رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی فیزیک برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی فیزیک پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک کدام رشته ها هستند؟ ارشد فیزیک داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس فیزیک در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی فیزیک به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته فیزیک پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته فیزیک برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از فیزیک به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته فیزیک نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس فیزیک را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد فیزیک به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی فیزیک می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته فیزیک
مدرک کارشناسی(لیسانس) مجموعه فیزیک ارگونومی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری تصویربرداری پزشکی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
مهندسی بهداشت حرفه ای
نانوفناوری پزشکی
بهداشت محیط - بهداشت پرتوها
رادیولوژی
فیزیک پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی فیزیک آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان فیزیک بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس فیزیک شامل چند رشته می باشد؟

لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس فیزیک شامل چهارده رشته می باشد که شرح آن در جدول فوق آورده شده است.

آیا با مدرک کارشناسی فیزیک می توان ارشد رشته مهندسی بهداشت حرفه ای را خواند؟

بله، با مدرک کارشناسی فیزیک می توان ارشد رشته مهندسی بهداشت حرفه ای را خواند چرا که جزو لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس فیزیک می باشد.

بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک کدام رشته می باشد؟

بهترین رشته برای ادامه تحصیل فیزیک در مقطع ارشد می تواند برای داوطلبان متفاوت باشد چرا که بهترین از نظر هر داوطلب فرق می کند. 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  مینا احمدی‏ - 01/9/20

  سلام روزبخیر با لیسانس فیزیک،چطور میشه فیزیوتراپی خوند؟باید چکار کنم؟ممنون

 • تصویر فرد

  آرمیتا ابتین‏ - 01/9/3

  باسلام، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید راجع به سوالی که دارم، من کارشناس رشته فیزیک هستم، میخاستم ارشد یکی از رشته های فناوری تصویربرداری مغناطیسی یا هوا فضا رو ادامه بدم، آیا این دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد بدون کنکور پذیرش داره؟ در صورت وجود لطفا شرایط پذیرش رو هم توضیح بدین،سپاس گزارم

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/9/13

  سلام خدمت شما برای راهنمایی بهتر از لینک زیر یک جلسه مشاوره رزرو کنید تا شرایطتون بررسی بشه
  رزرو مشاوره بدون آزمون

 • تصویر فرد

  اعظم‏ - 01/5/12

  سلام من لیسانس فیزیک کاربردی دارم .میخام بدونم در مقطع ارشد وزارت علوم مجاز ب انتخاب رشته هوافضا هستم..ممنون میشم راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/18

  سلام خدمت شما بله می تونید شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  مریم حاله‏ - 01/2/28

  سلام من لیسانس زیست شناسی عمومی و ارشد علوم جانوری گرایش تکوین(جنین شناسی و راه های درمان ناباروری) دارم آیا میتونم توی وزارت علوم با رشته لیسانس ام کنکور ارشد فیزیک کوانتوم رو شرکت کنم؟و آیا میتونم گرایش فیزیک نجومی رو انتخاب کنم؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت