12/16

  من کارشناسی مکانیک خوندم،خریت محض کردم که دوباره ارشد مکانیک خوندم والان میبینم هیچ جا نمیخوان،نه اداره ای نه بانکی و ..مدیریت میخوندم سگش شرف داشت به مکانیک،تو رو خدا اشتباهات منو نکنید که حسرت میخورید

 • تصویر فرد

  کوثر‏ - 99/11/21

  سلام
  من لیسانس معمارى دارم
  و الان دانشجوى ارشد همین رشته هستم
  الان ترم یکم مثه قبل ب این رشته علاقه ندارم و دوست دارم رشته دیگه ایو تجربه کنم حس میکنم دیگه علاقه ایی به نقشه کشیدن ندارم
  خیلی حس بدیه
  به روانشناسى و تربیت بدنى علاقه دارم
  لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  رحمدل‏ - 99/9/22

  سلام وقتتون بخیر
  خواستم بپرسم با مدرک کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات
  میشه ارشد علوم تربیتی شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  کامران‏ - 99/9/21

  با سلام من کارشناسی منهدسی جنگلداری دارم ب نظرتون ارشد چی بخونم خوبه خودمم علاقه زیادی به مدیریت و حسابداری دارم

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 99/8/26

  متن عالی بود بنظر شما چه رشته مهندسی ارشد الان اشباع نشده و مورد نیاز است رشته ارشد مرتبط کارشناسی ام صنایع در شهر محل کارم وجود ندارد ولی در شهر مجاور حدود مسافت یک ساعت و نیم وجود دارد آیا ارزش ادامه تحصیل آنقدر هست که هفته ای دو روز رفت و آمد داشته باشم و مرخصی و کاهش حقوق داشته باشم؟یا اینکه در شهر خودم مکانیک ساخت و تولید بخونم؟

 • تصویر فرد

  SONA‏ - 99/8/25

  سلام من حدود دوازده روز پیش درخواست بررسی اولویت بعدی رو دادم و الآن این پیام اومده برام....
  خواستم بدونم این پیام یعنی چی؟؟؟

  (داوطلب گرامی درخواست شما مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال 1399 بررسی و با توجه به بررسیهای بعمل آمده اشتباهی در انتخاب رشته شما مشاهده نشد. مراتب جهت اطلاع اعلام می‌گردد)

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/8/25

  سلام با توجه به اینکه درخواست اولویت بعدی مشروط به این بوده که شما انتخاب رشته رو اشتباهی انجام داده باشین این پیام رو دادن و معنیش اینه درخواست تغییر تو انتخاب رشته شما پذیرفته نشده 

 • تصویر فرد

  النا‏ - 99/8/11

  سلام،من درخواست تغییر اولویت وبررسی اولویت بعدی را به سنجش دادم ودرسنجش ثبت شده ولی الان پشیمون شدم لطفا راهنمایی بکنید که چکار کنم همون دانشگاه قبلی بمونم؟

 • تصویر فرد

  اسی‏ - 99/8/6

  عدم انطباق رشته درکارشناسی ارشد به چه معناست

 • تصویر فرد

  L.F‏ - 99/7/11

  ما تو سایت فقط سوال می مزسیم پاسخی براش وجود نداره ؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  L.F‏ - 99/7/7

  سلام.من کنکور ارشد اقتصاد دادم و رتبه ام ۶۷۰ شده ولی در سهمیه ۶۲ شدم.امکان اینکه روزانه تهران قبول بشم وجود داره؟

 • تصویر فرد

  رضوان‏ - 99/6/30

  سلام .من کارشناسی حسابداری هستم نمیدونم برا ارشد علوم تربیتی بخونم یا رشته های مربوط به حسابداری؟
  لطفا راهنماییم کنید .با تشکر

 • تصویر فرد

  جابر‏ - 99/6/29

  سلام وقت بخیر اگرمن اشتباه در انتخاب رشته ارشد داشته باشم و آن رشته(شرایط خاص) اشتباه رو دراعلام نتایج اولیه اورده باشم ومن آن شرایط رانداشته باشم چکارکنم ؟آیا بایدمصاحبه شرکت کنم تا رد بشم یاعدم شرکت درمصاحبه کافی تا اولویت بعد انتخاب شود ؟

 • تصویر فرد

  Zari‏ - 99/6/28

  سلام و وقت بخیر
  من کارشناسیمو روانشناسی خوندم و الان برای ارشد دوست دارم زبان انگلیسی بخونم ..بین مترجمی و آموزش بازار کار کدوم بهتره ؟و آیا بخاطراینکه رشته ی کارشناسی و ارشد باهم متفاوته مشکلی پیش نمیاد برای آینده کاری؟

 • تصویر فرد

  Smj‏ - 99/6/16

  سلام،
  من انتخاب رشته انجام دادم، چرا کد 16رقمی داده بجای 15رقمی؟

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 99/5/8

  سلام وقتت بخیر با چه رتبه و درصدی آلودگی روزانه قبول میشیم شهرش مهم نیست فقط روزانه باشع

 • تصویر فرد

  محمدمهدی‏ - 99/1/26

  سلام وقت تون بخیر و آرزوی سلامتی.
  دانشحوی رشته مشاوره فرهنگیان هستم می خواستم برای کنکور کارشناسی [رشته مشاوره]یا یکی از گرایش های [رشته روانشناسی] مثل روانشناسی عمومی یا بالینی بخونم.
  به نظر شما کدام رشته را انتخاب کنم ؟ و اگر مشاوره خصوصی آنلاین بخواهم باید چکار کنم.

 • تصویر فرد

  Hora‏ - 98/6/27

  سلام.من دانشگاه سهندقبول شدم درخواست اولویت بعدی رودادم ومهلتش الان تمام شده.اماالان پشیمون شدم بایدچیکارکنم که همون سهندبمونم؟؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/19

  سلام من امسال ارشد شرکت کردم رتبه 637 شدم در انتخاب رشته دچار اشتباه شدم.دانشگاه تهران قبول شدم ولی گرایش دیگه مد نظرم بده ک اونم تو کارنامه سبزم اوردم .درصورتی ک اعتراض بزنم امکان داره سازمان سنجش قبول کته اشتباهمو؟؟؟

 • تصویر فرد

  معصومه‏ - 98/6/18

  سلام من رتبه 10باسهمیه کدضریب3 شدم آیا با این رتبه شهیدبهشتی یا دانشگاه تهران قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - 98/4/22

  سلام من ارشد اقتصاد 98 رتبه 700آوردم آخرین رتبه مجاز نزدیک 3000هستش خودم انتخاب رشته کردم بومی ایلام هستم اولویت اولم ایلام هست بعد 20تاش تهران با رازی کرمانشاه و بوعلی همدان بنظرتون شانس قبولیم درکدومشان بیشتره کلا روزانه قبول میشم؟؟؟ لطفا جواب بدید استرس دارم

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - 98/4/22

  باسلام من ارشد 98رشته علوم اقتصادی رتبه 769 کد ضریب 1شدم اخرین رتبه مجاز نزدیک 3000هستش بومی ایلام هستم اولویت اولمم ایلام هستش رشته های کد ضریب1رو گذاشتم آیا امکان قبولی دانشگاه های تهران بعد ایلام رو دارم کلا روزانه قبول میشم؟توردخدا جواب بدین

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 98/4/21

  سلام من با رتبه 16 با سهمیه در گرایش اسیب شناسی ورزشی . شانس قبولی روزانه ی دانشگاه های تهران رو دارم؟
  به غیر دانشگاه علامه طباطبایی

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 98/4/18

  سلام با رتبه ۱۹۷کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی امکان قبولی روزانه در دانشگاه ارومیه و تبریز چقدر هست؟

 • تصویر فرد

  F‏ - 97/11/19

  سلام من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم .میخوام ارشد رادیولوژی بخونم
  امکانش هست؟

 • تصویر فرد

  مریم77‏ - 97/9/27

  سلام من ثبت نام اینترنتی ارشد انجام دادم ، ولی الان می خوام رشته ثبت نامیم رو تغییر بدم، امکان ویرایش در ثبت نامم وجود داره؟؟؟رشته ای که انتخاب کرده بودم مدیریت بازرگانی بوده الان می خوام به زمین شناسی تغییرش بدم

 • تصویر فرد

  مهری‏ - 97/8/13

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم ولی نمیخام با حسابداری ادامه بدم برای ارشد میخام مدیریت آموزش بخونم آیا خوبه یا چه رشته ای شما پیشنهاد میکنید ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/9/25

  سلام . بله رشته خوبیه. سعی کنید حتما با توجه به اینکه پذیرش این گرایش بالاست، تو یه دانشگاخ خیلی خوب و تراز اول قبول بشید تا در رقابت بازار کار با اقبال بیشاری مواجه بشید. توصیه می کنم از مشاوره ها و برنامه ریزی های ما برای موفقیت تو آزمون ارشد این رشته استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/8/2

  سلام . ببخشید من تاریخ خوندم ولی با توجه به اینکه بازار کار نداشت، می خوام ارشد روانشناسی بخونم به نظرتون امکانش هست؟
  اکر امکانش هست بعدش برای ادامه تحصیل و گرفتن دکترا خارج از کشور به خاطر تداخل رشته ایی می تونم دکترای روانشناسی بخونم ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/9/25

  سلام. بله می تونید ولی روانشناسی یکی از رشته های سخت هست برای گرفتن بورسیه و رفتن به خارج از ایران مگر اینکه رزومه خوبی از نظر دانشگاه قبولی ارشد داشته باشید. با توجه به اینکه رشته تون خیلی متفاوت از روانشناسی هست و ترافیک رقابتش خیلی بالاست حتما از سوریسهای مشاوره و برنامه یرزی ما به ویژ] طرح طلایی استفاده کنید تا بتونیم با مشاوره ها و برنامه ریزیهامون و البته تلاش و همت شما بهترین نتیجه رو براتون نتیجه بزنیم.

 • تصویر فرد

  بتول‏ - 97/6/16

  سلام من ارشد روزانه زمین شناسی اقتصادی خرم آباد قبول شدم ولی میخوام اولویت دوم قبولیم مهندسی آب شاهرود بخونم میخواستم ببینم امکانش هست اولویت دومم رو بخونم؟ لطفا جواب بدید فرصتی نمونده ممنون میشم

 • تصویر فرد

  نارین‏ - 97/6/16

  خب یه نفر به سوالات جواب بده !!!!!!!!

 • تصویر فرد

  shabnam‏ - 97/6/13

  سلام
  بعد از قبولی ارشد امکانش هست که کد رشته بعدی که قبول شدیم ثبت نام کنیم؟ من دانشگاه اصفهان قبول شدم اما میخوام تبریز همون رشته روبخونم امکانش هست؟

 • تصویر فرد

  حسین محمدزاده‏ - 97/6/13

  با عرض سلام و خسته نباشید.من تو ارشد97 از مهندسی پزشکی صنعتی اصفهان قبول شدم ولی خودم ساکن تبریزم و اولویت بعدی منم تبریز بوده الان اگه بخوام بیام تبریز باید چیکار کنم؟ ثانیا من رشته اصلیم برق قدرته و میتونم با این رتبه(1925) مثلا صنعتی سهند تبریز روزانه قبول شم میتونم چنین تغییر گرایشی انجام بدم با اینکه از دانشگاه دیگه با گرایش دیگه قبول شدم؟لطفا راهنمایی کنید .

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 97/6/12

  سلام خواهش ميكنم يك نفر آگاه من رو راهنمايي كنه من ارشد رتبه ٢٢شدم اما برأي انتخاب رشته شناخت درستي از دانشگاه ها نداشتم الان شهيدبهشتي روزانه بيم سنجي قبول شدم ميخواستم بدونم ميتونم به جاي شهيد بهشتي علامه طباطبايي برم ،مصاحبه دانشگاه علامه هم شركت كردم عالي بود اما متاسفانه علامه رو بعد از شهيد بهشتي انتخاب كرده بودم لطفا اگه امكان تغيير دانشگاه هست راهنمايي كنيد ممنون

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 97/4/23

  سلام.من ارشدمکانیک رتبمم خوب شده ولی تو انتخاب رشته اولویت دوم اشتباه اون دانشگاهی ک اصلا نمیخاستموزدم.لطفا برام توزیح بدین چی میشه و چجوریه

 • تصویر فرد

  حسین خنفری‏ - 97/4/5

  سلام من تو ارشد رتبه وزارت اطلاعات 185 شدم حالا که نتایج اولیه را اعلام کردند هر چه می خوام نتیجه را ببینم هیچی نمیاد

 • تصویر فرد

  عباسی‏ - 97/4/2

  سلام ببخشید میتونین شماره سنجش رو بدین انتخاب رشته کردم ولی میخوام انصراف بدم
  چون تعیین رشته بشه یکسال محروم میشم

 • تصویر فرد

  هدا‏ - 97/3/20

  سلام ببخشید دانشگاهی مثل صدا و سیما که مصاحبه داره در صورتی که در مصاحبه رد بشیم در رشته ی انتخابی بعدی که در دانشگاه دیگر و رشته ی دیگه ای رو انتخاب کردیم ممکنه بتونیم رشته ی بعدرو بریم یعنی بد صدا وسیما که قبول نشدیم بتونیم در اولویت بدیمون قبول شیم؟

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 97/3/19

  سلام خسته نباشید من میخام انتخاب اولمو اماربیمه علامه بزنم که مصاحبه داره میدونم قبول مبشم ولی میترسم مصاحبشو رد بشم اگ رد بشم انتخاب های بعدیم چی میشه؟

 • تصویر فرد

  پگاه اردلانی‏ - 97/3/16

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اگر برای انتخاب ارشد دانشگاهی مصاحبه داشته باشه و مرحله اول قبول بشی و مصاحبه رد بشی میتونی اولویت بعدی بری یا کلا یه سال از دست میدی

 • تصویر فرد

  م‏ - 97/3/14

  سلام با رتبه 100 حقوق امکان قبولی شبانه تهران را دارم؟!

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/3/13

  سلام اگه تعداد ویرایش ها در ثبت نام ارشد تکمیل بشه و گزینش غیر فعال بشه باید چه کاری انجام دهیم
  خواهشا جواب بدین

 • تصویر فرد

  هادی‏ - 96/11/5

  باسلام .من یه سوالی داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم من کارشناسی مهندسی برق خوندم و تصمیم دارم ارشد مدیریت بخونم به نظرتون انتخاب درستیه و اینکه میخواستم برونم اینکه رشته کارشناسی و ارشد یکی نیست در استخدامی مشکل ساز نمیشه؟با تشکر

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/10/24

  سلام . بنده مهندسی الکترونیک خوانده ام ۱۵سال پیش لیسانس گرفته ام و شاغلم . زمینه فعالیتم ابزاردقیق و اتوماسیون در صنعت پتروشیمی می باشد . برای ارشد از لحاظ اینکه ممکنه نتوانم با این مشغله همانند یک فارغ التحصیل کم سن تر ، خواندن مهندسی کنترل ، الکترونیک یا مخابرات قوی ای داشته باشم ، مرددم . از طرفی رشته هایی میل مدیریت که اپیدمی فنی ها شده با اینکه علاقمندم ولی چندان رضای قلبی ندارم بخونم . البته با سابقه ی کار مفیدم اگر می تونستم ارشد همون کنترل یا الکترونیک که مرتبط با تجاربم هستش بخونم ، بازار کا رایران و جهانی شان خوبه . ممنون میشم همفکری بفرمایید . علی هستم

 • تصویر فرد

  zahra‏ - 96/9/23

  سلام
  می خواستم بدونم که میشه در سال97 کنکور را هم در رشته ی ادبیات وزارت علوم و هم رشته ی مدیریت وزارت بهداشت شرکت کنم؟
  چون اشتباه کردم که اول در وزارت علوم ثبت نام کردم و الان نمی خوام یک سال رو از دست بدم
  ممنون

 • تصویر فرد

  گ‏ - 96/9/21

  مثلا من که کارشناسیم ، ناپیوسته ی حسابداریه

  ارشدو میتونم مدیریت بزنم ؟

  و باید مجموعه مدیریت رو بزنم
  یا رشته های مدیریتی که کنارش زده شناور

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/9/17

  سلام من رشته مهندسی نرم افزار خوندم سوالی برام پیش اومد ایا با رشته جدیدی که تو ارشد انتخاب کنم و بعد از ارشد در یک دستگاه اجرایی امتحان بدم مدرک ارشد من چون با کارشناسیم یکی نیست ایا ایرادی نمیگیرن؟

 • تصویر فرد

  زینت ‏ - 96/8/20

  سلام من کارشناسی علوم اجتماعی دارم میشه برای ارشد گیاه پزشکی یا گیاه شناسی بخونم؟ممنون

 • تصویر فرد

  راضیه‏ - 96/7/15

  سلام من کارشناسی مهندسی منابع آب دارم . میشه برا ارشد رشتهدعلوم تربیتی آموزش دبستانی (علاقه زیادی به تدریس دارم ) بخونم ؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/7/15

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  رضا امینی‏ - 96/7/2

  با سلام
  خواهشا زود جواب من رو بدید
  بنده ارشد خواجه نصیر قبول شده ام شبانه منتها در خواست بررسی اولویت زدم که روزانه اصفهان در بیام منتها تازه پیام داده روزانه ارومیه تو خواجه نصیر هم ثبت نامم قطعی شده.
  نمیخوام برم ارومیه و علاوه بر این دوتومن پول شهریه دادم
  خب نرم ارومیه و همون خواجه نصیر باشم مشکلی پیش نمیاد؟

 • تصویر فرد

  فاروق‏ - 96/6/30

  سلام،من رشته تربیت بدنی خوندم میخوام ارشد یه رشته بخونم که سریع استخدام بشم،به من چی پیشنهاد میکنید؟رشته های وزارت بهداشت چطوره کدومش خوبه؟کدومش برام اسونتره که قبول بشم و خوندنی باشه؟

 • تصویر فرد

  elmira biglu‏ - 96/6/27

  عالی بود موفق و پیروز باشید

 • تصویر فرد

  نازیلا‏ - 96/6/15

  سلام،ببخشید من کارشناسی ادبیات خوندم.میخواستم بدونم امکانش هست برای ارشد روانشناسی امتحان بدم؟ ممنون

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/19

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  سما‏ - 96/6/15

  میشه راجع به تغییر اولویت به اولویت بعدی ارشد بگید؟
  من یکی از اولویت های پایینی که روزانه هم هست می تونستم قبول شوم. آیا با انتخاب تغییر اولویت به اولویت بعدی تبدیل به شبانه میشه؟
  دانشگاه مبدا و مقصد یکی هست و رشته ها فقط فرق می کنه. در صورت قبول درخواست از طرف سنجش من چی کار باید کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/6/12

  سلام روزتون بخیر
  من اشتباه انتخاب رشته کردم و یزد قبول شدم اولویت بعدی من گیلان بود، خودم بومی گیلان هستم و دوران کارشناسی هم دانشگاه گیلان بودم، برای تغییر دانشگاه باید منتظر کارنامه سبز بمونم؟ و اینکه همکلاسی بنده با رتبه 328 گیلان قبول شده و من 240 شده ام،با معاونت کل دانشگاه گیلان هم صحبت کردم، استاد من بودن، گفتند در کمیسیونی که اینجا تشکیل میشه کمکت میکنیم، فقط گفتن سنجش برم، میخوام ببینم باید بمونم کارنامه سبز بیاد یا فرقی نمیکنه؟

 • تصویر فرد

  شیما‏ - 96/6/11

  سلام من نتیجه انتخاب رشتم هم ازاد وهم مراکزغیرروزانه رو مردود زدن برام نتیجه نهایی...بعد من روزانه رومجازنشده بودم فقط غیرروزانه ها وازاد رومجازشدم که دوتاشو باهم هم براازاد هم برا پیام نوروغیرانتفاعی انتخاب رشته کردم ایا فقط باید یکیشو انتخاب رشته میکردم؟براهمین برام زدن مردود

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/12

  سلام دوست عزیز نه اگر هردوتارو باهم انتخابرشته کردی مشکلی خاصی نبوده

 • تصویر فرد

  eli‏ - 96/5/30

  سلام وقت بخیر
  بعد از اعلام نتایج دوم ارشد میتونیم با توجه به کارنامه سبز تغییر گرایش بدیم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/30

  سلام میتونید ب شرطی که ترازتون به اون گرایش بخوره و کمیسیون اون دانشگاه موافقت کنند
  در کل راه سختی در پیش هست

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 96/5/9

  سلام وقت بخیر من لیسانس حقوق دارم برا ارشد آزاد انتخاب رشته کردم اولویت اول رشته دلخواهم زدم به نظرتون اولویت ها تاثیر داره یعنی امید قبولی حقوق خصوصی بیشتر از عمومی ؟؟؟

 • تصویر فرد

  حسین حیدری ‏ - 96/4/13

  سلام
  من رتبه ام برای نرم افزار شده 325
  برای فناوری اطلاعات خوب نشده
  جالب اینجاست که کارشناسی و کلا تا به حال نرم افزار کار نکردم
  و کارشناسی و شغل من هم شبکه هست و بوده
  با این وضع سه نرم افزار سه گام هم گفته من شبکه آزاد گرمسار قبول میشم و از طرفی ارشد علوم تحقیقات
  حالا به نظر شما برم رشته مورد علاقه ولی دور و دانشگاه بد یا نرم افزاری که چیزی نمی دونم و بهترین دانشگاه آزاد؟
  به این میگن سر در گمی واقعی!!!!

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 96/4/10

  سلام
  من در کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار امتحان دادم ولی الان موقع انتخاب دانشگاه ، گرایش مورد علاقه من توی مهندسی فناوری اطلاعات هستش ، شبکه های کامپیوتری ، میتونم انتخاب کنم؟
  دانشگاه آزاد

 • تصویر فرد

  نیلوفر‏ - 96/3/31

  سلام وقتتون بخیر . ببخشیده بنده لیسانس حسابداری دارم . برای انتخاب رشته ی کنکور ارشد مجددا کنکور حسابداری دادم و انتخاب رشته هم کردم ولی پشیمونم که حسابداری زدم کاش مدیریرت میزدم اسون تر از حسابداری هم هست . راهی نداره برای رفتن به رشته ی مدیریت ؟ میشه لطف کنید راهنماییم کنید که از نظر شما مدیریت بهتره برای منی ک لیسانس حسابداری دارم یا حسابداری ؟؟؟

 • تصویر فرد

  آرمان احمدی‏ - 96/3/23

  سلام من با رتبه 270تا300 زیر گروه های مهندسی مواد کجاها رو میتونم قبول شم؟یکی از دانشگاه های تهران رو میارم؟خواهشا زود جواب بدین چون فقط فردا رو فرصت دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/3/21

  سلام خسته نباشيد
  من ارشد آموزش زبان رتبه ١٤٠٠ اوردم و روزانه مجاز شدم،حالا سوالام اينه كه آيا امكان و شانسشو دارم كه دانشگاهي روزانه قبول بشم؟
  مثلا دوست دارم گيلان باشم البته شهر خودم نيست.
  سوال دوم اين كه دقيقا بايد چه جوري انتخاب رشته كنم؟يعني اولويت هام از همون اول شهر خودم روزانه و شبانه بزنم و بعد اون جاهاييكه برام مقدوره برم؟
  آخه شما تو نظرات نوشته بوديد حتي اون هايي كه شانس قبولي نداريد هم بزنيد اول.
  اصلا كار خوبيه صدتارو هم پر كرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - 96/3/17

  سلام با رتبه 312 محیط زیست میشه روزانه یزد قبول شد و اینکه کدوم گرایش محیط زیست بهتره ؟الودگی یا ارزیابی یا تنوع زیستی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. درباره این گرایش اطلاعات دقیق نداریم.

 • تصویر فرد

  هلیا‏ - 96/3/16

  سلام دوست گرامی خسته نباشید
  من با رتبه 14 فلسفه دانشگاه تهران یا مدرس قبول میشم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله به احتمال خیلی زیاد.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 96/2/24

  باسلام وخسته نباشید.من کارشناسیمو زمین شناسی خوندم وآزمون ارشرمو زمین دادم آیا راهی هست که بتونم تغییر رشته بدم باتشکر

 • تصویر فرد

  سید مجتبی‏ - 96/2/16

  با سلام من دانشجوی کارشناسی پیام نور ترم 4 هستم و بدون تحقیق و با اصرار برادرم پیام نور ثبت نام کردم و خیلی پشیمانم و سال 1395 رشته مدیریت دانشگاه نلی قبول شدم اما نرفتم خیلی اعصابم بهم ریخته میخوام کلا انصراف بدم و فوق دیپلم بگیرم.حسرت فرصت از دست رفته رو میخورمِ.از کارنامه سبز هم اطلاعی نداشتم به نظر شما چکار کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/6/2

  سلام. بهتره به جای انصراف، تلاشتون روی تحصیلات تکمیلی ارشد و دکترا متمرکز کنید تا بهترین تصمیم رو داشته باشید.

 • تصویر فرد

  مری‏ - 95/11/5

  سلام من کارشناسی نرم خوندم ولی علاقه ای به ادامه ی اون ندارم شما چه رشته ایی را پیشنهاد میکنید؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. به کار در چه زمینه ای علاقه دارید؟

 • تصویر فرد

  samira‏ - 95/9/26

  کارشتاسی حقوق ثبتی دارم
  میشه در انتخاب رشته ی کنکور ارشد گرایش دیگه ای به طور مثال حقوق بین الملل رو انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 95/9/20

  بازم سلام
  الان ثبت نام ارشد ازاد است.هیچ جوری نمیشه تشخیص داد که مدیریت فناوری اطلاعات امسال در دانشگاه های اصفهان ازاد یادولتی ارایه میشه یانه !!؟
  ی جورایی برای انتخابش باید ریسک کرد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. فعلا که آزاد و ساسری با هم ادغام شدند.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/9/18

  سلام خسته نباشید
  رشته مدیریت فناوری اطلاعات کارشناسی هم داره؟ من لیسانس کامپیوترم میخواستم ارشد این رشته را بخونم اگه کارشناسی نداره بازم بهم پیش نیاز میخوره؟؟
  باسپاس

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. بله داره ولی پیش نیاز چندانی نمی خورید.

 • تصویر فرد

  ساجده قمری‏ - 95/8/25

  سلام من لیسانس مدیریت اجرایی دارم واس ارشد میخوام مدیریت اموزشی بخونم.بازار کار خوبی داره؟ رشته خوبی هست مدیریت اموزشی؟ شما چه رشته ای رو واسه ارشدم پیشنهاد یکنید به درسایه حفظی علاقه دارم ریاضیاتم ضعیفه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. بستگی به این داره که شما می خواید وارد چه نوع بازار کاری بشید.

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 95/8/15

  باسلام: فارغ التحصیل رشته برق قدرت هستم و میخوام رشته کارشناسی ارشدمو تغییر بدم ، خواهشا راهنماییم کنید ی رشته دیگه ک بدرد آیندم بخوره بگین

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/10/26

  سلام. می تونید برید سراغ رشته های مدیریت و یا حسابداری به خاطر بازا کارش. رشته های مهندسی پزشکی وزارت بهداشت هم پیشنهاد خوبی هست براتون به خصوص بیوالکتریک

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/8

  سلام
  میبخشید با لیسانس کامپیوتر و ارشد مدیریت IT ایا می توان استاد دانشگاه شد؟ برای رشته های مدیریت یا کامپیوتر میشه تدریس کرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. بله میشه اما دانشگاههای علمی کاربردی و یا غیر انتفاعی

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/7/19

  ممنون از پاسختون آقای افشار
  بنظرتون رشته مدیریت فناوری اطلاعات بازار کار خوبی داره یا نه؟؟؟
  ظرفیت پذیرش دانشگاه ها هم در این رشته خیلی پایینه!! دانشگاه ازاد و غیرانتفاعی در اصفهان داره؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/7/22

  سلام. بازار کار خوبی داره با توجه به رشد صنعت IT در کشور. پذیرش ها رو روی دامنه final.3gaam.com گذاشتیم.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/7/15

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم ولی به رشته ام علاقه ای ندارم میخواهم ارشد شرکت کنم اما بین رشته علوم تربیتی اموزش دبستانی(چون به تدریس علاقمندم) و مدیریت فناوری اطلاعات (که تا حدودی به رشته ام مربوط می شود) نمی دانم کدوم انتخاب کنم.
  سپاس

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/7/18

  سلام. IT بهتره براتون.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 95/6/27

  سلام
  ببخشین میشه یه توضیحی برا تکمیل ظرفیت بدین؟ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/28

  سلام. تکمیل ظرفیت مختص دانشگاههایی هست که ظرفیتشون تو مرحله اول پر نشده و یا این که کد رشته جدیدی رو اضافه کردند.

 • تصویر فرد

  محسنی‏ - 95/6/27

  مرسی از پاسختون
  در مورد بازار کار چطور؟ برای مترجم زبان بازار کار چطوره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/28

  سلام. حسابداری به نسبت بازار کار بهتری داره ولی تعداد فارغ التحصیل حسابداری هم خیلی زیاده. از طرفی شما قبولیت تو حسابداری خیلی سخت میشه.

 • تصویر فرد

  محسنی‏ - 95/6/27

  سلام من کارشناسیمو مهندسی شیمی خوندم و با توجه به اینکه نتونسعتم تو رشته ی خودم کار پیدا کنم میخوام بذای ارشد رشتم رو تغییر بدم. به شدت هم به مترجمی زبان علاقه دارم و زبانم عالیه.خیلیا بهم مدیریت یا حسابداری رو پیشنهاد کردن و من الان سردرگمم.نمیدونم کدوم رو ادامه بدم.مدیریت حسابداری یا زبان :(

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/27

  سلام. مترجمی براتون بهتر و راحتتر از حسابداریه قبول شدنش.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 95/6/26

  سلام
  ببخشین تکمیل ظرفیت دانشگاهها برا ارشد 95 نمیدونین وقتش کیه!؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/27

  سلام. خود سنجش گفته 7 مهر ماه

 • تصویر فرد

  نیکان‏ - 95/6/24

  آقای افشار‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  خب باید از طریق خود دانشگاه پویش و خاتم اقدام کنید. یک مقدار انتقالی و جابجایی از غیر انتفاعی شهرستان به خود تهران سخته ولی با پیگیری مستمر می تونید این انتقال رو انجام بدید.

  اقای افشار اخه بنده در پویش قم معماری سیستم های کامپیوتری قبول شده ام.ولی در خانم هوش مصنوعی قبول شده ا م .

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/25

  انتقال بین گرایش ها یک مقدار سخت هست ولی شما باید از طریق هر دو دانشگاه پیگیریتونو شروع کنید.

 • تصویر فرد

  نیکان‏ - 95/6/24

  آقای افشار‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  شما خاتم رو بعد از پویش قم زدید؟
  بله و رتبه 119 اوردم و قبول شدم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/24

  خب باید از طریق خود دانشگاه پویش و خاتم اقدام کنید. یک مقدار انتقالی و جابجایی از غیر انتفاعی شهرستان به خود تهران سخته ولی با پیگیری مستمر می تونید این انتقال رو انجام بدید.

 • تصویر فرد

  نیکان‏ - 95/6/23

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  بنده پویش قم ارشد معماری سیتسم های کامپیوتری قبول شدم.ولی به دلایلی از این رشته خوشم نمیاد و ثبت نام نکردم. و نتیجه اعتراض زدم به قبولی.بنابراین اولویت بنده دانشگاه غیر انتفاعاعی خاتم با رتبه 119 هست.و به همین دلیل می خواهم اولویت بعدی را که بعد از این اولویت هست را انتخاب و به در این دانشگاه ثبت نام کنم.
  اگر امکان دارد.راهنمایی کنید.ممنونم از دوستان و دانشجویان عزیز و گرامی

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/24

  شما خاتم رو بعد از پویش قم زدید؟

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 95/6/18

  ببخشید اقای افشار شما فرمودید میشه انتقال گرفت به سختی و... اما سازمان سنجش نوشته که هرگونه نقل انتقال و تغيير رشته بر اساس ماده 16 ايين نامه دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته مصوب وزرات علوم، تحقيقات و فناوري ممنوع است لذا در اين رابطه از طرح سوال، درخواست و مراجعه به سازمان سنجش اموزش كشور خودداري فرماييد.
  پس یعنی چی؟؟؟اصلا میشه ارشد اینکارو کرد یا ممنوعه؟ ممنون میشم بفرمایید خیلی مهمه واسم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/18

  خدمتت گفتم که به سازمان سنجش هیچ ربطی نداره و در نهایت این کمیسیون دانشگاهه که باید تصمیم بگیره و بعد از موافقت اونا خودشون به سنجش نامه می دن تا قبولی شما رو عوض کنند. جلب نظر دانشگاه مبدا و مقصد خیلی به سختی انجام میشه.

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 95/6/18

  البته الان غیرانتفاعی ثبت نام کردم گفتن نمیشه بری روزانه,باید وایسی تکمیل ظرفیت بیاد تا اگر دانشگاه ت خواست اونوقت دوباره بزنی,اگرررررررر خواست!!
  خیلی اشتباه کردم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/18

  تکمیل ظرفیت راه آسون شماست که امیدورام تو تکمیل ظرفیت دانشگاهیی که می گید دانشجو بپذیره

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 95/6/18

  الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/20

  از چه نظر؟

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 95/6/18

  سلام توروخدا میدونید چکار بایددکرد من ازشد انتخاب اولم قبول شدم غیرانتفاعی زدم اشتباهی در صورتی که بعد از کارنامه نهایی دیدم روزانه هم اوردم,پرسیدم گفتن نمیشه کاریش کرد توروخدا کسی میدونه؟دارم دق میکنم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/18

  سلام. متاسفانه اگر هم بشه کار خیلی سختی دارید. باید درخواست بدید به دانشگاه مقصد و بعد از موافقت اونها دانشگاه مبدا هم موافقت خودشو اعلام کنه تا بتونند شما رو منتقل کنند. از اونجایی که دوره روزانه سخت گیر هستند باید اول نظر موافق دانشگاه روزانه رو جذب کنید. چه رشته و گرایشی هستید؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 95/6/16

  سلام.من ارشد دانشگاه زنجان قبول شدم و الان کارنامه نهایی اومده،میبینم که بعد زنجان تبریز زده بودم(البته اولویتهارو اشتباهی زده بودم)و رتبم میخوره اونجا یعنی برمیداره و اونجا هم قبول میشم
  آیا میتونم اولویت انتخاب رشته رو عوض کنم یا جوری میشه به اولویت بعدیم برم(به تبریز)؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/17

  سلام. اگر دانشگاه مبدا و مقصد با جابجاییتون موافقت کنند می تونید این کار رو بکنید.

 • تصویر فرد

  نجادی‏ - 95/6/13

  با سلام و عرض ادب
  سوال من این هست که کارنامه ارشد سراسری کارکردش چیه؟ آیا صرفا می توان تنها رشته ای که ستاره دار هست ثبت نام کرد؟ چون رتبه من در چند کد رشته بعدی هم پایین تر از آخرین رتبه قبولی هست.
  ممنون میشم اگر جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/20

  سلام. شما در اولین اولویت قبول شده فقط می تونید ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 95/6/13

  سلام،قبولی در رشته روانشناسی بالینی به نسبت مشاوره سخت تره؟! یا یکسان؟ از نظر بازار کار تفاوتی دارند؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/20

  سلام. به یک اندازه سخت هستند و بازار کار تقریبا یکسانی دارند.

 • تصویر فرد

  سالار‏ - 95/6/10

  سالم من در انتخاب رشته اشتباهی رشته شهری را انتخاب کرده ام ایا من میتونم این رشته شهر را حذف کنم و اولویت های بعدی که انتخاب کردم برسی بشه

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 95/6/10

  سلام دیگه جواب ارشد اعلام شده
  شما باید اقدام به ثبت نام بکنید
  و در مرحله بعد برای انتقالی اقدام به تغییر گرایش کنید

 • تصویر فرد

  محیا‏ - 95/5/31

  با سلام و ممنون ک وقت میگذارید و راهنمایی می فرمایین . ایا صنایع شاخه سیستم تو ارشد بازار کار بهتری دارد یا حسابداری؟؟؟سپااس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/1

  سلام. از نظر بازار کار حسابداری

 • تصویر فرد

  محیا‏ - 95/5/30

  ممنونم از شما خودم هم نظرم صنایع شاخه سیستم بود بزار کار خوبی دارد ؟سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/24

  بله.

 • تصویر فرد

  محیا‏ - 95/5/30

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی لیسانس ریاضی هستم سال اخر و درسم هم خوبه ولی نمخام ادامه ریاضی بخونم شما چ رشته ای برای ارشد پیشنهاد مکنید سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/30

  سلام. حسابداری، مدیریت، صنایع

 • تصویر فرد

  امین شمس‏ - 95/5/28

  سپاس فراوان.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/24

  زنده باشید.

 • تصویر فرد

  امین شمس‏ - 95/5/13

  سلام
  وقت بخیر
  مدرک بنده کارشناسی مهندسی برق گرایش الکترونیک هست.
  ولی تمایلی به ادامه ی تحصیل در این رشته ندارم.علاقه ی زیادی به کارهای معماری و طراحی داخلی و همچنین کارهای عمرانی دارم.مدتی هم در این زمینه مشغول کار بودم و یک دوره ی جامع طراحی و دکوراسیون داخلی رو هم گذروندم.ولی میخوام تحصیلات آکادمیک هم داشته باشم.با توجه به اینکه ساکن شیراز هستمءامکان ادامه ی تحصیل در رشته معماری داخلی که فقط در تهران ارایه می شه رو ندارم.دروس کارشناسی عمران هم کاملا با ریاضی و فیزیک مرتبط هست و گزینه ی ارشد عمران رو هم کنار گذاشتم.میخواستم بدونم نظر شما در مورد انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد در یکی از زیر شاخه های معماری یا مرمت ابنیه تاریخی چی هست؟توانایی این رو دارم که در عرض چند ماه دروس کارشناسی رو مطالعه کنم و مهارت اسکیسم رو هم بالا ببرم.اصل مطلب اینه که ببینم از کارشناسی برق به کارشناسی ارشد معماری می شه تغییر رشته داد و بازار کار کدوم زیر شاخه معماری خوب هست.
  با سپاس فراوان.
  الف.شین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/24

  سلام. بل م یتونید این تغییر رشته رو بدید. درباره گرایشها بهتره سوالتونو تو اتاق فکر گروه معماری مطرح کنید. اینم لینکش:
  https://3gaam.com/thinktanks/list/28

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 95/4/2

  سلام من انتخاب رشتمو اشتباه انجام دادم ، یعنی اولویتهامو درست وارد نکردم ، ۵ بار ویرایش کردم بازم نهایت متوجه شدم جای چند تا از اولویتهامو درست وارد نکردم . اما دیگه سایت بهم اجازه ویرایش نمیده . چیکار کنم پای سرنوشتم وسطه

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 95/4/3

  سلام دوست عزیز اگه مشکلت اولویت بندی گرایش هاست مشکل خاصی پیش نمیاد
  بهرحال با موسسه تماس بگیرید همکارا راهنماییتون می کنند

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. ازشون درخواست رسیدگی کنید. تو بخش پرسش و پاسخ که سمت چپ سایت سنجش هست.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 95/4/1

  با سلام
  من تو رشته مدیریت کد 1142 دوره غیر روزانه مجاز شدم
  نمره کل 2362 و آخرین رتبه در سهمیه 48880 می باشد
  من شانس قبولی در کدام رشته رو دارم

  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. رتبه خودتون چند بوده؟
  اگر رتبه تون رو تو اتاق فکر بگید و بگید در کدوم گرایش این رتبه رو به دست اوردید دوستان به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

 • تصویر فرد

  سینا‏ - 95/4/1

  با عرض سلام خسته نباشید
  رتبه من در ارشد امسال در رشته الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در سهمیه 1960 شده وبدون سهمیه 2003 شده است آیا امکان قبولی در شبانه ها رو دارم؟ و یا امکان قبولی در کدام پیام نورهارو دارم بر اساس قبولین سال های قبل؟
  سوالی هم در مورد اولویت بندی دارم
  مثلا اگر من قرار باشد از دانشگاه پیام نور قم قبول شم ولی 10 اولویت اولم را شبانه بزنم و بعد پیام نور آیا احتمال قبولی من کاسته میشود؟ ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. قبولی براسا رتبه خواهد بود. یعنی شما باید انتخابهای عالی رو که حتی شانس قبولی رو ندارید رو از همه بالاتر بزنید و اونهایی که شانس قبولی دارید رو در انتهای لیست انتخابیتون بذارید.

 • تصویر فرد

  ناصر‏ - 95/4/1

  سلام در فرم انتخاب رشته ، رشته های دانشگاه های نیمه متمرکز ، دانشگاه هایی که مصاحبه و .... هم دارند رو در چه اولویتی باید بزنیم، باید اول بزنیم ؟؟
  فرایندش چه طوریه ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. اگر خودشون تو دفترچه قید کرده باشند که در ده انتخاب اول باشه که باید جزء 10 انتخاب اولتون بزنید. قبل از اعلام نتایج قبولی نهایی، دعوت به مصاحبه میشید و در نهایت با توجه به رتبه و نمره مصاحبه بهتون اعلام قبولی مشه.

 • تصویر فرد

  ppa‏ - 95/3/28

  سلام من ارشد مهندسی شیمی قبول شدم نمیدونم در انتخاب رشته اول برام گرایش اهمیت داشته باشه یا دانشگاه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  احمدرضا‏ - 95/3/28

  سلام.
  من میخواستم ببینم اگه مثلن رشته ای رو در اولویت اول بزنم و رتبم 50 باشه و یه نفر دیگه به رتبه 40 همون گرایشو در اولویت بعد از من بزنه او قبول میشه یا من؟
  در حقیقت میخوام بدونم اینکه دفترچه گفته با توجه به اولویت کدرشته ها انتخاب میشه معنیش چی هست؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام. اصولا کسی که رتبه اش پایین تره در اولویته.

 • تصویر فرد

  نسترن‏ - 95/3/25

  سلام.میشه اولویت ها برا انتخاب رشته کارشناسی ارشد رو تو رشته ی حسابداری بگین.که مثلا ابتدا باید از کدوم شهرها شروع کرد با رتبه ی 2000

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/26

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  هانیه خداپرست‏ - 94/12/15

  سلام .من مقطع کارشناسی علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی ،دانشگاه علوم بهزیستی (تهران-روزانه)میخونم برای گرایش ارشد بشدت سردرگم شدم و نمیتونم شروع به درس خواندن بکنم.به روانشناسی علاقمندم و از طرفی پایه کارشناسی شو ندارم .بین گرایش های علوم تربیتی چه پیشنهادی به من میدهید .یا اصلا خوندن روانشناسی کار منطقیه؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/12/16

  سلام.
  اگر روانشناسی رو دوست دارید که حتما براش یک سال زمان بذارید و بخونید، ارزششو داره ولی اگر می خواید همین امسال آزمون بدید دیگه به خوندن روانشناسی نمی رسید و باید برید سراغ همون گرایشهای علوم تربیتی. یا باید برید و مدیریت آموزشی رو بخونید یا باید برید سراغ علوم تربیتی 3 و گرایشهای تخصصی خودتون.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 94/9/25

  سلام من مقطع کارشناسیمو در رشته ی مدیریت حهانکردی به اتمام رسانده ام و در حال حاضر برای ارشد نمیدونم رشته خودمو انتخاب کنم یا نه؟ولی برای آزاد رشته خودمو نداره خیلی سردرگمم.وبا توجه به اینکه احتمال میدم دولتی قبول نشم.چون فعلا نمبتونم بخونم.و همینطور که نمیدونم و البته یه سریا میگن که رشتم بازار کار نداره.و خیلی رشتمو دوست دارم ولی میخام حداقل یه رشته ایو انتخاب کنم که بازار کار داشته باشه و ریاضی هم نداشته باشه.به قدری سردر گمم که اصلا حال خودمو نمیفهمم .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/9/25

  سلام. بهتون رشته مدیریت اجرایی رو پیشنهاد می دم که ریاضی نداره و بازار کار خوبی داره.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت