تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت را در اینجا مشاهده می کنید. مباحثی نظیر زمان تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت و راهنمای تصویری شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت
تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

 

 

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد بهداشت، ظرفیت تعدادی از صندلی های دانشگاه های وزارت بهداشت خالی می ماند که تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت به عنوان فرصتی دوباره در اختیار داوطلبان مجاز شده، قرار داده می شود. در حقیقت داوطلبان بعد از برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت به سه دسته تقسیم می شوند؛ داوطلبانی که در انتخاب رشته خود موفق عمل کرده اند و در رشته مورد نظر خود پذیرفته شده اند، دسته ای دیگر، داوطلبانی هستند که از رشته ای که در آن قبول شده اند راضی نبوده که ممکن است انتخاب رشته خود را بدون شناخت و آگاهی انجام داده باشند و دسته آخر کسانی هستند که به رغم کسب کردن رتبه خوب و مجاز شدن برای انتخاب رشته نتوانسته اند در هیچ کد رشته ای از رشته های وزارت بهداشت پذیرفته شوند. در واقع تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت یک فرصت دیگر برای آزمودن شانس قبولی داوطلبان دسته دوم و سوم می باشد لذا در این مرحله باید با دقت کامل و متناسب با رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت انتخاب رشته خود را انجام دهند چون دیگر فرصتی برای جبران نخواهند داشت.

 

 

زمان تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

زمان تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت سال پیش برای تعدادی از رشته های شهریه پرداز و برای پر کردن تعداد صندلی های خالی دانشگاه ها که این ظرفیت ها حدودا 400 صندلی خالی بود در دی ماه برگزار شد. در صورتی که مرحله تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت امسال هم برگزار شود، اطلاعات آن متعاقبا اعلام خواهد گردید.

 

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

شایان ذکر است بر طبق اعلام سنجش پزشکی، داوطلبان برای شرکت کردن در تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت باید حائز شرایطی باشند که در ادامه به این شرایط خواهیم پرداخت:

  • کلیه داوطلبان اعم از پذیرفته شده ها و پذیرفته نشده ها که در مرحله اول اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت شکرت کنند.
  • داوطلبانی که با توجه به نتایج نهایی ارشد بهداشت، قبول شده اند ولی می خواهند در مرحله تکمیل ظرفیت نیز شرکت کنند باید بدانند که اگر در تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت در مقطع ارشد در هر کدام از دوره های عادی و شهریه پرداز پذیرفته شوند، پذیرش قبلی آن ها لغو خواهد شد و قابل بازگشت نمی باشد. لذا دانشگاه محل پذیرش اولیه داوطلبان می بایست با محل پذیرش جدید همکاری های لازم را انجام دهد.
  • افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های روزانه پذیرفته شوند، در صورتی که در رشته قبولی خود ثبت نام نکنند و یا از رشته خود انصراف دهند، به مدت یک سال از شرکت در کنکور محروم خواهند شد.
  • هر نوع تغییر رشته، انتقال و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد. بنا بر این داوطلبان در انتخاب رشته مورد نظر خود باید نهایت دقت و توجه را داشته باشند.
  • حتی داوطلبانی که رتبه لازم را برای انتخاب رشته به دست نیاورده اند هم می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت شرکت نمایند.
  • زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت توسط دانشگاه محل پذیرش اعلام خواهد گردید.

 

 

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

کلیه داوطلبانی که در جلسه کنکور وزارت بهداشت حضور داشته اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت شرکت کنند. لذا داوطلبان گرامی برای شرکت در تکمیل ظرفیت زارت بهداشت پیش از هر کاری می بایست دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بهداشت را که از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود را دانلود کنند و تمامی کد رشته محل هایی را که مرتبط با مدرک کارشناسی شان است را استخراج کرده و به دقت بررسی و سپس انتخاب کنند.

داوطلبان می بایست توجه داشته باشند که در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، کد رشته ها در دوره های روزانه، شهریه پرداز و آزاد ارائه می شوند لذا در صورت پذیرفته شدن در کد رشته های روزانه و عدم ثبت نام در آن به مدت یک سال از شرکت در کنکور محروم خواهند شد پس توصیه می کنیم که تمامی مراحل تکمیل ظرفیت را با دقت انجام دهید.

 

 

راهنمای تصویری شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت می بایست مراحلی را طی کنند که در اینجا به ذکر این مراحل و تصاویر مربوط به آن ها خواهیم پرداخت:

  1. در مرحله اول داوطلبان باید به سایت رسمی مرکز سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و از منوی سمت راست سایت گزینه «ارشد» را انتخاب نمایند.

 

ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی
ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی

 

  1. در صفحه ای که باز شده است گزینه " انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت" را انتخاب کنید.

 

کلیک روی گزینه "انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت"
کلیک روی گزینه "انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت"

 

  1. در مرحله سوم نیز مجددا بر روی گزینه " انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت" کلیک کرده و کد رهگیری خود را وارد کنید. بعد از این مرحله می توانید لیست رشته های انتخابی خود را ثبت کرده و کد رهگیری انتخاب رشته را دریافت نمایید.

 

انتخاب گزینه "انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت"
انتخاب گزینه "انتخاب رشته محل تحصیل، ویرایش انتخاب ها و تکمیل ظرفیت"

 

نکته مهم: برای کلیک کردن بر روی گزینه "ثبت نهایی" عجله نداشته باشید و لذا چندین بار اولویت ها را به دقت چک نمایید و در صورتی که خواستید اولویت هایتان را حذف یا جابجا کنید از گزینه های حذف و جابجایی استفاده کرده و در نهایت کد رهگیری انتخاب رشته را دریافت نمایید و اگر خواستید از ان پرینت تهیه کنید.

 

 

سوالات متداول:

زمان تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت کی خواهد بود؟

زمان تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت پارسال در دی ماه برگزار شد و لذا برای امسال اطلاعاتی منتشر نشده است. داوطلبان می توانند برای آگاهی از زمان تکمیل ظزفیت ارشد بهداشت این مطلب را در بازه زمانی نزدیک به تکمیل ظرفیت مطالعه کنند و از آن مطلع شوند.

سامانه شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت کدام است؟

سامانه شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir می باشد که داوطلبان می بایست به هنگام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به آن مراجعه نمایند.

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته پذیرفته شده اولیه قبل از ثبت نام در تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

امکان ادامه تحصیل در رشته پذیرفته شده اولیه قبل از ثبت نام در تکمیل ظرفیت با توجه به مطالب گفته شده در قسمت شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت وزارت بهداشت، این امکان وجود ندارد و پذیرش قبلی داوطلبان لغو خواهد شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت