رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی علوم شناختی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی علوم شناختی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد علوم شناختی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل علوم شناختی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس علوم شناختی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی علوم شناختی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته علوم شناختی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته علوم شناختی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از علوم شناختی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته علوم شناختی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس علوم شناختی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد علوم شناختی به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی علوم شناختی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته علوم شناختی
مدرک کارشناسی(لیسانس) علوم شناختی تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل علوم شناختی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان علوم شناختی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی کدامند؟

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی علوم شناختی شامل پنج رشته مجزا می باشد که مهندسی پزشکی با دو گرایش بیوالکتریک و بیومواد از جمله آن ها می باشد. برای مشاهده سایر رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس علوم شناختی به مطلب گردآوری شده در بالا رجوع کنید.

تنوع رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم شناختی چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب تنوع رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی علوم شناختی به این ترتیب است که از این نظر مزایا دارند که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته علوم شناختی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند.

رشته تاریخ علوم پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس علوم شناختی است؟

بله، رشته تاریخ علوم پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس علوم شناختی است که داوطلبان می توانند سایر رشته های مجاز را در مطلب بالا مطالعه کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت